منابع کنکور ارشد کامپیوتر

منابع ارشد کامپیوتر 99

1 1 1 1 1 4.24 امتیاز (710 رای)

تحلیلی بر منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99

منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99 چیست؟ بهترین منابع ارشد کامپیوتر کدام ها هستند؟ منابع کنکور ارشد هوش مصنوعی چیست؟ منابع کنکور ارشد نرم افزار چیست؟ و سوالات بسیار دیگری، همه اینها سوالاتی هستند که هر ساله ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان کنکور ارشد کامپیوتر را به خود مشغول می‌کند. برای پاسخ به این سوالات پس از معرفی بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر در تصویر زیر، توضیحات بسیار جامعی ارائه نموده ایم. بنابراین حتما بعد از تماشا عکس زیر به دقت مطالب گفته شده بعد از آن را را مطالعه بفرمایید.
 

منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99

منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99
منابع رشته مهندسی کامپیوتر

 

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

 

تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 99

در کنکور ارشد کامپیوتر ۹۹ دروس مورد آزمون در تمامی گرایش‌های یکسان شده است، این دروس عبارت اند از زبان با ضریب ۱، مجموعه دروس ریاضیات با ضریب ۱ و شامل ۵ درس و مجموعه دروس تخصصی شامل ۹ درس و تنها تفاوت میان گرایش های مختلف در ضرایب متفاوتی است که دروس تخصصی در هر گرایش دارند، برای مطالعه بیشتر در مورد این تغییرات به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر ۹۹ مراجعه کنید. این تغییرات زیاد باعث سر درگمی اکثر داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر 99 شد، به این علت همایش فوق العاده ای در این خصوص برگزار گردید که فیلم این همایش و می‌توانید در زیر مشاهده کنید

 

بررسی تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 99

بررسی بسیار تکنیکی و حرفه ای تغییرات رخ داده

 

 

 

شروع آسان برای کنکور ارشد کامپیوتر

متاسفانه به علت پایه ضعیفی که اکثر دانشجویان کامپیوتر کشور دارند هنگامیکه با کتاب های کنکور شروع به مطالعه می‌کنند چون کتاب های کنکور همه چیز را از پایه درس نداده اند شروع به مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر برای دانشجویان سخت است و کمی اعصاب شان خورد می‌شود و بعضی ها نیز از درس زده می‌شوند، به همین علت در راستای کمک به دانشجویان فیلم های جلسات ابتدایی دروس مهم را تهیه کرده ایم تا دانشجویان کشور بتوانند شروعی مناسب و حرفه ای داشته باشند، سعی کنید قبل از شروع این دروس مهم ابتدا 4 جلسه رایگان زیر را تماشا کنید و بعد از روی کتاب ها مطالعه را شروع کنید. این فیلم ها را می‌توانید براحتی در زیر مشاهده کنید

 

 

برای شروعی ساده تر از فیلم های زیر شروع کنید

 

فیلم هایی که برای شروع ساختمان نیاز دارید

فیلم آموزشی ساختمان داده جلسه 1

فیلم آموزشی ساختمان داده جلسه 2

آموزش ساختمان داده جلسه 3 بخش 1

آموزش ساختمان داده جلسه 3 بخش 2

فیلم آموزشی ساختمان داده جلسه 4

آموزش ساختمان داده جلسه 5

 

فیلم هایی که برای شروع آسان معماری نیاز دارید

معماری کامپیوتر جلسه 1 بخش 1

فیلم آموزش معماری کامپیوتر جلسه 1 بخش 2

آموزش معماری کامپیوتر جلسه 2 بخش 1

آموزش معماری کامپیوتر جلسه 2 بخش 2

آموزش معماری کامپیوتر جلسه 3

آموزش معماری کامپیوتر جلسه 4

 

فیلم هایی که برای شروع آسان منطقی نیاز دارید

فیلم آموزشی مدار منطقی جلسه 1

آموزش مدار منطقی جلسه 2

آموزش مدار منطقی جلسه 3

 

فیلم هایی که برای شروع آسان شبکه نیاز دارید

فیلم آموزش شبکه های کامپیوتری جلسه 1

آموزش شبکه های کامپیوتری جلسه 2

آموزش شبکه های کامپیوتری جلسه 3

 

فیلم های ریاضی گسسته که برای شروع نیاز دارید

فیلم آموزش ریاضیات گسسته جلسه 1

جلسه 1 ریاضیات گسسته

فیلم آموزش ریاضیات گسسته جلسه 2

جلسه 2 ریاضی گسسته

فیلم آموزش ریاضی گسسته جلسه 3

جلسه 3 ریاضی گسسته

 

 

بررسی موشکافانه دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر

با توجه به سوالات بسیار جزئی و دقیقی که داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی در مورد منابع می‌پرسند، سعی کردیم هر یک از دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر را بصورت جداگانه و بطور مفصل و با جزییاتی دقیق بررسی کنیم. در همین راستا برای بررسی کامل دروس مهم به صفحات زیر مراجعه کنید:

برای بررسی کامل درس ساختمان داده به صفحه:ساختمان داده

برای بررسی کامل درس معماری کامپیوتر به صفحه: معماری کامپیوتر

برای درس ریاضی گسسته به صفحه: ریاضی گسسته رشته کامپیوتر

برای بررسی درس مدار منطقی به صفحه: مدار منطقی

برای بررسی درس طراحی الگوریتم به صفحه بررسی درس: طراحی الگوریتم

و برای بررسی درس شبکه های کامپیوتری به صفحه: شبکه های کامپیوتری

برای شروع مطالعه برای کنکور ارشد موارد زیر را انجام دهید

1) همایش کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی 99 را تماشا کنید

2) فیلم نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید

3) سایت کنکور کامپیوتر را زیر و رو کنید

4) چهار جلسه اول ساختمان داده، گسسته، منطقی و معماری کامپیوتر را از لینک رو به رو تماشا کنید: https://www.aparat.com/ramin_razavi

بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر

کتاب‌های مرجع و زبان اصلی منابع بسیار خوبی برای مطالعات آکادمیک و دانشگاهی در دوران دانشجویی می‌باشند، اما برای شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر خواندن کتاب‌های مرجع مهندسی کامپیوتر را توصیه نمی‌کنیم (جز در موارد خاص مثلا تمرین‌های کتاب لینز برای درس نظریه زبان‌ها و یا تمرین‌های کتاب CLRS برای درس ساختمان داده و یا کتاب شبکه های کامپیوتری کراس و راس). برای پاسخگویی به تست‌های کنکور کامپیوتر، باید در اولین قدم به دنبال شناسایی درست منابع ارشد کامپیوتر باشید و سپس با توجه به بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر در سال‌های گذشته، برای مطالعه منابع برنامه ریزی بفرمایید. در این رابطه دانشجویان عزیز باید به نکات زیر توجه داشته باشند:
اول اینکه اکثر منابع کنکور ارشد کامپیوتر، براساس منابع اصلی و مرجع نگاشته شده و نویسندگان این کتاب‌ها به نوعی منابع مرجع را تلخیص و روان سازی نموده‌اند، بنابراین مطلبی نیست که در کتب مرجع وجود داشته باشد و در بهترین کتب کنکوری و یا جزوات اساتید برتر کامپیوتر و آی تی موجود نباشد. البته متاسفانه در بعضی دروس کتاب کاملی که تمامی مطالب را به بهترین نحو پوشش دهد وجود ندارد مانند کتاب معماری کامپیوتر.
دوم اینکه شما جهت کسب یک رتبه عالی در کنکور ارشد کامپیوتر، لازم است تا علاوه بر خواندن مباحث درسی، تست‌های متعددی از آزمونهای سالهای گذشته رشته کامپیوتر در هر فصل را پاسخ دهید تا با دیدگاه طراحان سوال آشنا شده و مسیر مطالعه خود را اصلاح بفرمایید که کتاب‌های کنکوری حاوی این تست‌ها هستند.
سوم اينكه در مراجع کامپیوتر مطالبی را خواهيد ديد كه در كنكور ارشد کامپیوتر كمك چندانی به شما نمي‌كند و يا شامل مباحثی هستند كه در كنكور مطرح نمی‌شوند، تمايز بين فصول و سر فصل‌های مهم و غیر مهم درس‌های کامپیوتر به خوبي در كتب مناسب کنکوری رعايت شده است، فصول مهم تمامی دروس را می‌توانید در قسمت بودجه بندی کنکور ارشد کامپیوتر مشاهده کنید.
چهارم اینکه تست‌های یک درس از تنها یک کتاب مرجع طراحی نمی‌شود و برای یک درس مراجع زیادی وجود دارد که خواندن همه آنها برای شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر غیر ممکن است و بجای آنها مطالعه منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99 توصیه می گردد.
 

