تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

پردرآمدترین شغل کامپیوتر در ایران

پردرآمدترین شغل کامپیوتر در ایران چیست؟ همچنین این صفحه عالی به معرفی عواملی که بر میزان درآمد مشاغل کامپیوتر در ایران تاثیرگذار است پرداخته است

یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در سراسر دنیا، رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی رشته کامپیوتر، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پرداخته‌ شده است است. در طی دهه‌های اخیر، تکنولوژی نیز رشد سریع و وسیعی داشته و در بسیاری از مشاغل و امور روزمره، از کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است ها استفاده می‌شود. امروزه بازارکار شغل های رشته کامپیوترمعرفی و بررسی مشاغل رشته کامپیوترمعرفی و بررسی مشاغل رشته کامپیوتردر این صفحه تمامی شغل‌های رشته کامپیوتر در ایران و خارج از کشور، شغل‌های رشته کامپیوتر برای خانم‌ها و شغل‌های پردرآمد رشته کامپیوتر و بهترین مشاغل رشته کامپیوتر در سال 2022 بررسی شده است. بسیار پررونق است و ما در این مقاله می‌خواهیم به پردرآمدترین شغل کامپیوتر در ایران بپردازیم و عوامل موثر بر درآمد (سابقه کاری، جنسیت و تحصیلات) را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

مشاغل کامپیوتری در ایران

تصویر سکه بر روی کیبورد کامپیوتر که گویای مفهوم پردرآمدترین مشاغل کامپیوتری می باشد.

اگر به سایت‌های کاریابی نظیر جابینجا، جاب ویژن، ایران تلنت و… سر بزنید و به دنبال آگهی استخدام در مشاغل حوزه کامپیوتر بگردید، با عناوین شغلی بسیار متنوع و با مهارت‌های مورد نیاز متفاوت برخورد می‌کنید. در لیست زیر، برخی از مشاغلی که می‌توانید در ایران پیدا کنید و در صورت داشتن شرایط، در آن فیلد کاری، مشغول به کار شوید آمده است:

پردرآمدترین مشاغل کامپیوتری در ایران

در این بخش، قصد داریم به بررسی پردرآمدترین مشاغل کامپیوتری در ایران در سال 1402 بپردازیم:

علم داده و هوش مصنوعی

از نمونه مشاغلی که شامل این گروه می‌شود، می‌توان به مهندس داده، تحلیل‌گر داده، دانشمند دادهدانشمند داده (data scientist) کیست؟دانشمند داده (data scientist) کیست؟این مقاله عالی توضیح داده که دانشمند داده (Data Scientist) کیست؟ و به بررسی وظایف دانشمند داده، خصوصیات یک دانشمند داده موفق و حقوق دانشمند داده پرداخته، کارشناس یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند و کارشناس یادگیری عمیقیادگیری عمیق چیست؟ معرفی کامل یادگیری عمیق به زبان سادهیادگیری عمیق چیست؟ معرفی کامل یادگیری عمیق به زبان سادهاین مقاله به سوالات رو به رو پاسخ داده : یادگیری عمیق چیست و چگونه کار می‌کند؟ آیا یادگیری عمیق همان شبکه عصبی است؟ تفاوت یادگیری عمیق با یادگیری ماشین چیست؟ اشاره کرد. از آن‌جایی که هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است و زیرمجموعه‌های آن روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است، در ایران نیز افراد بسیاری مشتاق به یادگیری و کار در این حوزه هستند.

در جدول زیر، میزان حقوق در سال 1402 برای علم داده و هوش مصنوعی آورده شده است:

سطح ارشدیتحداقل و حداکثر حقوق در شهر تهرانحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای بزرگحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای کوچک
کارشناس حداقل: 9.6 میلیون تومان
حداکثر: 35.3 میلیون تومان
حداقل: 8.2 میلیون تومان
حداکثر: 19 میلیون تومان
حداقل: 7.4 میلیون تومان
حداکثر: 25.5 میلیون تومان
کارشناس ارشد حداقل: 14.3 میلیون تومان
حداکثر: 45 میلیون تومان
حداقل: 8.5 میلیون تومان
حداکثر: 34.6 میلیون تومان
مدیر حداقل: 23.8 میلیون تومان
حداکثر: 72.6 میلیون تومان

مهندس DevOps

مشاغل مرتبط با این فیلد کاری شامل: کارشناس شبکه، پشتیبان فنی، مدیر IT، مدیر شبکهوظایف مدیر شبکه چیست؟ – مهارت های مورد نیاز ادمین شبکهوظایف مدیر شبکه چیست؟ – مهارت های مورد نیاز ادمین شبکهاین مقاله عالی به پاسخ سوالاتی نظیر ادمین شبکه (Network Administrator) کیست؟ وظایف مدیر شبکه چیست؟ و مهارت های مورد نیاز ادمین شبکه پرداخته است ، ادمین شبکه، کارشناس استقرار نرم‌افزار و کارشناس DevOps می‌شود. DevOps از دو بخش Development (توسعه) و Operations (عملیات) تشکیل شده و کسی که DevOps است، در حقیقت بین توسعه دهندگان و تیم عملیاتی، ارتباط و تعامل را ایجاد می‌کند. این فیلد کاری در ایران علاقه‌مندان زیادی دارد.

در جدول زیر، میزان حقوق در سال 1402 برای مهندس DevOps آورده شده است:

سطح ارشدیتحداقل و حداکثر حقوق در شهر تهرانحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای بزرگحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای کوچک
کارشناس حداقل: 8.4 میلیون تومان
حداکثر: 25.5 میلیون تومان
حداقل: 7.5 میلیون تومان
حداکثر: 20.2 میلیون تومان
حداقل: 7.4 میلیون تومان
حداکثر: 19.3 میلیون تومان
کارشناس ارشد حداقل: 13 میلیون تومان
حداکثر: 40 میلیون تومان
حداقل: 9.5 میلیون تومان
حداکثر: 25.3 میلیون تومان
حداقل: 9.1 میلیون تومان
حداکثر: 21.2 میلیون تومان
مدیر حداقل: 16 میلیون تومان
حداکثر: 49.8 میلیون تومان
حداقل: 12.8 میلیون تومان
حداکثر: 40.5 میلیون تومان
حداقل: 11.5 میلیون تومان
حداکثر: 22.8 میلیون تومان

طراح تجربه و رابط کاربری (UI/UX)

ارزش کار این دسته از افراد جایی مشخص می‌شود که بدانید در گذشته، سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم ‌ها و کامپیوترها از محیطی مشابه خط فرمان استفاده می‌کردند و به همین خاطر، استفاده از تکنولوژی در گذشته، مشکلات زیادی داشته است؛ زیرا حفظ کردن و به خاطر سپردن دستورات متنی کاری سخت و دشوار بود. رابط کاربری (User Interface) و همچنین، تجربه کاربری (User Experience) که شامل رفتارها، بازخوردها و نگرش کاربر از سامانه یا سرویسی است که استفاده می‌کند، مکمل هم هستند. مشاغل مرتبط شامل: طراح محصول و طراح UI/UX است.
در جدول زیر، میزان حقوق طراح تجربه و رابط کاربری (UI/UX) در سال 1402 قید شده است:
سطح ارشدیتحداقل و حداکثر حقوق در شهر تهرانحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای بزرگحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای کوچک
Junior حداقل: 5.8 میلیون تومان
حداکثر: 22.5 میلیون تومان
حداقل: 6 میلیون تومان
حداکثر: 28 میلیون تومان
حداقل: 4.6 میلیون تومان
حداکثر: 24 میلیون تومان
Mid-Level حداقل: 9.5 میلیون تومان
حداکثر: 25.4 میلیون تومان
Senior حداقل: 13.1 میلیون تومان
حداکثر: 46.2 میلیون تومان

توسعه دهنده Front-End

سایت‌هایی که ما در طول روز از آنها استفاده می‌کنیم و ظاهرش را می‌بینیم، توسط همین افراد توسعه داده شده است. توسعه دهنده فرانت اند کسی است که کار طراحی وب (سمت کاربر یا Client) را با استفاده از زبان‌های CSSزبان CSS چیست و چه کاربردی دارد؟⚡️سی اس اس چیستزبان CSS چیست و چه کاربردی دارد؟⚡️سی اس اس چیستاین مقاله عالی بررسی کرده که CSS چیست و چه کاربردی دارد همچنین رابطه CSS و HTML و ساختار کدهای CSS و نحوه ساختن فایل CSS و نحوه اضافه کردن آن به HTML را گفته , CSS انواع مختلف CSS ⚡️ تعاریف، مزایا و معایب آن هاانواع مختلف CSS ⚡️ تعاریف، مزایا و معایب آن هااین مقاله عالی به معرفی انواع مختلف CSS و تعاریف، مزایا و معایب هر یک از CSS ها پرداخته همچنین روش های استایل دهی در CSS و CSS های خارجی و داخلی را معرفی کرده و جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده و فریمورک‌ها و کتابخانه‌های مرتبط انجام می‌دهد.

در جدول زیرمی‌توانید میزان حقوق در سال 1402 برای توسعه دهنده Front-End را مشاهده کنید:

سطح ارشدیتحداقل و حداکثر حقوق در شهر تهرانحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای بزرگحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای کوچک
Junior حداقل: 5.2 میلیون تومان
حداکثر: 20.9 میلیون تومان
حداقل: 6.4 میلیون تومان
حداکثر: 20.9 میلیون تومان
حداقل: 4.4 میلیون تومان
حداکثر: 18.7 میلیون تومان
Mid-Level حداقل: 9.1 میلیون تومان
حداکثر: 26.8 میلیون تومان
Senior حداقل: 15.1 میلیون تومان
حداکثر: 49.5 میلیون تومان

توسعه دهنده جاوا

جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است، یکی از پرکاربردترین زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده است که از آن هم می‌توان برای برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است سمت سرور وب‌سایت‌ها، هم برای طراحی اپلیکیشن‌های اندرویدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیداندروید چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل اندروید (Android)، تاریخچه و توسعه اندروید، ویژگی های ورژن های مختلف اندروید پرداخته است به صورت Native و هم برای توسعه برنامه‌های دسکتاپ استفاده کرد.

در جدول زیر میزان حقوق توسعه دهندگان جاوا در سال 1402 قید شده است:

سطح ارشدیتحداقل و حداکثر حقوق در شهر تهرانحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای بزرگحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای کوچک
Junior حداقل: 7.8 میلیون تومان
حداکثر: 24.6 میلیون تومان
حداقل: 8.1 میلیون تومان
حداکثر: 34.2 میلیون تومان
داده‌ای وجود ندارد.
Mid-Level حداقل: 14.4 میلیون تومان
حداکثر: 36.7 میلیون تومان
Senior حداقل: 19.5 میلیون تومان
حداکثر: 64.6 میلیون تومان

توسعه دهنده پایتون

پایتونزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته، یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسیمعرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳این صفحه فوق العاده به معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳ پرداخته. همچنین در هر یک از این زبان‌ها به معرفی بهترین پلتفرم آن، فریم ورک های برتر آن و بهترین کتابخانه های آن پرداخته در حال حاضر است که در حوزه علوم داده، هوش مصنوعی، برنامه نویسی وب، IoTاینترنت اشیا iot چیست ⚡️ اینترنت اشیا چیست به زبان سادهاینترنت اشیا iot چیست ⚡️ اینترنت اشیا چیست به زبان سادهاین مقاله عالی معرفی کرده اینترنت اشیا iot چیست و چه کاربردی دارد و تاریخچه IoT، حوزه های کاربرد اینترنت اشیا و مزایا و معایب اینترنت اشیا را بررسی کرده ، برنامه نویسی دسکتاپ و برنامه نویسی موبایل کاربرد دارد. اگر یک توسعه دهنده ماهر پایتون باشید، هیچ‌گاه دغدغه کار و کسب درآمد مطلوب را نخواهید داشت زیرا این زبان، یک زبان ساده اما همه فن حریف است.

در جدول زیر میزان حقوق توسعه دهندگان پایتون در سال 1402 قید شده است:

سطح ارشدیتحداقل و حداکثر حقوق در شهر تهرانحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای بزرگحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای کوچک
Junior حداقل: 6.8 میلیون تومان
حداکثر: 22.4 میلیون تومان
حداقل: 4.5 میلیون تومان
حداکثر: 11.3 میلیون تومان
حداقل: 5.1 میلیون تومان
حداکثر: 21.4 میلیون تومان
Mid-Level حداقل: 9.3 میلیون تومان
حداکثر: 36 میلیون تومان
حداقل: 8 میلیون تومان
حداکثر: 20 میلیون تومان
Senior حداقل: 11.7 میلیون تومان
حداکثر: 60.5 میلیون تومان
حداقل: 9 میلیون تومان
حداکثر: 28.6 میلیون تومان

توسعه دهنده PHP/Laravel

امروزه بیشتر سایت‌ها پویا هستند، پس نیاز به برنامه نویسی سمت سرور نیز دارند. یکی از زبان‌های بسیار محبوب و قدرت‌مند سمت سرور، زبان PHP است که متن باز (Open Source)اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ این صفحه عالی به بررسی این موارد و همچنین تاریخچه نرم افزار متن باز و نحوه به کارگیری متن باز در توسعه نرم افزار پرداخته است نیز می‌باشد. بسیاری از افرادی که در ایران، وب‌سایت راه‌اندازی می‌کنند، گزینه اول‌شان برای توسعه سمت سرور وب‌سایت، زبان PHP است. یکی از فریمورک‌‌‌های بسیار محبوب این زبان، فریمورک Laravel است.

حقوق توسعه دهنده PHP در سال 1402 در جدول زیر آورده شده است:

سطح ارشدیتحداقل و حداکثر حقوق در شهر تهرانحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای بزرگحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای کوچک
Junior حداقل: 6.1 میلیون تومان
حداکثر: 19.2 میلیون تومان
حداقل: 7.2 میلیون تومان
حداکثر: 25.1 میلیون تومان
حداقل: 5.8 میلیون تومان
حداکثر: 23.1 میلیون تومان
Mid-Level حداقل: 10.4 میلیون تومان
حداکثر: 33 میلیون تومان
Senior حداقل: 16.4 میلیون تومان
حداکثر: 52.5 میلیون تومان
حداقل: 10.9 میلیون تومان
حداکثر: 50 میلیون تومان
حداقل: 9.6 میلیون تومان
حداکثر: 42.6 میلیون تومان

توسعه دهنده Golang

یکی از بالاترین میزان درآمدها، چه در ایران و چه در جهان، مربوط به توسعه دهندگان Golang است. این زبان در سال 2009 معرفی شده و کاملاً مشابه زبان Cزبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cزبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cاین مقاله عالی ابتدا توضیح می‌دهد که زبان برنامه نویسی c چیست، سپس به بررسی مزایا و معایب زبان C ، کاربردهای زبان سی ، و تفاوت بین C و ++C می‌پردازد است. این زبان، چندمنظوره است و در رایانش ابری (Cloud Computing)رایانش ابری چیست؟رایانش ابری(Cloud Computing)به زبان سادهرایانش ابری چیست؟رایانش ابری(Cloud Computing)به زبان سادهاین مقاله عالی به تعریف رایانش ابری (محاسبات ابری) یا Cloud Computing، کاربرد رایانش ابری، مزایای و معایب رایانش ابری و انواع سرویس های رایانش ابری پرداخته، علوم داده، هوش مصنوعی، برنامه نویسی سمت سرور، امنیت سایبریامنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]امنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]این مقاله به بررسی امنیت سایبری (cyber security)، انواع امنیت سایبری، اهمیت امنیت سایبری، یادگیری امنیت سایبری و شغل های امنیت سایبری پرداخته است و… کاربرد دارد. اگر سایت‌های کاریابی داخلی را بررسی کنید، میزان آگهی‌های استخدامی برای توسعه دهندگان این زبان در حال افزایش است.

درآمد توسعه دهندگان Golang در سال 1402 بدین شرح است:

سطح ارشدیتحداقل و حداکثر حقوق در شهر تهرانحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای بزرگحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای کوچک
Junior حداقل: 20.8 میلیون تومان
حداکثر: 37.5 میلیون تومان
داده‌ای وجود ندارد. داده‌ای وجود ندارد.
Mid-Level
Senior حداقل: 26.8 میلیون تومان
حداکثر: 80 میلیون تومان

برنامه نویس موبایل (کراس پلتفرم)

یک بار بنویس، همه جا اجرا کن. این یکی از اصول برنامه نویسی چندسکویی (Cross-Platform) است. این دسته از توسعه دهندگان با فریم‌ورک‌هایی نظیر Xamarin، Flutter و React Native کار می‌کنند. آنها یک بار برنامه نویسی می‌کنند اما می‌توانند خروجی برای سیستم‌عامل اندروید یا iOSسیستم عامل iOS چیست؟ بررسی تاریخچه و ویژگی های آی او اسسیستم عامل iOS چیست؟ بررسی تاریخچه و ویژگی های آی او اساین مقاله عالی به معرفی سیستم عامل آی او اس (IOS) پرداخته، همچنین به بررسی ویژگی های سیستم عامل Apple iOS و تاریخچه و نسخه های سیستم عامل iOS پرداخته است بگیرند. البته دریافت خروجی برای iOS مستلزم استفاده از سیستم‌عامل Macintosh است. بازار برنامه نویسی موبایل در ایران شرایط مطلوبی دارد و می‌توانید در جدول زیر، میزان دستمزد آنها را ببینید:

سطح ارشدیتحداقل و حداکثر حقوق در شهر تهرانحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای بزرگحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای کوچک
Junior حداقل: 12.1 میلیون تومان
حداکثر: 29.9 میلیون تومان
داده‌ای وجود ندارد. داده‌ای وجود ندارد.
Mid-Level
Senior حداقل: 16 میلیون تومان
حداکثر: 50.4 میلیون تومان

دیجیتال مارکتینگ و سئو (SEO)

با پیشرفت تکنولوژی، نقش بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) پررنگ‌تر شده است؛ همچنین، استفاده از جستجوی گوگل بسیار رایج است و به همین دلیل، سایت‌ها باید با معیارهای موتور جستجویی مثل گوگل بهینه شوند تا در بالاترین بخش نتایج جستجو نمایش داده شوند که این موضوع به سئو (SEO) مرتبط است. مشاغل مربوط به این گروه شامل: مدیر سئو، کارشناس سئو، کارشناس دیجیتال مارکتینگ، مدیر کمپین‌های تبلیغاتی و… است.

در این جدول، دستمزد دیجیتال مارکتینگ و سئو (SEO) در سال 1402 قرار داده شده است:

سطح ارشدیتحداقل و حداکثر حقوق در شهر تهرانحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای بزرگحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای کوچک
کارشناس حداقل: 6.3 میلیون تومان
حداکثر: 18 میلیون تومان
حداقل: 5.1 میلیون تومان
حداکثر: 16.6 میلیون تومان
حداقل: 4.3 میلیون تومان
حداکثر: 13.3 میلیون تومان
کارشناس ارشد حداقل: 9.8 میلیون تومان
حداکثر: 25.7 میلیون تومان
حداقل: 7.2 میلیون تومان
حداکثر: 23.9 میلیون تومان
حداقل: 6.7 میلیون تومان
حداکثر: 24.6 میلیون تومان
مدیر حداقل: 13.4 میلیون تومان
حداکثر: 47.8 میلیون تومان
حداقل: 7.8 میلیون تومان
حداکثر: 40.6 میلیون تومان

توسعه دهنده C++/C

زبان سی و سی پلاس پلاسبرنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای برنامه نویسی C++ پرداخته و نمونه هایی از کدهای زبان برنامه نویسی ++C را آورده، هنوز هم کاربردهای زیادی دارند. بسیاری از برنامه‌های دسکتاپ با این زبان‌ها نوشته می‌شوند و در واحد درسی دانشجویان رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است در ایران، این زبان‌ها آموزش داده می‌شود.

