اطلاعیه!

حتما برای اطلاع از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی عضو کانال تلگرام شوید

عضویت

کانال تلگرام

دروس کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار

گرایش نرم افزار، شبکه و امنیت

دانشجویان نرم افزار امروز، سلبریتی های زندگی فردا؛

 

دروس کنکور ارشد نرم افزار

 

 

durus konkur arshad narm afzar

کنکور ارشد کامپیوتر شامل گرایش‌های نرم افزار، شبکه های کامپیوتری، رایانش امن، هوش مصنوعی، معماری کامپیوتر، بیوانفورماتیک، الگوریتم و محاسبات، علوم داده، علوم و فناوری شبکه و قرآن کاوی رایانشی است، برای آشنایی با این گرایش ها می‌توانید به صفحه گرایش های مهندسی کامپیوتر مراجعه کنید. در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 شاهد تغییرات زیادی بودیم، که برای مطالعه بیشتر در مورد این تغییرات می‌توانید به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید. در کنکور ارشد کامپیوتر دروس مورد آزمون در تمامی گرایش‌های یکسان شده است، این دروس عبارت اند از زبان با ضریب ۱، مجموعه دروس ریاضیات با ضریب 2 که شامل 4 درس ریاضی 1و2 و آمار و ریاضیات گسسته است و مجموعه دروس تخصصی که شامل 11 درس است، این 11 درس به 4 مجموعه تقسیم شده است و هر مجموعه درس، در گرایش های مختلف ضرایب متفاوتی دارد، این 4 مجموعه درس عبارت اند از، مجموعه نظریه زبان و سیگنال به عنوان مجموعه اول، مجموعه ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی به عنوان مجموعه دوم، مجموعه مدار منطقی و معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال بعنوان مجموعه سوم و مجموعه سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده بعنوان مجموعه چهارم.  ضریب هر مجموعه درس در گرایش نرم افزار در این صفحه بیان شده است. همچنین زیر مشخص کرده‌ایم که چه دروسی و از هر درس چه تعداد سوال در کنکور ارشد نرم افزار مطرح می‌شود. احتمالا 100 تست تخصصی در کنکور ارشد کامپیوتر مطرح می شود. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارشد کامپیوتر و همین طور کنکور ارشد کامپیوتر به صفحه زیر می‌توانید مراجعه کنید

کارشناسی ارشد کامپیوتر

 

 

تعداد سوالات دروس تخصصی رشته کامپیوتر

زبان انگلیسی

(مجموعا 30 سوال با ضریب 1)

_______________________________

زبان عمومی

زبان تخصصی

 

دروس ریاضی کنکور ارشد هوش مصنوعی

(مجموعا 20 سوال با ضریب 2)

_______________________________

ریاضـی 1 ( احتمالا 4 تست )

ریاضـی 2 ( احتمالا 4 تست )

ریاضیات گسسته ( احتمالا 6 تست )

آمار و احتمــالات ( احتمالا 6 تست )

 

دروس تخصصی کنکور ارشد نرم افزار

(احتمالا مجموعا 100 تست)

_______________________________

نظریه زبان‌ ( احتمالا 10 تست  )

سیگنال و سیستم‌ ( احتمالا 10 تست  )

ساختمان داده( احتمالا 7 تست )

طراحی الگوریتم ( احتمالا 7 تست )

هوش مصنوعی ( احتمالا 10 تست )

مدار منطقی ( احتمالا 10 تست)

معماری کامپیوتر ( احتمالا 10 تست )

الکترونیک دیجیتال ( احتمالا 6 تست )

سیستم عامل ( احتمالا 10 تست )

شبکه های کامپیوتر ( احتمالا 10 تست )

پایگاه داده ( احتمالا 10 تست )

 

 

 

ضریب هر مجموعه درس در کنکور ارشد نرم افزار

 

در گرایش نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده و الگوریتم و محاسبات زبان دارای ضریب 1، دروس ریاضیات که شامل 4 درس ریاضی 1، ریاضی 2، آمار و ریاضیات گسسته است دارای ضریب 2 و مجموعه دروس تخصصی شامل : مجموعه دروس نظریه زبان ها و سیگنال جمعا با ضریب 2، مجموعه دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی جمعا با ضریب 4، مجموعه دروس مدار منطقی و معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال جمعا با ضریب 3 و مجموعه دروس سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده جمعا با ضریب 3 است، ضرایب مجموعه دروس سایر گرایش ها را می‌توانید در صفحه دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب آن مشاهده کنید

مهمترین دروس کنکور ارشد نرم افزار

در کنکور ارشد نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده و الگوریتم و محاسبات اهمیت دروس یکسان نیست و متفـاوت است، اهمــیت دروس را می‌تــــوان بر اســاس حداقل 9 پـارامتر تعــداد سوالاتی که از یک درس مطرح می‌شود، ضریب هر درس، کمکی که به فهم سـایر دروس می‌کند، آسانی و سخـتی آن درس (اینکه به چند درصـد سوالات آن درس می‌توان پاسخ داد)، مدت زمان خواندن یک درس، تاثیر یک درس در رتبه آوردن در چند گرایش، اینکه آیا منبع خوبی برای آن درس وجود دارد یا خیر؟ ، میزان زمانی که آن درس در سر جلسه کنکور از شما می‌گیرد و اهمیتی که یک درس در آینده تحصیلی دانشجویان دارد مشخص می‌شد. بنابراین مشاهده می‌کنید که مشخص کردن مهم ترین دروس کنکور ارشد نرم افزار کار ساده ای نیست و فقط یک متخصص می‌تواند مهم ترین دروس را بدرستی مشخص کنید. بر اساس 9 پارامتری که در بالا ذکر شد مهمترین دروس کنکور ارشد نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده و الگوریتم و محاسبات به قرار زیر است:

ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، هوش مصنوعی، مدار منطقی، معماری کامپیوتر در اولویت اول قرار دارند و پس از اینها نظریه و پایگاه داده و شبکه های کامپیوتری در اولویت دوم قرار دارند.

 

چه دروسی در کنکور ارشد نرم افزار قابل حذف شدن هستند

به علت اینکه تعداد دروس کنکور ارشد نرم افزار زیاد است، دانشجویان می‌توانند برای کسب رتبه ای مناسب با توجه به شرایط‌‌‌ شان یک یا چندین درس از دروس : زبان، ریاضی 1، ریاضی 2، آمار، سیگنال، الکترونیک دیجیتال را حذف کنند. اگر پایه خوبی در این درس ندارید و یا حس می‌کنید خواندن این درس زمان زیادی از شما می‌گیرد می‌توانید این درس را حذف کنید، اما اگر حس می‌کنید در این دروس قوی هستید و می‌توانید این دروس را در مدت زمان مناسبی بخوانید و همین طور در مدت زمان مناسبی به تست های این دروس در سر جلسه آزمون پاسخ دهید، می‌توانید این دروس را نیز مطالعه کنید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر بخواهید هیچ درسی را حذف نکید ممکن است در جلسه آزمون دچار کمبود زمان شوید و نتوانید به همه دروس تخصصی پاسخ دهید، در حالی که ارزش و اهمیت دروس تخصصی بسیار بیشتر از دروس زبان و دروس ریاضی است، بنابراین حذف نکردن هیچ درسی نه تنها به سود شما نیست بلکه می‌تواند به ضرر شما نیز باشد. همچنین فارق از بحث زمان در سر جلسه آزمون با توجه به اینکه ضریب درس زبان و مجموعه دروس ریاضیات پایین است، تاثیر دروس زبان انگلیسی و ریاضیات از دروس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر کمتر است و بهتر است هم در مدت زمانی که مشغول مطالعه برای کنکور هستید و هم در سر جلسه آزمون زمان تان را بیشتر روی دروس تخصصی بگذارید. توجه کنید که حذف همه این دروس را به همه دانشجویان توصیه نمی‌کنیم، زیرا هر دانشجویی شرایط خاص خودش را دارد و بنابراین برنامه درسی و مطالعاتی هر دانشجو نسبت به یک دانشجو دیگر متفاوت باشد.

حال با توجه به رتبه ای که میخواهید کسب کنید می‌توانید به جز دروس گفته شده در بالا دروس دیگری را حذف کنید یا نکنید، مثلا اگر میخواهید در نرم افزار دانشگاه صنعتی شریف قبول بشوید توصیه ما این است که تا می‌توانید هیچ درسی دیگری از دروس تخصصی را حذف نکنید اما اگر میخواهید در دانشگاه هایی مانند شیراز، اصفهان، فردوسی مشهد و از این دست دانشگاه ها قبول شوید می‌توانید 1 تا 2 درس دیگر از دروس تخصصی را نیز حذف کنید، که یکی از این دروس می‌توانید سیستم عامل باشد. اینکه هر دانشجو بهتر چه دروسی را حذف کند با توجه به شرایط هر دانشجو، از هر دانشجو به دانشجوی دیگر متفاوت است و اگر قرار باشد بصورت دقیق مشخص کنیم که هر دانشجو چه دروسی را و به چه ترتیبی باید بخواند و چه دروسی را می‌تواند حذف کند باید حدود 15 تا 20 دقیقه با دانشجو صحبت شود و اطلاعات زیادی از دانشجو گرفته شود تا با توجه به اطلاعات گرفته شده از دانشجو بتوان برای ایشان برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت انجام داد، بدین منظور توصیه می‌کنیم حتما یک جلسه مشاوره تک جلسه ای تلفنی از طریق سایت و یا تیم پشتیبانی با استاد رضوی رزرو کنید تا ایشان برنامه دقیقی برای مطالعه کنکور ارشد هوش مصنوعی به شما بدهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره تلفنی تک جلسه‌ای با استاد رضوی به صفحه مشاوره کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