 

 

بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر

 

مقایسه اشکال مختلف منابع کنکور ارشد کامپیوتر

اگر بخواهیم منابع ارشد کامپیوتر را که شامل 1) فیلم‌های آموزشی 2) کتاب‌ها 3) کلاس آنلاین و 4) فیلم ضبط شده کلاس آنلاین هستند را با هم مقایسه کنیم باید گفت که فیلم‌های آموزشی‌ و کتاب‌ها ایستا هستند (چون دیر به دیر آپدیت می‌شوند) ولی کلاس آنلاین و فیلم ضبط شده کلاس‌های آنلاین پویا (چون در بازه‌های کوتاه مدت آپدیت و به روز می‌شوند) هستند بنابراین بدون شک کلاس‌های آنلاین یا فیلم ضبط شده کلاس‌های آنلاین بهتر از سایر منابع آموزشی هستند. برای مطالعه بیشتر در این مورد به قسمت کلاس های کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

بهترین نحوه شروع برای کنکور ارشد کامپیوتر

بیشترین سوالی که تمامی داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی درگیر آن هستند این هست که چگونه شروع کنیم و چه فیلم ها و یا کلاس هایی تهیه کنیم، در اینجا سعی می‌کنیم که بصورت کامل و شفاف به این سوال بسیار متداول و مهم پاسخ دهیم، اگر بودجه محدودی دارید، مثلا حدود 1 میلیون تومان سعی کنید حتما پکیج فیلم 5 درس (شامل فیلم دورس : ریاضیات گسسته، ساختمان داده،‌طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر و مدار منطقی) و همین طور پکیج فیلم 5 نکته و تست (نکته و تست همین دروس) را تهیه کنید، و مطالعه این دو پکیج را در بخش اول مطالعاتی تون قرار بدید، این بخش حدودا 2.5 الی 3 ماه طول خواهید کشید،‌ حتما پس از مطالعه یک فصل فیلم نکته و تست آن فصل را نگاه کنید، این کار تسلط شما را چندین برابر خواهد کرد و انجام این کار بسیار مهم هست. بعد از بخش اول مطالعاتی شما که 2.5 الی 3 ماه طول می‌کشد، پایه ریاضی شما به شدت قوی شده است، نگاه الگوریتمی پیدا کرده اید و همین طور نگاه کامپیوتری پیدا کرده‌اید و بطور کلی پایه تان قوی می‌شود، این مواردی که بیان شد باعث می‌شود که خیلی راحت بتوانید دروس دیگر را مطالعه کنید و مثلا درسی را که قبلا می‌توانستید در 3 ماه مطالعه کنید اکنون می‌توانید در 1.5 ماه مطالعه کنید حال اینکه در بخش دوم مطالعاتی به سراغ چه دروسی بروید به این بستگی دارد که چه گرایشی بخواهید شرکت کنید. البته در بخش اول نیز با توجه به گرایشی که داوطلبان کنکور ارشد می‌خواهند شرکت کنند می‌توانند یک درس دیگر اضافه کنند، برای بررسی دقیق تر در خصوص برنامه مطالعاتی گرایش هوش مصنوعی و نرم افزار به صفحات دروس کنکور کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و همین طور دروس کنکور ارشد نرم افزار مراجعه کنید، در انتهای این دو صفحه برنامه های پیش نهادی برای داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر 99 پیشنهاد شده است . حال اگر بودجه محدودی ندارید می‌توانید پکیج 5 درس و پکیج 5 نکته و تست را به جای تهیه فیلم در کلاس آنلاین شرکت کنید. به تمامی دانشجویان توصیه می‌کنیم که برای شروع راحت تر فیلم های 4 جلسه ابتدایی دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر را که بصورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار گرفته است را مشاهده اند، در زیر لینک های این فیلم ها را برایتان قرار می‌دهیم:

