کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر

ناتوانی در برنامه ریزی، برنامه ریزی برای شکست است.یک هدف بدون برنامه ریزی تنها یک رویا باقی می ماند.

برنامه ریزی، فردا را به امروز شما پیوند می زند

برنامه ریزی از مهمترین عوامل موفقیت انسان در زندگی می باشد. یک هدف بدون برنامه ریزی تنها یک رویا باقی می ماند. تمام انسان های موفق با برنامه ریزی و تعهد به برنامه خود در جایگاه فعلی خود حضور دارند. اهداف انسان معمولا به دو دلیل با شکست مواجه می شود. یا بدلیل انجام دادن کارها بدون برنامه ریزی یا بدلیل فکر کردن به کارها و در نهایت انجام ندادن آنها. برنامه ریزی، فردا را به امروز شما پیوند می زند. این نکته بسیار مهم است که امروز را با یک برنامه ریزی خوب از دست ندهید و منتظر فردا و یک برنامه عالی نمایند. هرچقدر که شما برای برنامه ریزی زمان صرف کنید چند برابر بازدهی شما بالا می رود. پس هرچقدر زودتر دست بکار شوید، زودتر به زندگی رویایی خود دست پیدا خواهید کرد.در زمان برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

کوتاه مدت بودن برنامه: اگر متوجه شدید که برنامه ریزی شما مناسب نیست آنرا تغییر دهید و نه هدفتان را. يك برنامه بلندمدت، اگر در همان ابتدا يا در نيمه‌هاي راه با مشكلات اجرايي مواجه شود، ديگر قابل ترميم نخواهد بود. برنامه‌هاي كوتاه مدت، عموماً انگيزه‌ي بيشتري را در شما ايجاد مي كنند، زيرا اهداف برنامه هاي كوتاه مدت، جزئي ترند و لذا عملي تر به نظر مي رسند و انگيزه شما را براي رسيدن به اهدافتان افزايش مي دهند. ضمن اينكه برنامه هاي كوتاه مدت مثلاً برنامه ريزي براي امتحان آزمايشي بعدي، قابليت انعطاف بيشتري دارند و به راحتي قابل تغيير و جايگزيني با برنامه هاي كوتاه مدت ديگر هستند.

شناورهای برنامه: شناورهاي برنامه، عبارتند از زمان‌هايي كه براي جبران عقب‌ماندگي‌ها در برنامه، در نظر گرفته مي‌شوند. به عنوان مثال اگر قرار است ظرف يك هفته، نيمی از درس ساختمان داده را مطالعه نماييد سعي كنيد براي پنج روز، برنامه‌ي خود را تنظيم كنيد. يك نيمروز را به «جبران عقب‌افتادگي‌هاي احتمالي» اختصاص دهيد و نيمه‌ي ديگر روز را هم براي «مرور نهايي و جمع‌بندي» بگذاريد. هرگاه در طول اجراي اين برنامه‌ي 5 روزه، مبحثي يا مطالبي باقي ماند كه از ساعت در نظر گرفته تجاوز كرد، برنامه‌ي خود را با ادامه دادن و تمام كردن مباحث باقيمانده خراب نكنيد بلكه عنوان آن مطلب يا مبحث را در برگه ‌اي يادداشت نموده و اين قسمت باقيمانده را در يك روز آخر برنامه جبران نمایيد. اگر احتمالاً عقب‌ماندگي‌هايي در برنامه شما بوجود آمد، ميتوانيد در همین روز آخر آنها را برطرف كنيد و اگر چنين اتفاقي براي شما نيفتاد، خُب تبريك مي‌گويم شما يك برنامه ريز موفق هستيد و مي توانيد با پیگیری همین روش به پيشرفت خود ادامه دهيد.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی4.5909090909091 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.59 امتیاز (22 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات