دروس کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار

گرایش نرم افزار، شبکه و امنیت

1 1 1 1 1 4.38 امتیاز (129 رای)

دانشجویان نرم افزار امروز، سلبریتی های زندگی فردا؛

 

دروس کنکور ارشد نرم افزار

 

 

durus konkur arshad narm afzar

کنکور ارشد کامپیوتر شامل گرایش‌های نرم افزار، شبکه، امنیت، هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر و بیوانفورماتیک است. در کنکور ارشد کامپیوتر 99 شاهد تغییرات زیادی بودیم، که برای مطالعه بیشتر در مورد این تغییرات می‌توانید به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید. در کنکور ارشد کامپیوتر دروس مورد آزمون در تمامی گرایش ها یکسان است و در تمامی گرایش‌های کنکور ارشد کامپیوتر دروس زبان، ریاضیات و مجموعه تخصصی می‌آید. دروس زبان و ریاضیات در تمامی گرایش های دارای ضریب 1 و یکسان است و تفاوت میان گرایش های مختلف را تفاوت ضرایب دروس تخصصی رقم می‌زند، که ضرایب دروس تخصصی گرایش نرم افزار در زیر بیان شده است. در زیر مشخص کرده‌ایم که چه دروسی و از هر درس چه تعداد سوال در کنکور ارشد نرم افزار مطرح می‌شود. همین طور ضریب هر درس را نیز مشخص کرده‌ایم. 100 تست تخصصی در کنکور ارشد کامپیوتر مطرح می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارشد کامپیوتر و همین طور کنکور ارشد کامپیوتر به صفحه زیر می‌توانید مراجعه کنید

کارشناسی ارشد کامپیوتر

 

 

زبان انگلیسی کنکور ارشد کامپیوتر زبان انگلیسی

 

(مجموعا 30 سوال با ضریب 1)

_______________________________

زبان عمومی

زبان تخصصی


 

ریاضیات کنکور ارشد کامپیوتر دروس ریاضی کنکور ارشد هوش مصنوعی

 

(مجموعا 20 سوال با ضریب 1)

_______________________________

ریاضـیات 1 و 2 ( 8 سوال )

معادلات دیفرانسیل ( 4 سوال )

ریاضیات گسسته ( 4 سوال )

آمار و احتمــالات ( 4 سوال )

 

دروس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر دروس تخصصی کنکور ارشد نرم افزار

 

(مجموعا 100 تست)

_______________________________

نظریه زبان‌ ( 10 تست ضریب 3 )

مدار منطقی ( 12 سوال تست ضریب 2)

معماری کامپیوتر ( 12 تست ضریب 2 )

ساختمان داده و الگوریتم ( 14 تست ضریب 4 )

سیستم عامل ( 10 تست ضریب 3 )

شبکه های کامپیوتر ( 10 تست ضریب 2 )

هوش مصنوعی ( 11 تست ضریب 3 )

کامپایلر ( 11 تست ضریب 3 )

پایگاه داده ( 10 تست ضریب 3 )

 

 

 

مهمترین دروس کنکور ارشد نرم افزار

در کنکور ارشد نرم افزار اهمیت دروس یکسان نیست و متفـاوت است، اهمــیت دروس را می‌تــــوان بر اســاس حداقل 9 پـارامتر تعــداد سوالاتی که از یک درس مطرح می‌شود، ضریب هر درس، کمکی که به فهم سـایر دروس می‌کند، آسانی و سخـتی آن درس (اینکه به چند درصـد سوالات آن درس می‌توان پاسخ داد)، مدت زمان خواندن یک درس، تاثیر یک درس در رتبه آوردن در چند گرایش، اینکه آیا منبع خوبی برای آن درس وجود دارد یا خیر؟ ، میزان زمانی که آن درس در سر جلسه کنکور از شما می‌گیرد و اهمیتی که یک درس در آینده تحصیلی دانشجویان دارد مشخص می‌شد. بنابراین مشاهده می‌کنید که مشخص کردن مهم ترین دروس کنکور ارشد نرم افزار کار ساده ای نیست و فقط یک متخصص می‌تواند مهم ترین دروس را بدرستی مشخص کنید. بر اساس 9 پارامتری که در بالا ذکر شد مهمترین دروس کنکور ارشد نرم افزار به قرار زیر است:

ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، مدار منطقی، نظریه، سیستم عامل، هوش مصنوعی، پایگاه داده، کامپایلر و معماری کامپیوتر می‌باشند.