آموزش مدار منطقی

آموزش معماری کامپیوتر

آموزش ساختمان داده

آموزش ریاضیات گسسته

نحوه مطالعه منابع کنکور ارشد کامپیوتر

برای رسیدن به یک رتبه ارزشمند در کنکور ارشد کامپیوتر شما نیاز به تسلط بالا و خواندن مفهومی و عمقی دروسی که در آزمون ارشد کامپیوتر می‌آید دارید. و برای اینکه بتوانید در دروس کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور ارشد آی تی به تسلط بالا برسید باید بتوانید منابع کنکور ارشد کامپیوتر را درست و علمی بخوانید، بدین سبب و برای اینکه شما بتوانید اصولی و علمی درس بخوانید و در دروس به تسلط بالا برسید، تیم کنکورکامپیوتر مقالات آموزشی علمی و عالی را در قسمت خدمات جدید کنکور کامپیوتر در اختیار شما قرار داده است. توصیه اکید می‌کنیم این مقالات را با صبر و حوصله زیاد مطالعه بفرمایید. همچنین برای نحوه صحیح برنامه ریزی حتما و حتما به قسمت برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه فرمایید و فیلم 0 تا 100 نحوه صحیح مطالعه و برنامه ریزی را مطالعه کنید.

منابع ارشد کامپیوتر با رویکرد کسب رتبه تک رقمی

در بالا بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99 که حاصل سالها تجربه تدریس و مشاوره استاد رضوی در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی است را برای داوطلبین عزیز ارائه کرده ایم. البته شرکت در کلاس‌های کنکور آنلاین و یا تهیه فیلم های کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی تاثیر بسیار بیشتر و عمیق‌تری در فهم و سرعت مطالعه شما عزیزان خواهد داشت، بنابراین به داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی توصیه می‌شود که اگر امکان شرکت در این کلاس‌ها را دارند حتما در این کلاس‌ها شرکت کنند، به دانشجویانی نیز که امکان شرکت در کلاس‌ها را ندارند توصیه می‌کنیم که فیلم ها را تهیه کنند و حداقل در یک کلاس شرکت کنند که در جو رقابت قرار گیرند.

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:   88674964 -021

 

 

بهترین منابع ارشد کامپیوتر کدام ها هستند؟

یکی از دغدغه هایی که تمامی داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی با آن مواجه هستند این است که نمی‌دانند بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر چیست، به همین دلیل با استفاده از تجربیات اساتید برتر کشور و همچنین رتبه های برتر سال های گذشته بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر را برای شما معرفی کرده ایم که براحتی و با مراجعه به این صفحه می‌توانید این منابع را مشاهده کنید

برای کسب رتبه زیر 100 در کنکور ارشد کامپیوتر جقدر زمان لازم است؟

پاسخ به این سوال در مورد هر شخصی می‌تواند متفاوت باشد و به فاکتورهایی نظیر پایه هر داوطلب، و اینکه دانشگاه مقطع لیسانس دانشجو چه بوده است و چه معدلی را در آن دانشگاه کسب کرده و قدرت حافظه و میزان هوش داوطلب بستگی دارد و برای یک شخص ممکن است رسیدن به این رتبه حدود 4 ماه و روزی 8 ساعت زمان لازم باشد و برای یک شخص دیگر حدود 9 ماه و روزی 7 ساعت یا بیشتر زمان لازم باشد.

افرادی که پایه ضعیفی دارند از کجا شروع کنند؟

توصیه ما به این افراد این است که اگر می‌توانند برای دروس مهم و پایه ای کنکور کامپیوتر نظیر معماری کامپیوتر، ساختمان داده، ریاضیات گسسته فیلم تهیه کنند، چون در فیلم ها همه مطالب بصورت 0 تا 100 بیان شده اند و تمامی پیش نیازهای ریاضی در فیلم ها گفته شده است دانشجویان پس از مشاهده این فیلم ها هم پایه ریاضی شان قوی شده است و هم نگاه کامپیوتری و الگوریتمی پیدا کرده اند که این موارد به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند دروس دیگر را بصورت راحت تر و خودخوان مطالعه کنند

