منابع کنکور ارشد کامپیوتر

منابع ارشد کامپیوتر 99

1 1 1 1 1 4.78 امتیاز (18 رای)

تحلیلی بر منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99

منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99 چیست؟ بهترین منابع ارشد کامپیوتر کدام ها هستند؟ منابع کنکور ارشد هوش مصنوعی چیست؟ منابع کنکور ارشد نرم افزار چیست؟ و سوالات بسیار دیگری، همه اینها سوالاتی هستند که هر ساله ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان کنکور ارشد کامپیوتر را به خود مشغول می‌کند. برای پاسخ به این سوالات پس از معرفی بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر در تصویر زیر، توضیحات بسیار جامعی ارائه نموده ایم. بنابراین حتما بعد از تماشا عکس زیر به دقت مطالب گفته شده بعد از آن را را مطالعه بفرمایید.

 

 

منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99

 

منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99
منابع رشته مهندسی کامپیوتر

 

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

 

 

تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 99

در کنکور ارشد کامپیوتر ۹۹ دروس مورد آزمون در تمامی گرایش‌های یکسان شده است، این دروس عبارت اند از زبان با ضریب ۱، مجموعه دروس ریاضیات با ضریب ۱ و شامل ۵ درس و مجموعه دروس تخصصی شامل ۹ درس و تنها تفاوت میان گرایش های مختلف در ضرایب متفاوتی است که دروس تخصصی در هر گرایش دارند، برای مطالعه بیشتر در مورد این تغییرات به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر ۹۹ مراجعه کنید. این تغییرات زیاد باعث سر درگمی اکثر داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر 99 شد، به این علت همایش فوق العاده ای در این خصوص برگزار گردید که فیلم این همایش و می‌توانید در زیر مشاهده کنید

 

بررسی تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 99

بررسی بسیار تکنیکی و حرفه ای تغییرات رخ داده

 

 

 

 

شروع آسان

متاسفانه به علت پایه ضعیفی که اکثر دانشجویان کامپیوتر کشور دارند هنگامیکه با کتاب های کنکور شروع به مطالعه می‌کنند چون کتاب های کنکور همه چیز را از پایه درس نداده اند شروع به مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر برای دانشجویان سخت است و کمی اعصاب شان خورد می‌شود و بعضی ها نیز از درس زده می‌شوند، به همین علت در راستای کمک به دانشجویان فیلم های جلسات ابتدایی دروس مهم را تهیه کرده ایم تا دانشجویان کشور بتوانند شروعی مناسب و حرفه ای داشته باشند، سعی کنید قبل از شروع این دروس مهم ابتدا 4 جلسه رایگان زیر را تماشا کنید و بعد از روی کتاب ها مطالعه را شروع کنید. این فیلم ها را می‌توانید براحتی در زیر مشاهده کنید
 
 

 

 

برای شروعی ساده تر از فیلم های زیر شروع کنید

 

فیلم هایی که برای شروع ساختمان نیاز دارید

فیلم آموزشی ساختمان داده جلسه 1

فیلم آموزشی ساختمان داده جلسه 2

آموزش ساختمان داده جلسه 3 بخش 1

 

آموزش ساختمان داده جلسه 3 بخش 2

فیلم آموزشی ساختمان داده جلسه 4

آموزش ساختمان داده جلسه 5

 

فیلم هایی که برای شروع آسان معماری نیاز دارید

معماری کامپیوتر جلسه 1 بخش 1

فیلم آموزش معماری کامپیوتر جلسه 1 بخش 2

آموزش معماری کامپیوتر جلسه 2 بخش 1

 

آموزش معماری کامپیوتر جلسه 2 بخش 2

آموزش معماری کامپیوتر جلسه 3

آموزش معماری کامپیوتر جلسه 4

 

فیلم هایی که برای شروع آسان منطقی نیاز دارید

فیلم آموزشی مدار منطقی جلسه 1

آموزش مدار منطقی جلسه 2

آموزش مدار منطقی جلسه 3

 

فیلم هایی که برای شروع آسان شبکه نیاز دارید

فیلم آموزش شبکه های کامپیوتری جلسه 1

آموزش شبکه های کامپیوتری جلسه 2

آموزش شبکه های کامپیوتری جلسه 3

 

فیلم های ریاضی گسسته که برای شروع نیاز دارید

فیلم آموزش ریاضیات گسسته جلسه 1

جلسه 1 ریاضیات گسسته

فیلم آموزش ریاضیات گسسته جلسه 2

جلسه 2 ریاضی گسسته

فیلم آموزش ریاضی گسسته جلسه 3

جلسه 3 ریاضی گسسته

 

 

بررسی موشکافانه دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر

با توجه به سوالات بسیار جزئی و دقیقی که داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی در مورد منابع می‌پرسند، سعی کردیم هر یک از دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر را بصورت جداگانه و بطور مفصل و با جزییاتی دقیق بررسی کنیم. در همین راستا برای بررسی کامل دروس مهم به صفحات زیر مراجعه کنید:

برای بررسی کامل درس ساختمان داده به صفحه: ساختمان داده

برای بررسی کامل درس معماری کامپیوتر به صفحه: معماری کامپیوتر

برای درس ریاضی گسسته به صفحه: ریاضی گسسته رشته کامپیوتر

برای بررسی درس مدار منطقی به صفحه: مدار منطقی

برای بررسی درس طراحی الگوریتم به صفحه بررسی درس: طراحی الگوریتم

و برای بررسی درس شبکه های کامپیوتری به صفحه: شبکه های کامپیوتری

برای شروع مطالعه برای کنکور ارشد موارد زیر را انجام دهید

1) همایش کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی 99 را تماشا کنید

2) فیلم نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید

3) سایت کنکور کامپیوتر را زیر و رو کنید

4) چهار جلسه اول ساختمان داده، گسسته، منطقی و معماری کامپیوتر را از لینک رو به رو تماشا کنید: https://www.aparat.com/ramin_razavi

بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر

کتاب‌های مرجع و زبان اصلی منابع بسیار خوبی برای مطالعات آکادمیک و دانشگاهی در دوران دانشجویی می‌باشند، اما برای شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر خواندن کتاب‌های مرجع مهندسی کامپیوتر را توصیه نمی‌کنیم (جز در موارد خاص مثلا تمرین‌های کتاب لینز برای درس نظریه زبان‌ها و یا تمرین‌های کتاب CLRS برای درس ساختمان داده و یا کتاب شبکه های کامپیوتری کراس و راس). برای پاسخگویی به تست‌های کنکور کامپیوتر، باید در اولین قدم به دنبال شناسایی درست منابع ارشد کامپیوتر باشید و سپس با توجه به بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر در سال‌های گذشته، برای مطالعه منابع برنامه ریزی بفرمایید. در این رابطه دانشجویان عزیز باید به نکات زیر توجه داشته باشند:
اول اینکه اکثر منابع کنکور ارشد کامپیوتر، براساس منابع اصلی و مرجع نگاشته شده و نویسندگان این کتاب‌ها به نوعی منابع مرجع را تلخیص و روان سازی نموده‌اند، بنابراین مطلبی نیست که در کتب مرجع وجود داشته باشد و در بهترین کتب کنکوری و یا جزوات اساتید برتر کامپیوتر و آی تی موجود نباشد. البته متاسفانه در بعضی دروس کتاب کاملی که تمامی مطالب را به بهترین نحو پوشش دهد وجود ندارد مانند کتاب معماری کامپیوتر.
دوم اینکه شما جهت کسب یک رتبه عالی در کنکور ارشد کامپیوتر، لازم است تا علاوه بر خواندن مباحث درسی، تست‌های متعددی از آزمونهای سالهای گذشته رشته کامپیوتر در هر فصل را پاسخ دهید تا با دیدگاه طراحان سوال آشنا شده و مسیر مطالعه خود را اصلاح بفرمایید که کتاب‌های کنکوری حاوی این تست‌ها هستند.
سوم اينكه در مراجع کامپیوتر مطالبی را خواهيد ديد كه در كنكور ارشد کامپیوتر كمك چندانی به شما نمي‌كند و يا شامل مباحثی هستند كه در كنكور مطرح نمی‌شوند، تمايز بين فصول و سر فصل‌های مهم و غیر مهم درس‌های کامپیوتر به خوبي در كتب مناسب کنکوری رعايت شده است، فصول مهم تمامی دروس را می‌توانید در قسمت بودجه بندی کنکور ارشد کامپیوتر مشاهده کنید.
چهارم اینکه تست‌های یک درس از تنها یک کتاب مرجع طراحی نمی‌شود و برای یک درس مراجع زیادی وجود دارد که خواندن همه آنها برای شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر غیر ممکن است و بجای آنها مطالعه منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99 توصیه می گردد.
 

 

 

بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر
 

مقایسه اشکال مختلف منابع کنکور ارشد کامپیوتر

اگر بخواهیم منابع ارشد کامپیوتر را که شامل 1) فیلم‌های آموزشی 2) کتاب‌ها 3) کلاس آنلاین و 4) فیلم ضبط شده کلاس آنلاین هستند را با هم مقایسه کنیم باید گفت که فیلم‌های آموزشی‌ و کتاب‌ها ایستا هستند (چون دیر به دیر آپدیت می‌شوند) ولی کلاس آنلاین و فیلم ضبط شده کلاس‌های آنلاین پویا (چون در بازه‌های کوتاه مدت آپدیت و به روز می‌شوند) هستند بنابراین بدون شک کلاس‌های آنلاین یا فیلم ضبط شده کلاس‌های آنلاین بهتر از سایر منابع آموزشی هستند. برای مطالعه بیشتر در این مورد به قسمت کلاس های کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

بهترین نحوه شروع برای کنکور ارشد کامپیوتر

بیشترین سوالی که تمامی داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی درگیر آن هستند این هست که چگونه شروع کنیم و چه فیلم ها و یا کلاس هایی تهیه کنیم، در اینجا سعی می‌کنیم که بصورت کامل و شفاف به این سوال بسیار متداول و مهم پاسخ دهیم، اگر بودجه محدودی دارید، مثلا حدود 1 میلیون تومان سعی کنید حتما پکیج فیلم 5 درس (شامل فیلم دورس : ریاضیات گسسته، ساختمان داده،‌طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر و مدار منطقی) و همین طور پکیج فیلم 5 نکته و تست (نکته و تست همین دروس) را تهیه کنید، و مطالعه این دو پکیج را در بخش اول مطالعاتی تون قرار بدید، این بخش حدودا 2.5 الی 3 ماه طول خواهید کشید،‌ حتما پس از مطالعه یک فصل فیلم نکته و تست آن فصل را نگاه کنید، این کار تسلط شما را چندین برابر خواهد کرد و انجام این کار بسیار مهم هست. بعد از بخش اول مطالعاتی شما که 2.5 الی 3 ماه طول می‌کشد، پایه ریاضی شما به شدت قوی شده است، نگاه الگوریتمی پیدا کرده اید و همین طور نگاه کامپیوتری پیدا کرده‌اید و بطور کلی پایه تان قوی می‌شود، این مواردی که بیان شد باعث می‌شود که خیلی راحت بتوانید دروس دیگر را مطالعه کنید و مثلا درسی را که قبلا می‌توانستید در 3 ماه مطالعه کنید اکنون می‌توانید در 1.5 ماه مطالعه کنید حال اینکه در بخش دوم مطالعاتی به سراغ چه دروسی بروید به این بستگی دارد که چه گرایشی بخواهید شرکت کنید. البته در بخش اول نیز با توجه به گرایشی که داوطلبان کنکور ارشد می‌خواهند شرکت کنند می‌توانند یک درس دیگر اضافه کنند، برای بررسی دقیق تر در خصوص برنامه مطالعاتی گرایش هوش مصنوعی و نرم افزار به صفحات دروس کنکور کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و همین طور دروس کنکور ارشد نرم افزار مراجعه کنید، در انتهای این دو صفحه برنامه های پیش نهادی برای داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر 99 پیشنهاد شده است . حال اگر بودجه محدودی ندارید می‌توانید پکیج 5 درس و پکیج 5 نکته و تست را به جای تهیه فیلم در کلاس آنلاین شرکت کنید. به تمامی دانشجویان توصیه می‌کنیم که برای شروع راحت تر فیلم های 4 جلسه ابتدایی دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر را که بصورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار گرفته است را مشاهده اند، در زیر لینک های این فیلم ها را برایتان قرار می‌دهیم:

آموزش مدار منطقی

آموزش معماری کامپیوتر

آموزش ساختمان داده

آموزش ریاضیات گسسته

نحوه مطالعه منابع کنکور ارشد کامپیوتر

برای رسیدن به یک رتبه ارزشمند در کنکور ارشد کامپیوتر شما نیاز به تسلط بالا و خواندن مفهومی و عمقی دروسی که در آزمون ارشد کامپیوتر می‌آید دارید. و برای اینکه بتوانید در دروس کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور ارشد آی تی به تسلط بالا برسید باید بتوانید منابع کنکور ارشد کامپیوتر را درست و علمی بخوانید، بدین سبب و برای اینکه شما بتوانید اصولی و علمی درس بخوانید و در دروس به تسلط بالا برسید، تیم کنکورکامپیوتر مقالات آموزشی علمی و عالی را در قسمت خدمات جدید کنکور کامپیوتر در اختیار شما قرار داده است. توصیه اکید می‌کنیم این مقالات را با صبر و حوصله زیاد مطالعه بفرمایید. همچنین برای نحوه صحیح برنامه ریزی حتما و حتما به قسمت برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه فرمایید و فیلم 0 تا 100 نحوه صحیح مطالعه و برنامه ریزی را مطالعه کنید.

منابع ارشد کامپیوتر با رویکرد کسب رتبه تک رقمی

در بالا بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99 که حاصل سالها تجربه تدریس و مشاوره استاد رضوی در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی است را برای داوطلبین عزیز ارائه کرده ایم. البته شرکت در کلاس‌های کنکور آنلاین و یا تهیه فیلم های کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی تاثیر بسیار بیشتر و عمیق‌تری در فهم و سرعت مطالعه شما عزیزان خواهد داشت، بنابراین به داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی توصیه می‌شود که اگر امکان شرکت در این کلاس‌ها را دارند حتما در این کلاس‌ها شرکت کنند، به دانشجویانی نیز که امکان شرکت در کلاس‌ها را ندارند توصیه می‌کنیم که فیلم ها را تهیه کنند و حداقل در یک کلاس شرکت کنند که در جو رقابت قرار گیرند.

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                 88674964 -021

 

 

 

بهترین منابع ارشد کامپیوتر کدام ها هستند؟

یکی از دغدغه هایی که تمامی داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی با آن مواجه هستند این است که نمی‌دانند بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر چیست، به همین دلیل با استفاده از تجربیات اساتید برتر کشور و همچنین رتبه های برتر سال های گذشته بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر را برای شما معرفی کرده ایم که براحتی و با مراجعه به این صفحه می‌توانید این منابع را مشاهده کنید

برای کسب رتبه زیر 100 در کنکور ارشد کامپیوتر جقدر زمان لازم است؟

پاسخ به این سوال در مورد هر شخصی می‌تواند متفاوت باشد و به فاکتورهایی نظیر پایه هر داوطلب، و اینکه دانشگاه مقطع لیسانس دانشجو چه بوده است و چه معدلی را در آن دانشگاه کسب کرده و قدرت حافظه و میزان هوش داوطلب بستگی دارد و برای یک شخص ممکن است رسیدن به این رتبه حدود 4 ماه و روزی 8 ساعت زمان لازم باشد و برای یک شخص دیگر حدود 9 ماه و روزی 7 ساعت یا بیشتر زمان لازم باشد.

افرادی که پایه ضعیفی دارند از کجا شروع کنند؟

توصیه ما به این افراد این است که اگر می‌توانند برای دروس مهم و پایه ای کنکور کامپیوتر نظیر معماری کامپیوتر، ساختمان داده، ریاضیات گسسته فیلم تهیه کنند، چون در فیلم ها همه مطالب بصورت 0 تا 100 بیان شده اند و تمامی پیش نیازهای ریاضی در فیلم ها گفته شده است دانشجویان پس از مشاهده این فیلم ها هم پایه ریاضی شان قوی شده است و هم نگاه کامپیوتری و الگوریتمی پیدا کرده اند که این موارد به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند دروس دیگر را بصورت راحت تر و خودخوان مطالعه کنند

آیا کنکور ارشد آی تی شرکت کنیم یا کامپیوتر؟

با توجه به شرایط به وجود آمده برای رشته آی تی در سال های اخیر، به دلایل بسیار زیادی به دانشجویان توصیه می‌کنیم که کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند، از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱: ظرفیت پذیرش رشته آی تی بسیار پایین است و به همین علت احتمال قبولی در رشته آی تی بسیار پایین است ۲: دانشگاه‌های رده اول کشور مثل دانشگاه شریف و دانشکده درفنی مهندسی دانشگاه تهران از رشته آی تی دانشجویی نگرفته در سال ۹۸ ۳: تنوع فیلدهایی که در رشته آی تی وجود دارد بسیار بسیار کمتر از رشته مهندسی کامپیوتر است و دست دانشجویان برای انتخاب فیلد خیلی باز نیست ۴: بازار رشته آی تی نسبت به مهندسی کامپیوتر در داخل کشور بسیار ضعیف تر است ۵: اپلای سخت تر دانشجویان آی تی نسبت به مهندسی کامپیوتر و موارد بسیار دیگری وجود دارد که باعث برتری رشته کامپیوتر نسبت به آی تی می‌شود

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب،مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

همه چیز در مورد کنکور ارشد کامپیوتر

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

آموزش معماری کامپیوتر

فیلم‌های آمــوزشی دروس کنکـــور ارشــد کامپیـــوتر وIT

آموزش ساختمان داده

آموزش مدار منطقی

 

 

پاسخ به سوالات پرتکرار داوطلبان

 1. Sara

سلام استاد وقت بخیر من۲۴سالمه ودردی ماه سال پیش کارشناسی ناپیوسته مهندسی نرم افزاررو ازدانشکده فنی وحرفه ای سنندج بامعدل ۱۵گرفتم امسال درکنکور شرکت کردم و هدفم اینه یکی ازدانشگاه های تهران روبیارم اما تاالان هیچ مطالعه ای نداشم منبع هام هم فقط...

سلام استاد وقت بخیر من۲۴سالمه ودردی ماه سال پیش کارشناسی ناپیوسته مهندسی نرم افزاررو ازدانشکده فنی وحرفه ای سنندج بامعدل ۱۵گرفتم امسال درکنکور شرکت کردم و هدفم اینه یکی ازدانشگاه های تهران روبیارم اما تاالان هیچ مطالعه ای نداشم منبع هام هم فقط کتابهای پوران پژوهش تهیه کردم خودم اینطوربرنامه ریزی کردم که کتاب هارو بخونم وبعدبرای درسهای سخت فیلمهاروخریداری کنم ایا میتونم برسونم ومطالعه ای که میتونم داشته باشم روزی هشت ساعت هست .ونمیدونم کتابها کافیه یا خیر؟؟ والان بهتره رو کدوم کتاباتمرکز کنم و با این مطالعه میتونم دانشگاه های تهرانوبیارم؟؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Sara

سلام
وقت بخیر

شما نفرمودید که کدام دانشگاه های تهران می‌خواید قبول بشید؟ من بعید می‌دونم با این شرایط و با این ساعت مطالعه بتونید در دانشگاه های تاپ تهران قبول بشید
همین طور شما نگفتید که در چه گرایشی از کنکور مهندسی کامپیوتر میخواید شرکت کنید؟

...

سلام
وقت بخیر

شما نفرمودید که کدام دانشگاه های تهران می‌خواید قبول بشید؟ من بعید می‌دونم با این شرایط و با این ساعت مطالعه بتونید در دانشگاه های تاپ تهران قبول بشید
همین طور شما نگفتید که در چه گرایشی از کنکور مهندسی کامپیوتر میخواید شرکت کنید؟

جواب این سوالات را به همین پیام ریپلای کنید تا دقیق راهنمایی تون کنم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. لیلی

سلام استاد خسته نباشید
من دو سال پیش در رشته نرم افزار از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 18 فارغ‌التحصیل شدم.
هدفم گرایش هوش هست.
به طور تمام وقت میتونم درس بخونم و از دو هفته قبل شروع کردم و تا الان چهار جلسه گسسته و سه جلسه منطقی رو از فیلمای شما...

سلام استاد خسته نباشید
من دو سال پیش در رشته نرم افزار از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 18 فارغ‌التحصیل شدم.
هدفم گرایش هوش هست.
به طور تمام وقت میتونم درس بخونم و از دو هفته قبل شروع کردم و تا الان چهار جلسه گسسته و سه جلسه منطقی رو از فیلمای شما دیدم.دو فصل اول هوش رو از روی کتاب خوندم و تست زدم.
به طور کلی پکیج پنج درس و پکیج تست پنج درس شما، فیلم کلاس هوش مصنوعی و سیستم عامل استاد شکری رو دارم و کلاس شبکه شما هم ثبت نام کردم.
میخواستم بپرسم که با توجه به دیرکردم در شروع به درس خوندن بهتر هست برای کنکور امسال برنامه‌ریزی کنم یا کنکور 1400؟
درس خوندم به این شکل هست که کل فیلمای درسی رو ببینم و بعد فیلمهای تست رو شروع کنم به نظرتون مناسبه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    لیلی

سلام
وقت بخیر

شما نفرمودید که چه دانشگاهی میخواید قبول بشید؟ به همین پیام ریپلای کنید جواب تون و.

برنامه ای که برای شما مناسب هست در نگاه اول بصورت زیر است

هفته ای 2 جلسه فیلم مدار منطقی
هفته ای 4 جلسه فیلم معماری کامپیوتر
هفته 1 الی 2 جلسه...

سلام
وقت بخیر

شما نفرمودید که چه دانشگاهی میخواید قبول بشید؟ به همین پیام ریپلای کنید جواب تون و.

برنامه ای که برای شما مناسب هست در نگاه اول بصورت زیر است

هفته ای 2 جلسه فیلم مدار منطقی
هفته ای 4 جلسه فیلم معماری کامپیوتر
هفته 1 الی 2 جلسه فیلم ساختمان داده، ابتدا یک جلسه نگاه کنید و اگر سایر کارهای هفته و تونستید انجام بدید بعد جلسه دوم و نگاه کنید
با کلاس هایی که دارید جلو بیاید و بعد از اتمام هر فصل تست های اون فصل و بزنید
اگر وقت اضافه آوردید می‌تونید درس پایگاه داده را هم در برنامه هفتگی تون قرار بدید و هر 10 الی 12 روز یک فصل پایگاه داده از روی کتاب پارس رسانه مطالعه کنید

هر فصلی و که تمام می‌کنید هفته ای 1 جلسه فیلم نکته و تست اون فصل و مشاهده کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. sadri

سلام.درمقطع فوق دیپلم رشته نرم افزار خوانده ام با معدل 18. دانشجوی it بوده ام در مقطع لیسانس.درسم هم همیشه خوب بوده است و جزو شاگردای خوب بوده ام.حالا برای ارشد و مجموعه مهندسی کامپیوتر ثبت نام کرده ام.و میخوام در شاخه نرم افزار در دانشگاه یزد...

سلام.درمقطع فوق دیپلم رشته نرم افزار خوانده ام با معدل 18. دانشجوی it بوده ام در مقطع لیسانس.درسم هم همیشه خوب بوده است و جزو شاگردای خوب بوده ام.حالا برای ارشد و مجموعه مهندسی کامپیوتر ثبت نام کرده ام.و میخوام در شاخه نرم افزار در دانشگاه یزد قبول شوم.خیلی رتبه برایم مهم نیست ولی میخوام حتما قبول شوم. بودجه ام در حد 600 هزار تومان است و میخواهم فیلم های شما را تهیه کنم.فیلمی که قابل دانلود هم باشد.میشه راهنمایی کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    sadri

سلام
وقت بخیر

تمامی فیلم های ما قابل دانلود است. شما بهتر هست فیلم های درس مدار منطقی، معماری کامپیوتر و ساختمان داده و تهیه کنید همین طور فیلم نکته و تست های این 3 درس. همین طور بهتر هست که درس هوش مصنوعی و پایگاه داده را نیز مطالعه کنید، اگر...

سلام
وقت بخیر

تمامی فیلم های ما قابل دانلود است. شما بهتر هست فیلم های درس مدار منطقی، معماری کامپیوتر و ساختمان داده و تهیه کنید همین طور فیلم نکته و تست های این 3 درس. همین طور بهتر هست که درس هوش مصنوعی و پایگاه داده را نیز مطالعه کنید، اگر وقت کردید درس کامپایلر را هم مطالعه کنید
توصیه من به شما این هست که به فکر دانشگاه های بهتری باشید بطور کلی

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. خانم

سلام استاد وقتتون بخیر و خسته نباشید
من خانم ۲۸ساله هستم و کارشناسی دانشگاه پیام نور رشته علوم کامپیوتر با معدل ۱۴ سال ۹۲فارغ التحصیل شدم.سال ۹۵ ارشد هوش خواندم تا سال ۹۷.چون شاغل بودم نتونستم درس بخونم و رفتم غیرانتفاعی.الان میخام واسه ارشد شرکت...

سلام استاد وقتتون بخیر و خسته نباشید
من خانم ۲۸ساله هستم و کارشناسی دانشگاه پیام نور رشته علوم کامپیوتر با معدل ۱۴ سال ۹۲فارغ التحصیل شدم.سال ۹۵ ارشد هوش خواندم تا سال ۹۷.چون شاغل بودم نتونستم درس بخونم و رفتم غیرانتفاعی.الان میخام واسه ارشد شرکت کنم واسه دانشگاه شریف.وقتم آزاد هست ب طور کامل.سر همه کلاس های شما هستم ولی خب تنبلی کردم و با کلاس پیش نیومدم.البته خیلی زود ناامید میشم و انگیزه م رو از دست میدم و با خودم میگم ک نمیتونم ینی میترسم از شکست .نکته و تست هم برای درسای شما گرفتم.هوش با استاد شکری کلاس داشتم از کافه تدریس...تا الان فقط منطقی رو ی دور خواندم بدون تست.و معماری تا جلسه ۱۰ بدون تست و گسسته تا جلسه ۱۰ بدون تست و هوش هم فقط ۴ فصل اول رو خوندم بدون تست.زبان ریاضی نظریه و کامپایلر رو حذف کردم.برای بقیه دروس میخواستم ببینم چجوری برنامه ریزی کنم ک برای گرایش معماری یا شبکه یا امنیت هرکدوم شما بگید برنامه ریزی کنم و بخونم.البته سرکلاس درس میدید میفهمم درسا رو ولی یکم وسواس دارم روی مطالعه و ترس از اینکه فراموش میکنم.....توی تلگرام و اینستاو نت هم کلن نمیرم.فقط خواهش میکنم بهم کمک کنید من بتونم امسال امتیاز ۱۵۰۰ بیارم و بتونم رتبه زیر ۵۰ بگیرم خیلی برام مهمه آینده .تا حالا دیگران برام تصمیم میگرفتن ولی الان میخام خودم رو ب خودم اثبات کنم و بتونم ب خودم افتخار کنم.دچار شکست های زیادی شدم و ب این موفقیت واقعن نیاز دارم.امیدوارم منو راهنمایی کنید.نتونستم ب علت شرایط اقتصادی مشاوره هفته ب هفته بگیرم ولی تک جلسه ای اون اوایل گرفتم فقط گفتید پکیج پنج درس بگیر ک من کلاس آنلاین شرکت کردم....و نیاز ب راهنماییتون دارم. بعدها ک شریف قبول شدم و پولدار شدم شماره حساب بدید واسه پنجاه میلیون?

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    خانم

سلام
وقت بخیر

درس ریاضی گسسته و فعلا نمیخواد روش زیاد وقت بذارید. زبان و ریاضیات و بطور کامل حذف کنید.
اگر میخواید زندگی تون عوض بشه باید ابتدا تفکرات تون عوض بشه، اینکه نا امید میشید و انگیزه تون و از دست میدید، اینکه میترسید و .... همه صفاتی...

سلام
وقت بخیر

درس ریاضی گسسته و فعلا نمیخواد روش زیاد وقت بذارید. زبان و ریاضیات و بطور کامل حذف کنید.
اگر میخواید زندگی تون عوض بشه باید ابتدا تفکرات تون عوض بشه، اینکه نا امید میشید و انگیزه تون و از دست میدید، اینکه میترسید و .... همه صفاتی هستند که باعث می‌شند شما در نهایت موفق نشید. ساعت مطالعه تون و خیلی باید بالا ببرید، تلاش تون خیلی کم هست.
شما علاوه بر این دروس باید سیستم عامل و شبکه و پایگاه داده را هم به برنامه تون اضافه کنید

همین طور از الان باید شروع کنید و هر هفته یک جلسه نکته و تست معماری کامپیوتر و مدار منطقی و ساختمان داده را مشاهده کنید
همین طور سعی کنید هفته ای 3 جلسه فیلم معماری کامپیوتر ببینید

)‌ همین که شما موفق بشید و آینده تون عوض بشه کافی هست.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. miss.fzh

سلام استاد ؛ وقت بخیر ..
من ۹۱ فارغ التحصیل شدم از دانشگاه دولتی تربت حیدریه با معدل ۱۵؛؛؛
بدلیل مشکلاتی که داشتم دیر شروع کردم
تقریبا یک ماهی میشه مطالعه میکنم و تک درسی خوندم البته با مرورمنظم و همراه نکته تستها؛؛
گرایش هوش میخوام شرکت کنم..
ط...

سلام استاد ؛ وقت بخیر ..
من ۹۱ فارغ التحصیل شدم از دانشگاه دولتی تربت حیدریه با معدل ۱۵؛؛؛
بدلیل مشکلاتی که داشتم دیر شروع کردم
تقریبا یک ماهی میشه مطالعه میکنم و تک درسی خوندم البته با مرورمنظم و همراه نکته تستها؛؛
گرایش هوش میخوام شرکت کنم..
طبق برنامه ای که دارم تا ۱۰ بهمن درسای ساختمان منطقی پایگاه و هوش تموم میکنم همراه نکته تستها ؛؛؛ منابعم همه طبق توصیه های شماست فیلمهای شمارو غیر شبکه همه رو دارم با نکته تست ؛؛؛
تا ۱۰ بهمن نمی تونم درس دیگه ای به اینها اضافه کنم برنامه م فشرده ست ،
هدفم دانشگاه فردوسی هست و با توجه به اینکه متاهل هستم روزی ۸ ساعت میتونم مطالعه کنم..
برای بعد از ۱۰ بهمن ازتون برنامه میخوام که چه درسایی و با چه برنامه ای شروع کنم
من پارسال کنکور ندادم ولی درس معماری با فیلمهای شما پارسال خوندم که خیلی طول کشید تا تموم شه و خیلی کم تست زدم و کلا برام خیلی سخت بود البته احتمالا امسال خوندنش راحت تر باشه ولی نمی دونم حذف کنم یا فصلای مهمش بخونم ...
الگوریتم تصمیم دارم فقط گراف بخونم..
نظریه کامپایلر شبکه و سیستم پایه ای ندارم شما کدومارو توصیه مبکنید بخونم؟
برای منابع درسا میتونم فیلم تهیه کنم که سریع تر پیش برم...
بنظرتون میتونم امسال فردوسی بیارم؟
البته شاید نباید اینو میپرسیدم چون من در هر صورت باید امسال فردوسی رو بیارم و همه تلاشم واسش میکنم و درواقع راه دیگه ای ندارم...
مرسی از وقتی که میذارید .. منتظر راهنماییتون هستم .. تشکر..

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    miss.fzh

سلام
وقت بخیر

به نظر من شما از الان هفته ای 1 جلسه نکته و تست معماری کامپیوتر را مشاهده کنید، البته نکته و تست تون باید جدید باشه
بعد از 10 بهمن می‌تونید درس سیستم عامل و مطالعه کنید.
اگر امکان اش و داشتید در کلاس آنلاین شبکه های کامپیوتری هم...

سلام
وقت بخیر

به نظر من شما از الان هفته ای 1 جلسه نکته و تست معماری کامپیوتر را مشاهده کنید، البته نکته و تست تون باید جدید باشه
بعد از 10 بهمن می‌تونید درس سیستم عامل و مطالعه کنید.
اگر امکان اش و داشتید در کلاس آنلاین شبکه های کامپیوتری هم شرکت کنید، اگر با کلاس آنلاین بیاید جلو فقط همون تایمی که سر کلاس هستید وقت تون گرفته میشه

دروس نظریه و کامپایلر و هم حذف کنید. قطعا دانشگاه فردوسی قبول میشید به امید خدا

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. nasiri

سلام استاد وقت بخیر - من گرایش هوش رو انتخاب کردم فیلم ساختمان - معماری - مدار شما رو تموم کردم روزانه 10 تا 11 ساعت مطالعه می کنم میتونم به 12 ساعت هم برسونمش تست کتاب پوران رو هم هر فصل رو 3 بار زدم و برای تسلط بیشتر تست فیلم نکته و تست شما...

سلام استاد وقت بخیر - من گرایش هوش رو انتخاب کردم فیلم ساختمان - معماری - مدار شما رو تموم کردم روزانه 10 تا 11 ساعت مطالعه می کنم میتونم به 12 ساعت هم برسونمش تست کتاب پوران رو هم هر فصل رو 3 بار زدم و برای تسلط بیشتر تست فیلم نکته و تست شما رو تهیه کردم و همچنین فیلم شبکه رو . الان برای الویت دادن به اینکه تست شروع کنم یا شبکه و الگوریتم سردرگمم . و اینکه میتونم امیدوار باشم به قبول شدن تو دانشگاه روزانه ؟ و اینکه درسته گرایش هوش رو انتخاب کردم اما منبعی که بتونم باهاش راه بیافتم پیدا نکردم جلسه اول فیلم استاد ... رو هم دیدم خیلی خلاصه گفته شده و من متوجه هیچی نشدم .

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 1 هفته قبل توسط رامین رضوی razavi ویرایش شد رامین رضوی razavi
 1. رامین رضوی razavi    nasiri

سلام
وقت بخیر

شما اطلاعات کمی در اختیار من قرار دادید، و نگفتید که لیسانس کجا بودید و همین طور معدل تون چند بوده.
همین طور شما به جز 3 درس ساختمان داده و معماری کامپیوتر و مدار منطقی هیچ درس دیگه ای و مطالعه نکردید هنوز؟
جواب این سوالات را به...

سلام
وقت بخیر

شما اطلاعات کمی در اختیار من قرار دادید، و نگفتید که لیسانس کجا بودید و همین طور معدل تون چند بوده.
همین طور شما به جز 3 درس ساختمان داده و معماری کامپیوتر و مدار منطقی هیچ درس دیگه ای و مطالعه نکردید هنوز؟
جواب این سوالات را به همین پیام ریپلای کنید

در مورد درس هوش مصنوعی نظر دانشجویان مختلف متفاوت هست و برخی از دانشجوها با بعضی از اساتید خوب ارتباط برقرار می‌کنند و برخی نمی‌تونند خوب ارتباط برقرار کنند و متاسفانه منبع دیگری که بخوام به شما معرفی کنم وجود ندارد و شما باید با همین منابع موجود درس هوش مصنوعی را مطالعه کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Fariba

سلام استاد وقت بخیر
من22 سالمه، شهریورفارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد گرایش شبکه با معدل 16 شدم و کاردانی هم با معدل 14/50 دانشگاه دولتی الزهراگرایش نرم افزار بودم و برای گرایش امنیت و اولیت دوم شبکه...

سلام استاد وقت بخیر
من22 سالمه، شهریورفارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد گرایش شبکه با معدل 16 شدم و کاردانی هم با معدل 14/50 دانشگاه دولتی الزهراگرایش نرم افزار بودم و برای گرایش امنیت و اولیت دوم شبکه دارم میخونم واسه دانشگاه شریف یا امیرکبیر و علم وصنعت
و منابعی که دارم 5 درس و نکته و تست(منطقی، معماری، ساختمان و الگوریتم، گسسته) فیلم های شمارو دارم و درس های نظریه و هوش و کامپایلر فیلم با نکته و تستاشون تهیه کردم. پایگاه و کتاب دارم و کلاس آنلاین سیستم عامل رو دارم که البته به کلاسشون نرسیدم و فیلم هاشون رو میبینم و کلاس شبکه که با شما دارم
من از نیمه مرداد شروع کردم و درس های منطقی و معماری پایگاه و هوش رو مهر تموم کردم و بعد تموم شدن فصل ها بدون اینکه فیلم نکته و تست و نگاه کنم تست کنکور سالهای قبل رو که میزدم، درصد بالایی رو درست جواب میدادم و نظریه رو هم تا فصل دوم خوندم و کامپایلر رو شروع نکردم. درس ساختمان و الگوریتم رو حذف کردم چون خیلی برام سخته و چالشی بود ریاضیات و زبان هم کاملا حذف کردم
اماآبان و آذر کلا هیچ درسی نخوندم و میشه گفت 80 درصد مطالب رو فراموش کردم. و از دی دوباره درسنامه رو با تستش شروع کردم،هوش فصل 3،پایگاه فصل3، نظریه فصل 2 هنوز،کامپایلر شروع نکردم، منطقی و معماری فصل یک، شبکه هم که با کلاس پیش میام و سیستم عامل جلسه 3 از 11 جلسه
استاد به نظرتون تو این مدت جای جبران هست و میتونم خودمو به سطحی برسونم که بشه تهران قبول شد؟ و اینکه برنامه ام به چ صورتی باشه که نتیجه دلخواهم رو بگیرم و برای تایم مطالعه وقت کاملاازاد دارم

ممنون هستم که پاسخ میدید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Fariba

سلام
وقت بخیر

بله اگر سخت تلاش کنید می‌تونید رتبه خوبی کسب کنید. شما یکبار گفتید که دروس معماری کامپیوتر و هوش مصنوعی و پایگاه داده را تموم کردید ولی باز گفتید که دوباره شروع کردید به مطالعه اینها؟ اگر درست مطالعه کرده باشید نیازی نیست که دوباره...

سلام
وقت بخیر

بله اگر سخت تلاش کنید می‌تونید رتبه خوبی کسب کنید. شما یکبار گفتید که دروس معماری کامپیوتر و هوش مصنوعی و پایگاه داده را تموم کردید ولی باز گفتید که دوباره شروع کردید به مطالعه اینها؟ اگر درست مطالعه کرده باشید نیازی نیست که دوباره مطالعه کنید و می توانید با مرور کردن و دیدن فیلم های نکته و تست مجددا تسلط گذشته و بدست بیارید. برنامه شما باید بصورت زیر باشد

هفته ای نصف جلسه یا یک جلسه نکته و تست مدار منطقی و مشاهده کنید
هفته ای 1 یا حتی بیشتر نکته و تست معماری کامپیوتر را مشاهده کنید
هفته ای 1 جلسه نکته و تست هوش مصنوعی را نگاه کنید
همزمان با مشاهده فیلم های نکته و تست هر جا که نیاز بود مباحث مربوطه را مرور هم بکنید
هفته ای 2 جلسه فیلم سیستم عامل نگاه کنید
پایگاه داده را هم مرور کنید و از روی کتاب شروع کنید به زدن کامل تست های فصل های مختلف
نظریه هفته ای 2 جلسه نگاه کنید
شبکه های کامپیوتری و هم با کلاس بیاید جلو

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. omid

سلام و خسته نباشید،
من متولد 72 هستم لیسانس رو در دانشکده فنی کاشان گرفتم و 95 فارغ التحصیل شدم و از همون زمان به عنوان برنامه نویس استخدام یک شرکت اروپایی شدم... بنا به دلایلی نیاز دارم که ارشد رو بگذرونم و در دانشگاهی مثل شریف فارغ التحصیل بشم...

سلام و خسته نباشید،
من متولد 72 هستم لیسانس رو در دانشکده فنی کاشان گرفتم و 95 فارغ التحصیل شدم و از همون زمان به عنوان برنامه نویس استخدام یک شرکت اروپایی شدم... بنا به دلایلی نیاز دارم که ارشد رو بگذرونم و در دانشگاهی مثل شریف فارغ التحصیل بشم زمان زیاد روزانه ای نمیتونم بابت مطالعه بگذارم و ماکسیموم 4 ساعت هست و اینکه حتما گرایش هوش باید فارغ التحصیل بشم، پایه ام خوبه مخصوصا در برنامه نویسی و کامپایلر همیشه قوی بودم بنظر شما امکان پذیر هست با وجود رقبا ؟ و اینکه اگر هست راهنماییم بکنید که چیکار انجام بدم مرسی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    omid

سلام
وقت بخیر

بعید می‌دونم اگر تا به حال هیچ مطالعه ای نداشتید بتونید با روزی 4 ساعت مطالعه بتونید در گرایش هوش مصنوعی دانشگاه شریف قبول بشید، مگر اینکه استعداد و حافظه خیلی خوبی داشته باشید. اگر می‌خواید بتونید رتبه خوبی کسب کنید باید ساعت...

سلام
وقت بخیر

بعید می‌دونم اگر تا به حال هیچ مطالعه ای نداشتید بتونید با روزی 4 ساعت مطالعه بتونید در گرایش هوش مصنوعی دانشگاه شریف قبول بشید، مگر اینکه استعداد و حافظه خیلی خوبی داشته باشید. اگر می‌خواید بتونید رتبه خوبی کسب کنید باید ساعت مطالعه تون و افزایش بدید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. خدیجه مهجوری

سلام جناب آقای رضوی.وقت بخیر

در مورد برنامه ریزی سوال داشتم. تا الان ساختمان داده و مدار منطقی و گسسته رو همه ویدیوهای درسشون رو دیدم. تست خیلی کم زدم. هرروز از یک کدومش 5 تا تست میزنم. دارم طراحی الگوریتم و معماری و هوش رو میخونم. تا جلسه 4 هر...

سلام جناب آقای رضوی.وقت بخیر

در مورد برنامه ریزی سوال داشتم. تا الان ساختمان داده و مدار منطقی و گسسته رو همه ویدیوهای درسشون رو دیدم. تست خیلی کم زدم. هرروز از یک کدومش 5 تا تست میزنم. دارم طراحی الگوریتم و معماری و هوش رو میخونم. تا جلسه 4 هر سه تاشون رو دیدم.برنامه م اینه که پایگاه و سیستم عامل رو هم بخونم. نظریه و کامپایلر و شبکه و ریاضیات رو حذف کردم.زبان هم روزی 45 دقیقه میخونم.کارشناسی رو دانشگاه علمی کاربردی بودم با معدل 15/17.کاردانی رو دانشگاه ملی زابل بودم با معدل 15/84. میخوام یکی از گرایش های نرم افزار یا هوش(اولویت بیشترم نرم افزار) رو دانشگاه شریف یا تهران قبول بشم.(هدف نهائی اپلای)
از ساعت 10 شب به بعد خیلی خوب میتونم بخونم چون هیچ سروصدایی نیست که تمرکزم رو بهم بریزه.
لیست فیلم هایی که دارم.
ویدیو مدار و تست مدار
معماری و تست معماری
تست سیستم عامل
ویدیو های درس و تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم
ویدیو هوش و تست هوش
تست پایگاه
یه نکته دیگه اینکه همه درس ها رو خیلی خوب متوجه میشم و برام آسون میشه(البته با ویدیوهای شما فقط.چون واقعا خوب توضیح میدید)ولی در هوش پایه ام ضعیفه.
اگر راهنماییم کنید خیلی خیلی ممنونم میشم.
با تشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

بین گرایش نرم افزار و هوش مصنوعی دقیقا باید روی یک گرایش تمرکز کنید چون این دو گرایش از لحاظ ضرایب دروس خیلی با هم فرق دارند، توصیه من به دانشجوها بیشتر هوش مصنوعی هست ولی خب شما نرم افزار انتخاب اصلی تون هست
شما نگفتید که روزی چند...

سلام
وقت بخیر

بین گرایش نرم افزار و هوش مصنوعی دقیقا باید روی یک گرایش تمرکز کنید چون این دو گرایش از لحاظ ضرایب دروس خیلی با هم فرق دارند، توصیه من به دانشجوها بیشتر هوش مصنوعی هست ولی خب شما نرم افزار انتخاب اصلی تون هست
شما نگفتید که روزی چند ساعت مطالعه می‌کنید؟
اینکه روزی 45 دقیقه زبان می‌خونید خیلی زیاد هست با توجه به اهمیت کم زبان در کنکور ارشد کامپیوتر 99 با توجه به تغییرات به وجود آمده
روزی 5 تا تست از دروس ساختمان داده و مدار منطقی و ریاضیات گسسته هم کار حرفه ای نیست، شما باید هر هفته 1 جلسه نکته و تست ساختمان داده و مدار منطقی را مشاهده کنید.
هفته ای 1 جلسه فیلم طراحی الگوریتم ببینید
هفته ای 2 جلسه فیلم هوش مصنوعی و مشاهده کنید
هفته ای 3 جلسه فیلم معماری کامپیوتر ببینید
به نظر من با توجه به شرایط تون اگر ساعت مطالعه تون خوب باشه الان می‌تونید سیستم عامل و هم به برنامه تون اضافه کنید.
من نظرم این هست که از بین دو درس نظریه و کامپایلر یکی را هم مطالعه کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام استاد.ممنونم از راهنمایی تون و وقتی که گذاشتید.
از ساعت 10 شب تا 6 صبح و از ساعت 4بعدازظهر تا 7شب ساعات مطالعه م هستن.
در مورد پایگاه چیزی نگفتید

  پیوست ها
 

خواهش میکنم.
باید ساعت مطالعه تون و بیشتر کنید به نظر من با توجه به شرایطی که دارید

هر 10 الی 12 روز یک فصل پایگاه داده را از روی کتاب پارس رسانه مطالعه کنید. توجه کنید که این گفته فقط در مورد کتاب پارس رسانه هست

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. رادین

سلام استاد وقت شما بخیر..
استاد من ویدئوهای زیر رو از کافه تدریس تهیه کردم :
(ویدئو گسسته-ویدئو ساختمان-ویدئو الگوریتم-ویدئو منطقی-ویدئو معماری) و (نکته و تست گسسته-نکته و تست ساختمان-نکته و تست الگوریتم-نکته و تست منطقی-نکته و تست معماری) و...

سلام استاد وقت شما بخیر..
استاد من ویدئوهای زیر رو از کافه تدریس تهیه کردم :
(ویدئو گسسته-ویدئو ساختمان-ویدئو الگوریتم-ویدئو منطقی-ویدئو معماری) و (نکته و تست گسسته-نکته و تست ساختمان-نکته و تست الگوریتم-نکته و تست منطقی-نکته و تست معماری) و (کلاس آنلاین 99 هوش مصنوعی-کلاس آنلاین 99 پایگاه داده) و (نکته و تست کامپایلر-نکته و تست سیستم عامل)

من میخوام هر طور که شده روزانه نرم افزار فردوسی مشهد قبول بشم. من می تونم روزانه حدود 8 ساعت وقت بگذارم و کارشناسی دانشگاه صنعتی قوچان بودم، متولد 74 هستم و معدلم تقریبا 15 هست.
با توجه به 3 ماه زمانی که تا کنکور مونده، من الان چطور و چه درس هایی رو اول بخونم که به هدفم برسم؟ اصلا شدنی هست توی این مدت به هدفم برسم؟
آیا اگر نکته و تست های 5 درس + ویدئو هوش + ویدئو پایگاه + نکته و تست کامپایلر و نکته و تست سیستم عامل رو اول ببینم و بعدش اگر وقت شد یا اشکالی بود برم سراغ ویدئو کامل 5 درس؛ این روش خوبیه که بتونم از زمانم بهینه استفاده کنم؟

و اینکه تعداد سوالاتی که از هر درس در کنکور 99 خواهد اومد چه زمانی مشخص میشه؟!

