منابع ارشد فناوری اطلاعات

تدریس و مشاوره کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی

1 1 1 1 1 4.29 امتیاز (113 رای)

تحلیلی بر منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

آیا لیست بهترین منابع ارشد فناوری اطلاعات 99 را در اختیار دارید؟ منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات کدام‌ها هستند؟ آیا تمام کتاب‌ها را از یک انتشارات بگیرم؟ منابع کنکور ارشد تجارت الکترونیک چیست؟ آیا منابع ارشد تجارت الکترونیک با چندرسانه ای متفاوت است؟ منابع ارشد امنیت اطلاعات چیست؟ سوالاتی از این دست همواره ذهن بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد فناوری اطلاعات را به خود مشغول می‌کند. در پاسخ به این سوالات توضیحاتی ارائه نموده‌ایم و امیدواریم برای شما دانشجویان عزیز آی تی مفید واقع شود.
 

منابع ارشد فناوری اطلاعات 99

با توجه به سوابق طراحان سوال و با درک اهمیت کنکور ارشد فناوری اطلاعات برای داوطلبین محترم، بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات را معرفی می‌کنیم. ضمنا به دانشجویان عزیز که به دنبال نتیجه گرفتن هستند اکیدا توصیه می‌‌شود که اگر می‌توانند در درس‌های مهمی نظیر ساختمان داده و طراحی الگوریتم و ریاضیات گسسته در کلاس‌های کنکور آنلاین شرکت کنند و یا فیلم‌های آموزشی تهیه کنند.
 
اگر میخواهید عکس را بصورت بزرگتر ببینید و از مرورگر کروم استفاده می‌نمایید روی عکس کلیک راست کرده و روی گزینه open image in new tab کلیک بفرمایید. اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنید روی عکس کلیک راست کنید و گزینه view image را بزنید.
 
 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات
منابع رشته فناوری اطلاعات

 

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

 

 

 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

در سال های اخیر با پیشرفت علم و تکنولوژی دست یابی به منابع مناسب و درست کنکور بسیار سریعتر و آسان تر گردیده است. در سال‌های قبل تر دانشجویان آی تی برای شرکت در کنکور ارشد it به دنبال جزوه و ویس اساتید مختلف بودند و نهایتا جزوه و ویس مورد نظرشان را پیدا می‌کردند، اما جزوه و ویس بصورت ذاتی وقت بسیاری از دانشجویان می‌گرفت و باعث می‌شد دانشجویان بسیار کند پیش روند. هم اکنون در فضای اینترنت اساتید برتر به تدریس آنلاین پرداخته و یا کلاس‌های خود را به شکل فیلم در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند، اما از طرف دیگر جزوات متنوع و کلاس های حضوری و آنلاین اساتید باعث تعدد در منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات شده است که این موضوع باعث سردرگمی برخی از دانشجویان شده است.
نکته قابل توجه این است که آیا مطالعه تمام این منابع برای شرکت در کنکور ارشد آی تی لازم و ضروری است؟ مطمئنا پاسخ این سوال منفی است چراکه برای شرکت در یک آزمون حساس فرد باید به گونه ای ذهن خود را تربیت بنماید که در وقت برگزاری آزمون با اعتماد به نفس و مسلط بر مطالب، پای به این عرصه بگذارد و خواندن منابع گوناگون باعث سردرگمی و همچنین تلف شدن وقت دانشجویان می‌شود . طبیعتا دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور ارشد فناوری اطلاعات را دارند باید در اولین قدم بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات را تهیه کنند و در قدم بعد با توجه به بودجه بندی کنکور ارشد کامپیوتر یک مطالعه اصولی و علمی داشته باشند تا به نتیجه مطلوب خود برسند. برای یادگیری نحوه صحیح برنامه ریزی و مطالعه توصیه می‌کنیم صفحه برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید.
گروه Konkurcomputer برای سهولت کار داوطلبان فناوری اطلاعات لیستی جامع از منابعی که بیشترین همخوانی را با سوالات کنکور ارشد فناوری اطلاعات دارد در اختیار دانشجویان عزیز فناوری اطلاعات قرار داده است.
لازم به ذکر است که وب سایت konkurcomputer.ir به هیچ وجه فعالیتی در جهت فروش این منابع و جزوات نداشته و صرفا جهت راهنمایی و خدمت به دانشجویان عزیز فناوری اطلاعات این لیست را تهیه کرده است.

 

 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات
 

آیا تغییرات در کنکور 97 تاثیری در منابع ارشد فناوری اطلاعات 98 داشته است؟

در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 97 شاهد تغییراتی بودیم. گرایش شبکه و امنیت بطور کامل به زیر مجموعه کنکور ارشد کامپیوتر منتقل شد و این باعث شد رقابت در کنکور ارشد آی تی سخت‌تر از گذشته شود،‌ چون بسیاری از دانشجویانی که قبلا قصد داشتند که از طریق کنکور ارشد آی تی در گرایش شبکه شرکت کنند وقتی گرایش شبکه به مجموعه مهندسی کامپیوتر منتقل شد تصمیم شان عوض شد و تصمیم گرفتند که همان کنکور فناوری اطلاعات را بدهند و به گرایش‌هایی نظیر تجارت ومعماری سازمانی و ... بروند، استدلال این دانشجویان این بود که تعداد دروس کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر زیاد است و همین طور دروس ریاضیات‌‌ای که در کنکور مهندسی کامپیوتر می‌آید سخت است و همین طور بعضی از دروس نظیر نظریه، منطقی و کامپایلر را پاس نکرده‌اند. البته این استدلال درست نیست، چراکه داوطلبین کنکور ارشد کامپیوتر می‌توانند حتی تا 4 درس را کنار بگذارند در صورتی که داوطلبان کنکور ارشد آی تی اگر به دنبال رتبه برتر شدن هستند نمی‌توانند هیچ درسی را کنار بگذارند و یا نهایتا می‌توانند یک درس را کنار بگذارند. بعنوان مثال داوطلبین مهندسی کامپیوتر می‌توانند ریاضی 1 و2، معادلات، آمار، سیستم عامل و بسته به گرایشی که می‌خواهند شرکت کنند یک درس دیگر را نیز کنار بگذارند.همین طور دروس نظریه، منطقی و کامپایلر که برخی از داوطلبان کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر پاس نکرده‌اند بسیار کم حجم و آسان هستند و هر دانشجویی از پس این درسها به راحتی بر می‌آید.
البته رفتن گرایش شبکه و امنیت به کنکور ارشد کامپیوتر 97 باعث نشد که دروس کنکور ارشد آی تی 97 تغییر بکند و داوطلبان کنکور آی تی 97 به همان دروسی پاسخ دادند که در کنکور ارشد آی تی 96 آمده بود، در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 98 نیز تغییری نداشتیم. همین طور در کنکور ارشد آی تی 99 نیز تغییری نخواهیم داشت. برای مشاهده تعداد تست‌هایی که از هر درس در کنکور آی تی 99 مطرح می‌شود می‌توانید به صفحه تعداد سوالات و زمان پاسخ گویی به آنها در کنکور آی تی مراجعه کنید.
 
در کنکور آی تی سال‌های 96 و 97 و 98 و به خصوص سال‌های 96 و 97، سوالات درس مدیریت از منبعی به جز آن منبعی که داوطلبان انتظار داشتند مطرح شده بود، منبع درس اصول و مبانی مدیریت در رشته آیتی در طی کنکور‌های قبل از سال 96 مبانی مدیریت رابیتز بوده ولی در کنکور ارشد آی تی 96 به یکباره و بدون هیچ گونه اطلاع قبلی از منابع مختلف دیگری که مهمترین آن کتاب مبانی سازمانی رشته مدیریت بود سوال مطرح کردند. در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 97 نیز این داستان تکرار شد، در کنکور ارشد آی تی 98 سوالات کمی متعادل تر آمده بود. بنابراین برای کنکور فناوری اطلاعات سال 99 توصیه می‌کنیم که کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز را نیز مطالعه کنید. می‌توانید این کتاب را با ترجه دكتر علی پارساييان و دكتر سيد محمد اعرابی از انتشارات دفتر پژوهش‌های فرهنگی تهیه نمایید.

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                 88674964 -021

 

 

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب،مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

معماری کامپیوتر

ساختمان داده

آموزش مدار منطقی

گرایش شبکه های کامپیوتری

منابع کنکور ارشد کامپیوتر

فیلم‌های آموزشی دروس کنکور ارشد کامپیوتر وIT

 

 

 1. علی

با سلام اینجانب کاردانی کامپیوتر داشتم و لیسانس حقوق گرفتم، می خواستم برای ارشد برای سال 1400 برای کنکور ای تی شرکت کنم، چه منابعی بخوانم، کلاس ، خصوص ای تی دارید

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علی

سلام
وقت بخیر

بنده بطور کلی به دانشجویان توصیه میکنم که به جای کنکور ارشد آی تی در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر شرکت کنند، که دلایل زیادی نیز برای این توصیه وجود دارد که می‌توانید برخی از این دلایل را در صفحه معرفی رشته آی تی مطالعه کنید.
در مورد...

سلام
وقت بخیر

بنده بطور کلی به دانشجویان توصیه میکنم که به جای کنکور ارشد آی تی در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر شرکت کنند، که دلایل زیادی نیز برای این توصیه وجود دارد که می‌توانید برخی از این دلایل را در صفحه معرفی رشته آی تی مطالعه کنید.
در مورد اینکه بهترین منابع کنکور ارشد IT چه چیزهایی هستند در عکس بالا گفته شده است. همین طور اگر میخواهید در کلاس های آنلاین شرکت کنید و یا فیلم تهیه کنید می‌توانید به سایت کافه تدریس و قسمت کلاس های کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید. تیم ما کلاس خصوصی برگزار نمی‌کنند.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. سارا ریاحی

سلام . من برای کنکور ارشد آی تی همه درس ها رو بجز شبکه و اصول مبانی مدیریت رو خوندم. و الان در حال تست زدن و تثبیت هستم. میخواستم بپرسم با حذف دو درس باز هم‌میتونم رتبه دو رقمی خوب برای دانشگاه تهران بیارم؟ یا توصیه میکنید که به جای تثبیت بیشتر...

سلام . من برای کنکور ارشد آی تی همه درس ها رو بجز شبکه و اصول مبانی مدیریت رو خوندم. و الان در حال تست زدن و تثبیت هستم. میخواستم بپرسم با حذف دو درس باز هم‌میتونم رتبه دو رقمی خوب برای دانشگاه تهران بیارم؟ یا توصیه میکنید که به جای تثبیت بیشتر درسایی که خوندم توی این دو ماه باقیمانده درس شبکه رو اضافه کنم؟
ممنون از پاسخ گویی تون.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

با یک رتبه دو رقمی نزدیک 100 نمی‌توانید در دانشگاه های خوب تهران قبول بشوید، توصیه می‌کنم به قسمت کارنامه های کنکور ارشد فناوری اطلاعات مراجعه کنید. یکی از دلایلی هم که به دانشجویان توصیه می‌کنم که کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر در عوض...

سلام
وقت بخیر

با یک رتبه دو رقمی نزدیک 100 نمی‌توانید در دانشگاه های خوب تهران قبول بشوید، توصیه می‌کنم به قسمت کارنامه های کنکور ارشد فناوری اطلاعات مراجعه کنید. یکی از دلایلی هم که به دانشجویان توصیه می‌کنم که کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر در عوض آی تی شرکت کنند همین مورد است. حال با توجه به وضعیت شما و همین طور با توجه به اینکه کنکور ارشد به تعویق افتاده و شما 2 ماه وقت دارید توصیه من این است که درس شبکه های کامپیوتری را کامل بخوانید و همین طور درس مدیریت را یا کامل و یا فصل های مهم اش را کامل و فصول غیر مهم اش را تست بیس بخوانید. برای شبکه اگر آن را در دانشگاه پاس کرده اید و پایه ای در درس شبکه دارید فیلم نکته و تست شبکه های کامپیوتری را بگیرید و با آن جلو بروید، با تسلط روی این کلاس می‌توانید به 100 درصد تست های شبکه نیز براحتی پاسخ دهید. همچنین اگر می‌توانید حتما نکته و تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم را نگاه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. علی

سلام
لیسانس مهندسی نرم افزار دارم برا ارشد رشته ای تی ثبت نام کردم
سوالم اینه که منابع از کتابهای پیام نور بخونیم؟؟؟

  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 3 ماه قبل توسط رامین رضوی razavi ویرایش شد رامین رضوی razavi
 1. رامین رضوی razavi    علی

سلام
وقت بخیر

خیر، منابع پیام نور پیشنهاد نمی‌شود. بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات را می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید:

بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

  پیوست ها
 
 1. Navid

سلام
لیسانس آی-تی دارم. دو سال پیش فارغ التحصیل شدم. میخوام کنکور ارشد بدم و دانشگاه آزاد داخل تهران میخوام قبول بشم. اگر تجارت الکترونیک باشه بهتره ولی اگر هر رشته دیگری هم شد برام مهم نیست.
الآن که اینو مینویسم حدود 45 روز وقت دارم تا کنکور....

سلام
لیسانس آی-تی دارم. دو سال پیش فارغ التحصیل شدم. میخوام کنکور ارشد بدم و دانشگاه آزاد داخل تهران میخوام قبول بشم. اگر تجارت الکترونیک باشه بهتره ولی اگر هر رشته دیگری هم شد برام مهم نیست.
الآن که اینو مینویسم حدود 45 روز وقت دارم تا کنکور. روزی میتونم 8-10 ساعت درس بخونم. لطفا راهنماییم کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Navid

سلام
وقت بخیر

برای دانشگاه آزاد قبول شدن خیلی نیازی نیست تلاش خاصی بکنید. من به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنم که دانشجوها برای ارشد در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی و ... در بخونند و توصیه می‌کنم که اگر می‌خواهند آینده متفاوتی و روشنی داشته باشند...

سلام
وقت بخیر

برای دانشگاه آزاد قبول شدن خیلی نیازی نیست تلاش خاصی بکنید. من به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنم که دانشجوها برای ارشد در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی و ... در بخونند و توصیه می‌کنم که اگر می‌خواهند آینده متفاوتی و روشنی داشته باشند حتما در دانشگاه های دولتی تاپ ارشد را بخوانند، در ضمن قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر بسیار راحت تر از کنکور لیسانس هست. همین طور توصیه من به دانشجوها این هست که در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند به جای کنکور ارشد فناوری اطلاعات، دلایل این امر را هم در صفحه توضیحات رشته آی تی آورده ایم.

حال اگر شما باز هم می‌خواهید در رشته تجارت دانشگاه آزاد بخوانید کافی هست دروس مهندسی نرم افزار و ساختمان داده و طراحی الگوریتم را مطالعه کنید، اگر خواستید شبکه های کامپیوتری را هم می‌توانید مطالعه کنید. برای ساختمان داده و طراحی الگوریتم می‌توانید فیلم درس و نکته و تست تهیه کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. علیرضا

با سلام رشته من کارشناسی برق الکترونیک هست می خواستم ارشد در رشته IT شرکت کنم.آیا امکان موفقیت برام وجود داره؟ به نظر شما این تغییر رشته رو انجام بدم یا نه؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علیرضا

سلام
وقت بخیر

شما اطلاعات خیلی کمی در اختیار بنده قرار دادین. شما کنکور امسال می‌خواید شرکت کنید؟ در چه دانشگاهی میخواید قبول بشید؟ روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه کنید؟ پاسخ به این سوالات را به همین پیام ریپلای کنید
در کل توصیه مهندسی کامپیوتر...

سلام
وقت بخیر

شما اطلاعات خیلی کمی در اختیار بنده قرار دادین. شما کنکور امسال می‌خواید شرکت کنید؟ در چه دانشگاهی میخواید قبول بشید؟ روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه کنید؟ پاسخ به این سوالات را به همین پیام ریپلای کنید
در کل توصیه مهندسی کامپیوتر هست تا رشته آی تی، دلایل این امر را هم می‌توانید در مقاله رشته آی تی مشاهده کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. علیرضا    رامین رضوی razavi

امسال 1398 در رشته ارشد مخابرات روزانه در حال تحصیل هستم ترم دو - پس کنکور سال بعد میتونم شرکت کنم برای روزانه - به رشته ای که در حال تحصیل هستم علاقه ندارم چون بازارکار خوبی نداره و یکی از گرایشهای سخت برق هست - تا روزی 8ساعت میتونم درس بخونم....

امسال 1398 در رشته ارشد مخابرات روزانه در حال تحصیل هستم ترم دو - پس کنکور سال بعد میتونم شرکت کنم برای روزانه - به رشته ای که در حال تحصیل هستم علاقه ندارم چون بازارکار خوبی نداره و یکی از گرایشهای سخت برق هست - تا روزی 8ساعت میتونم درس بخونم. در دانشگاه قم یا رازی میخوام قبول بشم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علیرضا

سلام
وقت بخیر

برای قبول شدن در ارشد کامپیوتر دانشگاه قم یا رازی خیلی لازم نیست تلاش کنید و همین 8 ساعت و اگر از تابستان یا مهر بخونید دانشگاه های بهتری هم قبول می‌شید.
در درجه دوم بنده همیشه به دانشجویان گفته ام که اگر می‌خواهید آینده روشنی...

سلام
وقت بخیر

برای قبول شدن در ارشد کامپیوتر دانشگاه قم یا رازی خیلی لازم نیست تلاش کنید و همین 8 ساعت و اگر از تابستان یا مهر بخونید دانشگاه های بهتری هم قبول می‌شید.
در درجه دوم بنده همیشه به دانشجویان گفته ام که اگر می‌خواهید آینده روشنی داشته باشید و لیسانس در دانشگاه خوبی نبوده اید حتما باید ارشد را در یک دانشگاه تاپ درس بخوانید اگر نه دیگر رسیدن به یک آینده خیلی خوب کار بسیاری دشواری خواهد شد اگر نگویم نشدنی می‌شود. و باید به این نکته توجه داشته باشید که قبولی در ارشد یک دانشگاه تاپ در ارشد مهندسی کامپیوتر بسیار راحت تر از کنکور سراسری لیسانس است.
من نظرم این هست که به دانشگاه های خیلی بهتری می‌تونید برسید و به دانشگاه های تاپ فکر کنید. برای شما گرایش هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر گرایش خیلی مناسبی می‌تواند باشد

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Hossein

با عرض سلام و وقت بخیر
استاد کدوم گرایش مهندسی ITبرنامه نویسی کمتری داره؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Hossein

سلام
وقت بخیر

عذر خواهی میکنم به علت تاخیر در پاسخ گویی، متاسفانه این هفته درگیر مسائلی بودم

اینکه شما در ارشد کامپیوتر برنامه نویسی بیشتری انجام بدید یا برنامه نویسی کمتری انجام بدید خیلی به این وابسته است که شما چه دروسی را در ارشد بر میدارید...

سلام
وقت بخیر

عذر خواهی میکنم به علت تاخیر در پاسخ گویی، متاسفانه این هفته درگیر مسائلی بودم

اینکه شما در ارشد کامپیوتر برنامه نویسی بیشتری انجام بدید یا برنامه نویسی کمتری انجام بدید خیلی به این وابسته است که شما چه دروسی را در ارشد بر میدارید و همین طور چه پایان نامه ای را انتخاب می‌کنید، شما می‌توانید هوشمندانه عمل کنید و دروسی را بر دارید که برنامه نویسی کمتری داشته باشید. در مورد گرایش هم گرایش های تجارت الکترونیک و معماری سازمانی بطور کلی دارای برنامه نویسی کمتری هستند

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. فرنوش

سلام، وقتتون بخیر
میخواستم بپرسم اهمیت مهارت های برنامه نویسی در ارشد IT چقدر هست؟ و اینکه درسهای این رشته چقدر وابستگی به برنامه نویسی دارد؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    فرنوش

سلام
وقت بخیر

برای ارشد نیاز نیست که شما مهارت برنامه نویسی خیلی زیادی داشته باشید، در ارشد دروس خیلی زیادی وجود ندارند که تمرین های آنها برنامه نویسی بخواهد، همین طور شما در مقطع ارشد فناوری اطلاعات خودتان دروس تان را انتخاب می‌کنید و اگر در...

سلام
وقت بخیر

برای ارشد نیاز نیست که شما مهارت برنامه نویسی خیلی زیادی داشته باشید، در ارشد دروس خیلی زیادی وجود ندارند که تمرین های آنها برنامه نویسی بخواهد، همین طور شما در مقطع ارشد فناوری اطلاعات خودتان دروس تان را انتخاب می‌کنید و اگر در برنامه نویسی ضعف دارید می‌توانید دروسی را انتخاب کنید که برنامه نویسی نداشته باشند.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. ی

خوب می بینم سازمان سنجش برای ارشد 99 تمام رشته ها رو پنبه کرد و همه درسهای کامپیوتر رو وارد ی تی هم کرد.
موفق باشید

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    ی

سلام
وقت بخیر

خیر اینطور نیست، سازمان سنجش مجددا اصلاحیه ای داده است و تمامی دروس و ضرایب رشته آی تی همانند سال های گذشته شده است. برای مشاهده اینکه چه تغییراتی اعمال شده است می‌توانید به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید.

