شروع شد: تا ۵۰ ٪ تخفیف + تخفیف بیشتر در کوله‌پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بررسی نحوهِ ورود به رشته کامپیوتر بدون کنکور از 0 تا 100

این مقاله به بررسی نحوه ورود به رشته کامپیوتر بدون کنکور پرداخته و مواردی چون کارشناسی مهندسی کامپیوتر بدون کنکور در دانشگاه های سراسری، پیام نور و غیرانتفاعی را بررسی کرده

با رشد روز افزون تکنولوژی و وابستگی به کامپیوتر و برنامه‌های کاربردی می‌توان فهمید که وسعت رشته کامپیوتر بیشتر و بیشتر می‌شود، کاربرد رو به رشد این رشته در همه جوانب زندگی بشر انکار ناپذیر است.  رشته کامپیوتر از دیدگاه مهندسی کامپیوتر، شامل طراحی و توسعه سیستم‌های مبتنی بر کامپیوتر و دستگاه‌‌‌‌های پیچیده منطق دیجیتال است، این سیستم‌‌ها در کارهای مختلفی مانند محاسبات، ارتباط و سرگرمی، پردازش اطلاعات، هوش مصنوعی و ... کاربرد دارند.

در گذشته مسئله اشباع شدن رشته کامپیوتر موجب این شده بود که در بین دانشجویان، رشته کامپیوتر کمرنگ شده باشد، اما رشد تکنولوژی و کامپیوتر موجب این شد که بازار کار بهتری از این رشته را مشاهده کنیم که همین علت موجب پرطرفدار شدن این رشته در بین دانشجویان شد و در حال حاضر رشته کامپیوتر هم در ایران و هم در جهان در رده اول قرار دارد.

با توجه به مورد گفته شده چند سالی هست که رشته کامپیوتر به اولین انتخاب رتبه های برتر کنکور تبدیل شده است و اکثر رتبه‌های برتر کنکور این رشته را انتخاب می‌کنند، به همین دلیل قبول شدن در دانشگاه‌های دولتی مناسب در رشته کامپیوتر بسیار سخت شده است و در نتیجه بسیاری از داوطلبان به دنبال این هستند که بدانند که نحوه ورود به رشته کامپیوتر بدون کنکور چگونه است، بنابراین ما در این مقاله به بررسی و نحوه ورود به رشته کامپیوتر بدون کنکور در دانشگاه های دولتی، پیام نور و غیرانتفاعی می‌پردازیم.

همچنین شما داوطلبان عزیز برای بررسی آخرین رتبه قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه‌های دولتی تاپ می‌توانید به صفحه رتبه بندی دانشگاه های ایران مراجعه کنید.

همچنین برای بررسی بیشتر در خصوص موارد بالا می‌توانید به صفحات زیر مراجعه کنید:

  1. همه چیز درباره رشته مهندسی کامپیوتر.
  2. بررسی بازار کار رشته کامپیوتر در ایران و خارج از کشور بصورت 0 تا 100.
  3. بررسی انواع شغل های رشته کامپیوتر در ایران و خارج از کشور.
  4. بررسی درآمد رشته کامپیوتر در حوزه های مختلف در ایران و خارج از کشور.
  5. بررسی نحوه مهاجرت و بورسیه در رشته کامپیوتر.

مزایا و معایب تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور

تحصیل در رشته کامپیوتر بدون کنکور مسلما هزینه‌هایی خواهد داشت. اما اگر اندکی به سیر پیشرفت تکنولوژی و کامپیوتر نگاهی بیندازید، خواهید دید که تحصیل در این رشته و آینده کاری آن ارزش هزینه را خواهد داشت. ممکن است در بین دانشجویان باور این وجود داشته باشد که اگر در رشته های بدون کنکور تحصیل کنیم، برای استخدام دچار مشکل خواهیم شد، اما خوشبختانه رشته کامپیوتر از جمله رشته هایی است که مهارت شما در اولویت است، و اگر شما از مهارت خوبی بهره‌مند باشید به سادگی می‌توانید جایگاه شغلی خود را بدست آورید.

گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر

در رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور سه گرایش وجود دارد که به ترتیب عبارتند از:

مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار

تمرکز اصلی این گرایش بر روی توسعه و نگهداری نرم افزار‌ها و پایگاه های داده می باشد، از جمله دروسی که در این رشته می‌خوانید می‌توان به سیستم عامل، امنیت شبکه، برنامه نویسی مبتنی بر وب، برنامه نویسی موبایل، پایگاه‌های داده، تجزیه و تحلیل سیستم ها، ساختمان دادهآموزش ساختمان داده و الگوریتمآموزش ساختمان داده و الگوریتمهر ساختمان داده یک نوع فرمت ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌ها در کامپیوتر است، که امکان دسترسی و اصلاح کارآمد آن داده‌ها را برای یکسری از الگوریتم‌ها و کاربردها فراهم می‌کند، در این صفحه به بررسی و آموزش ساختمان داده و الگوریتم پرداخته شده است، طراحی الگوریتمآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهدرس طراحی الگوریتم‌ یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است. هدف از این درس، معرفی روش‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل گوناگون است، در این صفحه به معرفی و آموزش طراحی الگوریتم پرداخته شده است.، مدار منطقیآموزش مدار منطقی به زبان ساده - بررسی مدار منطقی و انواع آنآموزش مدار منطقی به زبان ساده - بررسی مدار منطقی و انواع آنامروزه درک صحیحی از مدارهای منطقی برای هر مهندس برق و کامپیوتر ضروری است. این مدارها عنصر اصلی کامپیوترها و بسیاری از وسایل الکترونیکی اطراف ما هستند، در این صفحه به بررسی و آموزش مدار منطقی پرداخته شده است، هوش مصنوعی، بازی سازی، پردازش تصویر کاربردی، رایانش ابری، داده کاوی، طراحی کامپایلر و ... اشاره کرد.

مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار

همان طور که از عنوان رشته پیداست، تمرکز این رشته بر روی طراحی و ساخت سخت افزار است، البته شما با برنامه نویسی و نرم افزار های متناسب با سخت افزار نیز سر و کار خواهید داشت. دروسی که در این رشته به بررسی آنها می‌پردازید عبارتند از :مبانی رایانه و برنامه سازی، الکترونیک دیجیتال، ساختمان داده، مدار الکترونیکی، معماری سیستم های کامپیوتری، طراحی مدار واسطه، سیگنال ها و سیستم ها،‌ زبان های ماشین و اسمبلی، ریز پردازنده ها و غیره.

مهندسی کامپیوتر گرایش IT

فناوری اطلاعات معمولا به همه فناوری‌هایی اشاره دارد که در پنج زمینه‌ی جمع آوری، ذخیره سازی، پردازش، انتقال و نمایش اطلاعات کاربرد دارد. دروسی که در این رشته می‌خوانید عبارتند از: ساختمان داده ها، معماری کامپیوتر، سیگنال ها و سیستم ها، مبانی کامپیوتر و برنامه سازی، مدارهای الکتریکی، برنامه سازی پیشرفته، تحلیل و طراحی سیستم ها، اصول فناوری اطلاعات، مبانی رایانش امن، تجارت الکترونیکی، مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات و غیره. شما می‌توانید در صفحه رشته فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. به بررسی کامل رشته فناوری اطلاعات یا همان آی تی بپردازید.

کارشناسی مهندسی کامپیوتر بدون کنکور

شما می‌توانید بدون کنکور در دانشگاه های زیر به تحصیل در رشته کامپیوتر بپردازید:

در ادامه به لیست دانشگاه‌هایی که می‌توانید بدون کنکور به تحصیل خود ادامه دهید، خواهیم پرداخت.

کارشناسی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های سراسری بدون کنکور

در اینجا تعدادی از دانشگاه های سراسری که شما می‌توانید بدون کنکور در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کنید را بررسی خواهیم کرد:

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های پیام نور بدون کنکور

تعدادی از دانشگاه های پیام نور که می‌توانید بدون کنکور در رشته مهندسی کامپیوتر در آنها تحصیل کنید:

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت www.sanjesh.org مراجعه فرمائید.

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های غیرانتفاعی بدون کنکور

دانشگاه‌هایی که از بودجه غیر دولتی استفاده می‌کنند و زیر نظر هیئت امنای دانشگاه اداره می شود را دانشگاه های غیر انتفاعی می‌گویند، تحصیل در این دانشگاه‌ها غیر رایگان بوده و دانشجویان با اخذ شهریه به تحصیل ادامه می‌دهند. از دانشگاه‌های غیر انتفاعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های آزاد بدون کنکور

در اکثر دانشگاه های آزاد شما می‌توانید در رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور تحصیل کنید. برای اطلاعات بیشتر به سایت www.sanjesh.org مراجعه فرمائید.

زمان ثبت نام رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور ۱۴۰۲

به طور معمول دانشگاه‌ها، در دو ترم مهر و بهمن آغاز به پذیرش و ثبت نام به صورت اینترنتی می‌کنند شما با مراجعه به سایت سنجش و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، می‌توانید اطلاعات جامع‌تری در این موضوع بدست آورید.

مدارک لازم برای ثبت نام رشته مهندسی کامپیوتر

مدارک لازم برای ثبت نام در کاردانی پیوسته کامپیوتر مدرک دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم فنی و حرفه ای و کاردانش، کاردانی ناپیوسته مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدمی رشته‌های نظری یا مدرک دیپلم نظام جدید رشته‌های نظری، کارشناسی پیوسته مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم رشته‌های نظری یا مدرک دیپلم نظام جدید رشته‌‌های نظری و برای کارشناسی ناپیوسته مدرک فوق دیپلم نیازمند است.

مهندسی کامپیوتر با دیپلم غیر مرتبط

با در دست داشتن مدرک دیپلم حتی اگر غیر مرتبط باشد می‌توانید در دانشگاه های آزاد، دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی بدون کنکور در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کنید. هر یک از دانشگاه های ارائه دهنده رشته مهندسی کامپیوتر، دو بار در سال فرآیند ثبت نام را تکرار می‌کنند که اولی در مهرماه و دومی در بهمن ماه است.

آیا می‌ توانیم بدون کنکور در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کنیم؟

شما می‌توانید در برخی از دانشگاه های سراسری، آزاد، علمی کاربردی، پیام نور و غیر انتفاعی در رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور تحصیل کنید.

آیا با دیپلم غیر مرتبط می توانیم در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کنیم؟

شما تنها با داشتن مدرک دیپلم خود می‌توانید در مهر ماه و بهمن ماه هر سال با مراجعه به سایت سنجش در دانشگاه‌هایی که رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور پذیرش می‌کنند، ثبت نام کنید.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:   09378555200

امتیازدهی4.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.10 امتیاز (5 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات