تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

برنامه نویسی خودآموز ⚡️ یادگیری خودآموز برنامه نویسی

این مقاله عالی در مورد یادگیری برنامه نویسی به صورت خودآموز توضیح داده و بررسی کرده که یادگیری خودآموز برنامه نویسی چقدر زمان می‌برد

اخیراً یادگیری انواع زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده به‌شکل خودآموز بسیار رواج یافته است، اگر پای حرف برنامه نویسان بنشینید اکثر آنان برنامه نویسی را به‌شکل خودآموزی یاد گرفته‌اند و حتی در برنامه نویسی زبان مدنظر، بسیار هم حرفه‌ای عمل می‌کنند؛ نمونه‌هایی از معروف‌ترین آنها عبارتند از: استیو جابز (اپل)، مارک زاکربرگ (فیس بوک)، جک دورسی (توئیتر) و کوین سیستروم (اینستاگرام). اما آیا واقعاً امکان یادگیری زبان برنامه نویسی بدون هیچ دوره آموزشی یا کلاس حضوری وجود دارد؟ چه روش‌های بهتری از رفتن به کلاس‌ها و بوت کمپ برنامه نویسیبوت کمپ برنامه نویسی چیست؟ ⚡️ چرا به آن Bootcamp می‌گویند؟بوت کمپ برنامه نویسی چیست؟ ⚡️ چرا به آن Bootcamp می‌گویند؟این مقاله عالی به اینکه بوت کمپ برنامه نویسی چیست پرداخته و برای انتخاب بهترین بوت کمپ برنامه نویسی و انواع مختلف بوت کمپ برنامه نویسی را راهنمایی کرده وجود دارد که برنامه نویسان خودآموز توانسته‌اند تا حد بالایی موفق عمل کنند. آیا می‌توان برنامه نویسی را خودآموزی کرد؟ در این مقاله به این سوال مهم پاسخ می‌دهیم و روش‌های جذابی برای یادگیری برنامه نویسی به شکل خودآموز بیان خواهیم کرد.

خودآموزی برنامه نویسی چیست؟

شاید بسیاری برای گام اول با اینکه اصلاً واژه خودآموزی در برنامه نویسی چیست آشنایی نداشته باشند، در واقع می‌توان گفت خودآموزی برنامه نویسی یعنی راه و روش‌های موثری که خود فرد اقدام به یادگیری زبان مورد نظر می‌کند. ممکن است یک بزرگسال اقدام به یادگیری زبان برنامه نویسی به شکل خودآموزی بکند یا نه یک کودک یا یک نوجوان؛ به هر حال تفاوتی در اصل ماجرا اعمال نمی‌کند بلکه هر چه سن فرد یادگیرنده کمتر می‌شود روش‌ها باید به شکل بصری تغییر یابند.

این تصویر خودآموزی زبان برنامه نویسی را نمایش می‌دهد

آیا می توان برنامه نویسی را خودآموزی کرد؟

تبدیل شدن به یک برنامه نویس خودآموخته یک سفر طولانی و هیجان‌انگیز است که یک برنامه نویس نیاز به پشتکار، کنجکاوی و سخت‌کوشی دارد تا بتواند برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است را به تنهایی یاد بگیرد. البته داشتن منابع کافی هم در امر یادگیری زبان برنامه نویسی به شکل خودآموز بی‌تاثیر نیست، چون اگر شخص یادگیرنده منابع کافی یا معتبری نداشته باشد نمی‌تواند زبان برنامه نویسی را به‌درستی یاد بگیرد. فارغ از سن و سال اگر فردی هستید که دارای پشتکار و اراده برای برنامه نویسی هستید، همچنین منابع کافی برای یادگیری این مهم را دارید، تبریک می‌گوییم شما می‌توانید یکی از برنامه نویسان ماهری شوید که به تنهایی و به شکل خود آموز زبان برنامه نویسی را یاد گرفته‌اند. اگر دوست دارید بدانید چه روش‌های برای یادگیری زبان برنامه نویسی به شکل خود آموز وجود دارد در ادامه مطلب بهترین روش‌ها را عنوان کرده‌ایم.

روش‌های خودآموزی برنامه نویسی

خودتان را بشناسید

برای شروع نیاز به کمی خودشناسی دارید اینکه بدانید چه فردی هستید بسیار مهم است، درون‌گرا هستید یا برون گرا، که این یک نکته بسیار مهم است. جالب است بدانید بیشتر افرادی دوست دارند برنامه نویسی را به شکل خودآموز یاد بگیرند، که افرادی درونگرا هستند البته این بدین معنی نیست که برون‌گراها نمی‌توانند از راه پر پیچ و خم خودآموزی برنامه نویسی سربلند بیرون بیایند، بلکه فقط یک نکته است که باید در نظر داشته باشید. اگر فردی هستید که عموماً میل به درون‌گرایی دارید، برنامه نویسی علی‌الخصوص در تنهایی برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود اما اگر فردی غالباً برون‌گرا هستید، پیشنهاد ما این است که برنامه نویسی را به‌صورت تیمی و در کلاس‌های برنامه نویسی یاد بگیرید. البته باز هم ممکن است روش‌هایی که در ادمه مقاله می‌گوییم برایتان جذاب باشد.

زبان برنامه نویسی مناسب شما چیست؟

بیش از 100 زبان برنامه نویسی مطرح در دنیا وجود دارد که هر کدام کارایی‌های متنوعی دارند، هر کدام یک سبک و سیاق را دنبال می‌کنند و هر کدام یک روش یادگیری مجزا دارند. اینکه بدانید کدام زبان برنامه نویسی برای شما مناسب است بسیار اهمیت دارد.

اگر به طراحی سایت علاقه‌مندید و طراحی یک فرم خرید شما را خوشحال می‌کند بهتر است زبان‌هایی مانند HTMLزبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟زبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟این مقاله عالی به معرفی زبان html پرداخته سپس موارد چون : html چه کاربردی دارد؟ فایل html چیست؟ بررسی مزایا و معایب HTML، پرکاربرد ترین تگ های HTML پرداخته و یا CSSزبان CSS چیست و چه کاربردی دارد؟⚡️سی اس اس چیستزبان CSS چیست و چه کاربردی دارد؟⚡️سی اس اس چیستاین مقاله عالی بررسی کرده که CSS چیست و چه کاربردی دارد همچنین رابطه CSS و HTML و ساختار کدهای CSS و نحوه ساختن فایل CSS و نحوه اضافه کردن آن به HTML را گفته را انتخاب کنید هر چند این دو مکمل هم هستند اما اگر کار با اپلیکیشن‌های موبایل و طراحی و توسعه بازی را دوست دارید زبان Javaجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است با امکانات خارق‌العاده‌اش می‌تواند برای برنامه نویسی اندرویدبرنامه نویسی اندروید چیست؟برنامه نویسی اندروید چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که برنامه نویسی اندروید چیست؟ و چرا باید برنامه نویسی اندروید را یاد بگیریم؟ و روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید را بررسی کرده یا iOSسیستم عامل iOS چیست؟ بررسی تاریخچه و ویژگی های آی او اسسیستم عامل iOS چیست؟ بررسی تاریخچه و ویژگی های آی او اساین مقاله عالی به معرفی سیستم عامل آی او اس (IOS) پرداخته، همچنین به بررسی ویژگی های سیستم عامل Apple iOS و تاریخچه و نسخه های سیستم عامل iOS پرداخته است جذاب باشد.

محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳این صفحه فوق العاده به معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳ پرداخته. همچنین در هر یک از این زبان‌ها به معرفی بهترین پلتفرم آن، فریم ورک های برتر آن و بهترین کتابخانه های آن پرداخته عبارتند از:

دوره‌های آموزشی آنلاین

در این تصویر فردی درحال گذراندن دوره آموزش برنامه نویسی به صورت آنلاین است

در کل دوره‌های مختلفی برای برنامه نویسی در سراسر سال تشکیل می‌شود. این دوره‌ها هم توسط برنامه نویسان داخلی و هم برنامه نویسان خارجی مدیریت می‌شوند و این کاملاً به خود شما بستگی دارد که کدام دوره‌ها را انتخاب کنید. در کل شرکت در یک دوره آموزش برنامه نویسی به سبک و سیاق جدید می‌تواند هم برا ی برنامه نویسان مبتدی و هم برای برنامه نویسی حرفه‌ای بسیار جذاب باشد. یکی از مزایای خودآموزی برنامه نویسی در دوره‌های آنلاین این است که فرد مربی عموماً شرکت کنندگان را مجبور به ارائه تمرین و یا پروژه‌هایی می‌کند که این پروژه‌ها از شروع تا پایان کلاس‌ها رفته رفته سخت‌تر می‌شوند و خود شخص شرکت‌کننده باید آنها را انجام دهد و این مورد در تقویت یادگیری او تأثیر بسزایی خواهید داشت. برای اطلاع از بهترین دوره‌های برنامه نویسی به شکل خودآموزی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان کنکور کامپیوتر مشورت کنید.

وب گردی کنید و علاقه مندی‌های خود را پیدا کنید

دنیای اینترنت بسیار جذاب است، شما با گشت و گذار در اینترنت می‌توانید با دنیایی فراتر از آنچه در آن زندگی می‌کنید تعامل داشته باشید، تعامل با یک دنیای بزرگ‌تر و جذاب‌تر می‌تواند دریچه‌های یادگیری شما را بازتر کند و سرانجام به سمت آنچه واقعاً استعداد دارید علی‌الخصوص در دنیای برنامه نویسی سوق دهد. ترجیحاً در موتورهای جستجوگر کلمات کلیدی خود را به‌شکل انگلیسی تایپ کنید تا مطالبی به‌روزتر بخوانید.

از پلتفرم‌های محبوب اجتماعی استفاده کنید

قطعاً یوتیوب، اینستاگرام، فیسبوک، تلگرام، لینکدین و غیره برای تعاملات اجتماعی و سرگرمی بسیار جذاب هستند اما برای یادگیری بسیار جذاب‌تر هستند، بسیاری از برنامه نویسان که به شکل خودآموز برنامه نویسی را شروع کرده‌اند از کلیپ‌ها و ویدئوهای منتشر شده در همین پلتفرم‌ها آغاز کرده‌اند، شما می‌توانید حتی از طریق این پلتفرم‌های با دوره‌های مختلف برنامه نویسی چه به‌صورت آنلاین و چه به‌صورت حضوری آشنا شوید.

لوگو شبکه های اجتماعی

آموزش‌های بصری و بازی‌های کدنویسی استفاده کنید

اگر رنج سنی پایین‌تر از 15 سال دارید روش‌های بصری برای یادگیری زبان‌های برنامه نویسی به شکل خود آموز بسیار جذاب است و همچنین سرعت یادگیری شمار را بسیار افزایش می‌دهد. در بازی‌های برنامه نویسی نیاز نیست کدنویسیکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهاین مقاله عالی به بررسی این پرداخته که کد نویسی چیست و مفهوم کد نویسی را بررسی کرده، همچنین تفاوت کدنویسی و برنامه نویسی و کاربرد های کدنویسی را بررسی کرده کنید فقط تعدادی لوگو را جابه‌جا می‌کنید و یا یک سایت را به شکل بصری می‌سازید و خود برنامه است که کدها را پشت کار شما می‌گذارد و شما همزمان که مثلاً یک دکمه سایت را جایگذاری می‌کنید می‌بینید از چه کدی استفاده می‌شود.

یادگیری برنامه نویسی به صورت بصری

شروع کنید

حتی اگر هیچ دانشی ندارید، بستر مناسب کدنویسی زبان مورد علاقه خود را روی کامپیوتر شخصی‌تان نصب کنید و به کدنویسی شروع کنید، از طریق موتورهای جستجوگر کدهای ساده را دریافت کنید و کدنویسی کنید و در هر جای نوشته که خطا داشتید آن را رفع کنید و نهراسید.

دنبال چالش باشید و خطاهای خود را رفع کنید

مهم نیست قطعه کدی که می‌زنید چقدر خطا داشته باشد زیرا حرفه‌ای‌ترین برنامه نویس دنیا هم پروژه‌های خود را با رفع خطاها و چالش‌ها پیش می‌برد، پس اگر در اولین پروژه‌های خود خطا دیدید با جستجو کردن آنها را رفعشان کنید. این کار بسیار زمان بر خواهد بود پس حوصله کنید شاید مجبور باشید کل روز را پای سیستم بنشینید یا اصلاً تایم ناهار خوردن خود را فراموش کنید. به یاد داشته باشید، تنها با برنامه نویسی می‌توانید زبان برنامه نویسی به شکل خودآموزی را با موفقیت یاد بگیرد، که توان و صبر در مقابل حل چالش‌ها و باگ‌های احتمالی در پروژه برنامه نویسیپروژه برنامه نویسی چیست؟ ⚡️ ویژگی های پروژه برنامه نویسی خوبپروژه برنامه نویسی چیست؟ ⚡️ ویژگی های پروژه برنامه نویسی خوباین مقاله عالی بررسی کرده که پروژه برنامه نویسی چیست و ویژگی های پروژه برنامه نویسی خوب و سایت های رایگان برای تمرین پروژه های برنامه نویسی را معرفی کرده  را داشته باشد.

از دیگران کمک بگیرید

اگر از دوستان و آشنایان شما فردی است که در زمینه برنامه نویسی مهارت دارد می‌توانید از تجربیات و دانش او استفاده کنید، قطعاً اگر شما مبتدی هستید و آن فرد حرفه‌ای است، می‌تواند روش‌های جذاب و ساده‌تری برای کدنویسی به شما نشان دهد. در سراسر دنیا گروه‌های‌های مختلفی وجود دارد که همه در صدد حل مشکلات یکدیگر هستند، در این گروه‌ها مدام خطاها و باگمعنی باگ چیست | باگ یعنی چه؟ | انواع باگ های نرم افزاریمعنی باگ چیست | باگ یعنی چه؟ | انواع باگ های نرم افزاریاین مقاله عالی به توضیح معنی باگ (bug)، معرفی انواع باگ های نرم افزاری، توضیح آنکه چگونه از پدید آمدن باگ جلوگیری کنیم؟ و در نهایت نحوه رفع باگ پرداخته ‌های کدنویسی‌های مختلف گذاشته می‌شود تا اگر کسی تجربه‌ای در این زمینه داشت بتواند آن را حل کند. حتی اگر مبتدی هستید و عملاً نمی‌توانید به کسی کمک کنید بهتر است در این گروه‌ها عضو شوید تا در صورت بروز هرگونه خطا بتوانید سریع‌تر آن را حل کنید و با باگ‌های کدهای سایر برنامه نویسان نیز آشنا شوید. سایت https://stackoverflow.com یک سایت محبوب برای برنامه نویسان پایتون است که در آن هرگونه سوالی توسط جامعه متخصصین پایتون به سرعت و دقیق پاسخ داده می‌شود.

استفاده از کتاب برنامه نویسی

استفاده از کتاب یکی از سنتی‌ترین و البته ملموس‌ترین راه‌ها برای یادگیری زبان است، با ورق زدن کتاب‌ها و حل کردن مثال‌ها و تمرین‌های برنامه نویسی آنها، می‌توانید یکی از بهترین روش‌ها را برای یادگیری امتحان کنید.

جمع‌بندی

دوست عزیز، مفتخریم از اینکه تا این جای نوشتار ما را دنبال کردید، قطعا اکنون با روش‌های جذاب خودآموز برنامه نویسی آشنا شده‌اید و حتی شاید اولین گام‌ها را به سوی یادگیری برداشته باشید. به یاد داشته باشید برنامه نویس خوب بودن نیاز به مدرک ندارد و این مهارت و روزمه شماست که قدرت برنامه نویسی شما را نشان می‌دهد، پس اگر به دنبال کلاس‌های برنامه نویسی هستید تا مدرکی در این زمینه کسب کنید، پیشنهاد ما یادگیری با کسب مهارت و حتی بدون مدرک است.

یادگیری برنامه نویسی به شکل خودآموزی چقدر زمان می‌برد؟

این کاملا بستگی به خود شما دارد، اگر زبان برنامه نویسی شما از نوع زبان‌های نزدیک به زبان انسان باشد همچنین مداوم و مستمر وقت بگذارید حدود سه ماه بعد از شروع می‌توانید پروژه برنامه نویسی قبول کنید.

یادگیری برنامه نویسی در کلاس‌های آنلاین بهتر است یا حضوری؟

اگر دوره ای که انتخاب کردید یک ماهیت را دنبال می‌کنند، بعد از آن بسته به شرایط شخصی شما دارد که دوره‌های حضوری را انتخاب کنید یا آنلاین را، در کل اگر وقت و شرایط لازم را دارید کلاس‌های حضوری شما را در شرایط بهتری قرار می‌دهند.

بهترین زبان برنامه نویسی برای خودآموزی برنامه نویسی کدام است؟

بهتر است برای شروع برنامه نویسی از زبان‌های نزدیک به زبان انسان مانند زبان پایتون و یا جاوا استفاده کنید و معمولا زبان های C و C++ به کسانی که قصد یادگیری برنامه نویسی به شکل خودآموز را دارند پیشنهاد نمی‌شود.

بازار کار برنامه نویسی برای برنامه نویسان خودآموخته چگونه است؟

در بازار برنامه نویسی این مهم نیست که شما از چه طریقی برنامه نویسی را یاد گرفته‌اید فقط و فقط مهارت شما در کدنویسی است که نقش شما را در بازار کار تعیین می‌کند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200