مسیر رتبه‌برترشدن در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و IT
ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

آموزش سیستم عامل

در این صفحه عالی بهترین آموزش سیستم عامل کشور قرار گرفته است، آموزش درس سیستم عامل رشته کامپیوتر از 0 تا 100 و با روشی زیبا انجام شده است

به طور خلاصه سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم  برنامه‌ای است که به‌عنوان یک رابط بین سخت افزارسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوترسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتردر این صفحه بررسی شده که سخت افزار چیست و سخت افزار کامپیوتر به زبان ساده معرفی شده است، همچنین به بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر پرداخته شده است و نرم‌افزار عمل می‌کند. این کار به‌وسیله نصب راه‌اندازهای سخت‌افزارها درون سیستم عامل صورت می‌گیرد. در درس سیستم عامل، مطالب مختلف مربوط به سیستم عامل، ویژگی‌ها و رویکردهای حل مسائل سخت‌افزاری به همراه الگوریتمآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهدرس طراحی الگوریتم‌ یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است. هدف از این درس، معرفی روش‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل گوناگون است، در این صفحه به معرفی و آموزش طراحی الگوریتم پرداخته شده است. های استفاده شده در سیستم عامل بررسی می‌گردد. مطالبی مانند فرایندهای مختلف سیستم‌عاملی، حافظهحافظه در کامپیوتر، همه چیز در مورد حافظه در معماری کامپیوترحافظه در کامپیوتر، همه چیز در مورد حافظه در معماری کامپیوتردر این مقاله به بررسی کامل حافظه در کامپیوتر، انواع حافظه در کامپیوتر، کش، روش‌های آدرس دهی کش، نگاشت آدرس و موارد دیگر می‌پردازیم، وقفه‌ها، (I/O) ورودی و خروجیبررسی و آموزش ورودی و خروجی های کامپیوتربررسی و آموزش ورودی و خروجی های کامپیوتردر این صفحه به معرفی ورودی و خروجی کامپیوتر و بررسی انواع دستگاه های ورودی و خروجی کامپیوتر نظیر کارت گرافیک، اسکنر و ... پرداخته شده است ، نخ‌ها، انواع بن‌بست و... از مهم‌ترین مطالبی هستند که در این درس مطرح می‌شود.

پوشش 100% سوالات درس سیستم عامل در کنکور ارشد کامپیوتر

Ramin Razavi 1

فیلم درس سیستم عامل

850,000 تومان 772,000 تومان
رامین رضوی
۶۰ ساعت
Ramin Razavi 1

فیلم نکته و تست سیستم عامل

600,000 تومان 459,000 تومان
رامین رضوی
30 ساعت

باتوجه‌به اهمیت بالای درس سیستم‌عامل در کنکور ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترارشد کامپیوتر چیست؟ این مقاله عالی به معرفی ارشد کامپیوتر می‌پردازد و درباره آینده رشته کامپیوتر و نحوه اپلای کردن توضیح می‌دهد ، این درس به طور کامل توسط استاد رضوی تدریس شده است و تمامی فیلم‌های آموزشی مربوط به این درس در سایت کنکور کامپیوتر در اختیار داوطلبان قرار گرفته است. این دوره به‌صورت 0 تا 100 و به زبانی ساده درست شده است و دانشجویانی که هیچ اطلاعاتی در مورد درس سیستم عامل ندارند، به راحتی می‌توانند این دوره را تهیه کرده و شروع به یادگیری درس سیستم عامل کنند؛ چرا که این دوره آموزشی به‌صورت جامع و از ابتدایی‌ترین نقطه شروع می‌‎شود.

اهمیت درس سیستم عامل در رشته های کامپیوتر

تصویر لپتاپ

اهمیت سیستم عامل در دنیای کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است بر هیچ‌کسی پوشیده نیست. چه شما طراح نرم افزار باشید، چه مدیر یک سرویس‌دهنده باشید، چه برنامه نویسبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است شبکهمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریرشته شبکه های کامپیوتری یکی از رشته های مقطع ارشد کامپیوتر است، در این صفحه مواردی همچون دروس ارشد شبکه های کامپیوتری، بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری، ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های دولتی بررسی شده است باشید و یا یک کاربر عادی کامپیوتر باشید نیاز دارید تا تمامی کارهای خود را در یک سیستم‌عاملی که بر روی کامپیوتر شما نصب شده است انجام دهید. داشتن اطلاعات کافی در مورد سیستم‌عاملی که بر روی آن در حال کارکردن و انجام وظایف محول شده هستید به شما کمک می‌کند تا درک کاملی از نحوه کار با سیستم عامل و اشکال زداییدیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)دیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)این مقاله عالی مفاهیم دیباگ (debug)، دیباگینگ (Debugging) یا همان اشکال زدایی، دیباگر (Debugger) را معرفی و همچنین روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ را بررسی کرده آن داشته باشید؛ همچنین داشتن اطلاعات کافی برای کاربران سیستم‌عامل‌هایی مانند لینوکس و یونیکس یا محققانی که بر روی مباحث بهینه سازیالگوریتم های بهینه سازی از سیر تا پیازالگوریتم های بهینه سازی از سیر تا پیازالگوریتم های بهینه سازی چیست؟ این صفحه عالی توضیح داده که الگوریتم های بهینه سازی چگونه کار می کنند و مهم‌ترین الگوریتم های بهینه سازی را معرفی کرده و امنیت سیستم عامل کار می‌کنند و همچنین محققان و طراحان سیستم‌های تعبیه شده یا همان embedded systems ها امری ضروری تلقی می‌‎شود.

درس سیستم عامل در مقطع کارشناسی نیز از دروس مهم محسوب می‌‎شود. در صورت عدم کسب نمره لازم در این درس در مقطع کارشناسی، در دوره کارشناسی‌ارشد می‎‌بایست مجدداً این درس را به‌عنوان دروس جبرانی اخذ کنید.

اهمیت درس سیستم عامل در آزمون کنکور ارشد کامپیوتر

کنکور ارشد رشته کامپیوتر

باتوجه‌به صفحه ی دروس مورد آزمون در کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب آندروس آزمون و ضرایب آنها در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیدروس آزمون و ضرایب آنها در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیقبل از شروع مطالعه برای کنکور ارشد رشته کامپیوتر لازم است تا از دروس مورد آزمون، اهمیت هر کدام و همچنین ضرایب آن‌ها مطلع باشید تا بتوانید به صورت هوشمندانه برنامه ریزی کرده و بهترین نتیجه را کسب کنید. این صفحه راهنمای شما در موارد ذکر شده خواهد بود.، درس سیستم عامل که در مجموعه دروس دسته ششم که شامل 3 درس (سیستم‌عامل، شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است و پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته ) است قرار گرفته، این دسته برای گرایش‌های شبکه‌های کامپیوتری و رایانش امنرایانش امن چیست، بررسی رشته رایانش امن توسط اساتید صنعتی شریفرایانش امن چیست، بررسی رشته رایانش امن توسط اساتید صنعتی شریفرشته رایانش امن بطور کامل در این صفحه معرفی شده است. همین طور در مورد بازار کار رایانش امن و چارت دروس گرایش رایانش امن بطور کامل بحث شده است دارای ضریب 4 است و برای گرایش‌های هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، معماری کامپیوترمعماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر معماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر یکی از گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستم های کامپیوتری است، در این صفحه گرایش معماری سیستم های کامپیوتری توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده. ، مهندسی نرم‌ افزارمهندسی نرم افزار چیست؟مهندسی نرم افزار چیست؟این صفحه عالی به بررسی مهندسی نرم افزار پرداخته وظایف یک مهندس نرم افزار و شغل مهندسان نرم افزار و آینده مهندسی نرم افزار را بررسی کرده است، بیوانفورماتیکگرایش بیوانفورماتیکگرایش بیوانفورماتیکبیوانفورماتیک از رشته‌های نو، جذاب و میان رشته‌ای است، با توجه به اطلاعات کمی که در این زمنیه وجود دارد در این مقاله سعی کرده‌ایم هر آنچه در مورد بیوانفورماتیک باید بدانید را به شما بگوییم، با این مقاله کامل و جذاب با ما همراه باشید و علوم دادهمعرفی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) چیستمعرفی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) چیستدر این مطلب به معرفی رشته رشته علوم داده در مقطع ارشد پرداخته شده است دارای ضریب 3 است و از این درس 7 سوال در کنکور ارشد کامپیوتر مطرح می‎‌شود.

کنکور ارشد فناوری اطلاعات

درس سیستم عامل در کنکور ارشد فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. یا آی‌تی در مجموعه دروس تخصصی مشترک که شامل دروس پایگاه داده، هوش مصنوعی و سیستم عامل است قرار گرفته است. ضریب این دسته برای رشته فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. برابر 2 و ضریب این درس در رشته مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی برابر 4 است؛ همچنین از این درس بین 6 و 7 سوال در کنکور ارشد IT مطرح می‌‎شود.

اهمیت درس سیستم عامل در کنکور دکتری کامپیوتر

مقطع دکتری مرتبط با کامپیوتر دارای 6 رشته مختلف است که درس سیستم عامل پیشرفته در دو رشته آن یعنی رشته‌های نرم افزار و شبکه‌های کامپیوتری مطرح می‌‎شود. ضریب این درس در هر دو رشته ذکر شده، 4 می‌باشد؛ همچنین در گرایش نرم افزار 15 تست و در گرایش شبکه‌های کامپیوتری 10 تست از درس سیستم عامل پیشرفته مطرح می‌‎شود. درس سیستم عامل کارشناسی، پیش‌نیاز درس سیستم عامل پیشرفته می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دروس و اهمیت آنها و همچنین تعداد تست‌های مطرح شده از هر درس برای کنکور دکتری کامپیوتر می‌توانید به صفحه بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعاتبودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعاتبودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعاتداوطلبان قبل از شروع مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور ارشد لازم است تا از سرفصل‌های هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی و همچنین میزان اهمیت هر کدام اطلاع داشته باشند. در این صفحه بودجه بندی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات به منظور راهنمایی شما به طور جامع آورده شده است. مراجعه کنید.

فیلم های آموزشی درس سیستم عامل

درس سیستم عامل یک درس نسبتاً حجیم است که به طور معمول در اکثر دانشگاه‌ها به‌صورت کامل تدریس نمی‌‎شود، همچنین این درس دارای نکات و جزئیات بسیار زیادی است که برای حل تست‌های این درس نیازمند درک دقیق آنها هستید؛ بنابراین اتکاکردن به آموزش‌ها و جزوه‌های دوره کارشناسی جهت حل مسائل کنکوری ممکن است کار صحیحی به‌نظر نرسد؛ چراکه هدف از تدریس این درس در دانشگاه و جزوه‌های این درس که در اینترنت موجود است، صرفاً جهت پاس‌کردن درس سیستم عامل در مقطع کارشناسی است و نه بیشتر. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با درس سیستم‌عامل و بهترین آموزش درس سیستم‌عامل در کشور، به صفحه آموزش سیستم عاملمعرفی درس سیستم عامل – بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشورمعرفی درس سیستم عامل – بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشوردرس سیستم عامل در این صفحه معرفی شده، همچنین بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشور را می‌توانید در این صفحه تهیه کنید، فصول و مراجع سیستم عامل نیز بررسی شده مراجعه کنید.

مراجع اصلی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای این درس، کتاب‌های سیستم عامل نوشته تننباوم (Tenenbaum)، استالینگ (Stallings) و سیلبرشاتز (Silberschatz) است؛ همچنین فصول مورد آزمون نیز به طور دقیق مشخص شده‌اند. فیلم‌های آموزشی طراحی شده در کنکور کامپیوتر توسط استاد رضوی تمامی مباحث موردنیاز آزمون کنکور از ابتدا تا انتها را با جزئیات کامل پوشش داده و هیچ نکته‌ای از قلم نیفتاده است که با حل‌کردن تست‌های متعدد در طول تدریس می‌توانید از یادگرفتن آن مبحث اطمینان حال کنید.

فیلم های آموزشی رایگان سیستم عامل

جهت اینکه دانشجویان بتوانند از کیفیت آموزشی این مجموعه مطمئن شوند تعدادی از فیلم‌های درس سیستم عامل برای آزمون کنکور به‌صورت کاملاً رایگان در اختیار این عزیزان قرار گرفته است تا قبل از خرید مجموعه کامل آموزشی این درس بتوانند از صحت گفته‌های ما در راستای کیفیت فیلم‌های آموزشی اطمینان حاصل کنند. تمامی فیلم های آموزشی رایگان درس سیستم عامل در قسمت پایین‌تر همین صفحه قرار داده شده است. جهت تهیه فیلم‌های کامل آموزش درس سیستم عامل و دیگر دروس کنکور کارشناسی‌ارشد می‌توانید به صفحه کلاس‌ های کنکور ارشد کامپیوترثبت نام کلاس کنکور ارشد کامپیوترثبت نام کلاس کنکور ارشد کامپیوترفیلم‌های تیم کنکور کامپیوتر پرفروش‌ترین فیلم‌های آموزشی دروس رشته کامپیوتر در کشور است و تاکنون 21428 نفر این ویدئوها را تهیه کرده‌اند، آموزش پایه‌ای و از 0 تا 100 دروس باعث شده تمامی دانشجویان با هر پایه و سطحی که دارند بتوانند براحتی از این فیلم‌ها استفاده کنند. مراجعه کنید.

جزوه و فایل PDF درس سیستم عامل

بعد از تهیه‌کردن ویدئوهایی آموزشی درس سیستم عامل، در قسمت پنل کاربری خود در سایت کنکور کامپیوتر می‌توانید جزوه مربوط به این درس را در قالب فایل PDF دانلود کنید و به‌راحتی آن را در کامپیوتر و یا گوشی همراه خود استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید این جزوات را پرینت گرفته تا اگر نیاز به نوشتن نکات و یا حاشیه‌نویسی داشته باشید به‌راحتی بتوانید اقدام به نوشتن در صفحات جزوه کنید.

مجموعه فیلم‌ های رایگان درس سیستم عامل

سیستم عامل جلسه 1

سیستم عامل جلسه 1

سیستم عامل جلسه 1

سیستم عامل جلسه 2

سیستم عامل جلسه 2

سیستم عامل جلسه 3

سیستم عامل جلسه 3

سیستم عامل جلسه 4

سیستم عامل جلسه 4

سیستم عامل جلسه 1 نکته و تست

سیستم عامل جلسه 1 نکته و تست

سیستم عامل جلسه 2 نکته و تست

سیستم عامل جلسه 2 نکته و تست

بررسی سوالات سیستم عامل کنکور ارشد کامپیوتر 1403

بررسی سوالات سیستم عامل کنکور ارشد کامپیوتر 1403

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

نظر برخی از رتبه‌های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات در مورد کیفیت فیلم‌ ها

