×
اطلاعیه!
ramin razavi

بزرگترین همایش آنلاین نحوه اپلای و آینده شغلی رشته کامپیوتر

 

دروس کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار

گرایش نرم افزار، شبکه و امنیت

دانشجویان نرم افزار امروز، سلبریتی های زندگی فردا؛

 

دروس کنکور ارشد نرم افزار

 

 

durus konkur arshad narm afzar

کنکور ارشد کامپیوتر شامل گرایش‌های نرم افزار، شبکه، امنیت، هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر است. در تمامی گرایش‌های کنکور ارشد کامپیوتر دروس زبان، ریاضیات و مجموعه دروس مشترک یکسان است و تفاوت این گرایش ها در دروس تخصصی است که برای هر گرایش در کنکور مطرح می‌شود. داوطلبان از قبل به سازمان سنجش اعلام نمی‌کنند که در چه گرایشی می‌خواهند کنکور بدهند و اینکه در چه گرایشی می‌خواهند شرکت کنند با توجه به این مشخص می‌شود که سوالات تخصصی چه گرایشی را در سر جلسه کنکور پاسخ می‌دهند. البته داوطلبان می‌توانند در وقت مشخص شده به دروس تخصصی سایر گرایش‌ها نیز پاسخ دهند، البته درصد دروس تخصصی یک گرایش فقط در رتبه آن گرایش تاثیر دارد و در رتبه گرایش های دیگر داوطلب تاثیری ندارد. دروس تخصصی گرایش‌های نرم افزار، شبکه و امنیت یکسان و شامل دروس هوش مصنوعی، پایگاه داده و کامپایلر است. در زیر مشخص کرده‌ایم که چه دروسی و از هر درس چه تعداد سوال در کنکور ارشد نرم افزار مطرح می‌شود. همین طور ضریب هر درس را نیز مشخص کرده‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارشد کامپیوتر و همین طور کنکور ارشد کامپیوتر به صفحه زیر می‌توانید مراجعه کنید

کنکور ارشد کامپیوتر

 

 

زبان
انگلیسی
زبان انگلیسی

 

(مجموعا 30 سوال با ضریب 1)

_______________________________

زبان عمومی

زبان تخصصی


 

ریاضیات دروس ریاضی کنکور ارشد هوش مصنوعی

 

(مجموعا 20 سوال با ضریب 2)

_______________________________

ریاضـیات 1 و 2 ( 8 سوال )

معادلات دیفرانسیل ( 4 سوال )

ریاضیات گسسته ( 4 سوال )

آمار و احتمــالات ( 4 سوال )

 

دروس
مشترک
دروس مشترک کنکور ارشد هوش مصنوعی

 

(مجموعا 30 سوال با ضریب 4)

_______________________________

ساختمان داده ( 5 سوال )

طراحی الگوریتم ( 5 سوال )

نظریه زبان‌ ( 4 سوال )

مدار منطقی ( 5 سوال )

معماری کامپیوتر ( 4 سوال )

سیستم عامل ( 3 سوال )

شبکه های کامپیوتر ( 4 سوال )

 

دروس
تخصصی
دروس تخصصی کنکور ارشد هوش مصنوعی

 

(مجموعا 20 سوال با ضریب 3)

_______________________________

هوش مصنوعی ( 6 سوال )

پایگاه داده ( 7 سوال )

کامپایلر ( 7 سوال )

 

 

 

مهمترین دروس کنکور ارشد نرم افزار

 

در کنکور ارشد نرم افزار اهمیت دروس یکسان نیست و متفـاوت است، اهمــیت دروس را می‌تــــوان بر اســاس پنـج پـارامتر تعــداد سوالاتی که از یک درس می‌آید، ضریب هر درس، کمکی که به فهم سـایر دروس می‌کند، آسانی و سخـتی آن درس (اینکه به چند درصـد سوالات آن درس می‌توان پاسخ داد) و همین طور میانگین درصدی که زبان، ریاضیات، دروس مشترک و تخصصی در کشور دارند مشخص کرد. بر این اساس مهمترین دروس کنکور ارشد نرم افزار ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر، مدار منطقی، ریاضیات گسسته، هوش مصنوعی، پایگاه داده، کامپایلر می‌باشند.

 

چه دروسی در کنکور ارشد نرم افزار قابل حذف شدن هستند

به علت اینکه تعداد دروس کنکور ارشد نرم افزار زیاد است، دانشجویان می‌توانند با توجه به شرایط‌‌‌ شان از 1 تا 4 درس و یا قسمت‌هایی از آنها را حذف کنند، زیرا حتی اگر دانشجویی هیچ درسی را حذف نکند به علت کمبود زمان جلسه آزمون وقت نمی‌کند که به همه دروس در سر جلسه کنکور ارشد نرم افزار پاسخ دهد، بنابراین بهتر آن است که داوطلبان کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر تعدادی از دروس یا مباحث را کنار بگذارند، در این صورت هم در طی مدت زمان مطالعه برای کنکور وقت بیشتری برای مطالعه سایر دروس دارند و هم سر جلسه کنکور با کنار گذاشتن بعضی از دروس از همان ابتدا می‌توانند عملکرد و مدیریت بهتری داشته باشند. اینکه هر دانشجوی می‌تواند چه دروسی را حذف کند با توجه به شرایط هر دانشجو، از هر دانشجو به هر دانشجوی دیگر متفاوت است و اگر قرار باشد دقیق مشخص شود که یک دانشجو چه دروسی را باید بخواند و چه دروسی را می‌تواند حذف کند، باید حدود 15 الی 20 دقیقه با دانشجو صحبت شود و اطلاعات زیادی از دانشجو گرفته شود تا با توجه به شرایط آن دانشجو بتوان راهنمایی دقیق، درست و برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به آن دانشجو داده شود.

اما بطور کلی می‌توان گفت که داوطلبان کنکور ارشد نرم افزار می‌توانند به حذف کامل و یا بخشی از دروس زیر فکر کنند: بخش‌هایی از ریاضی عمومی 1و2، معادلات دیفرانسل، سیستم عامل، فصولی از شبکه و فصولی از نظریه. با توجه به تعداد تستی که از درس ریاضی 1و2 در کنکور 97 آمد (8 تست) توصیه می‌شود تا می‌توانید این درس را کنار نگذارید. اگر پایه معدلات دیفرانسل‌ تان قوی است می‌توانید فصل 1 و 2 معدلات دیفرانسیل را بخوانید، اکثر سوالات این درس نیز از دو فصل اول است، همین طور توصیه می‌کنیم اگر خواستید قسمت‌هایی از شبکه را حذف کنید آن قسمت‌ها از فصل 4 به بعد کتاب راس باشد، اگر می‌خواهید  سیستم عامل را کنار بگذارید توصیه می‌کنیم که زمانبندی ها و حافظه‌ها و بن بست را بخوانید، در درس نظریه نیز توصیه می‌کنیم حداقل 5 فصل اول را مطالعه کنید زیرا 5 فصل اول نظریه پیش نیاز درس کامپایلر نیز محسوب می‌شوند. در ضمن اگر به دنبال رتبه برتر هستید به هیچ عنوان تمام ریاضیات را حذف نکنید و حداقل دو درس ریاضی را مطالعه فرمایید.

.

چه دروسی در کنکور ارشد نرم افزار را نباید حذف کرد

برای کنکور ارشد نرم افزار، شبکه و امنیت دروسی وجود دارند که به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود که آنها را حذف کنید، این دروس بر اساس پارامترهایی مثل تعداد سوالاتی که از یک درس مطرح می‌شود، ضریب آنها، همین طور سطح سختی و آسانی سوالات یعنی این پارامتر که چند درصد از سوالات یک درس قابل حل کردن هستند و همین طور وابستگی ای که سایر دروس به یک درس دارند مشخص می‌شوند.