بطور کلی می‌توان گفت که داوطلبان کنکور ارشد نرم افزار می‌توانند به حذف کامل و یا بخشی از دروس زیر فکر کنند: درس زبان انگلیسی، ریاضی عمومی 1و2 آمار، سیگنال، الکترونیک دیجیتال و سیستم عامل.

.

چه دروسی در کنکور ارشد نرم افزار را نباید حذف کرد

برای کنکور ارشد نرم افزار دروسی وجود دارند که به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود که آنها را حذف کنید، این دروس بر اساس پارامترهایی مثل تعداد سوالاتی که از یک درس مطرح می‌شود، ضریب آنها، همین طور سطح سختی و آسانی سوالات یعنی این پارامتر که چند درصد از سوالات یک درس قابل حل کردن هستند و همین طور وابستگی ای که سایر دروس به یک درس دارند مشخص می‌شوند (منظور پارامتر پیش نیاز بودن یک درس برای سایر دروس است).

با توجه به این پارامتر‌ها توصیه می‌کنیم اگر به دنبال کسب رتبه برتر هستید از بین دروس کنکور ارشد نرم افزار دروس زیر را به هیچ عنوان حذف نکنید:

ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، هوش مصنوعی، مدار منطقی، معماری کامپیوتر

ساختمان داده و طراحی الگوریتم 70 درصد با هم هم پوشانی دارند بنابراین ما این دو درس را یک درس میدانیم، ساختمان داده و الگوریتم مهمترین درس کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور رشته مهندسی کامپیوتر است، همچنین درس ساختمان داده مهم ترین درس در آینده پژوهشی دانشجویان است زیرا شما هیچ مقاله ای در دنیای کامپیوتر پیدا نخواهید کرد که در آن الگوریتمی ارائه نشده باشد. برای مطالعه بیشتر در این خصوص می‌توانید به مقاله درس ساختمان داده مراجعه کنید. مدار منطقی و معماری کامپیوتر نیز از دروس بسیار مهم و تعیین کننده در این گرایش هاست،  همچنین این دو درس، دروسی امن هستند و تنها دروس کنکور ارشد نرم افزار هستند که اگر آنها را بخوانید می‌توانید به 100 درصد سوالات آنها پاسخ دهید، البته مدار منطقی نسبت به معماری کامپیوتر درس آسان تر و کم حجم تری است، هنوز مشخص نیست که چند تست از این دو درس در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 مطرح می‌شود ولی حدس ما این است که 20 تست از دروس منطقی و معماری مطرح ‌شود که دانشجویانی که وقت کافی بگذارند می‌توانند به هر 20 تست این دو درس پاسخ دهند و این موضوع تاثیر بسیار زیادی در رتبه آنان خواهد گذاشت و باعث می‌شود 230 نمره در فرمول محاسبه تراز کسب که برای رتبه برتر شدن در گرایش نرم افزار حدودا به 800 نمره نیاز دارید، برای کسب اطلاعات در مورد ارزش و نمره هر درس در تراز شما در گرایش های مختلف به صفحه منابع ارشد نرم افزار مراجعه کنید. همچنین برای بررسی بیشتر دو درس منطقی و معماری حتما به صفحه تجزیه و تحلیل معماری کامپیوتر و صفحه تجزیه و تحلیل درس مدار منطقی مراجعه کنید. گسسته نیز از این حیث مهم هست که پایه ریاضیات کنکور ارشد کامپیوتر است، شما اگر درسی مثل ریاضی 1 و2 را نخوانید فقط در این درس ضرر می‌کنید و نخواندن این درس آسیبی به درصد سایر دروس کنکور ارشد نرم افزار نمی‌زند، اما مفاهیم درس گسسته در همه دروس کنکور ارشد نرم افزار استفاده می‌شود و کاربرد دارد. درس هوش مصنوعی نیز از دروس با ارزش کنکور ارشد نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده و الگوریتم و محاسبات است توجه داشته باشید که همه دروس تخصصی کنکور ارشد نرم افزار اهمیت دارند و اگر به دنبال رتبه های زیر 100 هستید سعی کنید تمامی دروس تخصصی را مطالعه کنید.

 

ترتیب مطالعه برای کنکور ارشد نرم افزار

در زیر سه نوع برنامه برای داوطلبان کنکور ارشد نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده و الگوریتم و محاسبات در نظر گرفته شده است که شما داوطلبان کنکور ارشد نرم افزار می‌توانید یکی از این برنامه ها که احساس می‌کنید برای شما بهتر است را انتخاب کنید و با آن برنامه جلو بروید. سعی کنید در کنار هر برنامه ای که دارید حتما درس گسسته را نیز موازی بخوانید زیرا ریاضیات گسسته مادر دروس رشته کامپیوتر و همین طور دروس کنکور ارشد کامپیوتر است، فصل شمارش گسسته در تمامی دروس کاربرد دارد، فصل بازگشتی های گسسته در ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی کاربرد دارد، فصل منطق در هوش مصنوعی کاربرد دارد، کل درس نظریه زیر شاخه ای از درس گسسته محسوب می‌شود، فصل گراف گسسته در داده و الگوریتم وهوش کاربرد دارد. توجه کنید که در برنامه های زیر فرض کردیم که داوطلبان کنکور ارشد نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده و الگوریتم و محاسبات به علت پایه ضعیفی که در درس سیگنال و سیستم دارند آن را حذف کرده اند، اگر می‌خواهید این درس را بخوانید و قصد حذف این درس را ندارید باید این درس را در سکشن اول مطالعاتی تان قرار دهید، توجه کنید که ما به همه دانشجویان توصیه نمی‌کنیم که این درس را حذف کنند و افرادی که احساس می کنند می‌تواند این درس را بخوانند بهتر است این درس را نیز مطالعه کنند. سناریو اول به این صورت است که شما دروس نظریه، مدار منطقی، ساختمان داده، ریاضیات گسسته و شبکه های کامپیوتری را بصورت موازی شروع می‌کنید و هر گاه که درس مدار منطقی تمام شد درس معماری کامپیوتر را جایگزین کنید و هرگاه ساختمان داده تمام شده طراحی الگوریتم را جایگزین آن ‌کنید، پس از خواندن این دروس می‌توانید خواندن سایر دروس تخصصی را آغاز کنید. البته افرادی که فیلم دارند می‌توانند منطقی و معماری را موازی بخوانند و همین طور فصل بازگشتی ها یا درخت های ساختمان داده که تمام شد فیلم طراحی الگوریتم را نیز شروع کنند. با توجه به توضیح کاملی که برای برنامه اول دادیم اگر به شکل برنامه دوم توجه کنید متوجه برنامه دوم خواهید شد. لازم است مجددا به این نکته مهم اشاره کنیم که اکر می‌خواهید رتبه بسیار عالی در کنکور ارشد نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده و الگوریتم و محاسبات کسب کنید سعی کنید اگر می‌توانید هیچ یک از دروس تخصصی کنکور ارشد نرم افزار را حذف نکنید و تمامی دروس کنکور ارشد نرم افزار را بخوانید. برنامه دیگری که داوطلبان کنکور ارشد نرم افزار می‌توانند داشته باشند که شاید برنامه بهتری از دو برنامه اول باشد این است که پکیج 6 درس و 6 نکته و تست را تهیه کنند و به مدت 2 الی 2.5 ماه سعی کنند در هر هفته بصورت موازی 3 جلسه فیلم معماری کامپیوتر، 2 جلسه مدار منطقی، 1 جلسه ریاضیات گسسته، 3 الی 4 جلسه ساختمان داده، 1 الی 2 جلسه شبکه های کامپیوتری را بخوانند و پس از پایان هر فصل نیز هفته ای یک الی دو جلسه نکته و تست آن فصل را نگاه کنند، بطور کلی بعد از اتمام هر فصل باید طی یک الی دو هفته نکته و تست های مربوط به آن فصل را نگاه کنید، پس از اینکه در درس ساختمان داده به ابتدای فصل مرتب سازی رسیدید می‌توانید هفته ای یک الی دو جلسه فیلم طراحی الگوریتم را هم به برنامه تان اضافه کنید، اگر وقت بیشتری در هفته دارید و این برنامه را در کمتر از یک هفته می‌توانید اجرا کنید می‌توانید درس نظریه را هم به سکشن اول مطالعاتی تان اضافه کنید، بعد از سکشن اول مطالعاتی تان که با توجه به سرعت و تلاش شما 2 تا 2.5 ماه طول می‌کشد سکشن دوم شروع می‌شود، سکشن دوم نیز 1.5 الی 2 ماه طول خواهد کشید، اگر سکشن اول شامل درس نظریه است سکشن دوم می‌توانید شامل سایر دروس تخصصی یعنی سیستم عامل، هوش مصنوعی، پایگاه داده و الکترونیک دیجیتال باشد و اگر سکشن اول شامل نظریه نیست نظریه را به سکشن دوم منتقل کنید. دقت کنید که در سکشن دوم که هستید باید دروس سکشن اول را مرور کنید. البته برنامه هر شخص بسته به اینکه در چه دانشگاهی می‌خواهد قبول بشود و روزی چند ساعت می‌تواند مطالعه کند و اینکه چه پایه ای دارد می‌تواند متفاوت باشد بنابراین برای دانشجویان خیلی بهتر خواهد بود اگر یک جلسه مشاوره تک جلسه ای تلفنی با استاد رضوی برای گرفتن برنامه کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی رزرو کنند

 

tartib motale durus konkur arshad narm afzar
barname konkur arshad narm afzar

دروس کنکور ارشد نرم افزار که برای دوره ارشد نیز مفید است

 

بعضی از دروسی که در کنکور ارشد نرم افزار می‌آیند در مقطع ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی نیز کاربرد دارند و استفاده‌های زیادی در فیلد‌های پژوهشی مختلف از آنها می‌شود، البته اینکه درمقطع ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی بیشتر چه دروسی به کار دانشجو می‌آید بسیار به این امر وابسته است که دانشجو چه فیلد و حوزه تحقیقاتی را برای تز خود انتخاب می‌کند.

دروسی مانند گسسته، ساختمان داده‌ و الگوریتم‌ها، شبکه‌های کامپیوتری، معماری کامپیوتر و سیستم عامل از جمله پرکاربردترین و مهمترین دروسی هستند که در اکثر فیلدهای کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر کاربرد دارد، بنابراین به داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر توصیه می‌شود که این موضوع را نیز مد نظر قرار دهند. 

دانشجو در گرایش کارشناسی ارشد نرم افزار باید 32 واحد بگذراند که واحدها به طریق زیر است:

دانشجویان ارشد نرم افزار باید 24 واحد درسی را از جدول درس‌های اختیاری و اجباری انتخاب کنند. سپس 2 واحد سمینار و 6 واحد پروژه را می‌گذرانند.

konkur arshad computer

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

 

 

 

 

دروس و ضرایب شان در کنکور ارشد نرم افزار چیست؟

در گرایش نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده و الگوریتم و محاسبات زبان دارای ضریب 1، دروس ریاضیات که شامل 4 درس ریاضی 1، ریاضی 2، آمار و ریاضیات گسسته است دارای ضریب 2 و مجموعه دروس تخصصی شامل : مجموعه دروس نظریه زبان ها و سیگنال جمعا با ضریب 2، مجموعه دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی جمعا با ضریب 4، مجموعه دروس مدار منطقی و معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال جمعا با ضریب 3 و مجموعه دروس سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده جمعا با ضریب 3 است، ضرایب مجموعه دروس سایر گرایش ها را می‌توانید در صفحه دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب آن مشاهده کنید

از هر درس چه تعداد تست در کنکور ارشد نرم افزار مطرح می‌شود؟

با توجه به تغییرات به وجود آمده در کنکور ارشد کامپیوتر هنوز مشخص نیست که از هر درس چند تست در کنکور ارشد کامپیوتر مطرح می‌شود ولی می‌توان تخمینی از تعداد تست هایی که ممکن است در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 مطرح شود بیان کرد، احتمالا تعداد تست ها بصورت زیر خواهد بود: از درس زبان 30 تست، از مجموعه دروس ریاضی، که شامل 4 درس ریاضی است 20 تست، از دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم جمعا 14 تست، از درس الکترونیک دیجیتال 6 تست و از سایر دروس تخصصی 10 تست مطرح می‌شود

برای کنکور ارشد نرم افزار از چه دروسی شروع کنیم؟

برای شروع به مطالعه برای کنکور ارشد نرم افزار بهتر است از دروس ریاضیات گسسته، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده و نظریه زبان ها و ماشین ها شروع کرد

 

 

4.281045751634 1 1 1 1 14.28 امتیاز (153 رای)

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)

تاکنون (28) نظر در این صفحه ثبت شده است.

رها

سلام. توي منابع كنكور سايت اصلا اطلاعاتي درباره درس كامپايلر نيومده و جزو دروس كنكور نرم افزار نبوده اما توي كارنامه ها ديده ميشه و در عوض درس سيگنال تو كارنامه ها ديده نميشه. ميشه راهنمايي كنيد كه دقيقا موضوع چيه؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به رها

سلام. وقت بخیر. مواد درسی کنکور سال‌های مختلف متفاوت بوده، در حال حاضر کامپایلر در کنکور ارشد کامپیوتر 1401 وجود نخواهد داشت و درس سیگنال وجود دارد، برای بررسی بیشتر در این خصوص به صفحه مواد درسی کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید. شما نیز باید کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 99 یا 1400 را مشاهده کنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
رحمتی

سلام خسته نباشیدسوال خیلی مهم حیاتی دارم استاد لطفا کمکم بکنید:یک هفته هست استارت کردم از شنبه شروع کردم فیلم های ساختمان دیدن بعد از یک روز دیدم یا خدا با این درس نمیتونم کنار بیام همش ریاضی کلا مفاهیم نه همش اما بعضی برام گنگ بود بعد از فرداش منطقی خوندم تقریبا خوب بود بی وقفه فیلم نگاه کردم بدون هیج استراحتی شب هم قرار بر مرورش گذاشتم که دیدم هرچی خوندم اصلا یاد ندارم ذهنم کاملا خسته هست وفرداش دوباره شروع کردم بقیشو تاهفته دو جلسه ام کامل باشه ولی دیدم کلا هرچی یاد میگیرم یادم میره و هرچی نمیفهمم خستم میکنه کم انگیزه فرداش معماری خوندم اون هم به همین شکل شد برام خسته کننده و نهایت ساختمان خوندم که تیر خلاص بود بی وقفه فیلم ه ارو دیدم تقریبا یک چیزای کمی فهمیدم منتها در یک روز به نکته تست های فصل یک رسیدم دیدم هیچی نفهمیدم بلد نیستم از ان جایی که شما گفته بودید فیلم نکته تست نبینید خودتون حل کنید کاملا صفر شدم هم روحی هم درسی استاد من با دروس حل کردنی در ابتداراه کمی مشکل دارم یک انگیزه میخوام سوالم این هست که میتونم با دروسی که دوست دارم شروع بکنم مثل شبکه /پایگاه/سیستم/ بعد معماری/ منطقی الی اخر و این که میشه این دروس رو تک به تک بخونم که قاطی نکنم تکی بخونم خیالم از یک درس راحت بشع انگیزه بگیرم برای دروس دیگه چون خودم میشناسم اگر از یه درس خیالم راحت بشه دستم بیاد که اوکی شدم توش بقیه دروس با انگیزهبعتری میتونم استارت کنم منتها موندم سر دوراهی بد میخوام بیام با این دروس شروع کنم که قوی هستم تقربیا و تک تک پیش برم ولی یاد حرفای شما تو وب نار ها می افتم که مواری بخون بی وقفع بدون استراحت یا مثلا اینا مهمم این مدلی بخون عذاب وجدان میگیرم احساس میکنم راه غلط رفتم لطفا راهنمایید کنید که میشه طبق برنامه خودمم برم یعنی ازاین دروس کنم درسته ضریبشون پایین تر از اصلی هاست اما انگیزه میشه یه جورایی برام که اصلی ها رو بهتر بخونم درک کنم تا این که از ابتدا بیام با دروسی شروع کنم که خیلی حس خوب نمیدن بهم در ابتدای مسیر لطفا کمکم کنید تا بتونم زمان سیو کنم از فرردا استارت رویایی خودم به شکل درست بدون دقدقه عذاب وجدان شروع بکنم شما تایید بکنید برنامه من رو من با خیال راحت این که میتونم رتبه برتر بشم غیرت مندانه میخونم مشخصات کلی هم خدمتتون بگم کارشناسی نرم ازاد خوندم با معدل 17دوست دارم نرم شریف قبول بشم با این برنامه میشه خیلی ناراحتم روانم بهم ریخته با برنامه خودم میشه قبول بشم یا نه

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به رحمتی

سلام. وقت بخیر. عذرخواهی میکنم برای تاخیر در پاسخ گویی، به دلیل آمدن نتایج و پیام‌های بسیار زیادی که در تلگرام داشتم امکان پاسخ گویی به کامنت‌ها وجود نداشت. مشخص هست که شما پایه بسیار ضعیفی دارید و خیلی طبیعی است که در ابتدای کار دچار این احساسات شوید، شما باید حدود 500 ساعت درس بخوانید تا از این مرحله عبور کنید. یک جلسه مشاوره تلفنی تک جلسه ای رزرو کنید تا در این خصوص با هم صحبت کنیم. موفق و پیروز باشید

پاسخ
سارا

بنظر شما کسی که پایه ریاضی خوبی نداشته و کلا از شاخه علوم انسانی بخاد واسه ارشد کامپیوتر اقدام کنه واسه قبولی و ادامه تحصیل میتونه موفق بشه؟
کلا با پایه ضعیف این اقدام توصیه میشه؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سارا

سلام. وقت بخیر
بله می‌تونید، لازم هست که به این نکته توجه داشته باشید که ریاضیات خیلی پیچیده ای نه برای کنکور ارشد کامپیوتر و نه برای بعد از آن نیاز ندارید و همان ریاضیاتی که در مسیر مطالعه کنکور ارشد کامپیوتر می‌خوانید کفایت می‌کند. در ضمن پایه اکثر افرادی که برای کنکور ارشد کامپیوتر اقدام می‌کنند در ابتدای راه ضعیف است و همه مانند هم هستند
موفق و پیروز باشید

پاسخ
لیلا

سلام من سوالم اینه که کارشناسی صنایع دارم می تونم ارشد رو نرم افزار شرکت کنم. ممنون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به لیلا

سلام
وقت بخیر

بله شما لیسانس هر رشته ای که باشید می‌توانید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید

موفق و پیروز باشید

پاسخ
علی ف

خیلی ممنون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به علی ف

خواهش میکنم

موفق و پیروز باشید

پاسخ
سمیرا

سلام وخسته نباشید خدمت استاد گرامی.من میخوام تو دروس ریاضی فقط گسسته روبخونم و زبان و شبکه وسیستم عامل رو هم حذف کنم وبقیه درسارو کامل بخونم اینجوری رتبه خوبی میارم.

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سمیرا

سلام
وقت بخیر

سوال شما نسبی هست و بستگی به این داره که در سایر دروس به چه نحوی عمل کنید و دروس مشترک و تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر را چند درصد بزنید. اگر دروس تخصصی و مشترک و خوب بزنید می‌تونید، بطور کلی اون چیزی که رتبه شما و مشخص می‌کنه میانگین درصد شماست و برای سنجش فرقی نمیکنه که شما چه دروسی و جواب دادید و همین که میانگین شما بالای 35 درصد باشه می‌تونید رتبه خوبی کسب کنید، برای مطالعه بیشتر در این خصوص می‌توانید به صفحه نحوه محاسبه تراز در کنکور ارشد مراجعه کنید.
درس زبان درس ساده ای است و لغات و گرامر هایی که در درس زبان در کنکور ارشد کامپیوتر مطرح می‌شود بسیار تکرار سال های گذشته است، در واقع 60 درصد وکب و 90 درصد گرامر تکرار سال‌های گذشته است، بنابراین اگر می‌تونید روی کنکورهای سال های گذشته ارشد کامپیوتر کار کنید.

موفق و پیروز باشید

پاسخ
ملیکا

سلام و خسته نباشید.
تعداد سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر سال 99 کی اعلام میشه؟
با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به ملیکا

سلام
وقت بخیر

تعداد سوالات هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر را هیچ گاه سازمان سنجش اعلام نمی‌کنید، ولی از روی کنکورهای سال های گذشته می‌توان بصورت تخمینی البته با احتمال بالا اعلام کرد که از هر درس چند تست مطرح می‌شود، برای مشاهده تعداد تست ای که از هر فصل مطرح می‌شود می‌توانید به قسمت تعداد سوالات هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

موفق و پیروز باشید

پاسخ
pym

چرا درس مهندسی نرم افزار تو کنکور ارشد نرم افزار نیست؟؟؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به pym

سلام
وقت بخیر

درس مهندسی نرم افزار از جز دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات است نه دروس کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر

موفق و پیروز باشید

پاسخ
عسل

سلام یه سوال داشتم از زبان تخصصی و عمومی میشه عمومی رو حذف کرد؟و به سوالات زبان تخصصی پاسخ داد یا زبان عمومی پیش نیاز زبان تخصصی هست؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به عسل

سلام
وقت بخیر

به نظر بنده اینکه برای زبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی دو اسم زبان عمومی و تخصصی گذاشتند کار درستی نیست و از نظر من فقط باید اسم زبان را روی این بخش می‌گذاشتند. به نظر بنده چیزی به نام زبان عمومی و تخصصی وجود ندارد و زبان ، زبان است و اگر کسی دایره لغات اش مناسب باشید و گرامرش هم مناسب باشد می‌تواند به سوالات زبان به خوبی پاسخ بدهد. در دفترچه هم زبان به دو قسمت زبان عمومی و تخصصی تقسیم نشده و همه سوالات زبان با هم هستند. در کانال کنکور کامپیوتر در مورد اینکه باید زبان را چطور مطالعه کنید ویس کاملی قرار داده‌ام، برای مطالعه بیشتر در این خصوص به کانال کنکور کامپیوتر مراجعه کنید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

پاسخ
فاطمه

خیلی عالی و کاربردی بود ممنون.امیدوارم بتونم جواب خوبی بگیرم

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به فاطمه

سلام
وقت بخیر

انشالا موفق و پیروز باشید.

پاسخ
فرزانه

چقد جامع و کامل بود همه چیز
خیلی ممنون از زحمت فراوانتون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به فرزانه

خواهش میکنم
موفق و پیروز باشید

پاسخ
Sohrab

سلام روز به خیر
در مقطع ارشد نرم‌افزار آیا درس ریاضی مهندسی وجود دارد یعنی باید این درس رو پاس کرد؟
یا حذف شده؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به Sohrab

سلام
وقت بخیر

منظورتون از مقطع ارشد نرم افزار، کنکور ارشد نرم افزار هست؟
اگر منظور شما کنکور ارشد نرم افزار هست در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر دیگر درس ریاضی مهندسی و محاسبات وجود ندارد و دروس ریاضی 1و2 و معادلات جایگزین این دروس شده اند
اگر منظور شما مقطع ارشد نرم افزار است، از ابتدا نیز این درس در چارت ارشد مهندسی نرم افزار نبوده، مگر در دانشگاه های خاص

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

پاسخ
زهرا

من امسال مبخوام شرکت کنم ولی الانشم که لیسانس دارم و ۲۶سالمه کار برام نیس و فقط میخوام کنکور سراری قبول شم لطفا بهم کمک کنید

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به زهرا

سلام
وقت بخیر

احساس می‌کنم اطلاعات شما در مورد کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور ارشد کامپیوتر پایین هست. توصیه میکنم فیلم سه همایشی که برای کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی 98 برگزار شده را حتما نگاه کنید، می‌توانید فیلم‌های همایش ها را در قسمت همایش های کنکور ارشد کامپیوتر مشاهده کنید. با تماشای این فیلم خیلی از مشکلاتتون بر طرف میشه و خیلی دیدتون باز میشه
همین طور به صفحه زیر مراجعه کنید، اطلاعات خوبی در این صفحه قرار گرفته است:
معرفی ارشد کامپیوتر

بطور کلی برای شروع مطالعه کارهای زیر را انجام دهید

1) همایش‌های کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی 98 را تماشا کنید

2) فیلم نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید

3) سایت کنکور کامپیوتر را زیر و رو کنید

4) چهار جلسه اول ساختمان داده، گسسته، منطقی و معماری کامپیوتر را از لینک رو به رو تماشا کنید: https://www.aparat.com/ramin_razav


موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

پاسخ
ایناز

سلام واقعا ممنون به خاطر این مطلبتون واقعا خیلی کمک کننده بود برای من
فقط یک سوال این که بنده از دروس ریاضی خیلی متنفر هستم البته به استثناء گسسته
میتونم از گروه ریاضیات فقط گسسته بخونم و دیگه درسی رو حذف نکنم و بقیه درسا رو بخونم و رتبه ای در خور دانشگاه فردوسی برای گرایش نرم بیارم ؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به ایناز

سلام
وقت بخیر

خواهش میکنم
بله شما می‌توانید از دروس ریاضیات فقط درس گسسته را بخوانید و رتبه عالی نیز در کنکور ارشد نرم افزار کسب کنید، حتی شما می‌توانید یک تا دو درس از دروس مشترک مثل سیستم عامل را هم حذف کنید و باز هم رتبه خوبی در کنکور ارشد نرم افزار بیاورید. نه تنها می‌توانید رتبه لازم برای قبولی در رشته نرم افزار دانشگاه فردوسی را کسب کنید بلکه می‌توانید به دانشگاه‌های برتر تهران هم فکر کنید.
میانگین درصد نفرات برتر کنکور آن چنان بالا نیست. توصیه می‌کنم حتما همایش اسرار ناگفته کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

پاسخ