موفق و...

سلام
وقت بخیر

خیر اینطور نیست، سازمان سنجش مجددا اصلاحیه ای داده است و تمامی دروس و ضرایب رشته آی تی همانند سال های گذشته شده است. برای مشاهده اینکه چه تغییراتی اعمال شده است می‌توانید به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. پریسا

درود بر استاد عزیز
حقیقتا من 7 سال پیش از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم اما حالا میخوام ارشد بخونم رشته آی تی من هیچی از درسها یادم نیست و رتبه خوبی نیاز دارم بنظرتون برای امسال میرسم و اصلا شدنیه؟؟!!یکم گیج و سردرگمم و نمیدونم چی بخونم چی نخونم...

درود بر استاد عزیز
حقیقتا من 7 سال پیش از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم اما حالا میخوام ارشد بخونم رشته آی تی من هیچی از درسها یادم نیست و رتبه خوبی نیاز دارم بنظرتون برای امسال میرسم و اصلا شدنیه؟؟!!یکم گیج و سردرگمم و نمیدونم چی بخونم چی نخونم میشه راهنماییم کنید!!

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    پریسا

سلام
وقت بخیر

در درجه اول توصیه می‌کنم به جای کنکور ارشد آی تی در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر شرکت کنید، دلیل های بسیار زیادی برای این امر وجود دارد که به برخی از این دلیل ها در زیر اشاره میکنم:

1) احتمال قبولی مهندسی کامپیوتر خیلی بیشتر از آی...

سلام
وقت بخیر

در درجه اول توصیه می‌کنم به جای کنکور ارشد آی تی در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر شرکت کنید، دلیل های بسیار زیادی برای این امر وجود دارد که به برخی از این دلیل ها در زیر اشاره میکنم:

1) احتمال قبولی مهندسی کامپیوتر خیلی بیشتر از آی تی است
2) دانشگاه های تاپی مثل شریف و دانشکده فنی دانشگاه تهران از رشته آی تی دانشجو نمی‌گیرند
3) با یک رتبه مشخص مثلا 100 در آی تی در دانشگاه های درجه دو ای نظیر خواجه نصیر قبول مشید ولی با 100 نرم افزار احتمال قبولی در دانشگاه تهران هم دارید
4) بازار کار مهندسی کامپیوتر بسیار بهتر از آی تی هست
5) تنوع فیلدهایی که در مهندسی کامپیوتر وجود دارد بسیار بیشتر از آی تی هست
6) اپلای مهندسی کامپیوتر بهتر و بیشتر است
7) تعداد اساتید خوب در رشته مهندسی کامپیوتر ده ها برابر رشته آی تی در کشور است، بعنوان مثال اگر در رشته مهندسی کامپیوتر 200 استاد خوب در کشور داریم در آی تی شاید 20 استاد خوب داشته باشیم

در درجه دوم باید بگم که اگر شما هوشمندانه و پیوسته تلاش کنید حتما موفق می‌شوید. در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید سعی کنید فیلم های همایش های کنکور ارشد کامپیوتر 99 را حتما مشاهده کنید قطعا مسیرتون و بعد از تماشای فیلم ها پیدا می‌کنید. همین طور می‌تونید یک جلسه مشاوره تک جلسه ای تلفنی از طریق سایت و یا تیم پشتیبانی رزرو کنید تا به شما برنامه چند ماهه بدهم

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. morteza

سلام و دروود ی سوال از استاد ببخشید این منابع بر چه اساسی پیشنهاد شده؟اساتید دانشگاه یا دانشجویان یا رتبه برتر ها؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    morteza

سلام
وقت بخیر

در تعیین اینکه چه منابعی از سایر منابع برای دانشجویان بهتر هست تمامی عوامل ممکن در نظر گرفته شده، و علاوه بر نظر اساتید دانشگاه، اساتید کنکور و رتبه ‌های برتر موارد و عوامل دیگری هم در نظر گرفته شده است.

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. زهرا

سلام استاد وقتتون بخیر
استاد من میخواهم کنکور ارشد آی تی بدهم و در گرایش تجارت الکترونیک شرکت کنم. و از طرفی وقت کافی برای خواندن تمام دروس را ندارم به نظر شما حذف چه درس هایی به رتبه ام کمتر ضربه میزند؟ اصفهانی هستم و رتبه ای میخواهم که بتوانم...

سلام استاد وقتتون بخیر
استاد من میخواهم کنکور ارشد آی تی بدهم و در گرایش تجارت الکترونیک شرکت کنم. و از طرفی وقت کافی برای خواندن تمام دروس را ندارم به نظر شما حذف چه درس هایی به رتبه ام کمتر ضربه میزند؟ اصفهانی هستم و رتبه ای میخواهم که بتوانم دانشگاه اصفهان را انتخاب کنم.
یک سوال دیگر هم داشتم و اینکه برای تجارت الکترونیک چه منبعی را توصیه میکنید؟
با تشکر از مطالب بسیار خوبتون.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    زهرا

سلام
وقت بخیر

شما می‌توانید درس سیستم عامل و مدیریت و یا شبکه را حذف کنید. سعی کنید حتما در کلاس های نکته و تست ساختمان داده و الگوریتم و گسسته شرکت کنید و یا فیلم نکته و تست این دروس را تهیه کنید که اینها بسیار در موفقیت شما تاثیر گذار هستند.
تج...

سلام
وقت بخیر

شما می‌توانید درس سیستم عامل و مدیریت و یا شبکه را حذف کنید. سعی کنید حتما در کلاس های نکته و تست ساختمان داده و الگوریتم و گسسته شرکت کنید و یا فیلم نکته و تست این دروس را تهیه کنید که اینها بسیار در موفقیت شما تاثیر گذار هستند.
تجارت الکترونیک درس نیست که برایش منبع توصیه کنم یک گرایش است و تمامی بهترین منابعی که نیاز دارید را در بالا برای شما معرفی کرده‌ایم

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. امین

سلام و خسته نباشید ببخشید من چندتا از متابع رو تو شهر خودم نتونستم پیدا کنم خواستم بدونم راهی هست ک بشه پیداشون کرد مثل ساختمان داده و الگوریتم و گسسته ممنون

  پیوست ها
 
 1. زهرا    امین

سلام
خسته نباشید
می خواستم بدونم اگه همین سرفصل هایی که ارائه دادید بخونم کنکور فناوری اطلاعات رتبه خوبی میارم

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    زهرا

سلام
وقت بخیر

بستگی به میزان تسلط تون در این دروس دارد، اگر خوب مطالعه کنید حتما می‌تونید رتبه خوبی در کنکور ارشد فناوری اطلاعات بیاورید. مفهومی و عمیق خواندن در کنکور ارشد آی تی و همین طور مهندسی کامپیوتر بسیار اهمیت دارد

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    امین

سلام
وقت بخیر

شما براحتی می‌تونید از طریق فروشگاه های اینترنتی کتاب، کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر ای که نیاز دارید و سفارش بدید و درب منزل تحویل بگیرید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

  پیوست ها
 
 1. Maryam_ng

سلام. ببخشید میشه لطفا یک منبع واسه زبان تخصصی رشته فناوری اطلاعات معرفی کنید؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Maryam_ng

سلام
وقت بخیر

برای زبان تخصصی رشته فناوری اطلاعات می‌تونید کتاب راهیان ارشد و یا کتاب مدرسان و تهیه کنید. البته به دلیل اینکه 90 درصد گرامر و همین طور 60 درصد وکب تکرار کنکورهای ارشد فناوری اطلاعات و همین طور ارشد مهندسی کامپیوتر سال های گذشته...

سلام
وقت بخیر

برای زبان تخصصی رشته فناوری اطلاعات می‌تونید کتاب راهیان ارشد و یا کتاب مدرسان و تهیه کنید. البته به دلیل اینکه 90 درصد گرامر و همین طور 60 درصد وکب تکرار کنکورهای ارشد فناوری اطلاعات و همین طور ارشد مهندسی کامپیوتر سال های گذشته است توصیه می‌کنم که در ابتدا فقط روی کنکورهای سال های گذشته تمرکز کنید و اگر آنها را مطالعه کردید سراغ کتاب‌هایی که معرفی کرده‌ام بروید.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. مهدی

با عرض سلام و خسته نباشید.
گرایش امنیت (فناوری اطلاعات و امنیت) به زیر مجموعه کنکور ارشد کامپیوتر منتقل شده یا هنوز زیر مجموعه It هستش؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    مهدی

سلام
وقت بخیر

بله گرایش امنیت اطلاعات به زیر مجموعه مهندسی کامپیوتر منتقل شده و فقط دانشگاه امنیت ملی است که از طریق رشته آی تی در گرایش امنیت اطلاعات چند نفری ( فقط آقا ) می‌گیرد

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

  پیوست ها
 

سلام برای قبولی در دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی با چه رتبه ایی میتونیم مجاز شیم

  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

هنوز فرصت نکرده ام که کارنامه‌ های نهایی داوطلبان کنکور ارشد آی تی 97 را بررسی کنم و آخرین رتبه قبولی دانشگاه ها در رشته آی تی را بدست بیارم، انشالا این کار را تا قبل از آمدن نتایج کنکور امسال انجام خواهم داد تا داوطلبان کنکور ارشد...

سلام
وقت بخیر

هنوز فرصت نکرده ام که کارنامه‌ های نهایی داوطلبان کنکور ارشد آی تی 97 را بررسی کنم و آخرین رتبه قبولی دانشگاه ها در رشته آی تی را بدست بیارم، انشالا این کار را تا قبل از آمدن نتایج کنکور امسال انجام خواهم داد تا داوطلبان کنکور ارشد آی تی 98 بتوانند از آن برای انتخاب رشته خودشان انتخاب کنند.
اما فکر می‌کنم قبولی در دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی رتبه خیلی خوبی نمی‌خواهد و فکر می‌کنم با رتبه ای حدود 300 یا بیشتر هم بتوانید در این دانشگاه قبول شوید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. پن

منابع من مال هفت هشت سال پیشه میشه همونا رو بخونم یا تفییر کرده ندارم کتاب جدید بخرم

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    پن

سلام
وقت بخیر

می‌توانید از همان منابع قبلی استفاده کنید ولی اگر بتوانید کتاب‌های جدید را تهیه کنید مسلما بهتر است. در کتاب‌های جدید تست‌های این 7 سال اخیر نیز آورده شده است و به هر حال بروز رسانی‌هایی در کتاب‌های کنکور ارشد فناوری اطلاعات صورت...

سلام
وقت بخیر

می‌توانید از همان منابع قبلی استفاده کنید ولی اگر بتوانید کتاب‌های جدید را تهیه کنید مسلما بهتر است. در کتاب‌های جدید تست‌های این 7 سال اخیر نیز آورده شده است و به هر حال بروز رسانی‌هایی در کتاب‌های کنکور ارشد فناوری اطلاعات صورت گرفته است

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. maryam

سلام من اکثرا کتاب های پورانو دارم به عنوان منبع یعنی مناسب نیست ؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    maryam

سلام
وقت بخیر

خودتون باید کتاب ها را مقایسه کنید و با هر کتابی بیشتر راحت هستید با همون کتاب جلو برید

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. افسانه

سلام
ببخشید من میخوام گسسته و ساختمان داده و الگوریتم رو کنار بزارم ونخونم چون تو این سه درس ضعیف هستم.بنظر شما میتونم روزانه تبریز قبول بشم؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    افسانه

سلام
وقت بخیر

درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم مهمترین درس کنکور ارشد فناوری اطلاعات است و از این دو درس 12 سوال ضریب 4 مطرح می شود که تعداد سوال و ضریب آن خود گویای اهمیت فوق العاده این درس است، به هیچ عنوان نباید این درس را کنار بگذارید، اگر...

سلام
وقت بخیر

درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم مهمترین درس کنکور ارشد فناوری اطلاعات است و از این دو درس 12 سوال ضریب 4 مطرح می شود که تعداد سوال و ضریب آن خود گویای اهمیت فوق العاده این درس است، به هیچ عنوان نباید این درس را کنار بگذارید، اگر خودتان نمی توانید بصورت خود خوان درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم را بخوانید در کلاس کنکور آنلاین شرکت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دو درس می توانید به صفحات زیر مراجعه نمایید:
درس ساختمان داده رشته کامپیوتر
طراحی الگوریتم

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به دکتر رامین رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