 

چه دروسی در کنکور ارشد نرم افزار قابل حذف شدن هستند

با توجه به اینکه ضریب دروس زبان و ریاضیات 1 شده است اهمیت درس زبان و همین طور مجموعه دروس ریاضیات بسیار پایین آمده است و دیگر ارزش خواندن ندارند، بعنوان مثال اگر فردی به تمامی 20 سوال دروس ریاضیات که شامل دروس ریاضی 1 و ریاضی 2 و معادلات دیفرانسیل و آمار و گسسته است درس پاسخ بدهد و ریاضیات را ۱۰۰ درصد بزنید فقط ۱۰۰ نمره در فرمول محاسبه تراز کسب می‌کنید در صورتی که اگر به 12 تست منطقی درست جواب دهید چون ضریب منطقی در گرایش نرم افزار 2 است 2۰۰ نمره در فرمول محاسبه تراز کسب می‌کنید، بنابراین با توجه به اینکه تعداد دروس کنکور ارشد نرم افزار زیاد است، دانشجویان می‌توانند تمامی دروس ریاضی را به جز ریاضی گسسته حذف کنند و بیشتر وقت شان را روی دروس تخصصی که بسیار مهم هستند بگذارند. همین طور می‌توانید یک تا دو درس تخصصی را کنار بگذارید، البته توصیه ما این است که اگر بدنبال رتبه برتر هستید همه دروس تخصصی را بخوانید چون با توجه به حذف دروس ریاضی به جز گسسته برای این کار زمان کافی نیز در اختیار دارید. با توجه به مطالب گفته شده در بالا بهتر آن است که داوطلبان کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر تعدادی از دروس یا مباحث را کنار بگذارند، در این صورت هم در طی مدت زمان مطالعه برای کنکور وقت بیشتری برای مطالعه دروس مهم تخصصی دارند و هم سر جلسه کنکور با کنار گذاشتن بعضی از دروس از همان ابتدا می‌توانند عملکرد و مدیریت بهتری داشته باشند. اینکه هر دانشجو می‌تواند چه دروسی را حذف کند با توجه به شرایط هر دانشجو، از هر دانشجو به دانشجوی دیگر متفاوت است و اگر قرار باشد دقیق مشخص شود که یک دانشجو چه دروسی را باید بخواند و چه دروسی را می‌تواند حذف کند، باید در مشاوره تلفنی تک جلسه ای حدود 20 دقیقه با دانشجو صحبت شود و اطلاعات زیادی از دانشجو گرفته شود تا با توجه به شرایط آن دانشجو بتوان راهنمایی دقیق، درست و برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به آن دانشجو داده شود.

اما بطور کلی می‌توان گفت که داوطلبان کنکور ارشد نرم افزار می‌توانند به حذف کامل و یا بخشی از دروس زیر فکر کنند: درس زبان انگلیسی، ریاضی عمومی 1و2، معادلات دیفرانسل، آمار و فصولی از شبکه. همین طور توصیه می‌کنیم اگر خواستید قسمت‌هایی از شبکه را حذف کنید آن قسمت‌ها از فصل 4 به بعد کتاب راس باشد. در ضمن اگر به دنبال رتبه برتر هستید به هیچ عنوان تمام ریاضیات را حذف نکنید و حتما درس ریاضیات گسسته را بخوانید زیرا ریاضیات گسسته تقریبا پیش نیاز تمامی دروس کنکور ارشد کامپیوتر است. برای مطالعه بیشتر در مورد درس گسسته می‌توانید به مقاله درس ریاضیات گسسته مراجعه کنید.

.

چه دروسی در کنکور ارشد نرم افزار را نباید حذف کرد

برای کنکور ارشد نرم افزار دروسی وجود دارند که به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود که آنها را حذف کنید، این دروس بر اساس پارامترهایی مثل تعداد سوالاتی که از یک درس مطرح می‌شود، ضریب آنها، همین طور سطح سختی و آسانی سوالات یعنی این پارامتر که چند درصد از سوالات یک درس قابل حل کردن هستند و همین طور وابستگی ای که سایر دروس به یک درس دارند مشخص می‌شوند (منظور پارامتر پیش نیاز بودن یک درس برای سایر دروس است).

با توجه به این پارامتر‌ها توصیه می‌کنیم اگر به دنبال کسب رتبه برتر هستید از بین دروس کنکور ارشد نرم افزار دروس زیر را به هیچ عنوان حذف نکنید:

ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، مدار منطقی، نظریه، سیستم عامل، هوش مصنوعی، پایگاه داده، کامپایلر و معماری کامپیوتر

ساختمان داده و طراحی الگوریتم 70 درصد با هم هم پوشانی دارند بنابراین ما این دو درس را یک درس میدانیم، ساختمان داده و الگوریتم مهمترین درس رشته مهندسی کامپیوتر است، همین طور درس ساختمان داده مهم ترین درس در آینده پژوهشی دانشجویان است زیرا شما هیچ مقاله ای در دنیای کامپیوتر را پیدا نمی‌کنید که در آن الگوریتمی ارائه نشده باشد. برای مطالعه بیشتر می‌توانید به مقاله درس ساختمان داده مراجعه کنید. مدار منطقی و معماری کامپیوتر نیز از این حیث بسیار مهم هستند که دروسی امن هستند و تنها دروس مشترک کنکور ارشد نرم افزار هستند که اگر آنها را بخوانید می‌توانید به 100 درصد سوالات آنها پاسخ دهید، البته مدار منطقی نسبت به معماری کامپیوتر درس آسان تر و کم حجم تری است، 24 تست از دروس منطقی و معماری مطرح می‌شود که دانشجویانی که وقت کافی بگذارند می‌توانند به هر 24 تست این دو درس پاسخ دهند و این موضوع تاثیر بسیار زیادی در رتبه آنان خواهد گذاشت و باعث می‌شود 400 نمره در فرمول محاسبه تراز کسب که برای رتبه برتر شدن در گرایش نرم افزار حدودا به 1300 نمره نیاز دارید. برای آگاهی بیشتر حتما به صفحه تجزیه و تحلیل معماری کامپیوتر و همین طور صفحه تجزیه و تحلیل درس مدار منطقی مراجعه کنید. گسسته نیز از این حیث مهم هست که پایه ریاضیات کنکور ارشد کامپیوتر است، شما اگر درسی مثل ریاضی 1 و2 را نخوانید فقط در این درس ضرر می‌کنید و نخواندن این درس آسیبی به درصد سایر دروس کنکور ارشد نرم افزار نمی‌زند، اما مفاهیم درس گسسته در همه دروس کنکور ارشد نرم افزار استفاده می‌شود و کاربرد دارد. دروس تخصصی کنکور ارشد نرم افزار نیز اهمیت خاص خود را دارند و بسیار در رتبه داوطلبان تاثیر گذار هستند.

 

ترتیب مطالعه برای کنکور ارشد نرم افزار

در زیر یک سناریو در نظر گرفته شده است که داوطلبان کنکور ارشد نرم افزار می‌توانند با این برنامه جلو بروند. در کنار این برنامه که در ادامه آن را تشریح می‌کنیم سعی کنید حتما درس گسسته را نیز موازی بخوانید زیرا ریاضی گسسته مادر دروس رشته کامپیوتر و همین طور دروس کنکور ارشد کامپیوتر است، فصل شمارش گسسته در تمامی دروس کاربرد دارد، فصل بازگشتی های گسسته در ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی کاربرد دارد، فصل منطق در هوش مصنوعی کاربرد دارد، کل درس نظریه زیر شاخه ای از درس گسسته محسوب می‌شود، فصل گراف گسسته در داده و الگوریتم وهوش کاربرد دارد و ...  این سناریو به این صورت است که شما دروس نظریه، منطقی، ساختمان داده، سیستم عامل و پایگاه داده را بصورت موازی شروع می‌کنید و هر گاه که درس نظریه تمام شد درس کامپایلر را جایگزین می‌کنید و هرگاه منطقی تمام شد درس معماری کامپیوتر را جایگزین می‌کنید و هرگاه ساختمان داده تمام شده طراحی الگوریتم را جایگزین آن می‌کنید و هر گاه سیستم عامل تمام شد درس هوش مصنوعی را میخوانید. البته افرادی که فیلم دارند می‌توانند منطقی و معماری را موازی بخوانند و همین طور فصل بازگشتی ها یا درخت های ساختمان داده که تمام شد فیلم طراحی الگوریتم را نیز شروع کنند. پس از اتمام این دروس می‌توانید درس شبکه را نیز به برنامه تان اضافه کنید. لازم است مجددا به این نکته مهم اشاره کنیم که اکر می‌خواهید رتبه عالی در کنکور ارشد نرم افزار کسب کنید سعی کنید هیچ یک از دروس تخصصی کنکور ارشد نرم افزار را حذف نکنید و تمامی دروس کنکور ارشد نرم افزار را بخوانید. برنامه دیگری که داوطلبان کنکور ارشد نرم افزار می‌توانند داشته باشند که شاید برنامه بهتری از برنامه اول باشد این است که پکیج 6 درس و 6 نکته و تست را تهیه کنند و به مدت 2 الی 3 ماه سعی کنند در هر هفته بصورت موازی 3 جلسه فیلم معماری کامپیوتر، 2 جلسه مدار منطقی، 1 جلسه ریاضیات گسسته، 2 الی 3 جلسه ساختمان داده را بخوانند و پس از پایان هر فصل نیز هفته ای یک الی دو جلسه نکته و تست آن فصل را نگاه کنند، بطور کلی بعد از اتمام هر فصل باید طی یک الی دو هفته نکته و تست های مربوط به آن فصل را نگاه کنید، پس از اینکه در درس ساختمان داده به انتهای فصل مرتب سازی رسیدید می‌توانید هفته ای یک الی دو جلسه فیلم طراحی الگوریتم را هم به برنامه تون اضافه کنید، اگر وقت بیشتری در هفته دارید و این برنامه را در کمتر از یک هفته می‌توانید اجرا کنید می‌توانید درس نظریه را هم به سکشن اول مطالعاتی تون اضافه کنید، بعد از سکشن اول مطالعاتی که با توجه به سرعت و تلاش دانشجویان 2 تا 3 ماه طول می‌کشد سکشن دوم شروع می‌شود، سکشن دوم نیز 2 الی 3 ماه طول خواهد کشید، اگر سکشن اول شامل درس نظریه است سکشن دوم می‌توانید شامل سایر دروس تخصصی یعنی سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری، هوش مصنوعی، پایگاه داده و کامپایلر باشد و اگر سکشن اول شامل نظریه نیست نظریه را به سکشن دوم منتقل کنید و کامپایلر را به سکشن سوم ببرید. دقت کنید که در سکشن دوم که هستید باید دروس سکشن اول را مرور کنید. البته برنامه هر شخص بسته به اینکه در چه دانشگاهی می‌خواهد قبول بشود و روزی چند ساعت می‌تواند مطالعه کند و اینکه چه پایه ای دارد می‌تواند متفاوت باشد بنابراین برای دانشجویان خیلی بهتر خواهد بود اگر یک جلسه مشاوره تک جلسه ای تلفنی با استاد رضوی برای گرفتن برنامه کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی رزرو کنند

 

 
tartib motale durus konkur arshad narm afzar
 

دروس کنکور ارشد نرم افزار که برای دوره ارشد نیز مفید است

 

بعضی از دروسی که در کنکور ارشد نرم افزار می‌آیند در مقطع ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی نیز کاربرد دارند و استفاده‌های زیادی در فیلد‌های پژوهشی مختلف از آنها می‌شود، البته اینکه درمقطع ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی بیشتر چه دروسی به کار دانشجو می‌آید بسیار به این امر وابسته است که دانشجو چه فیلد و حوزه تحقیقاتی را برای تز خود انتخاب می‌کند.

دروسی مانند گسسته، ساختمان داده‌ و الگوریتم‌ها، شبکه‌های کامپیوتری، معماری کامپیوتر و سیستم عامل از جمله پرکاربردترین و مهمترین دروسی هستند که در اکثر فیلدهای کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر کاربرد دارد، بنابراین به داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر توصیه می‌شود که این موضوع را نیز مد نظر قرار دهند. 

دانشجو در گرایش کارشناسی ارشد نرم افزار باید 32 واحد بگذراند که واحدها به طریق زیر است:

دانشجویان ارشد نرم افزار باید 24 واحد درسی را از جدول درس‌های اختیاری و اجباری انتخاب کنند. سپس 2 واحد سمینار و 6 واحد پروژه را می‌گذرانند.

konkur arshad computer

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:   88674964 -021

 

 

 

 

دروس و ضرایب شان در کنکور ارشد نرم افزار چیست؟

دروس کنکور ارشد نرم افزار عبارت اند از: درس زبان با ضریب 1، مجموعه دروس ریاضی با ضریب 1 که شامل دروس ریاضی عمومی 1و2، معادلات دیفرانسیل، آمار، ریاضیات گسسته است. و مجموعه دروس تخصصی که شامل دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم با ضریب 4، نظریه زبان ها، سیستم عامل، کامپایلر، هوش مصنوعی، پایگاه داده با ضریب 3 و مدار منطقی، معماری کامپیوتر و شبکه های کامپیوتری با ضریب 2

از هر درس چه تعداد تست در کنکور ارشد نرم افزار مطرح می‌شود؟

از درس زبان ۳۰ تست مطرح می‌شود همچنین از مجموعه دروس ریاضی ۲۰ تست مطرح می‌شود، به اینصورت که از هر درس ریاضی ۵ تست مطرح می‌شود. از دروس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر هم 100 تست بصورت زیر مطرح می‌شود: نظریه زبان ها و ماشین ها : 10 تست، مدار منطقی : 12 تست، معماری کامپیوتر : 12 تست، ساختمان داده و طراحی الگوریتم : 14 تست، سیستم عامل : 10 تست، شبکه های کامپیوتری : 10 تست، پایگاه داده : 10 تست، هوش مصنوعی : 11 تست و کامپایلر : 11 تست

برای کنکور ارشد نرم افزار از چه دروسی شروع کنیم؟

برای شروع به مطالعه برای کنکور ارشد نرم افزار بهتر است از دروس ریاضیات گسسته، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده و نظریه زبان ها و ماشین ها شروع کرد

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

آموزش معماری کامپیوتر

منابع کنکور ارشد نرم افزار

بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

گرایش های مهندسی کامپیوتر

دانلود سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

ریاضی گسسته رشته کامپیوتر

رشته هوش مصنوعی

 

 

 1. لیلا

سلام من سوالم اینه که کارشناسی صنایع دارم می تونم ارشد رو نرم افزار شرکت کنم. ممنون

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    لیلا

سلام
وقت بخیر

بله شما لیسانس هر رشته ای که باشید می‌توانید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. علی ف

خیلی ممنون

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علی ف

خواهش میکنم

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. سمیرا

سلام وخسته نباشید خدمت استاد گرامی.من میخوام تو دروس ریاضی فقط گسسته روبخونم و زبان و شبکه وسیستم عامل رو هم حذف کنم وبقیه درسارو کامل بخونم اینجوری رتبه خوبی میارم.

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    سمیرا

سلام
وقت بخیر

سوال شما نسبی هست و بستگی به این داره که در سایر دروس به چه نحوی عمل کنید و دروس مشترک و تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر را چند درصد بزنید. اگر دروس تخصصی و مشترک و خوب بزنید می‌تونید، بطور کلی اون چیزی که رتبه شما و مشخص می‌کنه میانگین...

سلام
وقت بخیر

سوال شما نسبی هست و بستگی به این داره که در سایر دروس به چه نحوی عمل کنید و دروس مشترک و تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر را چند درصد بزنید. اگر دروس تخصصی و مشترک و خوب بزنید می‌تونید، بطور کلی اون چیزی که رتبه شما و مشخص می‌کنه میانگین درصد شماست و برای سنجش فرقی نمیکنه که شما چه دروسی و جواب دادید و همین که میانگین شما بالای 35 درصد باشه می‌تونید رتبه خوبی کسب کنید، برای مطالعه بیشتر در این خصوص می‌توانید به صفحه نحوه محاسبه تراز در کنکور ارشد مراجعه کنید.
درس زبان درس ساده ای است و لغات و گرامر هایی که در درس زبان در کنکور ارشد کامپیوتر مطرح می‌شود بسیار تکرار سال های گذشته است، در واقع 60 درصد وکب و 90 درصد گرامر تکرار سال‌های گذشته است، بنابراین اگر می‌تونید روی کنکورهای سال های گذشته ارشد کامپیوتر کار کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. ملیکا

سلام و خسته نباشید.
تعداد سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر سال 99 کی اعلام میشه؟
با تشکر از سایت خوبتون

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    ملیکا

سلام
وقت بخیر

تعداد سوالات هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر را هیچ گاه سازمان سنجش اعلام نمی‌کنید، ولی از روی کنکورهای سال های گذشته می‌توان بصورت تخمینی البته با احتمال بالا اعلام کرد که از هر درس چند تست مطرح می‌شود، برای مشاهده تعداد تست ای که...

سلام
وقت بخیر

تعداد سوالات هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر را هیچ گاه سازمان سنجش اعلام نمی‌کنید، ولی از روی کنکورهای سال های گذشته می‌توان بصورت تخمینی البته با احتمال بالا اعلام کرد که از هر درس چند تست مطرح می‌شود، برای مشاهده تعداد تست ای که از هر فصل مطرح می‌شود می‌توانید به قسمت تعداد سوالات هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. pym

چرا درس مهندسی نرم افزار تو کنکور ارشد نرم افزار نیست؟؟؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    pym

سلام
وقت بخیر

درس مهندسی نرم افزار از جز دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات است نه دروس کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. عسل

سلام یه سوال داشتم از زبان تخصصی و عمومی میشه عمومی رو حذف کرد؟و به سوالات زبان تخصصی پاسخ داد یا زبان عمومی پیش نیاز زبان تخصصی هست؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    عسل

سلام
وقت بخیر

به نظر بنده اینکه برای زبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی دو اسم زبان عمومی و تخصصی گذاشتند کار درستی نیست و از نظر من فقط باید اسم زبان را روی این بخش می‌گذاشتند. به نظر بنده چیزی به نام زبان عمومی و تخصصی وجود ندارد و زبان ، زبان...

سلام
وقت بخیر

به نظر بنده اینکه برای زبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی دو اسم زبان عمومی و تخصصی گذاشتند کار درستی نیست و از نظر من فقط باید اسم زبان را روی این بخش می‌گذاشتند. به نظر بنده چیزی به نام زبان عمومی و تخصصی وجود ندارد و زبان ، زبان است و اگر کسی دایره لغات اش مناسب باشید و گرامرش هم مناسب باشد می‌تواند به سوالات زبان به خوبی پاسخ بدهد. در دفترچه هم زبان به دو قسمت زبان عمومی و تخصصی تقسیم نشده و همه سوالات زبان با هم هستند. در کانال کنکور کامپیوتر در مورد اینکه باید زبان را چطور مطالعه کنید ویس کاملی قرار داده‌ام، برای مطالعه بیشتر در این خصوص به کانال کنکور کامپیوتر مراجعه کنید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. فاطمه

خیلی عالی و کاربردی بود ممنون.امیدوارم بتونم جواب خوبی بگیرم

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    فاطمه

سلام
وقت بخیر

انشالا موفق و پیروز باشید.

  پیوست ها
 
 1. فرزانه

چقد جامع و کامل بود همه چیز
خیلی ممنون از زحمت فراوانتون

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    فرزانه

خواهش میکنم
موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. Sohrab

سلام روز به خیر
در مقطع ارشد نرم‌افزار آیا درس ریاضی مهندسی وجود دارد یعنی باید این درس رو پاس کرد؟
یا حذف شده؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Sohrab

سلام
وقت بخیر

منظورتون از مقطع ارشد نرم افزار، کنکور ارشد نرم افزار هست؟
اگر منظور شما کنکور ارشد نرم افزار هست در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر دیگر درس ریاضی مهندسی و محاسبات وجود ندارد و دروس ریاضی 1و2 و معادلات جایگزین این دروس شده اند
اگر...

سلام
وقت بخیر

منظورتون از مقطع ارشد نرم افزار، کنکور ارشد نرم افزار هست؟
اگر منظور شما کنکور ارشد نرم افزار هست در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر دیگر درس ریاضی مهندسی و محاسبات وجود ندارد و دروس ریاضی 1و2 و معادلات جایگزین این دروس شده اند
اگر منظور شما مقطع ارشد نرم افزار است، از ابتدا نیز این درس در چارت ارشد مهندسی نرم افزار نبوده، مگر در دانشگاه های خاص

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. زهرا

من امسال مبخوام شرکت کنم ولی الانشم که لیسانس دارم و ۲۶سالمه کار برام نیس و فقط میخوام کنکور سراری قبول شم لطفا بهم کمک کنید

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    زهرا

سلام
وقت بخیر

احساس می‌کنم اطلاعات شما در مورد کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور ارشد کامپیوتر پایین هست. توصیه میکنم فیلم سه همایشی که برای کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی 98 برگزار شده را حتما نگاه کنید، می‌توانید فیلم‌های همایش ها را در قسمت همایش...

سلام
وقت بخیر

احساس می‌کنم اطلاعات شما در مورد کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور ارشد کامپیوتر پایین هست. توصیه میکنم فیلم سه همایشی که برای کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی 98 برگزار شده را حتما نگاه کنید، می‌توانید فیلم‌های همایش ها را در قسمت همایش های کنکور ارشد کامپیوتر مشاهده کنید. با تماشای این فیلم خیلی از مشکلاتتون بر طرف میشه و خیلی دیدتون باز میشه
همین طور به صفحه زیر مراجعه کنید، اطلاعات خوبی در این صفحه قرار گرفته است:
معرفی ارشد کامپیوتر

بطور کلی برای شروع مطالعه کارهای زیر را انجام دهید

1) همایش‌های کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی 98 را تماشا کنید

2) فیلم نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید

3) سایت کنکور کامپیوتر را زیر و رو کنید

4) چهار جلسه اول ساختمان داده، گسسته، منطقی و معماری کامپیوتر را از لینک رو به رو تماشا کنید: https://www.aparat.com/ramin_razav


موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. ایناز

سلام واقعا ممنون به خاطر این مطلبتون واقعا خیلی کمک کننده بود برای من
فقط یک سوال این که بنده از دروس ریاضی خیلی متنفر هستم البته به استثناء گسسته
میتونم از گروه ریاضیات فقط گسسته بخونم و دیگه درسی رو حذف نکنم و بقیه درسا رو بخونم و رتبه ای در...

سلام واقعا ممنون به خاطر این مطلبتون واقعا خیلی کمک کننده بود برای من
فقط یک سوال این که بنده از دروس ریاضی خیلی متنفر هستم البته به استثناء گسسته
میتونم از گروه ریاضیات فقط گسسته بخونم و دیگه درسی رو حذف نکنم و بقیه درسا رو بخونم و رتبه ای در خور دانشگاه فردوسی برای گرایش نرم بیارم ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    ایناز

سلام
وقت بخیر

خواهش میکنم
بله شما می‌توانید از دروس ریاضیات فقط درس گسسته را بخوانید و رتبه عالی نیز در کنکور ارشد نرم افزار کسب کنید، حتی شما می‌توانید یک تا دو درس از دروس مشترک مثل سیستم عامل را هم حذف کنید و باز هم رتبه خوبی در کنکور ارشد...

سلام
وقت بخیر

خواهش میکنم
بله شما می‌توانید از دروس ریاضیات فقط درس گسسته را بخوانید و رتبه عالی نیز در کنکور ارشد نرم افزار کسب کنید، حتی شما می‌توانید یک تا دو درس از دروس مشترک مثل سیستم عامل را هم حذف کنید و باز هم رتبه خوبی در کنکور ارشد نرم افزار بیاورید. نه تنها می‌توانید رتبه لازم برای قبولی در رشته نرم افزار دانشگاه فردوسی را کسب کنید بلکه می‌توانید به دانشگاه‌های برتر تهران هم فکر کنید.
میانگین درصد نفرات برتر کنکور آن چنان بالا نیست. توصیه می‌کنم حتما همایش اسرار ناگفته کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد

©2020 Konkurcomputer All Rights Reserved.