ممنون هستم که پاسخ میدین.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    رادین

سلام
وقت بخیر


شما نفرمودید که تازه می‌خواید شروع کنید یا اینکه مقداری از بعضی دروس را خوانده اید، حدس میزنم تا کنون چیزی مطالعه نکردید. به نظر من راحت نرم افزار دانشگاه فردوسی قبول می‌شید، اما توصیه من با توجه به سن تون این هست که به دانشگاه...

سلام
وقت بخیر


شما نفرمودید که تازه می‌خواید شروع کنید یا اینکه مقداری از بعضی دروس را خوانده اید، حدس میزنم تا کنون چیزی مطالعه نکردید. به نظر من راحت نرم افزار دانشگاه فردوسی قبول می‌شید، اما توصیه من با توجه به سن تون این هست که به دانشگاه های بهتری فکر کنید حتی اگر امسال نشد

بهتر هست بعضی از دروسی که ضعیف هستید فیلم درس اش هم دیده بشود و اگر در درسی خوب هستید مستقیما به سراغ نکته و تست بروید. اگر در همه دروس ضعیف هستید بهتر هست که برنامه زیر را اجرا کنید

هفته ای 2 جلسه فیلم مدار منطقی
هفته ای 2 فصل نظریه
بعد از اینکه نظریه تا فصل 5 خواندید هفته ای 2 فصل کامپایلر هم به برنامه تون اضافه کنید
هر هفته یا هر 10 روز سعی کنید یک فصل سیستم عامل را نیز بخوانید
کلاس هوش مصنوعی و پایگاه داده را با کلاس جلو بروید
هر فصلی را که تمام کردید فیلم نکته و تست آن فصل را کم کم و در هفته های متوالی مشاهده کنید
اگر وقت اضافه آوردید هفته ای 2 جلسه فیلم ساختمان داده نیز ببینید. فعلا فقط همین برنامه را اجرا کنید

تعداد سوالات را هیچ وقت سنجش بطور رسمی و غیر رسمی اعلام نمی‌کند، حدس بنده این است که از هر درس تخصصی 5 تست مطرح شود به جز درس ساختمان داده و الگوریتم که احتمالا 10 تست خواهد داشت

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. محمد

سلام استاد.من برای من برای گرایش شبکه میخونم هدفم قبول شدن در دانشگاه چمران اهواز هست. دانشگاه محل تحصیلم هم همین دانشگاه بوده 2سال میشه که هیچ مطالعه ای نداشتم فقط از یک ماهی هست که شروع کردم مدار منطقی رو با ویدیو های آموزشی شما خوندم و گسسته...

سلام استاد.من برای من برای گرایش شبکه میخونم هدفم قبول شدن در دانشگاه چمران اهواز هست. دانشگاه محل تحصیلم هم همین دانشگاه بوده 2سال میشه که هیچ مطالعه ای نداشتم فقط از یک ماهی هست که شروع کردم مدار منطقی رو با ویدیو های آموزشی شما خوندم و گسسته رو هم تا انتهای فصل 2 خوندم. همه ی ویدیو های اموزشی(ساختمان داده،مدار منطقی،الگوریتم،گسسته،معماری)همراه با تست شما رو تهیه کردم شاغل هستم و روزانه 10 ساعت میخونم

بنظرتون امسال شانسی برای قبول دارم

چه درس های رو حذف کنم

استاد چیکار کنم تا بتونم قبول بشم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    محمد

سلام
وقت بخیر

اولا نظر من این هست که به دانشگاه بهتری فکر کنید، چون اگر میخواید آینده روشنی داشته باشید حتما باید ارشد را در دانشگاه خوبی بخونید
دوما نظر من این هست که شما دروس زبان و ریاضیات را بطور کلی حذف کنید و همین طور برای قبولی در این...

سلام
وقت بخیر

اولا نظر من این هست که به دانشگاه بهتری فکر کنید، چون اگر میخواید آینده روشنی داشته باشید حتما باید ارشد را در دانشگاه خوبی بخونید
دوما نظر من این هست که شما دروس زبان و ریاضیات را بطور کلی حذف کنید و همین طور برای قبولی در این دانشگاه می‌توانید دروس نظریه و کامپایلر و پایگاه داده را نیز حذف کنید، همین طور پیشنهاد می‌کنم که برنامه زیر را اجرا کنید

هفته ای 3 الی 4 جلسه فیلم معماری کامپیوتر را مشاهده کنید
هفته ای 1 جلسه نکته و تست مدار منطقی را ببینید
در کلاس های آنلاین شبکه های کامپیوتری شرکت کنید و شبکه را با کلاس جلو بیاید
ساختمان داده هفته ای 1 الی 2 جلسه نگاه کنید
و سیستم عامل را نیز هر 10 روز یک فصل از کتاب پارس رسانه مطالعه کنید
همین طور نظر من این هست که درس هوش مصنوعی را هم مطالعه کنید و اگر از روی کتاب میخوانید هفته ای 2 فصل و اگر با فیلم جلو می‌روید هفته ای 2 الی 3 جلسه را بخوانید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. حمیدرضا

سلام استاد وقت به خير ،من هدفم هوش شريف هست
5درس و 5نکته تست را دارم +
شبکه سيستم عامل کامپايلر و نظريه کلاس هستم
نکته تست کامپايلر و نظريه و فيلم پايگاه و هوش رو هم دارم
گسسته فيلمش داره تموم ميشه منطقي نصفه شده
و کلاسا رو همزمان با کيفيت دارم...

سلام استاد وقت به خير ،من هدفم هوش شريف هست
5درس و 5نکته تست را دارم +
شبکه سيستم عامل کامپايلر و نظريه کلاس هستم
نکته تست کامپايلر و نظريه و فيلم پايگاه و هوش رو هم دارم
گسسته فيلمش داره تموم ميشه منطقي نصفه شده
و کلاسا رو همزمان با کيفيت دارم پيش ميرم
ساختمان داده رو فيلماش رو هنوز نديدم ،الگوريتم کلاس دارم با شما
ميتونم 5 روزه فيلماي ساختمان رو ببينم برسم به کلاس الگوريتم چون درسشم بلدم
تمام روز درس ميخونم ،10 تا 12 ساعت
يکمي طول کشيد تا راه رو پيدا کنم
کتاب هم تقريبا همه منابع پيشنهادي شما رو دارم
سوالم اينه درسي رو حذف کنم يانه ؟ و توصيه خاصي در مورد برنامه من داريد ؟
مشاوره هم رزرو کرده بودم در زمان تماسم کار پيش اومد نشد باهاتون صحبت کنم
حس ميکنم کليشه و اسکلت برنامم يکم نياز به دقيق تر شدن داره
متاسفانه به دليل درگيريهاي عجيب که با موسسات ديگر داشتم وقت از دست دادم و کمي دير با شما آشنا شدم
سپاس از عشق شما .

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    حمیدرضا

سلام
وقت بخیر


شما فرمودید که پکیج 5 درس و 5 نکته و تست و دارید ولی نگفتید که آیا چیزی از اینها و هم مطالعه کردید یا خیر، لطفا جواب به این سوال و به همین پیام ریپلای کنید و اگر مطالعه داشتید در هر درس دقیق مشخص کنید که به چه میزان بوده

برنامه...

سلام
وقت بخیر


شما فرمودید که پکیج 5 درس و 5 نکته و تست و دارید ولی نگفتید که آیا چیزی از اینها و هم مطالعه کردید یا خیر، لطفا جواب به این سوال و به همین پیام ریپلای کنید و اگر مطالعه داشتید در هر درس دقیق مشخص کنید که به چه میزان بوده

برنامه ای که به شما توصیه میکنم به صورت زیر هست، البته با توجه به جواب تون به سوال بالا به برنامه شما مواردی اضافه میشه و ممکن هست تغییراتی هم داشته باشه

هفته ای 2 جلسه فیلم ساختمان داده ببینید. البته در هفته اول می‌توانید وقت بیشتری روی ساختمان داده بذارید و 5 جلسه نگاه کنید
هفته ای 2 الی 3 جلسه فیلم پایگاه داده را مشاهده کنید.
از هفته دوم به بعد هر هفته 2 الی 3 جلسه فیلم هوش مصنوعی را مشاهده کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. saeed

استاد ببخشید پیرو سوال قبل من همه منابعم رو همون هایی که شما توصیه کردین رو دارم و فیلم های شما.و گرایش نرم افزار یا هوش میخوام بخونم.ولی الان تمرکزم روی نرم افزار هس.

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    saeed

پاسخ تون و در پیام پایین دادم. لطفا سعی کنید که پیام های جدیدی که می‌دید و به همون پیام های قبلی ریپلای کنید

  پیوست ها
 
 1. saeed

سلام استاد خسته نباشید.ببخشید من دانشگاه دولتی گیلان درس خوندم و معدل لیسانسم هم 15 بوده.تا الانم ساختمان و منطقی از رو فیلم شما نکته و تست ندیدم هنوز و پایگاه و نظریه البته بدون تست.میتونم روزی ۱۵ ساعتم بخونم به نظرتون با چه برنامه ای پیش برم که...

سلام استاد خسته نباشید.ببخشید من دانشگاه دولتی گیلان درس خوندم و معدل لیسانسم هم 15 بوده.تا الانم ساختمان و منطقی از رو فیلم شما نکته و تست ندیدم هنوز و پایگاه و نظریه البته بدون تست.میتونم روزی ۱۵ ساعتم بخونم به نظرتون با چه برنامه ای پیش برم که رتبه زیر ۵۰ و یا ۱۰ باشم.فیلمهای شما رو دارم به همراه نکته تست های شما.بقیه دروس رو هم از کتاب میخونم. استاد برنامه مرورم چطوری باشه تو این سه ماه.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    saeed

سلام
وقت بخیر

شما باید بین دو گرایش نرم افزار یا هوش مصنوعی یکی را انتخاب کنید و نمی‌توانید هر دو گرایش و انتخاب کنید

با فرض اینکه روی گرایش نرم افزار تمرکز کنید شما باید الان روی دروس هوش مصنوعی و سیستم عامل و معماری کامپیوتر تمرکز کنید بعلاوه...

سلام
وقت بخیر

شما باید بین دو گرایش نرم افزار یا هوش مصنوعی یکی را انتخاب کنید و نمی‌توانید هر دو گرایش و انتخاب کنید

با فرض اینکه روی گرایش نرم افزار تمرکز کنید شما باید الان روی دروس هوش مصنوعی و سیستم عامل و معماری کامپیوتر تمرکز کنید بعلاوه اینکه هفته ای 1 جلسه نکته و تست ساختمان داده و 1 جلسه نکته و تست مدار منطقی و بخونید. همین طور تست های فصل های پایگاه داده و نظریه زبان ها و بزنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. saeed    رامین رضوی razavi

استاد ببخشید کامپایلر و الگوریتم رو چی کار کنم .من برنامم این هس که کامپایلر و الگوریتم رو تا نصف بهمن ماه بخونم بعد شرو کنم معماری و هوش و بعد سیستم عامل رو تا اخر اسفند بخونم به نظرتون درسته کارم واینکه میرسم تا رتبه خوبی بیارم؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    saeed

به نظر من روی طراحی الگوریتم زمان کمتری بذارید و از الان روی دروس کامپایلر و معماری کامپیوتر و هوش مصنوعی و سیستم عامل تمرکز کنید.

  پیوست ها
 
 1. Nsh

سلام روز بخیر
استاد امکانش هست که راهنمایی کنید و بفرمایید که بهترین حالت خوندن نکته و تست ها به چه صورت هست؟
من فیلم پنج درس همراه با مرور و تموم کردم الان که میخوام شروع کنم برای نکته و تست ها نمیدونم به چه صورت فیلم ببینم که بهترین بازده را...

سلام روز بخیر
استاد امکانش هست که راهنمایی کنید و بفرمایید که بهترین حالت خوندن نکته و تست ها به چه صورت هست؟
من فیلم پنج درس همراه با مرور و تموم کردم الان که میخوام شروع کنم برای نکته و تست ها نمیدونم به چه صورت فیلم ببینم که بهترین بازده را داشته باشه
( متاسفانه برخلاف حرف شما که گفته بودید همزمان دیده بشن نکته و تست ها و درسنامه ها من اینکارو نکردم???‍♀)
ولی با شرایط موجود من ممکنه راهنمایبم کنید؟?
برنامه ای که برای خودم دارم اینه که حدودا تا هفته اول بهمن ماه نکته و تست این پنج درس هم تمام کنم و از اول بهمن تا آخر اسفند درس های(کامپایلر و هوش و شبکه و پایگاه و نظریه) را تمام کنم (ساعت مطالعم روزی 15 ساعت هست) به نظرتون میتونم تموم کنم؟ و مطلوب هست این برنامه از نظر شما؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Nsh

سلام
وقت بخیر

بهترین حالت خواندن فیلم های نکته و تست به این شکل است که پس از اینکه هر فصل و تموم کردید فیلم های نکته و تست اون فصل را آرام آرم نگاه کنید، برای این می‌گویم کم کم که مرور هم انجام بشود، منظور از کم کم این است که مثلا اگر یک فصل را...

سلام
وقت بخیر

بهترین حالت خواندن فیلم های نکته و تست به این شکل است که پس از اینکه هر فصل و تموم کردید فیلم های نکته و تست اون فصل را آرام آرم نگاه کنید، برای این می‌گویم کم کم که مرور هم انجام بشود، منظور از کم کم این است که مثلا اگر یک فصل را تمام کردید و آن فصل 3 جلسه فیلم نکته و تست دارد شما هر هفته 1 جلسه آن را نگاه کنید.
دقت کنید که فیلم ها را مثل فیلم سینمایی نباید نگاه کنید و باید قبل از حل هر سوال pause بزنید و خودتون به سوال فکر کنید و سعی کنید خودتون سوال را حل کنید و بعد از مثلا 1 دقیقه پلی کنید و اگر سوال آسان بود که به سراغ سوال بعدی می‌روید ولی اگر سوال بسیار نکته داشت دوباره pause میزنید و حال سعی می‌کنید با اینکه پاسخ را دیده اید خودتان یکبار 0 تا 100 سوال را روی کاغذ حل کنید.
حال اگر شما این کار را نکرده اید و درسی را تمام کرده اید بدون اینکه نکته و تست هایش را دیده باشید سعی کنید هفته ای 2 جلسه نکته و تست از هر درس نگاه کنید.
به نظر من لازم نیست که نکته و تست ها و یکدفعه تمام کنید و اون درس هایی را هم که گفتید از الان می‌تونید موازی شروع کنید به مطالعه کردن. در ضمن شما نگفتید که چه گرایشی می‌خواهید شرکت کنید بنابراین من نمی‌دونم که انتخاب درس هاتون مناسب هست یا خیر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. نیاز

سلام استاد وقتتون بخیر
استاد من برای گرایش هوش میخونم و هدفم یکی از سه دانشگاه تاپ تهران هست روزی 12 ساعت میتونم مطالعه داشته باشم ، تا الان معماری ، منطقی ، پایگاه ، نظریه ، ساختمان داده و الگوریتم رو خوندم ؛ سطح زبانمم خوبه بدون مطالعه...

سلام استاد وقتتون بخیر
استاد من برای گرایش هوش میخونم و هدفم یکی از سه دانشگاه تاپ تهران هست روزی 12 ساعت میتونم مطالعه داشته باشم ، تا الان معماری ، منطقی ، پایگاه ، نظریه ، ساختمان داده و الگوریتم رو خوندم ؛ سطح زبانمم خوبه بدون مطالعه میتونم بزنم تخصصی و گرامر رو


نکته و تست مدار رو تا جلسه ششم دیدم دکتری رو فعلا ندیدم

نکته و تست معماری چون اشکال داشتم تو حل کردن سوالات فصل به فصل درآوردم کدوم جلسه ها هستن فصل به فصل میدیدم ولی الان میخوام از اول نگاه کنم تست هایی رو که نگاه نکردم

ساختمان داده و الگوریتم تو برنامه ام همیشه هست یک روز درمیان

الان سیستم عامل و هوش و کامپایلر رو دارم میخونم ، هوش و کامپایلر رو تا نصف خوندم سیستم عامل فصل زمانبندی ها هستم

الان من نکته و تست معماری رو چطوری بخونم ؟ هر هفته یه جلسه نکته و تست معماری کافیه ؟

و اینکه مرور درس های پایگاه و نظریه و مدار چطوری باشه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    نیاز

سلام
وقت بخیر

اولا باید این مورد را به شما گوشزد کنم که با توجه به تغییراتی که در کنکور ارشد کامپیوتر 99 به وجود آمده است زبان از اهمیت بسیار پایینی برخوردار است و توصیه من به اکثر دانشجویان این است که زبان را حذف کنند و یا وقت بسیار کمی برای آن...

سلام
وقت بخیر

اولا باید این مورد را به شما گوشزد کنم که با توجه به تغییراتی که در کنکور ارشد کامپیوتر 99 به وجود آمده است زبان از اهمیت بسیار پایینی برخوردار است و توصیه من به اکثر دانشجویان این است که زبان را حذف کنند و یا وقت بسیار کمی برای آن بگذارند
شما الان باید وقت خوبی روی 3 درس شبکه های کامپیوتری، هوش مصنوعی و سیستم عامل بگذارید، می‌توانید کمی از زمان خواندن الگوریتم کم کنید و به زمان این 3 درس اضافه کنید، به نظر من شما باید به جای کامپایلر بیشتر روی شبکه تمرکز می‌کردید. نتیجه اینکه کمی از تایم الگوریتم و کامپایلر کم کنید و به 3 درس هوش و سیستم عامل و شبکه بدهید، البته کار دیگری هم می‌توانید بکنید و این هست که شبکه را با کلاس شبکه های کامپیوتری که تازه شروع شده جلو بیاید اینطوری شبکه وقت کمتری هم از شما می‌گرد
در مورد نکته و تست معماری کامپیوتر هم متوجه نشدم، خود نکته و تست معماری کامپیوتر مبحث به مبحث هست و نیازی نبوده شما تقسیم بندیش کنید، شما سعی کنید هر هفته 1 تا 2 جلسه نکته و تست معماری کامپیوتر را نگاه کنید
برای مرور دروس نظریه و پایگاه داده و مدار منطقی می‌توانید تست های کل کتاب را به 4 قسمت 4K و 4K+1 و 4k+2 و 4K+3 تقسیم کنید و هر هفته یک بخش را بزنید، اگر برنامه تون سنگین هست و به این کار نمی‌رسید هر 10 روز یک قسمت را بزنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Farzam

سلام استاد
وقت شما بخیر
من هدفم دانشگاه های دولتی تهران و اولویت دانشگاه های تاپ هست
راستش خیلی گرایش برام مهم نیست و دانشگاه خوب مهمتر هست ولی بیشتر علاقم گرایش نرم افزار هست
من تا الان دروس ساختمان و بخشی از الگوریتم، منطقی، معماری، نظریه و...

سلام استاد
وقت شما بخیر
من هدفم دانشگاه های دولتی تهران و اولویت دانشگاه های تاپ هست
راستش خیلی گرایش برام مهم نیست و دانشگاه خوب مهمتر هست ولی بیشتر علاقم گرایش نرم افزار هست
من تا الان دروس ساختمان و بخشی از الگوریتم، منطقی، معماری، نظریه و بخشی از گسسته رو‌ مطالعه کردم و میخوام که با ویدیو های نکته و تست مرور ۵ درس رو انجام بدم
حالا چند سوال از شما دارم اینکه اولا اصلا با توجه به اینکه منطقی و معماری ضریب ۲ در گرایش نرم افزار دارند من کار درستی کردم خوندم این دو درس رو یا ارزش ندارند و اینکه به نظر شما حذف درس گسسته با توجه به وقت گیر بودنش عاقلانه هست یا خیر.
و موضوع مهم دیگه اینکه سایر دروسی که باید مطالعه کنم به نظر شما با توجه به اینکه ۳ ماه و نیم باقیمونده کدوم دروس با توجه به حجم و خوش قلق بودن سوالات و همچنین ضریبش در نرم افزار مطالعه بشه و کدوم دروس میتونه حذف بشه ( از بین دروس سیستم عامل ، کامپایلر ، هوش مصنوعی و شبکه)
با تشکر فراوان از شما

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Farzam

سلام
وقت بخیر

در مورد سوال اول تون که در مورد درس منطقی و معماری کامپیوتر در گرایش نرم افزار پرسیدید باید بگم که کار خوبی کردید اینها و خوندید، در مورد خواندن و نخواندن یک درس خیلی ساده انگارانه هست که بخوایم فقط به ضریب اون درس توجه کنیم، مدار...

سلام
وقت بخیر

در مورد سوال اول تون که در مورد درس منطقی و معماری کامپیوتر در گرایش نرم افزار پرسیدید باید بگم که کار خوبی کردید اینها و خوندید، در مورد خواندن و نخواندن یک درس خیلی ساده انگارانه هست که بخوایم فقط به ضریب اون درس توجه کنیم، مدار منطقی و معماری کامپیوتر دروس امنی محسوب می‌شوند به این معنا که می‌توانید به تمامی تست های این دو درس پاسخ بدهید و همین طور مدار منطقی حجم بسیار کمی دارد و همین طور در سر جلسه نیز زمان کمی از شما می‌گیرد بنابراین حتی مدار منطقی مهم ترین درس کنکور ارشد کامپیوتر محسوب می‌شود.
در مورد سوال دوم تون بسیاری از فصل های ریاضی گسسته پیش نیاز دروس دیگر رشته کامپیوتر هست و بنابراین توصیه میکنم حداقل فصول شمارش، منطق، روابط بازگشتی و گراف را مطالعه کنید.
از بین دروسی که گفتید اگر میخواهید 1 درس را حذف کنید توصیه من شبکه های کامپیوتری یا سیستم عامل برای گرایش نرم افزار است. البته اینها نسبی است و به پایه شما هم بستگی دارد و شاید برای یک شخص دیگر بهتر باشد شبکه و کامپایلر را حذف کند. در ضمن شما ابتدا پیام تون گفتید براتون مهم نیست چه گرایشی و بعد گفتید گرایش نرم افزار برای همین این توصیه های من فقط برای گرایش نرم افزار صادق هست و اگر مثلا گرایش هوش مصنوعی را می‌گفتید برنامه چیزهای دیگری به شما می‌گفتم

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. sara

سلام وقت بخیر استاد
میخواستم ببینم برای قبولی در ارشد نرم افزار در دانشگاه اصفهان یا صنعتی اصفهان تا چه رتبه ای قبوله؟؟؟؟؟؟ممنوون

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    sara

سلام
وقت بخیر

در پاسخ به سوال شما نمی‌توان یک عدد ثابت ای را ارائه داد به این علت که هر سال آخرین رتبه قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر در گرایش های مختلف و در دانشگاه های مختلف تغییر می‌کند. اما اگر یک حدودی میخواید دست تون بیاد باید به قسمت

سلام
وقت بخیر

در پاسخ به سوال شما نمی‌توان یک عدد ثابت ای را ارائه داد به این علت که هر سال آخرین رتبه قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر در گرایش های مختلف و در دانشگاه های مختلف تغییر می‌کند. اما اگر یک حدودی میخواید دست تون بیاد باید به قسمت
کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 98 مراجعه کنید، در اونجا کارنامه های بسیاری همراه با محل قبولی شون قرار داده شده که با توجه به آنها می توانید آخرین رتبه قبولی را حدس بزنید
بعنوان مثال سال گذشته با رتبه 768 در نرم افزار شبانه دانشگاه اصفهان قبول شده اند

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. مصطفی کاظمیان

سلام روز بخیر استاد
من کارشناسی شبکه های کامپیوتری علمی کاربردی میخونم ترم آخرم معدلم حدود ۱۶
علاقم بیشتر هوش مصنوعی هست می خواستم بدونم کدوم درس ها بیشتر وقت بزارم بخونم تو این ۳ونیم ماه باقیمانده تا کنکور ارشد.
سوال دیگم هم اینه که با توجه به...

سلام روز بخیر استاد
من کارشناسی شبکه های کامپیوتری علمی کاربردی میخونم ترم آخرم معدلم حدود ۱۶
علاقم بیشتر هوش مصنوعی هست می خواستم بدونم کدوم درس ها بیشتر وقت بزارم بخونم تو این ۳ونیم ماه باقیمانده تا کنکور ارشد.
سوال دیگم هم اینه که با توجه به اینکه تعداد سوالات ریاضی و زبان بیشتر از هر درس تخصصی هست تاثیرشون هم روی نمره کل به همون اندازه زیاد هست؟ یا اینکه معدل هر درس ضربدر ضریب هر درس میشه
ممنون از پاسخگویی شما

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

شما نگفتید که روزی چند ساعت میخواید مطالعه کنید و چه دانشگاهی میخواید قبول بشید
شما باید روی دروس مدار منطقی، معماری کامپیوتر، شبکه های کامپیوتر، هوش مصنوعی و سیستم عامل وقت بذارید. در مورد سوال دوم تون درصد هر درس ضربدر ضریب اون...

سلام
وقت بخیر

شما نگفتید که روزی چند ساعت میخواید مطالعه کنید و چه دانشگاهی میخواید قبول بشید
شما باید روی دروس مدار منطقی، معماری کامپیوتر، شبکه های کامپیوتر، هوش مصنوعی و سیستم عامل وقت بذارید. در مورد سوال دوم تون درصد هر درس ضربدر ضریب اون میشه و بنابراین تاثیر زبان و ریاضیات در کنکور ارشد کامپیوتر 99 بسیار ناچیز است و توصیه من به دانشجوها این هست که کل ریاضیات به جز ریاضی گسسته را حذف کنند و همین طور زبان را نیز در حد روزی 20 دقیقه وقت بگذارند، حتی زبان را نیز می‌توانید حذف کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. بهرام یاری

سلام استاد وقتتون بخير
مي خواستم يه سوال ازتون بپرسم ،من الان منطقي و معماري و ساختمان داده و تموم کردم( با فيلم هاي درس خودتون ) و الان فقط تست و دوره محور دارم کار مي کنم روشون ( با فيلم هاي نکته و تست خودتون ) و فکر مي کنم الگوريتم هم تا ۲...

سلام استاد وقتتون بخير
مي خواستم يه سوال ازتون بپرسم ،من الان منطقي و معماري و ساختمان داده و تموم کردم( با فيلم هاي درس خودتون ) و الان فقط تست و دوره محور دارم کار مي کنم روشون ( با فيلم هاي نکته و تست خودتون ) و فکر مي کنم الگوريتم هم تا ۲ هفته ديگه همراه با مرور تموم کنم و سيستم عامل و هوش و شبکه هم بيشتر از نصفشو خوندم و هدفم قبولي توي دانشگاه هاي تهران است
و روزانه مينيموم ۸ساعت هم مطالعه دارم . (بیشتر هم میشه ساعت مطالعه ام اما کمتر نمیشه)
سوالم الان اينه که استاد براي قبولي توي گرايش هوش يا شبکه به نظرتون بايد يک درس ديگه هم اضافه کنم ؟ يا وقتم رو روي همين درس ها بزارم و تکميل ترشون کنم
و اينکه استاد اگه نظرتون به اضافه کردن است لطفا بگيد کدوم درس خوش قلق تر و خوندش توي اين زمان باقي مونده راحت تره

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    بهرام یاری

سلام
وقت بخیر


عذر خواهی میکنم برای تاخیر در پاسخ گویی، کمی کسالت داشتم. شما فرمودید که میخواید دانشگاه های تهران قبول بشید ولی نگفتید چه دانشگاهی، چون تهران دانشگاه خوب زیاد دارد، اگر هدف شما قبولی در دانشگاه های تاپ تهران هست اولا سعی کنید که...

سلام
وقت بخیر


عذر خواهی میکنم برای تاخیر در پاسخ گویی، کمی کسالت داشتم. شما فرمودید که میخواید دانشگاه های تهران قبول بشید ولی نگفتید چه دانشگاهی، چون تهران دانشگاه خوب زیاد دارد، اگر هدف شما قبولی در دانشگاه های تاپ تهران هست اولا سعی کنید که ساعت مطالعه تون و بالاتر ببرید. دوما درس پایگاه داده را حتما مطالعه کنید. همین طور اگر وقت اضافی آوردید بین نظریه و کامپایلر یکی را مطالعه کنید بهتر هست، اون درسی از این دو را بخوانید که باهاش راحت تر هستید. از بین این دو درس هر فردی با یک درس راحت تر هست و نمی‌توان دقیق مشخص کنم که نظریه راحت تر هست یا کامپایلر، ولی کامپایلر حجم کمتری دارد. برای درس شبکه های کامپیوتری هم حتما سعی کنید که در نکته و تست امسال شرکت کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به دکتر رامین رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