نظر رتبه 1 کنکور

نظر رتبه 2: خیلی کامل بودند

نظر رتبه 6 کنکور ارشد کامپیوتر

نظر رتبه 6 کنکور 1400

فیلم ها خیلی قابل فهم و روان است

رتبه 9 :فیلم ها بی نقص بود

از پایه ضعیف تا شریف

نظر رتبه 2 کنکور ارشد

نطر رتبه 10: کیفیت تدریس استاد رضوی خیلی خوبه

نظر رتبه 16: کیفیت تدریس خیلی عالی بود

جزوه کامل و ویدیوهای خیلی خوب

نحوه انتقال دانش استاد رضوی بینظیر است

ویدیوها خیلی جامع و کامل بودند

واقعا تدریس اساتید عالی بودند

نظر رتبه 8 کنکور 1400

نظر رتبه 2: معماری کامپیوتر و منطقی 100 زدم

نظر رتبه 13 کنکور ارشد کامپیوتر 1401

نظر رتبه 19: تدریس و فن بیان عالی است

نظر رتبه 12 کنکور ارشد کامپیوتر 1401

نظر رتبه 24: خیلی کامل و جامع است

فیلم‌ها بی نظیر بود

نظر رتبه 45: کیفیت فیلم ها خوب بودن

همه دروس عالی تدریس شده بودند

نیار نیست کتاب تهیه کنید

فیلم ها با بیان شیوا و بدون ابهام بود

کیفیت بالا و هزینه مناسب

نظر رتبه 11 کنکور 1400

فیلم‌ها بی‌نیازم کرد

تدریس زیبا و بیان شیوا

فیلم‌ درس و تست کافیست

فیلم های استاد رضوی از همه نظر عالی بودند

کیفیت و نحوه تدریس و قدرت بیان اساتید از همه نظر خوب بود

خیلی راضی بودم درسها خیلی عمیق تدریس میشد

از همه دروس خیلی راضی بودم

نظر پارسا شریعت

ویدیوها از نظر کیفیت عالی بودند

نظر رتبه 43 کنکور

از دروس استاد رضوی خیلی راضی بودم

نظر پیمان هاشمی

نظر رتبه 40 کنکور

تدریس از 0 تا 100

فیلم شما را جلو می‌اندازد

نظر رتبه 50 کنکور 1400

نظر رتبه 67 کنکور 1400

نظر ریحانه حسین زاده

نظر مرتضی اکبری

نظر رتبه 113 کنکور 1400

تاثیر منابع خوب

نظر سامان حسینی

تفاوت منابع مناسب

نظر رتبه 32 کنکور 1400

کیفیت بالا تدریس

نظر شیوا رضازاد

از روی مراجع نخوانید

فیلم ها خیلی مفهومی بودند

همه درس ها فوق العاده بود

از صفر تا صد و کامل هستند

آشنایی با استاد رضوی و کافه تدریس معجزه بود

فیلم ها جامع بودند

کل منابع من از کافه تدریس یا کنکور کامپیوتر بود

دروس واقعا فوق العاده بودند

درس‌ها کامل و روان است

فیلم ها خیلی دقیق و جامع و کامل بودند

ویدیوها بسیار قابل فهم بودند

مطالبی که پوشش داده شده بود واقعا کامل بود

تدریس بسیار شیوا و روان و بدون ابهام

با پایه ضعیف هم فیلم ها را متوجه می شوید

فیلم ها خیلی به من کمک کرد

همه دروس را از کافه تدریس گرفتم

ویدیوهاشون خیلی به من کمک کرد

خرید فیلم های آموزش درس سیستم عامل

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی گفته شد، فیلم‌های آموزشی این مجموعه به‌صورت 0 تا 100 می‌باشد و دانشجویانی که هیچ پیش‌زمینه‌ای در مورد این درس ندارند قادرند تا از این مجموعه فیلم های آموزشی درس سیستم عامل استفاده کنند. جهت تهیه فیلم های آموزشی درس سیستم عامل و حل تست‌های این درس می‌توانید به صفحه خرید فیلم آموزشی سیستم عامل> مراجعه کنید؛ همچنین جهت اطلاعات بیشتر در مورد این مجموعه آموزشی و فیلم‌ها می‌توانید با پشتیبان کنکور کامپیوتر تماس حاصل فرمایید.

خرید فیلم های حل تست درس سیستم عامل

برای تسلط کامل بر درس سیستم عامل و حل تست‌های این درس می‌توانید فیلم‌های نکته و تست درس سیستم عامل را نیز تهیه کنید. تمرکز اصلی فیلم‌های نکته و تست بر روی حل مسائل مختلف درس سیستم عامل است و نزدیک به... تست در این فیلم‌ها با جزئیات کامل حل شده‌ است. جهت پی‌بردن به اهمیت و کیفیت مجموعه نکته و تست دروس کنکور ارشد می‌توانید به صفحه رتبه های کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعاتمصاحبه های رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیمصاحبه های رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیاگر می‌خواهید در کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر، IT و علوم کامپیوتر موفق شوید باید مسیری را طی کنید که رتبه‌های برتر سال‌های گذشته طی کرده‌اند، مسلما تجربیات افرادی که به بهترین نحو ممکن این مسیر را طی کرده‌اند برای شما بسیار مفید خواهد بود مراجعه کرده و نظر رتبه‌های برتر را مشاهده کنید.

Ramin Razavi 1

فیلم درس سیستم عامل

850,000 تومان 772,000 تومان
رامین رضوی
۶۰ ساعت
Ramin Razavi 1

فیلم نکته و تست سیستم عامل

600,000 تومان 459,000 تومان
رامین رضوی
30 ساعت

سرفصل های درس سیستم عامل

درس سیستم عامل در کتب مختلف دارای تعداد فصل‌های مختلفی است؛ اما مباحث تمامی آنها یکسان است. به‌طورکلی درس سیستم عامل شامل 6 فصل است که در لیست زیر عنوان شده‌اند:

 1. فصل اول: مقدمات
 2. فصل دوم: فرایندها
 3. فصل سوم: عملیات روی فرآیندها
 4. فصل چهارم: نخ‌ها (تردها : Threads)
 5. فصل پنجم: زمان‌بندی پردازندهپردازنده (CPU) چیست؟ بررسی انواع، وظایف و کاربردهاپردازنده (CPU) چیست؟ بررسی انواع، وظایف و کاربردهاسی پی یو قلب کامپیوتر و کامپیوتر قلب دنیای کنونی است، بنابراین در این صفحه به معرفی و بررسی سی‌پی‌یو یا همان پردازنده مرکزی (CPU) پرداخته‌ شده، و بطور کامل توضیح داده‌ایم که CPU از چه بخش هایی تشکیل شده و هر بخش چه وظایف و مشخصاتی دارد. ها
 6. فصل ششم: حافظه‌ها شامل : مدیریت حافظهمدیریت حافظه در برنامه نویسی ⚡️ سه سطح مهم در مدیریت حافظهمدیریت حافظه در برنامه نویسی ⚡️ سه سطح مهم در مدیریت حافظهاین مقاله عالی سه سطح مهم در مدیریت حافظه یعنی مدیریت حافظه در سطح سخت‌افزار، مدیریت حافظه در سطح سیستم عامل و مدیریت حافظه در سطح برنامه را معرفی کرده و حافظهحافظه در کامپیوتر، همه چیز در مورد حافظه در معماری کامپیوترحافظه در کامپیوتر، همه چیز در مورد حافظه در معماری کامپیوتردر این مقاله به بررسی کامل حافظه در کامپیوتر، انواع حافظه در کامپیوتر، کش، روش‌های آدرس دهی کش، نگاشت آدرس و موارد دیگر می‌پردازیم مجازی
 7. فصل هفتم: هم‌روندی انحصار متقابل و همگام‌سازی
 8. فصل هشتم: بن‌بست
 9. فصل نهم: هارد
 10. فصل دهم: معماری سیستم عامل ها (معرفی انواع سیستم عامل)

جمع‌بندی

تمامی مباحث درس سیستم عامل به طور کامل در این دوره آموزشی تدریس شده و تست‌های متعددی نیز حل شده است. در فیلم آموزشی درس سیستم عامل، مباحث به طور کامل پوشش داده شده‌اند و از هر مبحثی تعدادی تست حل شده و راه‌حل آن نیز تدریس شده است. باتوجه‌به اینکه درس سیستم عامل درس حجیمی است، یک دوره مجزا برای حل تست‌های بیشتر و نکات کنکوری بیشتر نیز طراحی و تدوین شده است. به‌طورکلی درس سیستم عامل دارای دو مجموعه فیلم‌های آموزشی است:

 1. فیلم آموزش درس سیستم عامل
 2. فیلم حل تست سوالات درس سیستم عامل و نکات کنکوری

جزئیات دوره فیلم های آموزشی درس سیستم عامل به همراه زمان مربوط به هر جلسه به‌علاوه سرفصل‌های آموزشی هر جلسه نیز در زیر ذکر شده است:

فصل‌ها و جزئیات درس سیستم عامل

اهمیت درس سیستم عامل در کنکور ارشد چقدر است؟

درس سیستم عامل در رشته مهندسی کامپیوتر برای گرایش‌های شبکه‌های کامپیوتری و رایانش امن دارای ضریب 4 و در گرایش‌های هوش مصنوعی، معماری کامپیوتر، نرم افزار، بیوانفورماتیک و علوم داده دارای ضریب 3 است؛ همچنین ضریب این درس در کنکور رشته فناوری اطلاعات دارای ضریب 2 برای گرایش مهندسی فناوری اطلاعات و ضریب 4 برای مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی است.

آیا دوره‌ آموزشی درس سیستم عامل پیش نیازی دارد؟

خیر، تمامی مباحث از اول تا آخر به‌صورت 0 تا 100 آموزش داده شده است و دانشجویی که هیچ اطلاعاتی از سیستم عامل نداشته باشد نیز قادر به تهیه این مجموعه آموزشی و استفاده از آن می‌باشد.

آیا به همراه فیلم های آموزشی، جزوه درس نیز ارائه می‌‎شود؟

بله، دوره سیستم عامل دارای یک جزوه کامل است که بعد از تهیه‌کردن فیلم‌های آموزشی این درس می‌توانید در پنل کاربری خودتان درون سایت کنکور کامپیوتر این جزوه را در قالب فایل PDF دانلود کنید.

آیا این مجموعه آموزشی گارانتی هم دارد؟

برای اطمینان حاصل‌کردن از کیفیت فیلم‌های آموزشی و ارزش خرید داشتن این مجموعه می‌توانید به نظرات قبول‌شدگان کنکورهای پیشین در صفحه مصاحبه‌های رتبه‌های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی‌تی مراجعه کنید.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام