تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

۹ کتاب مرتبط با مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی

این صفحه عالی 9 تا از بهترین کتاب های مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی را معرفی و بررسی کرده که این کتاب های مبانی و برنامه نویسی برای چه افرادی مناسب هستند

مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی چیست؟

در کتاب‌های معرفی‌شده در این مقاله، مبانی کامپیوتر شامل مفاهیم پایه‌ای مانند سخت افزارسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوترسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتردر این صفحه بررسی شده که سخت افزار چیست و سخت افزار کامپیوتر به زبان ساده معرفی شده است، همچنین به بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر پرداخته شده است، نرم‌افزار، شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است و امنیت کامپیوتر است و مبانی‌ برنامه‌ نویسیمبانی برنامه نویسی ⚡️ مبانی برنامه نویسی کامپیوترمبانی برنامه نویسی ⚡️ مبانی برنامه نویسی کامپیوتراین مقاله عالی به بررسی و تعریف مبانی برنامه نویسی کامپیوتر، اصطلاحات زبان‌های برنامه نویسی، الگوریتم، سورس کد و برنامه نویسی شی گرا پرداخته است شامل مفاهیم پایه‌ای مانند الگوریتمآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهدرس طراحی الگوریتم‌ یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است. هدف از این درس، معرفی روش‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل گوناگون است، در این صفحه به معرفی و آموزش طراحی الگوریتم پرداخته شده است.، ساختمان دادهآموزش ساختمان داده و الگوریتمآموزش ساختمان داده و الگوریتمهر ساختمان داده یک نوع فرمت ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌ها در کامپیوتر است، که امکان دسترسی و اصلاح کارآمد آن داده‌ها را برای یکسری از الگوریتم‌ها و کاربردها فراهم می‌کند، در این صفحه به بررسی و آموزش ساختمان داده و الگوریتم پرداخته شده است، مفاهیم شی گراییبرنامه نویسی شی گرا چیست؟ شی گرایی چیست؟برنامه نویسی شی گرا چیست؟ شی گرایی چیست؟این صفحه عالی به معرفی برنامه نویسی شی گرا پرداخته و توضیح داده شی گرایی یا همان object oriented یا OPP چیست؟ همچنین مزایای برنامه نویسی شی گرا را بیان کرده و طراحی نرم‌افزار است. آنچه در دانشگاه‌های ایران به عنوان مبانی کامپیوتر تدریس می‌شود، بیشتر شامل یادگیری الگوریتم و فلوچارت و یک زبان برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده مانند سی پلاس پلاسبرنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای برنامه نویسی C++ پرداخته و نمونه هایی از کدهای زبان برنامه نویسی ++C را آورده یا پایتونزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته است.

الگوریتم و فلوچارت

در مبانی کامپیوتر، الگوریتم و فلوچارت محور اصلی آموزش و یکی از مهم‌ترین مفاهیم پایه‌ای است. الگوریتم (Algorithm) یک مجموعه مرتب‌ شده از دستورات است که برای حل یک مسئله خاص طراحی شده است. فلوچارت (Flowchart) یک نمودار است که برای نشان‌دادن الگوریتم‌ها به‌صورت بصری و فرایندهای مختلف استفاده می‌شود. در برخی کتاب‌های زیر که شامل آموزش الگوریتم و فلوچارت می‌شوند، مثال‌هایی که جهت آموزش الگوریتم و فلوچارت آورده‌اند، ترتیبشان از ساده‌ترین مثال‌ها شروع می‌شود و قدم‌به‌قدم مفاهیم کاربردی‌تر در قالب مثال‌هایی سخت‌تر مطرح می‌شوند.

زبان برنامه نویسی

در مبانی کامپیوتر از یک زبان برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است جهت آموزش الگوریتم استفاده می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها Cزبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cزبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cاین مقاله عالی ابتدا توضیح می‌دهد که زبان برنامه نویسی c چیست، سپس به بررسی مزایا و معایب زبان C ، کاربردهای زبان سی ، و تفاوت بین C و ++C می‌پردازد، پایتونزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته و جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است است. پایتون اغلب به‌عنوان زبان اول توصیه می‌شود؛ زیرا یادگیری آن آسان است و نحو (Syntax) ساده‌ای دارد. جاوا نیز یک انتخاب محبوب است؛ چون به‌طور گسترده در صنعت استفاده می‌شود و منابع زیادی برای یادگیری و رفع‌مشکل برای آن وجود دارد. ++C یکی دیگر از گزینه‌های محبوب است؛ زیرا در بسیاری از برنامه‌ها مانند سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم های متعدد و توسعه بازی استفاده می‌شود. این زبان در اغلب کتاب‌های مبانی کامپیوتر نیز آموزش داده می‌شود.

Computer Fundamentals

جلد کتاب Computer Fundamentals

مشخصات

نویسنده: Anita Goel

سال انتشار: 2010

تعداد صفحات: 541

ناشر: Pearson Education

توضیحات

کتاب مبانی کامپیوتر نوشته آنیتا گوئل که یک راهنمای جامع برای علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است. است؛ مفاهیم اولیه سخت افزار و نرم افزار در کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن را پوشش می‌دهد؛ همچنین موضوعات نمایش داده‌ها، سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم ، برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است، پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته ، چند‌رسانه‌ای (مالتی مدیا)، اینترنت، امنیت و غیره را معرفی می‌کند.

این کتاب به‌چندین بخش تقسیم شده است که هرکدام به موضوعی متفاوت می‌پردازند. بخش اول، مبانی علوم کامپیوتر از جمله سخت‌افزار و نرم‌افزار کامپیوتر و بخش دوم، زبان‌های برنامه‌نویسی و رشته مهندسی نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزاررشته نرم افزار یکی از گرایش های مقطع لیسانس و ارشد کامپیوتر است، در این صفحه رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه و ارشد نرم افزار توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده را پوشش می‌دهد. بخش سوم سیستم‌عامل‌ها و شبکه‌های کامپیوتری و بخش چهارم موضوعات پیشرفته‌ای مانند هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است و رباتیک را پوشش می‌دهد. به‌طور کلی، این کتاب یک منبع عالی برای هرکسی است که علاقه‌مند به یادگیری در مورد علوم کامپیوتر است و یک نمای کلی از این رشته ارائه می‌دهد و مناسب افراد مبتدی است.

Fundamentals of Computers

جلد کتاب Fundamentals of Computers

مشخصات

نویسنده: V.Rajaraman and Neeharika Adabala

سال انتشار: 2014

تعداد صفحات: 448

ناشر: PHI Learning

توضیحات

کتاب مبانی کامپیوتر، مقدمه‌ای جامع بر اصول و کاربردهای کامپیوتر ارائه می‌کند. تاریخچه، تکامل، طبقه‌بندی، معماری، سازمان و اجزای کامپیوتر را پوشش می‌دهد؛ همچنین در مورد مفاهیم ساختمان دادهآموزش ساختمان داده و الگوریتمآموزش ساختمان داده و الگوریتمهر ساختمان داده یک نوع فرمت ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌ها در کامپیوتر است، که امکان دسترسی و اصلاح کارآمد آن داده‌ها را برای یکسری از الگوریتم‌ها و کاربردها فراهم می‌کند، در این صفحه به بررسی و آموزش ساختمان داده و الگوریتم پرداخته شده است، الگوریتم‌ها، زبان‌های برنامه‌نویسی، سیستم‌عامل‌ها، کامپایلر (Compiler)کامپایلر چیست و چگونه کار میکند و چرا از آن استفاده میشود؟کامپایلر چیست و چگونه کار میکند و چرا از آن استفاده میشود؟کامپایلر (Compiler) یک برنامه‌ی خاص برای ترجمه سورس کد‌های (Source Code) یک زبان برنامه نویسی، به زبان ماشین یا بایت کد و یا یک زبان برنامه نویسی دیگر است ها، پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته ، شبکه‌های کامپیوتری، هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است و مسائل اجتماعی مرتبط با کامپیوتر بحث می‌کند.

Computer Fundamentals and Programming in C

جلد کتاب Computer Fundamentals and Programming in C

مشخصات

نویسنده: Reema Thareja

سال انتشار: 2012

تعداد صفحات: 547

ناشر: OUP India

توضیحات

کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی به زبان سی نوشته ریما تاریجا به‌عنوان کتاب درسی برای دانشجویان کارشناسی مهندسی و علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. طراحی شده است. این کتاب یک مرور کلی از تمام مفاهیم اساسی مربوط به علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی C ارائه می‌دهد؛ همچنین ساختمان داده‌های مهمی مانند لیست پیوندیلیست پیوندی چیست؟ آموزش لیست پیوندی ساده، دو طرفه و حلقویلیست پیوندی چیست؟ آموزش لیست پیوندی ساده، دو طرفه و حلقویلیست پیوندی چیست؟ این صفحه عالی به آموزش لیست پیوندی ساده، دو طرفه و حلقوی با مثال پرداخته و پیاده سازی و عملیات مهم و کاربردهای لیست پیوندی را گفته است ، پشتهساختمان داده پشته ⚡️ پشته چیست؟ کاربرد پشته در ساختمان دادهساختمان داده پشته ⚡️ پشته چیست؟ کاربرد پشته در ساختمان دادهاین مقاله عالی توضیح داده که پشته چیست و کاربرد پشته در ساختمان داده چیست، همچنین نحوه کارکرد پشته، پیاده سازی پشته و عملیات های پشته را معرفی کرده ، صفصف در ساختمان داده⚡️آموزش+انواع+مثالصف در ساختمان داده⚡️آموزش+انواع+مثالاین مقاله عالی به بررسی و آموزش صف در ساختمان داده ها پرداخته و همچنین صف خطی و صف حلقوی و پیاده سازی و عملیات روی هر یک و کاربردهای صف را بررسی کرده ، درخت و گرافگراف چیست، آموزش گراف از 0 تا 100 توسط دانشجو ارشد صنعتی شریفگراف چیست، آموزش گراف از 0 تا 100 توسط دانشجو ارشد صنعتی شریفدر این مقاله تمامی مطالب مربوط به گراف از 0 تا 100 تدریس شده است. مواردی همچون : گراف چیست؟ انواع گراف، گراف همبند، مکمل گراف،‌ گراف کامل، گراف جهت دار، گراف بدون جهت،‌ گراف ساده و ... را معرفی می‌کند.

Fundamentals of Computers

جلد کتاب Fundamentals of Computers (2nd Edition)

مشخصات

نویسنده: Reema Thareja

سال انتشار: 2019

تعداد صفحات: 296

ناشر: Oxford University Press

توضیحات

کتاب مبانی کامپیوتر اثر ریما تاریجا برای هرکسی که می‌خواهد با مفاهیم اولیه کامپیوتر آشنا باشد طراحی شده است؛ موضوعاتی مانند سازماندهی، معماری، دستگاه‌های (I/O) ورودی و خروجیبررسی و آموزش ورودی و خروجی های کامپیوتربررسی و آموزش ورودی و خروجی های کامپیوتردر این صفحه به معرفی ورودی و خروجی کامپیوتر و بررسی انواع دستگاه های ورودی و خروجی کامپیوتر نظیر کارت گرافیک، اسکنر و ... پرداخته شده است ، دستگاه‌های حافظهحافظه در کامپیوتر، همه چیز در مورد حافظه در معماری کامپیوترحافظه در کامپیوتر، همه چیز در مورد حافظه در معماری کامپیوتردر این مقاله به بررسی کامل حافظه در کامپیوتر، انواع حافظه در کامپیوتر، کش، روش‌های آدرس دهی کش، نگاشت آدرس و موارد دیگر می‌پردازیم اولیه و ثانویه، سیستم‌های اعداد، سیستم‌ها و نرم‌افزارهای کاربردی (اپلیکیشن‌ها)، شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت را پوشش می‌دهد؛ همچنین آموزش‌های گام‌به‌گام برای یادگیری برنامه‌های مختلف مایکروسافت آفیس مانند Word، PowerPoint و Excel را ارائه می‌دهد.

مبانی کامپیوتر و برنامه سازی مبتنی بر الگوریتم و فلوچارت ساخت یافته

جلد کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی

مشخصات

نویسندگان: مهدی یزدیان دهکردی، محبوبه خلیل زاده

سال انتشار: 1399

تعداد صفحات: 208

ناشر: انتشارات دانشگاه یزد

توضیحات

برنامه‌نویسی ساخت‌یافته به ‌معنی به‌کارگیری درست و مناسب دستورات شرط‌شرط در برنامه نویسی ⚡️ آشنایی کامل با if و elseشرط در برنامه نویسی ⚡️ آشنایی کامل با if و elseاین مقاله عالی شرط در برنامه نویسی را بطور کامل توضیح داده و انواع شرط ها در برنامه نویسی که شامل if و else و Switch است را نیز با مثال توضیح داده ، تکرار و زیر روال‌ها برای پیاده‌سازی یک برنامه ‌کامپیوتری است. در مقابل، برنامه‌نویسی غیرساخت‌یافته به‌‌گونه‌ای است که برنامه نوشته‌شده نظم‌ و ساختار مناسبی ندارد و نمی‌توان آن دستورها را به‌آسانی درک‌ و دنبال کرد. توسعه برنامه‌های کاربردی بزرگ به‌صورت غیرساخت‌یافته امکان‌پذیر نیست. در کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی مبتنی بر الگوریتم و فلوچارت ساخت یافته سعی شده است تا با به‌کارگیری فلوچارت ساخت‌یافته، تفکر الگوریتمی به‌صورت ساختارمند آموزش داده شود.

فهرست

 1. فصل اول: مقدمه‌ای بر کامپیوتر
 2. فصل دوم: اصول اولیه در تفکر ساخت‌یافته
 3. فصل سوم: برنامه‌سازی مبتنی بر فلوچارت ساخت‌یافته
 4. فصل چهارم: مباحث تکمیلی در فلوچارت ساخت‌یافته
 5. منابع
 6. واژه‌نامه فارسی انگلیسی
 7. فهرست مثال‌ها

مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت (پیاده سازی شده با پایتون)

جلد کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت (پیاده سازی شده با پایتون)

مشخصات

نویسندگان: رمضان عباس نژادورزی، علی جهانیان بهنمیری، نسترن شعیبی

سال انتشار: 1399

تعداد صفحات: 273

ناشر: انتشارات فناوری نوین

توضیحات

این کتاب شامل الگوریتم‌ها و فلوچارت‌هایی‌ است که شما را با استفاده از زبان پایتون با دنیای کامپیوتر و برنامه نویسی آشنا می‌کند. پیاده‌سازی الگوریتم‌های حل‌شده با زبان برنامه‌نویسی پایتون از وجوه تمایز این کتاب نسبت به دیگر کتاب‌های موجود در بازار است. البته نسخه‌های پیاده‌سازی شده با ++C و C#سی شارپ چیست ⚡️سی شارپ به زبان سادهسی شارپ چیست ⚡️سی شارپ به زبان سادهاین صفحه عالی بررسی کرده که سی شارپ چیست و تاریخچه سی شارپ، محیط و ابزارهای سی شارپ، ویژگی های سی شارپ، مزایای سی شارپ و کاربرد و بازار کار سی شارپ را گفته این کتاب (با اندکی تفاوت در نویسندگان) نیز موجود است.

فهرست

 1. فصل اول: آشنایی با الگوریتم و برنامه‌نویسی پایتون
 2. فصل دوم: فلوچارت، ساختار تصمیم و تکرار
 3. فصل سوم: الگوریتم‌های فرعی و توابع
 4. فصل چهارم: آرایهآموزش آرایه در ساختمان داده به زبان ساده و از 0 تا 100آموزش آرایه در ساختمان داده به زبان ساده و از 0 تا 100در این مقاله موارد زیر بررسی شده است : 1- آرایه چیست 2- انواع اندیس گذاری در آرایه 3- انواع آرایه 4- محاسبه آدرس در آرایه 5- محاسبه شماره در آرایه 6- آرایه در برنامه نویسی 7- مزایای استفاده از آرایه ها
 5. فصل پنجم: پردازش رشتهرشته یا String چیست ⚡️ نحوه کار با استرینگ در برنامه نویسیرشته یا String چیست ⚡️ نحوه کار با استرینگ در برنامه نویسیاین مقاله به معرفی رشته (String) یا استرینگ در برنامه نویسی، رشته در پایتون، رشته در C++ و همین طور الگوریتم‌های معروف مربوط به رشته ها در برنامه نویسی پرداخته ها
 6. منابع

مبانی کامپیوتر و الگوریتم ها

جلد کتاب مبانی کامپیوتر و الگوریتم ها

مشخصات

نویسندگان: عین‌الله جعفرنژاد قمی، انیس کریم‌پور

سال انتشار: 1384 (آخرین چاپ: 1399)

تعداد صفحات: 196

ناشر: علوم رایانه

توضیحات

مبانی کامپیوتر و الگوریتم ها یک کتاب جامع و کامل از یک نویسنده نام‌آشنا، دکتر جعفرنژاد قمی است و شامل هر آن چیزی است که یک شخص تازه‌وارد، برای قدم‌گذاشتن به دنیای کامپیوتر نیاز دارد. این کتاب دارای مسئله‌های ساده تا پیچیده است که الگوریتم‌ها و فلوچارت‌های آن‌ها نیز آورده شده است.

فهرست

 1. فصل اول: مبانی کامپیوتر
 2. فصل دوم: نگهداری اطلاعات در حافظه کامپیوتر
 3. فصل سوم: الگوریتم
 4. فصل چهارم: کاربرد آرایه در الگوریتم
 5. فصل پنجم: روش‌های مرتب‌سازی و جست‌و‌جو
 6. فصل ششم: زیر الگوریتم‌ها
 7. فصل هفتم: نمودار N-S

Think Like a Programmer: An Introduction to Creative Problem Solving

جلد کتاب Think Like a Programmer: An Introduction to Creative Problem Solving

مشخصات

نویسنده: V.Anton Spraul

سال انتشار: 2012

ناشر: No Strach Press

توضیحات

ازآنجایی‌که در مبانی کامپیوتر، یادگیری برنامه‌نویسی نقش اساسی را ایفا می‌کند، کتاب مثل یک برنامه نویس فکر کن: مقدمه ای بر حل مسئله خلاقانه یک انتخاب خوب برای اوایل یادگیری است و به شما آموزش می‌دهد که چگونه با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای مختلف، مسائل برنامه‌نویسی را خلاقانه حل کنید. این کتاب شامل موضوعاتی مانند تقسیم مسائل به تکه‌های مجزا، استفاده حداکثری از استفاده مجدد کد با استفاده از توابع، کلاس‌ها، کتابخانه‌ها، انتخاب ساختمان داده مناسب برای یک کار خاص، تسلط بر ابزارهای برنامه‌نویسی پیشرفته‌تر مانند حافظه بازگشتی و پویا و سازماندهی افکار شما و توسعه استراتژی‌هایی برای مقابله با انواع خاصی از مشکلات می‌شود.

Coding All-In-One for Dummies

جلد کتاب Coding All-In-One for Dummies

مشخصات

نویسنده: Nikhil Abraham

سال انتشار: 2017

تعداد صفحه: 800 تا 1000

ناشر: For Dummies

توضیحات

این کتاب راهنمای جامعی برای یادگیری نحوه کدنویسی در زبان‌ها و پلتفرم‌های مختلف است و می‌توان برای شروع یادگیری برنامه‌نویسی و همچنین تکمیل فرایند یادگیری مبانی کامپیوتر از این کتاب استفاده کرد. این کتاب موضوعاتی مانند HTMLزبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟زبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟این مقاله عالی به معرفی زبان html پرداخته سپس موارد چون : html چه کاربردی دارد؟ فایل html چیست؟ بررسی مزایا و معایب HTML، پرکاربرد ترین تگ های HTML پرداخته، CSSزبان CSS چیست و چه کاربردی دارد؟⚡️سی اس اس چیستزبان CSS چیست و چه کاربردی دارد؟⚡️سی اس اس چیستاین مقاله عالی بررسی کرده که CSS چیست و چه کاربردی دارد همچنین رابطه CSS و HTML و ساختار کدهای CSS و نحوه ساختن فایل CSS و نحوه اضافه کردن آن به HTML را گفته ، جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده، پایتون، Ruby on Rails، جاوا، توسعه اندرویدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیداندروید چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل اندروید (Android)، تاریخچه و توسعه اندروید، ویژگی های ورژن های مختلف اندروید پرداخته است، توسعه iOSسیستم عامل iOS چیست؟ بررسی تاریخچه و ویژگی های آی او اسسیستم عامل iOS چیست؟ بررسی تاریخچه و ویژگی های آی او اساین مقاله عالی به معرفی سیستم عامل آی او اس (IOS) پرداخته، همچنین به بررسی ویژگی های سیستم عامل Apple iOS و تاریخچه و نسخه های سیستم عامل iOS پرداخته است، توسعه وردپرس، توسعه آردوینو، توسعه Raspberry Pi و توسعه بازی را پوشش می‌دهد؛ همچنین نکات‌و‌ترفندهایی در مورد نحوه اشکال زدایی (Debugging)دیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)دیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)این مقاله عالی مفاهیم دیباگ (debug)، دیباگینگ (Debugging) یا همان اشکال زدایی، دیباگر (Debugger) را معرفی و همچنین روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ را بررسی کرده ، تست کد، همکاری با سایر کدنویس‌ها و انتشار کد خود به‌صورت آنلاین را ارائه می‌دهد. برنامه‌نویسی وب، تحلیل داده و یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، این مقاله فوق العاده یادگیری ماشین را بصورت کامل بررسی کرده است از موضوعات اصلی این کتاب است؛ همان‌طور که مشاهده می‌کنید تعداد صفحات این کتاب زیاد است و مفاهیم زیادی را پوشش می‌دهد.

جمع‌بندی

در این مقاله، 9 کتاب مرتبط با مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی را نام بردیم و مشخصات آن‌ها و همچنین توضیحات مرتبط را قید کردیم. این کتاب‌ها مرتبط با مباحث پایه‌ای حوزه کامپیوتر و الگوریتم و فلوچارت هستند. امیدواریم این مقاله از بلاگ کنکور کامپیوتر، برای شما مفید واقع شده باشد.

کتاب های معرفی شده چه مباحثی را شامل می شوند؟

در کتاب‌های معرفی شده در این مقاله، مبانی کامپیوتر شامل مفاهیم پایه‌ای مانند سخت‌افزار، نرم‌افزار، شبکه‌های کامپیوتری و امنیت کامپیوتر است و مبانی برنامه نویسی شامل مفاهیم پایه‌ای مانند الگوریتم‌ها، ساختمان داده‌ها، مفاهیم شئ‌گرایی و طراحی نرم‌افزار است.

آیا این کتاب ها برای استفاده دانشگاهی مناسب هستند؟

بله، آنچه در دانشگاه‌های ایران به عنوان مبانی کامپیوتر تدریس می‌شود بیشتر شامل یادگیری الگوریتم و فلوچارت و یک زبان برنامه‌ نویسی مانند ++C یا پایتون است و کتاب‌های معرفی شده شامل این مباحث نیز می‌شوند.

آیا این کتاب ها برای افرادی که تازه وارد هستند مناسب است؟

بله، این کتاب‌ها به‌نحوی نوشته شده‌اند که برای افراد تازه وارد نیز مفید است و می‌تواند به آنها دید مناسبی نسبت به مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی ارائه دهد و به آن‌ها در راه حرفه‌ای شدن، کمک شایانی کند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200