برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

پردرآمدترین شغل کامپیوتر چیست؟

این صفحه عالی به بررسی کارهایی که یک مهندس کامپیوتر انجام می دهد پرداخته و وظایف و شغل های مهندس کامپیوتر و همچنین درآمد مهندس کامپیوتر در ایران را گفته

یکی از مهم‌ترین مسائل در انتخاب شغل، درآمد است. در این مقاله می‌خواهیم چندین شغل پردرآمد کامپیوتری به همراه میزان درآمد و مهارت های لازم برای به دست آوردن آن شغل ها را بیان کنیم؛ همچنین دسته‌بندی‌های این مشاغل براساس صنعت و تخصص و عوامل موثر بر میزان درآمد افراد را مورد بررسی قرار می‌دهیم. مطالعه این مقاله به شما کمک می‌کند با توجه به توانایی‌هایتان، شغلی با بیشترین میزان درآمد را برای خود انتخاب کنید پس اگر به‌دنبال درآمد بالا در بین شغل های کامپیوتری هستید توصیه می‌کنیم این مقاله را تا آخر بخوانید.

تصویر دلار و بیت کوین که گویای مفهوم میزان درآمد می باشد.

عوامل موثر بر درآمد

عواملی وجود دارند که می‌توانند بر میزان حقوق افراد در جایگاه های شغلی مختلف اثر بگذارند. اکنون به بررسی این عوامل می‌پردازیم:

تخصص

هر چه میزان تخصص فرد بیشتر باشد، به‌طبع، مقدار دستمزد او هم نسبت به یک فرد مبتدی بیشتر می‌باشد؛ برای مثال یک متخصص طراحی بازی با مدرک علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است. می‌تواند به عنوان یک توسعه‌دهنده بازی با میانگین حقوق 74000 دلار مشغول به کار شود که این مقدار از دستمزد یک فرد مبتدی، بسیار بیشتر است.

مکان

هر کشور براساس میزان نیاز خود به یک تخصص یا میزان اهمیت آن تخصص در جهان یا وضعیت اقتصادی، درآمدی را برای متخصصان یک رشته تعیین می‌کند که مقدار آن در هر کشور متفاوت است. برای نمونه میانگین حقوق متخصصان کامپیوتر در کالیفرنیا 111000 دلار است، اما حقوق این افراد در تگزاس 92000 دلار می‌باشد.

تجربه

با توجه به میزان تجربه افراد، حقوق آنها نیز متفاوت است. متوسط دستمزد سالانه متخصصان مبتدی 60000 دلار است در حالی که حقوق سالانه متخصصان با تجربه بالاتر به 115000 دلار نیز می‌رسد.

معرفی پردرآمدترین شغل های رشته کامپیوتر

در این قسمت، می‌خواهیم بیست شغل پردرآمد کامپیوتری به همراه درآمد آنها را به شما معرفی کنیم که بر اساس تحلیل داده‌های سایت Indeed به‌دست آمده‌اند:

پردرآمدترین مشاغل کامپیوتر براساس صنعت

برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است، شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است، امنیت، فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. و تحلیل سیستم زیرشاخه‌های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی رشته کامپیوتر، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پرداخته‌ شده است هستند که هر کدام، متخصصان و بازارکار مخصوص به خود را دارند. در این بخش میانگین حقوق متخصصان هر شاخه را ذکر می‌کنیم:

پردرآمدترین مشاغل کامپیوتر براساس سابقه کار

هرچه میزان تجربه افراد بالاتر رود، مهارت آنها هم افزایش می‌یابد و این امر، موجب افزایش میزان درآمد افراد با سابقه کار بالاتر می‌شود. در ادامه، دستمزد برخی مشاغل را براساس میزان سابقه کار افراد بررسی می‌کنیم:

افراد مبتدی با تجربه 1 ساله

افراد با تجربه 2 تا 4 سال

افراد با تجربه 5 تا 7 سال

پردرآمدترین مشاغل کامپیوتر براساس تخصص

دسته‌بندی زیر براساس تخصص و مهارت های لازم برای داشتن مشاغل کامپیوتری می‌باشد:

مهندسی نرم افزار

مهارت‌های لازم: توسعه نرم‌افزار و برنامه‌های کاربردی

میانگین درآمد: 106000 دلار

مهندسی امنیت

مهارت‌های لازم: امنیت سایبریامنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]امنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]این مقاله به بررسی امنیت سایبری (cyber security)، انواع امنیت سایبری، اهمیت امنیت سایبری، یادگیری امنیت سایبری و شغل های امنیت سایبری پرداخته است 

میانگین درآمد: 130000 دلار

طراح UX

مهارت‌های لازم: طراحی بصری و تعاملی، معماری اطلاعات

میانگین درآمد: 97000 دلار

توسعه بازی های ویدئویی

مهارت‌های لازم: طراحی و ساخت بازی

میانگین درآمد: 80000 دلار

میانگین حقوق و مهارت های لازم برای برخی مشاغل پردرآمد

تصویر مهندس کامپیوتر خانم

اکنون به بیان برخی دیگر از مشاغل پردرآمد کامپیوتری در کنار مهارت‌های مورد نیازشان می‌پردازیم:

جمع‌بندی

درآمد یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب شغل افراد می‌باشد. کشوری که در آن زندگی می‌کنید، شاخه‌ای که در آن تخصص دارید، میزان تخصص و سابقه کار شما همگی عواملی هستند که در میزان حقوق دریافتی شما تاثیر بسیاری دارند. هر فرد می‌تواند برای داشتن درآمد بیشتر به کشورهای دیگر مهاجرت کند و یا در کشور خود به دنبال شغلی با درآمد بالا باشد که برای هر دو مورد باید مهارت بسیار بالایی در رشته مورد نظرتان داشته باشید. لذا برای راهنمایی  بیشتر شما، در این مطلب به بررسی پردرآمدترین مشاغل کامپیوتر پرداختیم.

حداکثر میزان درآمد در رشته های مربوط به کامپیوتر چقدر است؟

بسته به شاخه‌ای که در آن کار می‌کنید و میزان تخصص شما و سایر عواملی که در این مقاله بررسی کردیم، بالاترین میزان حقوق در شغل‌های کامپیوتری حدود 200000 دلار می‌باشد.

برای داشتن درآمد بالا در شغل های کامپیوتری چه مهارت هایی لازم است؟

مهارت‌های مربوط به هر شغل متفاوت است اما به طور کلی، قدرت تحلیل داده‌ها و تسلط به زبان‌های برنامه نویسی مختلف و سیستم عامل‌ها ویژگی‌هایی هستند که بین اکثر افراد شاغل در رشته‌های کامپیوتری مشترک‌اند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200