وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات و ضرایب این دروس

دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات و ضرایب دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات در این صفحه عالی معرفی شده است و اهمیت هر یک از دروس کنکور ارشد آی تی بررسی شده است

با توجه به رشد روزافزون فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. می‌توان دریافت که بازار کار رشته فناوری اطلاعات و شغل های آی تیشغل های رشته آی تی - 10 شغل برتر رشته ITشغل های رشته آی تی - 10 شغل برتر رشته ITشغل های مرتبط با رشته آی تی (فناوری اطلاعات) چیست؟ این صفحه عالی به معرفی 10 شغل برتر رشته آی تی پرداخته و درآمد و بازار کار آی تی در ایران را بررسی کرده نیز در حال افزایش است. در این صفحه دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات یا همان آی تی و ضرایب دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات را معرفی می‌کنیم، سپس با توجه به ضرایب دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات (IT) ارزش هر تست و درس کنکور ارشد فناوی اطلاعات یا همان آی تی را مشخص کرده‌ایم تا با توجه ارزش هر تست و هر درس بتوانید پی به اهمیت هر درس ببرید.

دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات چیست؟

در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 10 درس مطرح می‌شود، نام دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات که 10 درس را شامل می‌شود به قرار زیر است:

 1. درس زبان انگلیسی.
 2. مجموعه دروس مشترک کنکور ارشد آی تی که شامل 5 درس ریاضی گسستهجامع ترین آموزش درس ریاضی گسستهجامع ترین آموزش درس ریاضی گسستهدرس ریاضیات گسسته به معرفی مباحثی نظیر شمارش و احتمال، استدلال و برهان خلف، نظریه اعداد، منطق ریاضی، روابط بازگشتی، روابط و نظریه‌ گراف می‌پردازد. از آن رو که در عصر کنونی ریاضی گسسته بطور گسترده‌ در رشته کامپیوتر و برنامه نویسی استفاده می‌شود در این صفحه به معرفی و بررسی درس ریاضی گسسته پرداخته شده است، ساختمان دادهآموزش ساختمان داده و الگوریتمآموزش ساختمان داده و الگوریتمهر ساختمان داده یک نوع فرمت ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌ها در کامپیوتر است، که امکان دسترسی و اصلاح کارآمد آن داده‌ها را برای یکسری از الگوریتم‌ها و کاربردها فراهم می‌کند، در این صفحه به بررسی و آموزش ساختمان داده و الگوریتم پرداخته شده است، طراحی الگوریتمآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهدرس طراحی الگوریتم‌ یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است. هدف از این درس، معرفی روش‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل گوناگون است، در این صفحه به معرفی و آموزش طراحی الگوریتم پرداخته شده است.، مهندسی نرم افزار و شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است است.
 3. درس اصول و مبانی مدیریت.
 4. مجموعه دروس تخصصی مشترک کنکور ارشد آی تی که شامل 3 درس پایگاه دادهدرس پایگاه داده ⚡️ پایگاه داده کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیدرس پایگاه داده ⚡️ پایگاه داده کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیاین مقاله عالی توضیح داده که درس پایگاه داده چیست و چه کاربردهایی دارد و منابع و سرفصل های درس پایگاه داده در آزمون کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی را بررسی کرده ، هوش مصنوعیدرس هوش مصنوعیدرس هوش مصنوعیاین صفحه عالی به معرفی درس هوش مصنوعی از جمله پیش نیازهای درس هوش مصنوعی، سرفصل و منابع درس هوش مصنوعی و فیلم‌های آموزشی درس هوش مصنوعی پرداخته شده و سیستم عاملمعرفی درس سیستم عامل – بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشورمعرفی درس سیستم عامل – بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشوردرس سیستم عامل در این صفحه معرفی شده، همچنین بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشور را می‌توانید در این صفحه تهیه کنید، فصول و مراجع سیستم عامل نیز بررسی شده است.

ضرایب دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات

 برای آنکه متوجه ضرایب دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات شوید ابتدا لازم است بدانید که دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات به یکسری مجموعه تقسیم‌بندی شده است که هر مجموعه در هر یک از گرایش‌ های ارشد فناوری اطلاعاتگرایش‌ های ارشد فناوری اطلاعاتگرایش‌ های ارشد فناوری اطلاعاتبه منظور آگاهی علاقه‌مندان به رشته فناوری اطلاعات (آی تی) این صفحه را آماده کردیم تا دانشجویان بتوانند با همه گرایش‌های رشته IT آشنا شده و بهترین انتخاب را برای خود انجام دهند. دارای ضریب مختص به خودش است.

در عکس زیر مشخص شده است که دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات به چه مجموعه‌هایی تقسیم شده است و هر مجموعه از دروس در هر یک از گرایش‌ های ارشد فناوری اطلاعاتگرایش‌ های ارشد فناوری اطلاعاتگرایش‌ های ارشد فناوری اطلاعاتبه منظور آگاهی علاقه‌مندان به رشته فناوری اطلاعات (آی تی) این صفحه را آماده کردیم تا دانشجویان بتوانند با همه گرایش‌های رشته IT آشنا شده و بهترین انتخاب را برای خود انجام دهند. چه ضریبی دارد.

در این عکس دروسی که در کنکور ارشد فناوری اطلاعات مشخص شده است و همین طور مشخص شده است که ضریب هر درس در هر یک از گرایش های کنکور ارشد آی تی چقدر است

اگر هنوز مجموعه بندی یا همان دسته بندی دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات را متوجه نشده‌اید در پاراگراف زیر سعی میکنیم این موضوع را بیشتر به شما داوطلبان کنکور ارشد فناوری اطلاعات توضیح دهیم.

بررسی اجمالی دروس مورد آزمون در کنکور ارشد فناوری اطلاعات

چند سالی هست که شاهد تغییری در کنکور ارشد فناوری اطلاعات نسبت به سال‌های گذشته نیستیم و چند سالی است که این کنکور بدون تغییر برگزار می‌شود، البته این امکان وجود دارد که در سال های آینده کنکور ارشد فناوری اطلاعات حذف و به زیر مجموعه کنکور ارشد کامپیوتر منتقل شود، در مورد کنکور ارشد آی تی لازم است به این نکته توجه کنید که از کنکور ارشد 97، گرایش شبکه و امنیت که از زیر گرایش های کنکور ارشد فناوری اطلاعات بود به زیر مجموعه کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر منتقل شده است و بنابراین اگر می‌خواهید در هر یک از گرایش های شبکه های کامپیوتری یا رایانش امن پذیرفته شوید باید در کنکور ارشد کامپیوتر ثبت نام کنید.

دروس مورد آزمون در کنکور ارشد فناوری اطلاعات در تمامی گرایش‌ های ارشد فناوری اطلاعاتگرایش‌ های ارشد فناوری اطلاعاتگرایش‌ های ارشد فناوری اطلاعاتبه منظور آگاهی علاقه‌مندان به رشته فناوری اطلاعات (آی تی) این صفحه را آماده کردیم تا دانشجویان بتوانند با همه گرایش‌های رشته IT آشنا شده و بهترین انتخاب را برای خود انجام دهند. یکسان و بصورت زیر است:

 1. درس زبان انگلیسی
 2. مجموعه دروس مشترک که شامل 5 درس ریاضی گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، مهندسی نرم افزار و شبکه‌های کامپیوتری است
 3. درس اصول و مبانی مدیریت
 4. مجموعه دروس تخصصی مشترک که شامل 3 درس پایگاه داده، هوش مصنوعی و سیستم عامل است

کنکور ارشد آی تی یا همان فناوری اطلاعات شامل دو رشته زیر است:

 1. مهندسی فناوری اطلاعات
 2. مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی است

حال ضرایب هر یک از مجموعه دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات که در بالا ذکر کردیم برای هر کدام از این رشته ها متفاوت است، این ضرایب برای هر کدام از این دو رشته به شرح زیر است:

برای مشاهده اینکه از هر درس چه تعداد سوال در کنکور ارشد فناوری اطلاعات مطرح می‌شود به صفحه تعداد سوالات هر درس در کنکور ارشد فناوری اطلاعات مراجعه کنید.

اهمیت هر یک از دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات

اگر فرض کنیم تعداد سوالاتی که در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 1404 مطرح می‌شود دقیقا مانند کنکور ارشد فناوری اطلاعات 1403 باشد، ارزش و اهمیت هر یک از دروس کنکور ارشد آی تی بصورت زیر خواهد بود. دقت که خود سازمان سنجش اعلام کرده است که تعداد سوالات را در مقطع کنکور ارشد 1403 کم خواهد کرد.

توجه کنید که اعدادی که زیر هر یک از دروس ذکر شده است تعداد سوالاتی است که از آن درس در کنکور ارشد فناوری اطلاعات مطرح می‌شود.

ارزش هر یک از دروس کنکور ارشد فناواری اطلاعات

ارزش هر تست در کنکور ارشد فناوری اطلاعات

در شکل زیر ارزش هر تست در کنکور ارشد فناوری اطلاعات را مشاهده می‌کنید:

ارزش هر تست در کنکور ارشد فناوری اطلاعات

محاسبه میانگین درصد هر کارنامه در کنکور ارشد فناوری اطلاعات

یکی از سوالات پر تکراری که هر ساله دانشجویان می‌پرسند این است که برای کسب رتبه x باید چه درصدی باید بطور میانگین کسب کنیم؟ تیم کنکور کامپیوتر برای پاسخ به این پرسش و در راستای کمک به داوطلبان کنکور ارشد فناوری اطلاعات قسمت زیر را برای شما آماده کرده است، این کار برای اولین بار در کشور انجام شده است، در باکس زیر با وارد کردن درصد های هر یک از کارنامه هایی که در این صفحه قرار گرفته است می‌توانید میانگین درصد آن کارنامه را با توجه به ضرایب کنکور ارشد فناوری اطلاعات 1404 بدست آورید.

درصدهای هر درس را وارد کنین

زبان
گسسته، ساختمان، الگوریتم، مهندسی نرم افزار، شبکه
اصول و مبانی مدیریت
پایگاه داده، هوش مصنوعی، سیستم عامل

میانگین درصد داوطلب در کنکور ارشد آی تی

 • تجارت الکتریک و فناوری اطلاعات
  میانگین: 0

جامع‌ترين فیلم‌های رشته کامپیوتر؛ ویژه دانشجویان لیسانس، کنکور ارشد و دکتری و آزمون‌های استخدامی

Film Haye Dars Konkur Arshad Computer

پکیج ویدیوی 11 نکته و تست از دروس تخصصی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر

جشنواره یک سبد تخفیف
40% 7,750,000 تومان 4,650,000 تومان
اساتید دپارتمان
308 ساعت
Film Haye Dars Konkur Arshad Computer

پکیج 11 درس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر+10 مرحله آزمون

جشنواره یک سبد تخفیف
40% 12,220,000 تومان 7,300,000 تومان
اساتید دپارتمان
594 ساعت
Film Haye Dars Konkur Arshad Computer

پکیج ۱۰ مرحله آزمون + ۱۱ ویدئوی درس + ۱۱ ویدئوی نکته‌و‌تست از دروس تخصصی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر

جشنواره یک سبد تخفیف
50% 19,970,000 تومان 9,935,000 تومان
اساتید دپارتمان
948 ساعت
Ramin Razavi 1

مشاوره خصوصی 15 دقیقه‌ای به صورت تلفنی

250,000 تومان 130,000 تومان
رامین رضوی
15 دقیقه
Ramin Razavi 1

مشاوره هفتگی کنکور ارشد کامپیوتر و IT تا کنکور 1404

14,000,000 تومان 12,500,000 تومان
رامین رضوی
هفته‌ای ۱۵ دقیقه
Ramin Razavi 1

مشاوره دو هفته یکبار تا کنکور ارشد کامپیوتر و IT (به صورت خصوصی تا کنکور 1404)

تخفیف ثبت‌نام غیراقساط
8,500,000 تومان 8,000,000 تومان
رامین رضوی
۱۵ دقیقه
Ramin Razavi 1

پکیج ویدیوی ۶ درس: ساختمان داده،الگوریتم، معماری، منطقی، شبکه و گسسته

جشنواره یک سبد تخفیف
35% 5,180,000 تومان 3,365,000 تومان
رامین رضوی
۳۲۹ ساعت
Ramin Razavi 1

پکیج ویدیو ۶ نکته و تست ساختمان داده، الگوریتم، معماری، منطقی، شبکه‌ و گسسته

جشنواره یک سبد تخفیف
35% 3,650,000 تومان 2,375,000 تومان
رامین رضوی
۲۱۴ ساعت
Film Haye Dars Konkur Arshad Computer

پکیج ویدیوی ۷ درس از دروس کنکور ارشد مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

جشنواره یک سبد تخفیف
35% 6,380,000 تومان 4,150,000 تومان
 
۳۶۲ ساعت
Film Haye Dars Konkur Arshad Computer

پکیج ویدیوی ۷ نکته‌و‌تست از دروس تخصصی کنکور ارشد مهندسی فناوری اطلاعات

جشنواره یک سبد تخفیف
35% 4,700,000 تومان 3,060,000 تومان
 
۲۲۳ ساعت
Ramin Razavi 1

ویدیو درس ساختمان داده

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 990,000 تومان 695,000 تومان
رامین رضوی
۶۴ ساعت
Ramin Razavi 1

ویدیو درس طراحی الگوریتم

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 650,000 تومان 455,000 تومان
رامین رضوی
۴۰ ساعت
Ramin Razavi 1

ویدیو نکته و تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 900,000 تومان 630,000 تومان
رامین رضوی
۶۶ ساعت
Ramin Razavi 1

فیلم درس هوش مصنوعی

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 950,000 تومان 665,000 تومان
رامین رضوی
60 ساعت
Ramin Razavi 1

فیلم نکته و تست هوش مصنوعی

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 800,000 تومان 560,000 تومان
رامین رضوی
۳۰ ساعت
Ramin Razavi 1

ویدیو درس ریاضیات گسسته

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 900,000 تومان 630,000 تومان
رامین رضوی
64 ساعت
Ramin Razavi 1

ویدیو نکته و تست ریاضیات گسسته

جشنواره یک سبد تخفیف
29% 650,000 تومان 460,000 تومان
رامین رضوی
۳۷ ساعت
Ramin Razavi 1

ویدیو درس مدار منطقی

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 750,000 تومان 525,000 تومان
رامین رضوی
۴۵ ساعت
Ramin Razavi 1

ویدیو نکته و تست مدار منطقی

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 600,000 تومان 420,000 تومان
رامین رضوی
۳۷ ساعت
Ramin Razavi 1

ویدیو درس معماری کامپیوتر

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 900,000 تومان 630,000 تومان
رامین رضوی
60 ساعت
Ramin Razavi 1

ویدیو نکته و تست معماری کامپیوتر

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 750,000 تومان 525,000 تومان
رامین رضوی
۴۷ ساعت
Ramin Razavi 1

ویدیو درس شبکه‌ های کامپیوتری

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 990,000 تومان 695,000 تومان
رامین رضوی
۶۰ ساعت
Ramin Razavi 1

ویدیو نکته و تست شبکه های کامپیوتری

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 750,000 تومان 525,000 تومان
رامین رضوی
۳۶ ساعت
Ramin Razavi 1

فیلم درس سیستم عامل

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 950,000 تومان 665,000 تومان
رامین رضوی
۶۰ ساعت
Ramin Razavi 1

فیلم نکته و تست سیستم عامل

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 800,000 تومان 560,000 تومان
رامین رضوی
30 ساعت
Hadi Khani

فیلم درس پایگاه داده‌ها

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 950,000 تومان 665,000 تومان
هادی خانی
60 ساعت
Hadi Khani

فیلم نکته و تست پایگاه داده

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 800,000 تومان 560,000 تومان
هادی خانی
۳۰ ساعت
Ramin Razavi 1

فیلم درس الکترونیک دیجیتال

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 950,000 تومان 665,000 تومان
رامین رضوی
40 ساعت
Ramin Razavi 1

فیلم نکته و تست الکترونیک دیجیتال

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 800,000 تومان 560,000 تومان
رامین رضوی
25 ساعت
Cafetadris Logo

آزمون آزمایشی کافه تدریس

1,600,000 تومان 1,300,000 تومان
کافه تدریس
Amir Hossein Kashefi

ویدیو درس نظریه

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 950,000 تومان 665,000 تومان
امیرحسین کاشفی
50 ساعت
Amir Hossein Kashefi

ویدیو نکته و تست نظریه زبان‌

جشنواره یک سبد تخفیف
30% 800,000 تومان 560,000 تومان
امیرحسین کاشفی
45 ساعت
Ostad Kohan

ویدیو درس سیگنال و سیستم

۳۰٪ تخفیف تا ۲۸ اردیبهشت
990,000 تومان 695,000 تومان
رضا کهن
80 ساعت
Ostad Kohan

ویدیو نکته و تست سیگنال و سیستم

۳۰٪ تخفیف تا ۲۸ اردیبهشت
750,000 تومان 525,000 تومان
رضا کهن
20 ساعت
Azmoon

پلتفرم آزمون و بانک تست

هر درس: 400,000 تومان
15 درس با 80% تخفیف: 1,426,000 تومان
تخفیف پله‌ای از 1 تا 15 درس
2

پلتفرم برنامه ریزی

1 ماهه : 100,000 تومان
3 ماهه : 270,000 تومان
6 ماهه : 480,000 تومان
12 ماهه : 840,000 تومان
8

تخمین رتبه

95,000 تومان

فیلم اولین همایش کنکور ارشد کامپیوتر، فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر 1404

با توجه به اهمیت و ارزش دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات، چگونه برنامه ریزی کنیم؟

در فیلم بالا که اولین همایش برگزار شده برای کنکور ارشد کامپیوتر، فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر 1404 است به بررسی موارد زیر پرداخته شده است.

آنچه مشاهده خواهید کرد شامل عناوین ذیل می باشد:

 1. معرفی بخشهای مهم سایت کنکور کامپیوتر
 2. توضیحاتی در مورد دفترچه سوالات، کارنامه و مواد امتحانی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر
 3. دروس و ضرایب آن در کنکور ارشد کامپیوتر
 4. تعداد سوالات هر درس و زمان پاسخ گویی
 5. بررسی چند کارنامه رتبه برتر
 6. ارزش هر تست در کنکور ارشد کامپیوتر
 7. انتخاب منابع مناسب
 8. نمره هر درس در کنکور ارشد مهندسی کامپیوترپرسش و پاسخ با دانشجویان

برای اینکه بتوانید در کنکور ارشد کامپیوتر رتبه زیر 100 کسب کنید و در بهترین دانشگاه های ایران نظیر دانشگاه تهران و شریف و امیر کبیر و .. قبول شوید نه تنها باید ساعت مطالعه مناسبی داشته باشید بلکه باید هم برنامه مناسب و حرفه ای داشته باشید و هم تلاش هوشمندانه ای انجام دهید، توجه داشته باشید که هر تلاشی منجر به نتیجه مطلوب نمی‌شود و فقط تلاش مطلوب است که منجر به نتیجه مطلوب می شود، بدین منظور توصیه می‌کنیم حتما فیلم جامع و عالی بالا را مشاهده کنید. برای مشاهده فیلم سایر همایش های برگزار شده برای کنکور ارشد کامپیوتر به صفحه همایش های کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

ترتیب خواندن دروس ارشد فناوری اطلاعات

برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتربرنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی صحیح و علمی نخستین و اصلی ترین گام در هر فعالیت است و کنکور نیز از این قاعده مستثنی نیست، بسیاری از رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هر سال یا رشته لیسانس‌شان کامپیوتر نبوده و یا در دانشگاه‌های بسیار ضعیف بوده‌اند ولی با یک برنامه هوشمندانه موفق شدند به خواسته و هدف‌شان برسند یا کنکور ارشد فناوری اطلاعات امری تخصصی است و از هر فرد به فرد دیگر می‌تواند متفاوت باشد ولی بطور عمومی برای تمامی گرایش‌های ارشد فناوری اطلاعات ترتیب خواندن دروس ارشد آی تی می‌تواند به صورت زیر باشد:

می‌توانید بصورت موازی با 3 درس ریاضیات گسسته، ساختمان داده و سیستم عامل شروع کنید، توجه کنید که این 3 درس را باید در هر هفته بصورت موازی مطالعه کنید.

بعد از اتمام درس ریاضیات گسستهجامع ترین آموزش درس ریاضی گسستهجامع ترین آموزش درس ریاضی گسستهدرس ریاضیات گسسته به معرفی مباحثی نظیر شمارش و احتمال، استدلال و برهان خلف، نظریه اعداد، منطق ریاضی، روابط بازگشتی، روابط و نظریه‌ گراف می‌پردازد. از آن رو که در عصر کنونی ریاضی گسسته بطور گسترده‌ در رشته کامپیوتر و برنامه نویسی استفاده می‌شود در این صفحه به معرفی و بررسی درس ریاضی گسسته پرداخته شده است می‌توانید درس هوش مصنوعیدرس هوش مصنوعیدرس هوش مصنوعیاین صفحه عالی به معرفی درس هوش مصنوعی از جمله پیش نیازهای درس هوش مصنوعی، سرفصل و منابع درس هوش مصنوعی و فیلم‌های آموزشی درس هوش مصنوعی پرداخته شده را جایگزین کنید.

بعد از درس سیستم عاملمعرفی درس سیستم عامل – بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشورمعرفی درس سیستم عامل – بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشوردرس سیستم عامل در این صفحه معرفی شده، همچنین بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشور را می‌توانید در این صفحه تهیه کنید، فصول و مراجع سیستم عامل نیز بررسی شده درس پایگاه دادهدرس پایگاه داده ⚡️ پایگاه داده کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیدرس پایگاه داده ⚡️ پایگاه داده کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیاین مقاله عالی توضیح داده که درس پایگاه داده چیست و چه کاربردهایی دارد و منابع و سرفصل های درس پایگاه داده در آزمون کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی را بررسی کرده را شروع کنید.

بعد از درس ساختمان دادهآموزش ساختمان داده و الگوریتمآموزش ساختمان داده و الگوریتمهر ساختمان داده یک نوع فرمت ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌ها در کامپیوتر است، که امکان دسترسی و اصلاح کارآمد آن داده‌ها را برای یکسری از الگوریتم‌ها و کاربردها فراهم می‌کند، در این صفحه به بررسی و آموزش ساختمان داده و الگوریتم پرداخته شده است به سراغ درس طراحی الگوریتمآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهدرس طراحی الگوریتم‌ یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است. هدف از این درس، معرفی روش‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل گوناگون است، در این صفحه به معرفی و آموزش طراحی الگوریتم پرداخته شده است. بروید.

هر زمانی احساس کردید که در هفته وقت بیشتری دارید و می‌توانید دروس بیشتری را بخوانید می‌توانید یک یا چند درس شبکه های کامپیوتری، مهندسی نرم افزار و مدیریت را به برنامه خود اضافه کنید.

لازم به ذکر است که برنامه هر شخص نسبت به وضعیت آن متفاوت است و این یک برنامه کلی برای شروع است که برای اکثر افراد مناسب است. با رزرو مشاوره تک جلسه ای با استاد رضوی می‌توانید برنامه مناسبی متناسب با وضعیت خود داشته باشید تا به خیال راحت شروع به مطالعه کنید.

درس زبان را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهیم؟

بررسی کامل و تخصصی دروس مورد آزمون در کنکور ارشد فناوری اطلاعات

با توجه به اهمیت فوق العاده ای که برخی از دروس کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی دارند سعی شده هر یک از دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر را بصورت جداگانه و بطور مفصل و با جزییاتی دقیق بررسی کنیم، در همین راستا برای بررسی کامل دروس مهم به صفحات زیر مراجعه کنید:

دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات چیست؟

نام دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات به صورت رو به رو است: زبان انگلیسی، ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، شبکه های کامپیوتری، مهندسی نرم افزار، مدیریت، سیستم عامل، هوش مصنوعی و پایگاه داده

ضرایب دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات چند است؟

درس زبان انگلیسی در رشته ارشد فناوری اطلاعات دارای ضریب 1، مجموعه دروس مشترک که شامل دروس ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، شبکه های کامپیوتری، مهندسی نرم افزار است دارای ضریب 4، درس مدیریت دارای ضریب 1 و مجموعه دروس تخصصی که شامل 3 درس هوش مصنوعی، سیستم عامل و پایگاه داده است دارای ضریب 2 است.

آیا فقط با توجه به ضرایب دروس می‌توان اهمین دروس را مشخص کرد؟

خیر. پارامترهای زیادی وجود دارند که باید با در نظر گرفتن همه آنها اهمیت دروس در هر گرایش را مشخص کرد، پارامترهایی نظیر : ضریب درس، میزان سختی یا آسانی هر درس، مدت زمان خواندن یک درس، تاثیر یک درس در رتبه آوردن در چند گرایش، مهم بودن یک درس در فهم سایر دروس، آیا رفرنس خوبی در آن درس وجود دارد؟ میزان زمانی که سر جلسه باید برا حل سوالات آن درس بگذارید، بک گراندتون دانشجو در آن درس، بنابراین برای اینکه برنامه ریزی خوب و مختص خودتان برای کنکور ارشد فناوری اطلاعات داشته باشید سعی کنید حداقل 1 جلسه مشاوره تک جلسه ای با استاد رضوی رزرو کنید.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200