ورود کانال تلگرام

منابع ارشد هوش مصنوعی

4.264 1 1 1 1 14.26 امتیاز (125 رای)

بهترین منابع ارشد هوش مصنوعی چیست؟

 

منابع ارشد هوش مصنوعی

 

artificial intelligence resource books

بهترین منابع کنکور ارشد هوش مصنوعی چیست؟ این سوال از جمله سوالاتی است که بسیار پرسیده می‌شود، به همین علت تصمیم گرفتیم صفحه‌ای مختص به پاسخ گویی به این موضوع ایجاد کنیم و در آن بطور کامل به بحث و گفت گو در مورد منابع ارشد هوش مصنوعی بپردازیم. در ابتدا به چند نکته مهم باید اشاره کنیم، نکته اول این است که نباید برای خواندن دروس کنکور ارشد هوش مصنوعی کتاب‌های مرجع را مطالعه کنید (به جز بعضی دروس که در آینده به آنها اشاره می‌شود) زیرا سازمان سنجش برای هر درس چندین کتاب مرجع را اعلام کرده و سوالات یک درس فقط یک کتاب مرجع مطرح نمی‌شود، حال آیا می‌شود در مدتی کوتاه که دانشجویان باید خودشان را برای کنکور ارشد هوش مصنوعی آماده کنند، برای هر درس چند کتاب مرجع را مطالعه کنند؟ مثلا آیا می‌شود برای درسی مانند ساختمان داده و یا طراحی الگوریتم‌ دانشجویی بتواند 3 الی 4 کتاب مرجع را مطالعه کند (زیرا سوالات مربوط به درس ساختمان داده‌ و الگوریتم‌ها از 3 الی 4 منبع مختلف طرح می‌شوند) و سوال دیگر آن است که آیا می‌تواند این کار را برای همه دروس دیگر نیز انجام دهد؟ جواب سوال قطعا خیر خواهد بود، بنابراین توصیه می‌شود کتاب‌های کنکوری خوب یا فیلم‌ها را تهیه نمایید (همه این کتاب‌ها نیز از روی کتب رفرنس نوشته شده‌اند و در واقع نویسندگان کتاب‌ها بصورت مطلوب، مطالب را از کتب رفرنس مختلف گردآوری و دسته بندی کرده‌اند). نکته دوم که باید به آن اشاره کرد این است که پک کامل یک موسسه را نگیرید زیرا لزوما تمامی کتاب‌های یک موسسه بهترین نیستند و هر موسسه معمولا 3 الی 4 کتاب خوب در دروس رشته هوش مصنوعی دارد. در زیر بهترین منابع کنکور ارشد هوش مصنوعی را به شما معرفی میکنیم،‌ با ما همراه باشید

 

 

artificial intelligence resource books english

زبان انگلیسی کنکور کامپیوتر

درس زبان انگلیسی در کنکور ارشد هوش مصنوعی دارای ضریب 1 است و 30 سوال از آن مطرح می‌شود. با توجه به تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 1400 مجموع ضرایب در تمامی گرایش های ارشد کامپیوتر 15 است و این بدان معناست که اهمیت زبان در کنکور ارشد کامپیوتر 1 از 15 است، البته برای اینکه اهمیت یک درس را مشخص کنیم اینکه فقط ضریب آن درس را ملاک قرار دهیم کار اشتباهی است و حتما باید تعداد تست هایی که از آن درس در کنکور می‌آید را نیز در نظر بگیریم، وقتی تعداد تست های درسی بالا می‌رود از اهمیت آن درس کاسته می‌شود و می‌دانیم که 30 تست از زبان مطرح می‌شود، با توجه به اینکه ضریب زبان در کنکور ارشد کامپیوتر 1 است، اگر به همه سوالات زبان پاسخ دهید 100 نمره برای ترازتان کسب می‌کنید، حال چون 30 تست در درس زبان مطرح می‌شود ارزش هر تست زبان 3.33 خواهد بود، بنابراین تعداد تست بالایی که از درس زبان مطرح می‌شود باعث می‌شود که ارزش هر تست زبان کاهش یابد. احتمالا در این لحظه سوالات زیادی در ذهن شما شکل گرفته و می‌خواهید بدانید که هر درس چند نمره در تراز شما خواهد داشت، به همین دلیل تیم کنکور کامپیوتر برای اولین بار در کشور امتیاز هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر را برای شما بدست آورده و در زیر در اختیار شما قرار داده است، توجه کنید که در جدول زیر فرض کرده ایم که 30 تست از درس زبان، 4 تست از درس ریاضی 1 و 4 تست از درس ریاضی 2 مطرح شود، همین طور تعداد تست هایی که فرض کردیم از هر درس مطرح می‌شود را در زیر هر درس، در تصویر زیر آورده ایم:

 

emtiyaz har dars dar konkur arshad computer

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت هر درس به شما توصیه می‌کنیم که فیلم همایش تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید، در این فیلم جدول بالا بصورت کامل بررسی شده است.

با توجه به اهمیت نه چندان زیاد درس زبان توصیه تیم کنکور کامپیوتر به داوطلبان کنکور ارشد هوش مصنوعی این است که با توجه به زمانی که در روز به مطالعه کنکور اختصاص داده اید، از روزی حداقل 15 دقیقه و تا روزی حداکثر 40 دقیقه روی زبان وقت بگذارید. حال به 3 سوال مهم در مورد درس زبان پاسخ می‌دهیم، سوال اول اینکه درس زبان را چگونه مطالعه کنید؟ سوال دوم اینکه در جلسه کنکور چه زمانی به سراغ پاسخ دادن به سوالات این درس بروید و سوال سوم اینکه بهترین منبع درس زبان برای کنکور ارشد هوش مصنوعی چیست؟

در پاسخ به این سوال که درس زبان را چگونه باید مطالعه کنید، خوب است که به این نکته توجه کنید که هر سال حدود 90 درصد گرامر و 60 درصد لغات درس زبان در کنکور ارشد هوش مصنوعی مشابه تست‌های سال‌های گذشته ای است که در کنکور ارشد کامپیوتر آمده است بنابراین توصیه اول ما این است که برای خواندن زبان به سراغ تست‌های سال‌های گذشته بروید، شما باید از تست‌های کنکور ارشد هوش سال 99 شروع کنید و تمامی لغات، گرامرها، پسیج‌ها و ... آن را بطور کامل کار کنید، اگر بخواهید روزی نهایتا 30 دقیقه به زبان اختصاص دهید، بنابراین اگر زبان‌تان ضعیف باشد بررسی کنکور هوش 99 شاید 20 روز یا حتی بیشتر طول بکشد که این موضوع (20 روز طول کشیدن) نباید شما را نگران کند، پس از اتمام کنکور ارشد هوش مصنوعی 99 سراغ کنکور 98 بروید و به همین ترتیب سال به سال تست ها را بزنید و سعی کنید تست‌های 10 سال اخیر را کار کنید، تنها انجام درست همین کار برای اینکه بتوانید به حداقل 50 درصد تست‌های زبان پاسخ دهید کافی است. البته می‌توانید به جای اینکه از سال‌های بالا به پایین شروع به حل سوالات کنید از سال 90 شروع کنید و به سمت بالا حرکت کنید.

منابع درس زبان:

در درجه اول از تست‌های کنکورهای سال‌های گذشته استفاده کنید، برای دانلود دفترچه سوالات کنکور می‌توانید به قسمت دانلود سوالات کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید،‌ در درجه دوم کتاب‌های زیر ذره بین، مدرسان شریف، زبان تخصصی راهیان ارشد و کتاب‌های 504 و 1100 و موزاییک نیز خوب هستند، البته لازم نیست همه این کتاب‌ها را مطالعه کنید، همین که علاوه بر بررسی تست‌های سال‌های گذشته که در اولویت قرار دارد یک کتاب دیگر را بخوانید کافی است، حتی می‌توانید کتاب دیگری را نیز مطالعه نکنید

 

 

artificial intelligence resource books mathematics

ریاضیات کنکور کامپیوتر

مجموعه دروس ریاضی کنکور ارشد کامپیوتر شامل 4 درس ریاضی 1و2، آمار و ریاضیات گسسته است، دروس ریاضیات در کنکور ارشد هوش مصنوعی دارای ضریب 2 هستند و احتمالا 20 تست از این دروس مطرح می‌شود،‌ که احتمالا 4 تست از ریاضی 1، 4 تست از ریاضی 2، 6 تست از درس آمار و 6 تست از درس ریاضیات گسسته مطرح خواهد شد. اگر پایه مناسبی در درس های ریاضی 1و2 و یا آمار ندارید یا احساس می‌کنید که خواندن این دروس وقت بسیار زیادی را از شما می‌گیرد، می‌توانید یکی یا هر دوی اینها را حذف کنید، اما اگر احساس می‌کنید که در این دروس قوی هستید و پیشینه خوبی در این دروس دارید می‌توانید این دروس را برای کنکور ارشد هوش مصنوعی مطالعه کنید. سعی کنید حتما درس ریاضیات گسسته را مطالعه کنید زیرا این درس پیش نیاز و پایه تقریبا تمامی دروس کنکور ارشد هوش مصنوعی است. برای مطالعه بیشتر در این باره که در کنکور ارشد هوش مصنوعی چه دروسی مهم و چه دروسی قابل حذف کردن هستند به صفحه دروس کنکور کارشناسی ارشد هوش مصنوعی مراجعه نمایید.

ریاضی عمومی 1 و 2 :
هنوز مشخص نیست که چند تست از دروس ریاضی 1 و 2 در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 مطرح می‌شود اما حدس ما این است که هشت تست از این دو درس مطرح شود، بر خلاف تصور اکثر دانشجویان و مشاوران که تخصص لازم را ندارند، ریاضی دو از ریاضی یک آسان تر است و کسی که بتواند به ریاضی یک مسلط شود گویی 70 درصد مسیر را پیموده است و بسیار راحت تر می‌تواند ریاضی دو را مطالعه کند، بنابراین اگر ریاضی 1 و2 را بخواهید با هم مطالعه کنید، ریاضی 1 حدود 70 درصد و ریاضی دو حدود 30 درصد وقت شما را خواهد گرفت. فصل انتگرال مهم ترین فصل این درس است و احتمالا بیشترین تعداد سوال را به خودش اختصاص خواهد داد. اگر پایه خوبی در این درس ندارید و یا حس می‌کنید خواندن این درس زمان زیادی از شما می‌گیرد می‌توانید این دو درس را حذف کنید. توجه کنید که در کنکور ارشد هوش مصنوعی، دروس اختصاصی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و بهتر است ابتدا دروس تخصصی را مطالعه کنید و سپس اگر وقت اضافه آوردید دروس ریاضی 1 و 2 را مطالعه کنید.

منابع درس ریاضی عمومی 1و2:
یکی از دو کتاب نگاه دانش یا کتاب خانه فرهنگ (شکر زاد)، در این درس می‌توانید در کلاس آنلاین نیز شرکت کنید و یا فیلم تهیه کنید

آمار و احتمال :
هنوز مشخص نیست از این درس چند تست در کنکور ارشد هوش مصنوعی امسال مطرح می‌شود ولی حدس ما این است که 6 تست از این درس در کنکور ارشد مطرح شود. مطالب این درس زیاد است اما سوالات این درس برای افرادی که وقت خوبی روی آمار بگذارند قابل حل کردن هستند و راه حل‌های مشخص و محدودی برای سوالات اکثر فصل‌ها وجود دارد. فصل های متغیرهای تصادفی و برآورد و آزمون مهمترین فصول درس آمار در کنکور ارشد هوش مصنوعی هستند، برای بررسی اهمیت سایر فصول درس آمار و همین طور بررسی اهمیت فصل های مربوط به همه دروس می‌توانید به صفحه بودجه بندی کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید. با توجه به اینکه اهمیت دروس تخصصی از دروس ریاضی بیشتر است اگر پایه خوبی در این درس ندارید و یا حس می‌کنید خواندن این درس زمان زیادی از شما می‌گیرد می‌توانید این درس را حذف کنید.

منابع درس آمار و احتمال مهندسی:
کتاب مدرسان شریف، در این درس می‌توانید در کلاس آنلاین شرکت کنید و یا فیلم تهیه کنید.

(کتاب پارسه در این درس چندین سال است که نه تجدید چاپ شده و نه ادیت شده و سوالات کنکور‌های اخیر در آن وجود ندارد، اگر این کتاب تجدید چاپ و ادیت شود کتاب خوبی خواهد بود)

ریاضیات گسسته :
درس ریاضیات گسسته از این حیث که پایه ریاضیات کنکور ارشد کامپیوتر است، مهمترین درس ریاضیات محسوب می‌شود، اگر شما دروسی مانند ریاضی  1و 2 یا آمار یا معادلات دیفرانسیل را نخوانید فقط در این دروس ضرر می‌کنید و فقط به سوالات این دروس نمی‌توانید پاسخ دهید اما اگر درس ریاضی گسسته را کنار بگذارید نه تنها سوالات درس ریاضی گسسته را نمی‌توانید پاسخ دهید بلکه در اکثر درس‌های دیگر مانند ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر، شبکه های کامپیوتر، هوش مصنوعی، مدار منطقی و ... به مشکل بر می‌خورید، زیرا از مفاهیم درس گسسته در اکثر دروس کنکور ارشد  هوش مصنوعی استفاده می‌شود. برای بررسی بیشتر و دقیق تر درس ریاضی گسسته به صفحه بررسی درس ریاضیات گسسته مراجعه کنید

منابع درس گسسته:
در این درس فعلا کتابی که عالی باشد و تمامی نیاز‌های داوطلبان هوش مصنوعی را پوشش دهد وجود ندارد، ترجیحا در این درس اگر می‌توانید فیلم های درس و نکته و تست استاد رضوی را تهیه کنید. اگر نمی‌توانید فیلم تهیه کنید و میخواهید این درس را از روی کتاب بخوانید می‌توانید کتاب گسسته پارسه یا مدرسان شریف را تهیه فرمایید.

هرسوالی در مورد کلاس‌های آنلاین و یا فیلم‌ها دارید می‌توانید از طریق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی: @konkurcomputer_admin
شماره تلفن ثابت موسسه:         91305040-021

 

 

artificial intelligence resource books moshtarak

دروس تخصصی کنکور ارشد هوش مصنوعی

با توجه به تغییراتی که در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 به وجود آمد دروس مورد آزمون در تمامی گرایش‌های یکسان و عبارت اند از زبان با ضریب ۱، مجموعه دروس ریاضیات با ضریب 2 که شامل 4 درس ریاضی 1و2 و آمار و ریاضیات گسسته است و مجموعه دروس تخصصی که شامل 11 درس است، این 11 درس را به 4 مجموعه تقسیم کرده اند و هر مجموعه درس در گرایش های مختلف ضرایب متفاوتی دارد، این 4 مجموعه درس عبارت اند از، مجموعه نظریه زبان و سیگنال به عنوان مجموعه اول، مجموعه ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی به عنوان مجموعه دوم، مجموعه مدار منطقی و معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال بعنوان مجموعه سوم و مجموعه سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده بعنوان مجموعه چهارم. یعنی تنها تفاوت میان گرایش های مختلف در ضرایب متفاوتی است که این 4 مجموعه درس در هر گرایش دارند، بعنوان مثال در گرایش نرم افزار مجموعه دروس تخصصی شامل : مجموعه دروس نظریه زبان ها و سیگنال جمعا با ضریب 2، مجموعه دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی جمعا با ضریب 4، مجموعه دروس مدار منطقی و معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال جمعا با ضریب 3 و مجموعه دروس سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده جمعا با ضریب 3 است، برای مشاهده دروس مورد آزمون و ضرایب آن در سایر گرایش ها می‌توانید به صفحه دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب آن مراجعه کنید، همچنین برای مطالعه بیشتر در مورد تغییرات به وجود آمده می‌توانید به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید. دروس تخصصی کنکور ارشد هوش مصنوعی مهترین و نمره بیارترین دروس برای کنکور ارشد هوش است، با توجه به تغییراتی که کنکور امسال داشته است هنوز مشخص نیست که در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 چند تست از هر درس مطرح می‌شود، اما حدس ما این است که 30 تست زبان، 20 تست ریاضی و 100 تست از دروس تخصصی مطرح شود، اینکه چند تست از هر درس تخصصی مطرح می‌شود نیز هنوز مشخص نیست ولی حدس ما این است که از هر یک دروس نظریه زبان ها و ماشین ها، سیگنال، هوش مصنوعی، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده 10 تست و 7 تست از درس ساختمان داده و 7 تست از درس طراحی الگوریتم و 6 تست از درس الکترونیک دیجیتال مطرح شود، همچنین شما دانشجویان عزیز می‌توانید برای مشاهده اینکه در کنکور ارشد کامپیوتر 99 از هر درس دقیقا چند تست مطرح شده است به صفحه تعداد تست هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم همپوشانی زیادی با هم دارند و اگر فردی درس ساختمان داده را بصورت مناسب مطالعه کرده باشد خیلی سریع می‌تواند درس طراحی الگوریتم را بخواند و در آن به تسلط برسد،  با توجه به این موضوع بهتر است این دو درس را یک درس محسوب کنیم، حال با توجه به جدول امتیاز هر درس که در بالای این صفحه برای شما قرار داده ایم، اگر امتیاز درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم را با هم جمع کنید متوجه خواهید شد که این دروس در گرایش های شبکه های کامپیوتری، رایانش امن، معماری کامپیوتر و علوم و فناوری شبکه دارای امتیاز 175، و در گرایش های هوش مصنوعی، نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده، الگوریتم و محاسبات و قرآن کاوی رایانشی دارای امتیاز بسیار بالا و باورنکردنی 232.4 است، با توجه به این نکات حتما متوجه شده اید که دروس دروس ساختمان داده و الگوریتم مهمترین دروس  کنکور ارشد کامپیوتر است، همچنین این دروس مهمترین دروس رشته کامپیوتر نیز محسوب می‌شوند و نقش تعیین کننده ای را در آینده تحصیلی دانشجویان دارند، زیرا شما مقاله ای را در دنیای کامپیوتر پیدا نمی‌کنید که در آن الگوریتمی ارائه نشده باشد بنابراین تسلط به این درس برای آینده تحصیلی دانشجویان نیز بسیار مهم است. از دیگر دروس مهم و تاثیر گذار در کنکور ارشد هوش مصنوعی می‌توان به دروس نظریه، سیگنال، هوش مصنوعی، مدار منطقی و معماری کامپیوتر اشاره کرد، در مورد درس مدار منطقی و معماری کامپیوتر باید به این نکته توجه داشته باشید که چون این دروس امن هستند، شما می‌توانید به تمامی سوالات آنها پاسخ دهید و بنابراین در این دو درس قادر خواهید بود تمام امتیاز مربوط به این دو را براحتی کسب کنید، در صورتی که در دروس دیگر کسب امتیاز کامل آنها آسان نخواهد بود.

ساختمان داده ها :
این درس با درس الگوریتم بالای 40 تا 50 درصد همپوشانی دارد و در فیلم های درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم این 40 تا 50 درصد همپوشانی در فیلم درس ساختمان داده درس داده شده است. توجه داشته باشید که احتمالا فصول الگوریتم های بازگشتی، مرتب سازی و درهم سازی در کنکور ارشد کامپیوتر اهمیت بیشتری خواهند داشت، البته با توجه به اهمیت بسیار بالای دو درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 توصیه می‌کنیم که تمامی فصول را بصورت کامل و عمیق مطالعه کنید. برای بررسی اهمیت تمامی فصل های درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم به صفحه بودجه بندی سایت کنکور کامپیوتر مراجعه کنید.

منابع درس ساختمان داده:
ترجیحا فیلم‌های آموزشی و فیلم های نکته و تست استاد رضوی، اگر امکان تهیه فیلم ها را ندارید درجه دوم کتاب نصیر را تهیه کنید (کتاب نصیر را دکتر ابراهیمی مقدم عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی نوشته‌اند، ایشان فردی بسیار با سواد هستند که مقالات بسیاری نیز در رشته کامپیوتر دارند، حتما متن این کتاب و پاسخ تست‌های این کتاب را با کتاب‌های دیگر مقایسه کنید تا متوجه تفاوت این کتاب بشوید البته ضعفی نیز این کتاب دارد و این ضعف آن است که تست‌های کنکور تا سال 92 در این کتاب آورده شده است)، البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که کتاب کاملی که نیاز دانشجویان را از همه منابع دیگر مرتفع کند وجود ندارد.

الگوریتم :
درس الگوریتم نیز از دروسی است که علاوه بر اینکه برای کنکور مهم است در آینده تحصیلی دانشجویان نیز بسیار مهم است و بسیار کاربرد دارد، شما مقاله ای را در رشته کامپیوتر نخواهید دید که الگوریتمی در آن داده نشده باشد، بنابراین فردی که با الگوریتم های مختلف آشنا باشد در رشته کامپیوتر بسیار موفق تر خواهد بود. شاید خواندن این درس برای برخی از دانشجویان که پایه ضعیفی دارند در ابتدا سخت به نظر برسد ولی خوبی این درس آن است که سوالات نسبتا ساده ای از این درس در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی مطرح می‌شود. درجه اهمیت فصل‌های این درس را می‌توانید در قسمت بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر مطالعه بفرمایید

منابع درس طراحی الگوریتم: ترجیحا فیلم های درس و نکته و تست استاد رضوی، اگر امکان تهیه فیلم ها را ندارید درجه دوم می‌توانید کتاب پارسه یا مدرسان شریف را تهیه کنید

با توجه به همپوشانی زیاد درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم نکته و تست این دو درس در قالب یک فیلم در اختیار دانشجویان قرار گرفته است، در نکته و تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم حدود 420 تست فوق العاده خوب حل شده است، اگر فیلم های درس و نکته و تست را تماشا می‌کنید دیگر نیازی به مطالعه هیچ منبع دیگری ندارید، اگر فیلم های درس و نکته و تست را تمام کردید و چندین بار مرور کردید و در این دو درس مسلط شدید و به دنبال تست بیشتر بودید می‌توانید از کتاب 600 مسئله دکتر قدسی استفاده کنید. بعضی موسسات در مورد درس ساختمان داده و الگوریتم کتاب‌های تستی ارائه کرده‌اند که کپی کتاب 600 مسئله دکتر قدسی است، پس بهترین راه برای کسب موفقیت در دروس ساختمان داده‌ها و الگوریتم این است که همان کتاب 600 مسئله خوانده شود. البته در ابتدای کار سراغ این کتاب نروید، چون برای ابتدای کار کتاب سنگینی برای شما خواهد بود، ابتدا سعی کنید پایه خود را در ساختمان داده و طراحی الگوریتم قوی کنید و سپس سراغ این کتاب بروید

منطقی :
هنوز مشخص نیست که چند تست از این درس در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 مطرح می‌شود ولی حدس ما این است که 10 تست از این درس مطرح ‌شود. مدار منطقی یکی از دروس مهم کنکور ارشد هوش مصنوعی است، و از این حیث بسیار مهم است که می‌توان به صد درصد تست‌های این درس پاسخ داد و در واقع درس مدار منطقی درس پوششی محسوب می‌شود، پوششی به این معنا که این درس درصد پایین دانشجویان در دروس دیگر را پوشش می‌دهد، اگر فیلم همایش تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید متوجه خواهید شد که دو درس مدار منطقی و معماری کامپیوتر نقش بسیار چشم گیری را برای کسب رتبه های برتر در کنکور 1400 خواهد داشت. اگر چندین درس را می‌خواهید کنار بگذارید باید با زدن درصد بالا در چند درس دیگر این موضوع را جبران کنید که دقیقا منطقی همان درسی است که به دنبال‌اش هستید. البته مدار منطقی خوبی های بسیار دیگری نیز دارد که می‌توانید برای بررسی سایر مزیت های درس مدار منطقی به صفحه معرفی آموزش مدار منطقی مراجعه کنید

منابع درس مدار منطقی:
ترجیحا فیلم های آموزش و نکته و تست استاد رضوی، اگر امکان تهیه فیلم ها را ندارید کتاب نصیر کتاب مناسبی برای درس مدار منطقی است (این کتاب بسیار کتاب جامع و خوبی است و از سایر کتاب‌ها بهتر است، فقط حجم این کتاب بسیار زیاد است و این کتاب حدودا 800 صفحه دارد که خواندن آن از عهده هر دانشجویی بر نمی‌آید، همین طور هزینه این کتاب زیاد است و با توجه به اینکه هزینه فیلم این درس و کتاب تفاوت زیادی با هم ندارند برای همین توصیه می‌شود برای این درس فیلم تهیه کنید) . اگر به تنهایی و بصورت خود خوان نمی‌توانید به 100 درصد سوالات این درس پاسخ دهید و یا می‌خواهید وقت‌تان تلف نشود و زودتر به نتیجه مطلوب برسید توصیه می‌شود که فیلم های مدار منطقی را تهیه کنید.

معماری :
هنوز مشخص نیست که چند تست از درس معماری کامپیوتر در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 مطرح می‌شود ولی حدس ما این است که 10 تست از این درس مطرح ‌شود، این درس نیز از دروس امن و پوششی محسوب می‌شود، به این معنا که می‌توان با خواندن مناسب درس معماری کامپیوتر به درصد بسیار بالایی از سوالات آن پاسخ داد. مهمترین فصل‌های معماری فصول اعداد و محاسبات و حافظه‌ها است. این درس در کنکور ارشد هوش مصنوعی دارای  اهمیت بالایی و کسب رتبه های خوب اهمیت بسیاری دارد، برای بررسی بیشتر این موضوع توصیه می‌کنیم که فیلم همایش تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید. برای بررسی بیشتر درس معماری کامپیوتر به صفحه بررسی معماری کامپیوتر مراجعه کنید

منابع درس معماری کامپیوتر:
در حال حاضر نه تنها در این درس کتاب عالی و جامعی وجود ندارد بلکه تقریبا تمامی کتاب‌هایی که وجود دارند ناقص هستند و حتی بعضی از کتاب‌ها مطالبی را اشتباه بیان کرده‌اند، بعنوان مثال مبحث حافظه میکرو و نانو در تمام کتاب‌های موجود اشتباه گفته شده است و دانشجویان با خواندن این مطالب نه تنها به برخی از تست ها درست پاسخ نمی‌دهند بلکه اشتباه پاسخ می‌دهند که این موضوع تاثیر بسیار منفی در رتبه آنان دارد، بنابراین توصیه اکید می‌شود در این درس فیلم درس و نکته و تست استاد رضوی را تهیه کنید، اما اگر امکان تهیه فیلم را ندارید می‌توانید کتاب مدرسان شریف را تهیه نمایید.

شبکه های کامپیوتری :
هنوز مشخص نیست که چند تست از درس شبکه های کامپیوتری در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 مطرح می‌شود ولی حدس ما این است که 10 تست از این درس مطرح ‌شود. ضریب درس شبکه های کامپیوتری به همراه دو درس سیستم عامل و پایگاه داده در همه گرایش های کنکور ارشد کامپیوتر 3 یا 4 است، ضریب این مجموعه دروس در گرایش هوش مصنوعی 3 است. نکته مهمی که در مورد درس شبکه های کامپیوتری وجود دارد این است که زدن این درس باعث می‌شود که رتبه دانشجویان در سایر گرایش های مهندسی کامپیوتر نیز بهتر شود، در واقع چون درس شبکه های کامپیوتری در اکثر گرایش های  دیگر نیز مهم است و ضریب بالایی دارد توصیه اکید می‌کنیم که این درس را بخوانید، زیرا این کار باعث می‌شود که شما بتوانید در سایر گرایش های کنکور مهندسی کامپیوتر نیز رتبه خوبی کسب کنید و بنابراین هنگام انتخاب رشته دست شما برای انتخاب دانشگاه های خوب باز تر خواهد بود. برای مطالعه بیشتر در مورد درس شبکه های کامپیوتری به صفحه بررسی درس شبکه های کامپیوتری مراجعه کنید. در این درس توصیه می‌شود کتاب مرجع کروز و راس را مطالعه بفرمایید، تقریبا اکثر تست‌های کنکور از متن و تمرینات این کتاب است. برای این درس نیز می‌توانید فیلم درس و همین طور نکته و تست را تهیه کنید. اگر فقط تصمیم داشتید که از بین فیلم درس و تست یکی را تهیه کنید بهتر است که فیلم نکته و تست را تهیه کنید زیرا کتاب تست مناسبی در درس شبکه های کامپیوتری وجود ندارد.

منابع درس شبکه‌های کامپیوتری:
ترجیحا فیلم های آموزش و نکته و تست استاد رضوی، اگر امکان تهیه فیلم ها را ندارید حتما کتاب رویکرد بالا به پایین انتشارات نص را تهیه کنید، اگر فیلم درس را نمی‌توانید تهیه کنید سعی کنید حتما فیلم نکته و تست را تهیه کنید

سیستم عامل :
هنوز مشخص نیست که چند تست از درس سیستم عامل در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 مطرح می‌شود ولی حدس ما این است که 10 تست از این درس مطرح ‌شود. ضریب درس سیستم عامل به همراه دو درس شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده در کنکور ارشد هوش مصنوعی 3 است. فصل زمانبندی ها و حافظه‌ها بسیار مهم هستند و معمولا از آنها سوال مطرح می‌شود، این درس از دروس مهم گرایش هوش مصنوعی است و سعی کنید حتما این درس را مطالعه کنید

منابع درس سیستم عامل:
کتاب انتشارات پارس رایانه (پر)، در این درس نیز می‌توانید فیلم های درس و تست کافه تدریس را تهیه کنید

نظریه زبان و ماشین :
هنوز مشخص نیست که چند تست از درس نظریه در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 مطرح می‌شود ولی حدس ما این است که 10 تست از این درس مطرح ‌شود. ضریب درس نظریه زبان و ماشین به همراه درس سیگنال و سیستم در گرایش هوش مصنوعی 3 است، درس نظریه در گرایش هوش مصنوعی بسیار مهم است و توصیه می‌کنیم که حتما این درس را مطالعه کنید و به هیچ عنوان آن را حذف نکنید.

منابع درس نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها:
در درجه اول می‌توانید از ویس و جزوه دکتر کارگهی استفاده کنید، این ویس و جزوه بطور رایگان در کانال قرار گرفته شده است. در درجه دوم می‌توانید کتاب علوم رایانه (نویسنده آقای شاپوری) را تهیه کنید و تمرینات کتاب لینز را نیز حل کنید. البته در این درس کتاب‌های خوب دیگری از جمله مدرسان شریف، پوران پژوهش به نویسندگی آقای پور محقق و کتاب گسترش علوم نیز وجود دارد. اگر هم مشکل مالی ندارید بهترین کار تهیه فیلم درس و نکته و تست است و یا شرکت در کلاس آنلاین این درس است، زیرا بطور کلی تماشا فیلم نسبت به خواندن کتاب وقت بسیار کمتری از شما می‌گیرد و در یک تورنومنت سنگین مثل کنکور ارشد کامپیوتر زمان و صرفه جویی در زمان نقش بسیار مهمی را بازی می‌کند

هوش مصنوعی :
هنوز مشخص نیست که چند تست از درس هوش مصنوعی در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 مطرح می‌شود ولی حدس ما این است که 10 تست از این درس مطرح ‌شود، البته در کنکور ارشد کامپیوتر 99، 12 تست از این درس مطرح شده است. ضریب مجموعه دروس هوش مصنوعی، ساختمان داده و طراحی الگوریتم در کنکور ارشد هوش مصنوعی 4 است، که این ضریب بالا خود گویای اهمیت فوق العاده 3 درس هوش مصنوعی، ساختمان داده و طراحی الگوریتم در گرایش هوش مصنوعی است. این درس را باید خوب مطالعه بفرمایید زیرا علاوه براینکه برای کنکور ارشد مفید است برای مقطع ارشد هوش نیز مفید است.

منابع درس هوش مصنوعی:
متاسفانه اکثر کتاب‌هایی که در این درس وجود دارد دارای اشتباهاتی هستند و در برخی از بحث‌ها کتاب‌های کنکوری چیزی خلاف آن چه که در کتب رفرنس بیان شده است گفته اند، به همین علت دانشجویان باید در بعضی از مطالب به کتاب رفرنس راسل مراجعه کنند، حال با توجه به اینکه کتاب نصیر که آن را دکتر فیلی نوشته‌اند (عضو هیات علمی گروه هوش مصنوعی دانشگاه تهران) تقریبا ترجمه رفرنس است، توصیه می‌کنیم که همین کتاب را مطالعه کنید، البته بهتر است که هوش مصنوعی تک منبعی مطالعه نشود و چند منبعی مطالعه بشود، بنابراین در کنار کتاب نصیر می‌توانید از کتاب‌های خوب دیگری نظیر پارسه، راهیان ارشد، پوران پژوهش نیز استفاده کنید، در کنار این کتاب ها، خوب است که در بعضی از مباحثی که این کتاب‌ها گنگ توضیح داده‌اند به کتاب رفرنس این درس یعنی راسل مراجعه کنید، پی دی اف کتاب راسل بصورت رایگان در قسمت دانلود کتاب های مرجع رشته کامپیوتر برای دانلود شما دانشجویان عزیز قرار داده شده است. اگر هم مشکل مالی ندارید بهترین کار تهیه فیلم درس و نکته و تست است، زیرا بطور کلی تماشا فیلم نسبت به خواندن کتاب وقت بسیار کمتری از شما می‌گیرد و در یک تورنومنت سنگین مثل کنکور ارشد کامپیوتر زمان و صرفه جویی در زمان نقش بسیار مهمی را بازی می‌کند

پایگاه داده :
هنوز مشخص نیست که چند تست از درس پایگاه داده در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 مطرح می‌شود ولی حدس ما این است که 10 تست از این درس مطرح ‌شود. ضریب درس پایگاه داده به همراه دو درس شبکه های کامپیوتری و سیستم عامل در گرایش هوش مصنوعی 3 است.

منابع درس پایگاه داده:
کتاب پارس رسانه (پر)، اگر هم مشکل مالی ندارید بهترین کار تهیه فیلم درس و نکته و تست است، زیرا بطور کلی تماشا فیلم نسبت به خواندن کتاب وقت بسیار کمتری از شما می‌گیرد و در یک تورنومنت سنگین مثل کنکور ارشد کامپیوتر زمان و صرفه جویی در زمان نقش بسیار مهمی را بازی می‌کند

سیگنال و سیستم :
هنوز مشخص نیست که چند تست از درس سیگنال و سیستم در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 مطرح می‌شود ولی حدس ما این است که 10 تست از این درس مطرح ‌شود. ضریب درس نظریه زبان و ماشین به همراه درس سیگنال و سیستم در گرایش هوش مصنوعی 3 است، اگر احساس می‌کنید که می‌توانید از پس این درس بر آیید و به دنبال قبولی در گرایش هوش مصنوعی در دانشگاه هایی نظیر صنعتی شریف و دانشگاه  تهران هستید سعی کنید این درس را مطالعه کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد درس سیگنال و سیستم به صفحه معرفی درس سیگنال و سیستم مراجعه کنید

منابع درس سیگنال و سیستم:
کتاب نصیر، توجه کنید که کتاب سیگنال نصیر دو جلد است و اگر به دنبال این هستید که درصد بالایی در این درس کسب کنید نیاز است هر دو جلد مطالعه شود، اگر هم مشکل مالی ندارید بهترین کار شرکت در کلاس آنلاینی است که کافه تدریس برگزار می‌کند

الکترونیک دیجیتال :
هنوز مشخص نیست که چند تست از درس الکترونیک دیجیتال در کنکور ارشد هوش مصنوعی 1400 مطرح می‌شود ولی حدس ما این است که 6 تست از این درس مطرح ‌شود. ضریب درس الکترونیک دیجیتال به همراه دروس منطقی و معماری در گرایش هوش مصنوعی 2 است، اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید از پس این درس بر آیید می‌توانید این درس را حذف کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد این درس به صفحه معرفی درس الکترونیک دیجیتال مراجعه کنید

منابع درس الکترونیک دیجیتال:
کتاب انتشارات امیر کبیر، اگر هم مشکل مالی ندارید بهترین کار شرکت در کلاس آنلاینی است که کافه تدریس برگزار می‌کند

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

 

 

میانگین درصد 10 نفر اول کنکور ارشد هوش چند بوده است؟

در گرایش هوش مصنوعی در کنکور ارشد کامپیوتر 99 میانگین درصد 10 نفر اول حدود 55 درصد بوده است

مهم ترین دروس کنکور ارشد هوش مصنوعی چیست؟

با توجه به تغییراتی که کنکور ارشد کامپیوتر داشته، مهمترین دروس کنکور ارشد هوش مصنوعی عبارت اند از: ساختمان داده، طراحی الگوریتم، هوش مصنوعی، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، نظریه زبان و ماشین، سیگنال و سیستم

چه دروسی را می‌توان در کنکور ارشد هوش مصنوعی حذف کرد؟

با توجه به اهمیت کمتر دروس ریاضیات در کنکور ارشد هوش مصنوعی می‌توانید از مجموعه دروس ریاضیات که شامل دروس ریاضی عمومی 1و2، آمار و ریاضی گسسته است، سه درس ریاضی 1و2 و آمار را حذف کنید، البته اگر پایه قوی در این دروس دارید می‌توانید این دروس را نیز مطالعه کنید، همین طور افرادی که زمان کافی برای مطالعه کنکور ندارند می‌توانند یک یا دو درس تخصصی نظیر الکترونیک دیجیتال و سیستم عامل را نیز حذف کنند

ضرایب دروس کنکور ارشد هوش مصنوعی چند است؟

در کنکور ارشد هوش مصنوعی زبان ضریب 1، ریاضیات ضریب 2، مجموعه دروس نظریه زبان ها و سیگنال جمعا با ضریب 3، مجموعه دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی جمعا با ضریب 4، مجموعه دروس مدار منطقی و معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال جمعا با ضریب 2 و مجموعه دروس سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده جمعا با ضریب 3 است

 

 

 

 

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)

تاکنون (142) نظر در این صفحه ثبت شده است.

arman

سلام من لیسانسم بیوالکتریک بوده و فقط معماری و منطقی همپوشانی دارم با دروس کنکور هوش و یک سال و نیم وقت دارم بنظرتون امکان موفقیت دارن در کنکور هوش

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به arman

سلام. وقت بخیر. قطعا. اگر پیوسته و هوشمندانه درس بخونید حتی میتونید رتبه تک رقمی کسب کنید، هر سال بیش از نیمی از رتبه های تک رقمی در کنکور ارشد کامپیوتر رشته لیسانس شون کامپیوتر نیست. موفق و پیروز باشید

پاسخ
سینا

سلام .یه سوال داشتم

ایا رشته هوش مصنوعی همه دانشگاه ها ارائه میشه یا فقط در دانشگاه های تاپ اول مثل شریف و امیر کبیر و... هست

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سینا

سلام. وقت بخیر. خیر در همه دانشگاه ها ارائه نمی‌شود، برای مشاهده اینکه هوش مصنوعی در چه دانشگاه هایی ارائه می‌شود به صفحه بررسی رشته هوش مصنوعی در مقطع ارشد مهندسی کامپیوتر مراجعه کنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
کریم

سلام استاد عزیز
وقت بخیر
میدونم‌که خیلی از این سوالات تکراریه برای شما
ولی از استرس ما کم میکنه و باعث میشه با آرامش بیشتری ادامه داد .
منی که پایه ی ضعیفی دارم و شروع کردم به حرفه‌ای درس خوندن برای رتبه رقمی ، و اگه شریف یا تهران هوش مصنوعی قبول بشم، آیا حتما باید مسلط به یک زبان برنامه نویسی و زبان انگلیسی باشم ؟ گاهی آدم احساس میکنه اونجا همه نابغن و خودش در سطح پایینیه .

ممنون میشم توضیجاتی بفرمایین که همچین دانشجویی باید تو این مدت چه مسیری طی کنه ؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به کریم

سلام. وقت بخیر. افرادی که در مقطع ارشد و دکتری دانشگاه شریف تحصیل می‌کنند همه افرادی هستند مانند شما و تفاوت خیلی زیادی بین هوش دانشجویان وجود ندارد، افرادی که نابغه هستند که تعداشون هم زیاد نیست معمولا در مقطع لیسانس در دانشگاه های تهران و شریف هستند و اکثرا برای مقطع ارشد اپلای میکنند. همین طور شما برای مقطع ارشد باید زبان انگلیسی تون و تقویت کنید، بعد از کنکور ارشد شما 4 الی 5 ماه برای این کار فرصت دارید و بنابراین نگرانی در این خصوص وجود ندارد، در مورد زبان برنامه نویسی هم شما 4 الی 5 ماه فرصت دارید تا یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرید. گرچه اینطور نیست که تمام افرادی که ارشد این دانشگاه ها قبول می‌شوند هم زبان شون خیلی خوب باشد و هم زبان برنامه نویسی بلد باشند. موفق و پیروز باشید

پاسخ
مریم

سلام
من ۳۳ سالمه و ارشد مهندسی مخابرات دانشگاه شیراز دارم، میخوام کنکور ۱۴۰۱ ارشد هوش مصنوعی شرکت کنم، وقت خیلی آزادی ندارم ولی یادگیریم خوبه. ممنون میشم راهنمایی کنید چطور و از کجا شروع کنم

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مریم

سلام. وقت بخیر. شما اطلاعات بسیار کمی در اختیار من گذاشتید و با این اطلاعات نمی‌توانم شما را بصورت دقیق راهنمایی کنم، نه مشخص هست که در چه دانشگاهی میخواهید قبول شوید و نه اینکه دقیقا روزی چند ساعت می‌توانید مطالعه کنید، یک جلسه مشاوره تک جلسه ای از طریق سایت رزرو کنید تا وضعیت تون و بررسی کنم و راهنمایی تون کنم. موفق و پیروز باشید

پاسخ
امین

سلام سوالات کنکور گرایش های مختلف مهندسی کامپیوتر یکسانه؟و بعد از کنکور گرایش را باید انتخاب کرد؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به امین

سلام. وقت بخیر. عذرخواهی میکنم بابت تاخیر به وجود آمده، به علت بیماری امکان پاسخ گویی نداشتم. بله سوالات در تمامی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتر یکسان است و بعد از کنکور رتبه شما در همه گرایش ها اعلام می‌شود و سپس شما در انتخاب رشته، تعیین می‌کنید که چه گرایش هایی را دوست دارید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
zkm

سلام استاد وقت به خیر برای درس سیستم عامل کتاب انتشارات پارس رایانه ( پر) رو پیشنهاد دادین. من هر چی برای این کتاب در سایت ها سرچ می کنم پیدا نمی کنم انتشارات رو. فقط کتاب دکتر حقیقت انشترات پارسه میاد. منظورتون همون کتاب هست؟ بعد یک سوال دیگه داشتم. من دانشجوی روزانه دانشگاه مازندران رشته علوم کامپیوتر هستم. متاسفانه در دوره کارشناسی زیاد نتونسم درس بخونم. پایه قوی در درس هایی مثل برنامه نویسی پیشرفته که پیش نیاز درس ساختمان داده هست ندارم. الان ترم 9 هستم درس پیشرفته رو ترم 5 پاس کردم. بنابراین پایه من در درس هایی مثل ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش خوب نیست. درس هوش رو هم اصلا هنوز نتونسم در دانشگاه بردارم. من می خوام سال 1401 کنکور ارشد بدم و صد در صد هوش مصنوعی خوارزمی قبول می شم. میشه لطف کنید راهنمایی کنید با وقتی که دارم حدودا این 8 ماه چه درس هایی رو کلا حذف کنم و رو چه درس هایی تمرکز کنم؟ درس نظریه زبان و ماشین رو می تونم بخونم و بلدم. زبانم خوبه. درس مدار منطقی و معماری رو هم فکر می کنم از پسش بربیام.

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به zkm

سلام. وقت بخیر. پارس رسانه نه پارس رایانه، در تلگرام به من پیام بدید تا آی دی پشتیبانی این انتشارات را برای شما ارسال کنم. کتاب سیستم عامل پارس رسانه در واقع چاپ جدید همان کتاب پارسه است. در پیام تون فرمودید که برنامه نویسی پیشرفته پیش نیاز درس ساختمان داده است، این جمله خیلی درست نیست و برای مطالعه ساختمان داده و الگوریتم نیازی به بلد بودن زبان برنامه نویسی ندارید و کدهایی که در ساختمان داده و طراحی الگوریتم وجود دارد بصورت شبه کد هستند که با یک مطالعه حداقلی هر کسی متوجه آنها خواهد شد. به این نکته هم توجه داشته باشید که دانشگاه خوارزمی دانشگاه ضعیفی است و اگر شما لیسانس در دانشگاه ضعیفی بودید بهتر است سعی کنید برای مقطع ارشد در دانشگاه تاپی درس بخوانید تا بتوانید آینده روشنی از طریق علم داشته باشید. در مورد سوال آخرتون در همایش ها بطور کامل در این خصوص توضیح داده شده، اگر بخواهم یک برنامه شخصی به شما بدهم باید اطلاعات دقیق تر و کامل تری از شما داشته باشم، بنابراین سعی کنید یک جلسه مشاوره تلفنی تک جلسه ای رزرو کنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
بهار

سلام وقتتون بخیر. من دانشجوی مهندسی معماری هستم و میخوام در کنکور ۱۴۰۱ در رشته مهندسی کامپیوتر شرکت کنم. میشه بگید با چه رتبه ای میتونم در یکی از دانشگاه های سراسری تهران(گرایش هوش مصنوعی یا نرم افزار) قبول بشم؟ و این تغییر رشته به نظرتون در اپلای و یا ازمون های استخدامی مشکل ایجاد نمیکنه و کار درستیه به نظرتون؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به بهار

سلام. وقت بخیر. سوال اول شما خیلی کلی است و هر دانشگاهی رتبه مختص به خودش را دارد، برای بررسی این موضوع به صفحه کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید. در مورد اینکه آیا کار درستی هست یا خیر، به نظرم اگر علاقه شدیدی به رشته خودتون ندارید مسلما این بهترین کاری هست که می‌تونید بکنید. در مورد اینکه آیا در اپلای به مشکلی بر می‌خورید یا خیر، اگر ارشد در یک دانشگاه تاپی قبول شوید و سپس در مقطع ارشد خوب کار کنید و رزومه خوبی درست کنید به مشکل بر نمیخورید. در مورد آزمون های استخدامی اطلاعی ندارم و به هیچ شخصی هم توصیه نمیکنم به دنبال کارهای استخدامی دولتی باشد. موفق و پیروز باشید

پاسخ
سینا

سلام استاد خدا قوت
من دانشجوی ترم ۴ علوم‌‌ کامپیوتر دانشگاه صنعتی شاهرودم. ( ۱۴۰۲ کنکور دارم )
میخوام واسه ارشد، گرایش هوش مصنوعی کنکور بدم‌‌ و هدفم دانشگاه های تاپ تهرانه.
از اونجایی که امسال بعضی از درس‌ها به طور غیرمنتظره‌ای حذف شد میخواستم بدونم شما بهم پکیج ۶درس رو پیشنهاد میکنید یا ۱۰ درس؟
یا اگه قرار سال آینده کلاس آنلاین دوباره برگزار کنید یا فیلم های جدید و نکات جدید ضبط کنید صبر کنم و اون فیلم هارو تهیه کنم؟
کلا پیشنهاد میکنید چیکار کنم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سینا

سلام. وقت بخیر
اگر محدودیت مالی ندارید بهتر است پکیج 10 درس و 9 نکته و تست را بگیرید. کار دیگری هم که می‌توانید انجام دهید و بد هم نیست، این هست که پکیج 6 درس و 6 نکته و تست را تهیه کنید و برای 4 درس دیگر بذارید و در کلاس های آمادکی برای کنکور ارشد کامپیوتر 1401 شرکت کنید که آپدیت هم باشند.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
مریم

سلام استاد وقت بخیر
من کارشناسیم مهندسی برق تموم کردم از دانشگاه اردبیل قصد دارم در کنکور ارشد 1401 شرکت کنم مدنظرم گرایش هوش مصنوعی هست و دانشگاهای تهران ، شریف، امیرکبیر و هدفم اپلای برای خارج هست میزان مطالعه روزانه 6 تا 7 ساعت هست میتونم افزایش بدم .. به کدوم دروس بیشتر وقت بزارم و کدوم هارو حذف کنم ؟ چون هیچ اطلاعاتی از کامپیوتر ندارم ولی علاقه زیادی دارم
ممنون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مریم

سلام. وقت بخیر
باید با دروس زیر شروع کنید و حدود 3 الی 4 ماه اول برنامه زیر را انجام بدهید:
هفته ای 2 الی 3 جلسه فیلم درس معماری کامپیوتر
هفته ای 2 الی 3 جلسه فیلم درس ساختمان داده
هفته ای 2 جلسه فیلم درس مدار منطقی
هفته ای 2 جلسه فیلم درس ریاضی گسسته

پس از تمام شدن هر فصل هم هفته ای 1 جلسه فیلم نکته و تست آن فصل را نگاه کنید.

موفق و پیروز باشید

پاسخ
:)

سلام. وقت بخیر
برای هوش، دوره های روزانه وشبانه، دانشگاه های شهر تهران، خوارزمی، پردیس فارابی و فردوسی چه حدود رتبه ای نیاز هست و کدوم درس ها رو میشه به قطع حدف کرد؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به :)

سلام. وقت بخیر
سوال شما خیلی کلی هست و رتبه قبولی در خیلی از دانشگاه ها و میخواید، بهتر هست به صفحه کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید
در مورد اینکه چه دروسی و میتونید حذف کنید هم باید دقیقا بیان کنید که در چه دانشگاهی میخواید قبول بشید تا بتونم دقیق شما و راهنمایی کنم، چون شما رنج وسیعی از دانشگاه ها نام بردید
بعنوان مثال برای قبولی در دانشگاه فردوسی و خوارزمی میتونید دروس ریاضی، سیگنال و سیستم، الکترونیک دیجیتال و معماری کامپیوتر را حذف کنید، حتی شاید بتوان دروس دیگری را نیز حذف کرد
موفق و پیروز باشید

پاسخ
هادی لطفی

سلام استاد عزیز وقت بخیر
بنده هادی 23 سالمه کاردانی مکانیک، کارشناسی نرم افزار ترم 1 هستم تقریبا یه (سال و نیم دیگه تموم میکنم) ، خدمت سربازی تموم کردم ، 5% ایثارگری دارم ، زبان انگلیسیم خیلی قویه
پایتون یادگرفتم و دارم Ai _ Machine Learning یاد میگیرم هدفم اینه که ارشد رو دانشگاه های تهران بخونم . سوالم اینکه از الان شروع کنم به نگاه کردن کنکور؟؟ واینکه من شهرستان دانشگاه ازاد میخونم هیچ اطلاعاتی و سوادی از دروس کارشناسی ندارم ولی یادگیریم خوبه ...
و بی زحمت یکم هم در مورد دوره هاتون اطلاعات بدین در چه حد کمک رسانی میکنن برای یادگیری دروس ..ممنون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به هادی لطفی

بله فیلم ها 0 تا 100 هستند و اگر فیلم های درس و تست من و داشته باشید نیاز به هیچ منبع دیگری ندارید، تقریبا تمامی داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی هم از همین فیلم ها استفاده میکنند
اگر میخواهید برای سایر دروس کتاب تهیه کنید که همه منابع در بالا معرفی شده اند. باید بطور کلی به این نکته توجه داشته باشید که فیلم از کتاب بهتر هست، بنابراین اگر مشکل مالی ندارید سعی کنید که در دروس دیگر هم فیلم های درس و حل تست کافه تدریس و تهیه کنید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ هادی لطفی به رامین رضوی

استاد من میخوام باهاتون مشاوره هفتگی بگیرم برا کنکور 1401 پشتیبانی قیمت رو 3.5 گفتن قیمت ها افزایش یافته؟ اخه تو سایت 2میلیون زده شده؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به هادی لطفی

سلام. وقت بخیر
شما در سایت مشاوره هفتگی که برای کنکور امسال هست و یک ماه دیگر برگزار می‌شود را دیدید. مشاوره هفتگی برای کنکور ارشد کامپیوتر 1401 در سایت تعریف نشده و بله افزایش قیمت خواهد داشت و فکر میکنم هزینه اش 3 میلیون تومن شده باشد نه 3.5 میلیون تومان
اگر مشکل مالی دارید در تلگرام به من پیام بدید
موفق و پیروز باشید

سلام وقت بخیر
اگر هدف روزانه یا نهایت شبانه های هوش مصنوعی دانشگاه های تهران باشه نهایت چه درسهایی رو میتونیم حذف کنیم؟
بالاترین رتبه قبولی هوش روزانه و شبانه در دانشگاههای شهر تهران چند هست؟
بنده سهمیه 5 درصد هم دارم.

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به رامین رضوی razavi

شما بطور کلی می توانید دروس ریاضی 1، ریاضی 2 و آمار و حذف کنین
حالا شما اگر میخواهید در دانشگاه شریف و تهران قبول بشید بهتر است سایر دروس تخصصی را مطالعه کنین، گرچه با توجه به سهمیه 5 درصدی که دارید شاید بتوانید درس الکترونیک دیجیتال را نیز حذف کنید
برای قبولی در گرایش هوش مصنوعی دانشگاه شهید بهشتی و خواجه نصیر یک درس تخصصی دیگر را نیز می توانید حذف کنید، مثل سیستم عامل
موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ رامین رضوی razavi به رامین رضوی

ممنون از پاسخ جامع شما

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به رامین رضوی razavi

خواهش میکنم
موفق و پیروز باشید

مهدی

سلام وقتتون بخیر
من درحال حاضر ترم 5 روانشناسی ازاد هستم اما علاقه دارم که ارشد کامپیوتر کنکور بدم واسه گرایش هوش مصنوعی به دلیل این که برای بازار کار و همچنین مهاجرت اکثرا همه اشاره دارن به رشته تحصیلی مرتبط هدفمم دانشگاه تراز اول هستش که بتونم در صورت امکان اپلای کنم. سوالی ک داشتم اینه که با فرصتی که الان دارم حدودا 2 تا 3 سال ک میتونم وقت بخرم میتونم توی کنکور موفق باشم در شرایطی که اشنایی ندارم با منابعو این که مدرک کارشناسیم در آینده مشکل برام اینجا نمیکنه؟ میخوام تمام تلاشمو کنم که از سردرگمی که الان دچارش هستم در بیام

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مهدی

سلام. وقت بخیر
شما برای اینکه در کنکور ارشد کامپیوتر موفق بشید و یک رتبه عالی کسب کنید نیازی به 3 سال مطالعه ندارید و اگر فردی 1 سال پیوسته و هوشمندانه مطالعه کند قطعا در کنکور ارشد کامپیوتر موفق خواهد شد، شما که فرصت تان خیلی بیشتر از این هست اگر برنامه ریزی خوبی داشته باشید براحتی می‌توانید رتبه 1 کنکور ارشد کامپیوتر را هم کسب کنید.
در مورد قسمت دوم سوال تون که فرمودید مدرک کارشناسی تون آیا مشکلی براتون ایجاد می‌کنه یا نه، اگر ارشد در یک دانشگاه تاپ قبول شوید و در آنجا خوب کار کنید و بتوانید رزومه خوبی برای خودتون بسازید می‌توانید این موضوع را پوشش دهید و مشکلی برای شما پیش نخواهد اومد. سوال دیگری داشتید خوشحال می‌شم بتونم کمک تون کنم
موفق و پیروز باشید

پاسخ

سلام
سایت سنجش منابع ارشد 1400 رو منتشر کرده، به شرح زیر:
1 -زبان عمومي و تخصصي (انگليسي)، 2 -رياضيات (رياضي عمومي (1و2 ،(آمار و احتمال مهندسي، رياضيات گسسته)، مجموعههاي دروس تخصصي (3) -نظريه زبانها و ماشينها، سيگنالها و
سيستمها)، 4) -ساختمان دادهها، طراحي الگوريتم و هوش مصنوعي)، 5) -مدار منطقي، معماري كامپيوتر و الكترونيك ديجيتال)، 6) -سيستمهاي عامل، شبكههاي كامپيوتري و پايگاه دادهها))

سیگنال ها و سیستم ها و الکترونیک دیجیتال، اینا چی هستن؟ چون تو مقاله بالا اسمی ازشون نیاوردید، مثلا سیگنال ها و سیستم ها همون کامپایلره؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به

سلام. وقت بخیر
این مقاله هنوز آپدیت نشده است و مربوط به کنکور ارشد کامپیوتر 99 است. به زودی تمامی مقالات سایت آپدیت می‌شوند. همین طور در صفحه معرفی دروس کنکور ارشد کامپیوتر معرفی درس سیگنال و الکترونیک دیجیتال به زودی قرار خواهد گرفت
موفق و پیروز باشید

پاسخ
زر

سلام استاد
من میخوام با لیسانس کاملا غیر مرتبط کنکور بدم و تازه میخوام شروع کنم، گرایش مدنظرم هم هوش مصنوعی هست و قاعدتا هر چی دانشگاه بهتری بتونم قبول شم بهتره، به رتبه های سه رقمی خوب فک میکنم که مثلا بشه بهشتی رو آورد،منتهی چون وقت خیلی زیادی ندارم با توجه به اینکه از هیچکدوم از درسا چیزی نمیدونم، میخواستم دوتا درسو از دروس تخصصی حذف کنم به علاوه ریاضی،اول اینکه با حذف این تعداد درس میشه همچین رتبه ای آورد و بعد اینکه بابت الکترونیک دیجیتال مطمئنم ولی نسبت به حذف سیگنال با توجه به ضریب بالاش توی هوش شک دارم، از طرفی دروس دیگه هم هر کدوم یه یه نحوی اهمیت داره که این باعث شده نتونم تصمیم بگیرم، پیشنهاد شما چی هست برا حذف درس دوم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به زر

سلام. وقت بخیر
شما اطلاعات کمی در اختیار من قرار دادید، شما نفرمودید که روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه کنید و همین طور نگفتید که لیسانس در چه دانشگاهی بودید. پاسخ به این سوالات را به همین پیام من ریپلای کنید تا بتونم دقیق راهنمایی تون کنم
موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ زر به رامین رضوی

ممنونم ازتون، من هنر و معماری دانشگاه شیراز بودم، با توجه به اینکه وقتم آزاده بین 8 تا 10 ساعت میتونم بخونم، بیشتر از اینم خب وقت هست ولی با توجه به شناختی که از خودم دارم فک میکنم بازدهی خوبی نداشته باشه

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به زر

سلام. وقت بخير
اگر پيوسته و هوشمندانه مطالعه کنيد حتما مي تونيد موفق بشيد. به اين نکته توجه کنيد که آدم هاي موفق مثبت نگر هستند و همين طور اگر ايرادي در کارشون وجود دارد سعي مي کنند اون و رفع کنند تا به موفقيت برسند.
در مورد سوال ديگه تون که فرموديد آيا ميشه با حذف اون درس ها رتبه خوبي در گرايش هوش مصنوعي آورد، بايد بگم اگر ساير دروس و خوب بخونيد حتما مي تونيد. به نظر من اگر مي تونيد ساعت مطالعه تون و افزايش بديد و سيگنال و مطالعه کنيد اگر وقت مي کنيد، اگر هم فکر مي کنيد وقت نمي کنيد حذف اش کنيد
موفق و پيروز باشيد

پاسخ
محسن

سلام برا کنکور هوش مصنوعی بهتر هس اول از چه درسایی شروع کنم ؟
من ریاضیات گسسته رو بلدم .

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محسن

سلام. وقت بخیر
برای شروع به خواندن کنکور ارشد هوش مصنوعی بهتر است از دروس معماری، منطقی، ساختمان داده و نظریه شروع کنید. البته از هر شخص به شخص دیگر این موضوع می‌تواند متفاوت باشد و هر کسی با توجه به شرایط و پایه ای که در دروس مختلف دارد می‌تواند برنامه متفاوتی داشته باشد
موفق و پیروز باشید

پاسخ
محمد

سلام استاد

من دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر هستم و میخوام در اینده برای گرایش هوش مصنوعی کنکور بدم. 2 سال با کنکور فاصله دارم و میخوام از الان بخونم تا نتیجه خوبی کسب کنم

میخواستم بدونم کدوم درس هارو توصیه میکنید که از الان شروع کنم به خوندن ؟ چون با توجه به تغییراتی که در کنکور دیدم میترسم درسی که برای شروع انتخاب میکنم بعدا حذف بشه و وقتم هدر بره.

سوال دیگری هم درباره پکیج ویدیوی ۶ درس داشتم که اگه الان تهیه کنم تا چند سال در داشبورد دسترسی به فیلم ها فعال میمونه ؟ و ایا اپدیت خواهد شد ؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمد

سلام. وقت بخیر
شما باید دروس اساسی رشته کامپیوتر و بخونید، دروس اساسی و پایه ای رشته کامپیوتر به قرار زیر است:
ساختمان داده و طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر، مدار منطقی، ریاضیات گسسته، سیستم عامل و شبکه های کامپیوتری
این دروس هیچ گاه از کنکور ارشد کامپیوتر حذف نخواهند شد
بله فعال خواهد ماند. خیر آپدیت نمی‌شوند و همون ها خواهد بود
موفق و پیروز باشید

پاسخ
الناز

با عرض سلام و وقت بخیر ، من دانشجوی ترم ۵ کارشناسی علوم کامپیوتر هستم و هدفم شرکت در کنکور مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی ۱۴۰۱ هست .و میخوام در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم .اول اینکه به نظرتون کدوم درس هارو از الان بخونم ؟و دوم هم اینکه من در حال حاظر رتبه یک کلاسمون هستم میخواستم بدونم سهمیه شاگرد اولی چقدر میتونه مفید و کارساز باشه؟؟ با تشکر از سایت خوبتون ?

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به الناز

سلام. وقت بخیر
شما می‌تونید از دروس اساسی رشته کامپیوتر شروع کنید، این دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر، مدار منطقی، نظریه و سیستم عامل و شبکه های کامپیوتری هست. بهتر است برای این دروس فیلم درس و نکته و تست را از همین الان تهیه کنید و نگاه کنید تا به شدت از هم دوره ای های خودتون جلو بزنید
سهمیه شاگرد اولی خیلی خوب است و رتبه شما را حدودا دو سوم می‌کند،‌ مقاله سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد کامپیوتر که در قسمت بلاگ سایت کنکور کامپیوتر هست را مطالعه کنید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
ایمان علی عباسی

سلام استاد وقت بخیر
دانشگاه ما دروس تمرکز تخصصی رو برای رشته مهندسی کامپیوتر دروس رشته علوم کامپیوتر قرار دادن (گراف - منطق - نظریه محاسبات - نظریه بازی) آیا این مشکل ایجاد میکنه واسه انتخاب رشته در ارشد ؟ ( به رشته هوش مصنوعی علاقه بیشتری دارم برای ارشد)
و میخواهم کنکور MBA رو هم بدم و بیشترم به MBA علاقه دارم به نظرتون برای کدومشون وقت بیشتری بزارم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به ایمان علی عباسی

سلام. وقت بخیر
خیر مشکلی ایجاد نمی‌کند
من نظرم روی مهندسی کامپیوتر است،‌ به نظر من فقط روی یک رشته تمرکز کنید
موفق باشید

پاسخ
فاطمه

ضمن عرض احترام و خسته نباشید

می بخشید، آیا میانگین 12 با 14 از لحاظ قبولی تفاوت زیادی داره؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به فاطمه

سلام. وقت بخیر
خیر

پاسخ
بارگذاری بیشتر ...