در جدول زیر، میزان دستمزد توسعه دهندگان C++/C را نیز قرار دادیم:

سطح ارشدیتحداقل و حداکثر حقوق در شهر تهرانحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای بزرگحداقل و حداکثر حقوق در شهرهای کوچک
Junior حداقل: 9.1 میلیون تومان
حداکثر: 34.1 میلیون تومان
داده‌ای وجود ندارد. داده‌ای وجود ندارد.
Mid-Level
Senior حداقل: 13.3 میلیون تومان
حداکثر: 58.4 میلیون تومان

موارد تاثیرگذار بر درآمد

در این بخش می‌خواهیم به عوامل تاثیرگذار بر درآمد بپردازیم:

مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی، یکی از عوامل موثر بر میزان درآمد می‌باشد. درست است که داشتن مدرک بالاتر، لزوماً به معنی داشتن تخصص بیشتر نیست، اما طبق آمار، میانگین دریافتی با توجه به مدرک تحصیلی در سال 1402 بدین شرح است که نشان می‌دهد مدرک تحصیلی تا حدودی بر میزان درآمد تاثیرگذار است:

البته باید توجه داشته باشید، نوع دانشگاهی که در آن درس خوانده‌اید، در میزان دستمزدی که دریافت می‌کنید، تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند.

جنسیت

با توجه به آمار، میزان دریافتی بانوان به‌طور میانگین، 10.9 میلیون تومان و برای آقایان، برابر با 14.2 میلیون تومان می‌باشد. ضمن این‌که این مقادیر از نتیجه مشارکت 19987 خانم و 47755 آقا به دست آمده است.

سابقه کار

یکی از عوامل بسیار مهم برای استخدام در بعضی شرکت‌ها، سابقه کاری می‌باشد. این موضوع بر میزان درآمد نیز تاثیرگذار است. در فهرست زیر، میانگین درآمد با توجه به میزان سابقه کاری قید شده است:

البته در نظر داشته باشید، عوامل دیگری نیز مثل شهری که در آن کار می‌کنید یا سطح ارشدیت شما، موثر است. شهر تهران به دلیل وجود مراکز و شرکت‌ها و سازمان‌های متعدد، سطح درآمدی بالاتری نسبت به کرج، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و سایر شهرهای دیگر دارد؛ همچنین، هرچه توانایی و تخصص شما بیشتر باشد، سطح ارشدیت شما بالاتر بوده، در نتیجه در میزان دستمزد دریافتی بسیار موثر است.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی شد تا نام برخی از مشاغل مرتبط با کامپیوتر در ایران را ذکر کنیم؛ همچنین، به بررسی پردرآمدترین شغل کامپیوتر در ایران پرداختیم و عوامل موثر بر میزان درآمد مثل مدرک تحصیلی، جنسیت، سابقه کار، شهر محل کار و میزان توانایی را بررسی کردیم. مشاغل مرتبط به کامپیوتر در ایران درآمد خوبی دارند، اما باید بدانید علاوه بر این موارد، تمرین مداوم و اشتیاق شما به یادگیری در حوزه مدنظر نیز بسیار در میزان درآمد شما موثر خواهد بود.

چند نمونه از مشاغل کامپیوتری پردرآمد در ایران را نام ببرید؟

مهندس DevOps، توسعه دهندگان پایتون، توسعه دهندگان Golang، هوش مصنوعی و علم داده، دیجیتال مارکتینگ و سئو

چه عواملی بر میزان درآمد تاثیرگذار است؟

عواملی همچون مدرک تحصیلی، جنسیت، میزان توانایی و تخصص، شهر محل کار و سابقه کار تاثیر زیادی در میزان درآمد شما دارند.

امتیازدهی4.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.88 امتیاز (4 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200