با توجه به این پارامتر‌ها توصیه می‌کنیم اگر به دنبال کسب رتبه برتر هستید از بین دروس کنکور ارشد نرم افزار دروس زیر را به هیچ عنوان حذف نکنید:

ساختمان داده و طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر، مدار منطقی، گسسته و دروس تخصصی گرایش نرم افزار، شبکه و امنیت، یعنی دروس هوش مصنوعی، پایگاه داده و کامپایلر

ساختمان داده و طراحی الگوریتم 70 درصد با هم هم پوشانی دارند بنابراین ما این دو درس را یک درس میدانیم، ساختمان داده و الگوریتم مهمترین درس کنکور گرایش های مهندسی کامپیوتر است زیرا 10 سوال ضریب 4 از این درس مطرح می‌شود که تعداد سوال و ضریب آن خود گویای اهمیت فوق العاده این درس است. مدار منطقی و معماری کامپیوتر نیز از این حیث بسیار مهم هستند که دروسی امن هستند و تنها دروس مشترک کنکور ارشد نرم افزار هستند که اگر آنها را بخوانید می‌توانید به 100 درصد سوالات آنها پاسخ دهید، البته مدار منطقی نسبت به معماری کامپیوتر درس آسان تری است، 9 تست از دروس منطقی و معماری مطرح می‌شود که دانشجویانی که وقت کافی بگذارند به هر 9 تست این دو درس می‌توانند پاسخ دهند و این موضوع تاثیر بسیار زیادی در رتبه آنان خواهد گذاشت. برای آگاهی بیشتر حتما به صفحه تجزیه و تحلیل معماری کامپیوتر مراجعه کنید. گسسته نیز از این حیث مهم هست که پایه ریاضیات کنکور ارشد کامپیوتر است، شما اگر درسی مثل ریاضی 1 و2 را نخوانید فقط در این درس ضرر می‌کنید و نخواندن این درس آسیبی به درصد سایر دروس کنکور ارشد نرم افزار نمی‌زند، اما مفاهیم درس گسسته در همه دروس کنکور ارشد نرم افزار استفاده می‌شود و کاربرد دارد. دروس تخصصی کنکور ارشد نرم افزار نیز اهمیت خاص خود را دارند و بسیار در رتبه داوطلبان تاثیر گذار هستند.

 

دروس کنکور ارشد نرم افزار که برای دوره ارشد نیز مفید است

 

 

بعضی از دروسی که در کنکور ارشد نرم افزار، شبکه و امنیت می‌آیند در مقطع ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی نیز کاربرد دارند و استفاده‌های زیادی در فیلد‌های پژوهشی مختلف از آنها می‌شود، البته اینکه درمقطع ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی بیشتر چه دروسی به کار دانشجو می‌آید بسیار به این امر وابسته است که دانشجو چه فیلد و حوزه تحقیقاتی را برای تز خود انتخاب می‌کند.

دروسی مانند آمار، گسسته، ساختمان داده‌ و الگوریتم‌ها، شبکه‌های کامپیوتر، معماری کامپیوتر و سیستم عامل از جمله پرکاربردترین و مهمترین دروسی هستند که در اکثر فیلدهای کارشناسی ارشد کامپیوتر کاربرد دارد، بنابراین به داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر توصیه می‌شود که این موضوع را نیز مد نظر قرار دهند. 

دانشجو در گرایش کارشناسی ارشد نرم افزار باید 32 واحد بگذراند که واحدها به طریق زیر است:

دانشجویان ارشد نرم افزار باید 24 واحد درسی را از جدول درس‌های اختیاری و اجباری انتخاب کنند. سپس 2 واحد سمینار و 6 واحد پروژه را می‌گذرانند.

konkur arshad computer

 

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                          86046412-021

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

مشـــــاوره برای ارشــــد کامپیــــوتر

 

منابع کنکور ارشد نرم افزار

 

بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

 

گرایش های مهندسی کامپیوتر

 

دانلود سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

 

 

4.462962962963 1 1 1 1 1 4.46 امتیاز (54 رای)

مشتاقانه منتظر نظرات و سوالات شما هستیم و در اولین فرصت پاسخ کاملی به شما خواهیم داد (0)

هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

نظر ارسال شده توسط کاربر میهمان عضویت یاورود به حساب کاربری
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت خود را به اشتراک بزارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به آقای استاد رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۶