آیا کنکور ارشد آی تی شرکت کنیم یا کامپیوتر؟

با توجه به شرایط به وجود آمده برای رشته آی تی در سال های اخیر، به دلایل بسیار زیادی به دانشجویان توصیه می‌کنیم که کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند، از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱: ظرفیت پذیرش رشته آی تی بسیار پایین است و به همین علت احتمال قبولی در رشته آی تی بسیار پایین است ۲: دانشگاه‌های رده اول کشور مثل دانشگاه شریف و دانشکده درفنی مهندسی دانشگاه تهران از رشته آی تی دانشجویی نگرفته در سال ۹۸ ۳: تنوع فیلدهایی که در رشته آی تی وجود دارد بسیار بسیار کمتر از رشته مهندسی کامپیوتر است و دست دانشجویان برای انتخاب فیلد خیلی باز نیست ۴: بازار رشته آی تی نسبت به مهندسی کامپیوتر در داخل کشور بسیار ضعیف تر است ۵: اپلای سخت تر دانشجویان آی تی نسبت به مهندسی کامپیوتر و موارد بسیار دیگری وجود دارد که باعث برتری رشته کامپیوتر نسبت به آی تی می‌شود

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب،مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

همه چیز در مورد کنکور ارشد کامپیوتر

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

آموزش معماری کامپیوتر

فیلم‌های آمــوزشی دروس کنکـــور ارشــد کامپیـــوتر وIT

آموزش ساختمان داده

آموزش مدار منطقی

 

 

پاسخ به سوالات پرتکرار داوطلبان

 1. حمید

سلام استاد

من هدفم استخدامی هستش

برای این دروس چه منابعی معرفی میکنید

#سیستم عامل
#ساختمان داده ها و الگوریتم ها
#پایگاه داده
#مهندسی نرم افزار
#شبکه و امنیت

  پیوست ها
 

سلام. وقت بخیر
برای آزمون های استخدامی هم می‌توانید از منابعی که در بالا معرفی شده اند استفاده کنید. برای ساختمان داده و طراحی الگوریتم و همین طور شبکه می‌توانید از فیلم درس و نکته و تست شبکه استفاده کنید.
موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. m m

سلام استاد رضوی، خسته نباشید
من فقط تا اواخر شهریور فراغت تحصیلی دارم و بعد از اون باید اعزام بشم برای خدمت، قبلا باهاتون صحبت کردم فرمودین که میتونم برم پیام نور و انصراف بدم تا یک سال دیگه برای کنکور ۱۴۰۰ فرصت داشته باشم
الان استرس دارم که نکنه...

سلام استاد رضوی، خسته نباشید
من فقط تا اواخر شهریور فراغت تحصیلی دارم و بعد از اون باید اعزام بشم برای خدمت، قبلا باهاتون صحبت کردم فرمودین که میتونم برم پیام نور و انصراف بدم تا یک سال دیگه برای کنکور ۱۴۰۰ فرصت داشته باشم
الان استرس دارم که نکنه همون پیام نور رو هم قبول نشم و مجبور بشم برم خدمت، من چون رشتم اصلا کامپیوتر نبوده، تسلطم به دروس خیلی کمه و میترسم حتی منفی بزنم
بنظرتون چه درصدایی برای پیام نور نیازه؟ آیا میتونم از پذیرش بدون کنکور استفاده کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
سپاسگزارم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    m m

سلام. وقت بخیر
فکر میکنم شما مشاوره تک جلسه ای گرفته بودید و با هم صحبت کردیم در این خصوص. قبول شدن در دانشگاه پیام نور و آزاد و غیر انتفاعی ها کار خاصی نداره و نیازی به درصد خاصی ندارد. همین طور بسیاری از دانشگاه های آزاد و ... بدون کنکور هم...

سلام. وقت بخیر
فکر میکنم شما مشاوره تک جلسه ای گرفته بودید و با هم صحبت کردیم در این خصوص. قبول شدن در دانشگاه پیام نور و آزاد و غیر انتفاعی ها کار خاصی نداره و نیازی به درصد خاصی ندارد. همین طور بسیاری از دانشگاه های آزاد و ... بدون کنکور هم دانشجو می‌گیرند، بنابراین بطور کلی مشکلی پیش نخواهد آمد
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. سعيد اصغرزاده

سلام استاد خسته نباشید
استاد دو تا سوال داشتم خدمتتون
نظرتون راجع به تهیه دوره ریاضی گسسته به همراه نکته و تست و یا فقط درسش برای کنکور 1400 چیه؟ برای رتبه زیر 50 و تک رقمی
همچنین دوره درس طراحی الگوریتم رو میشه با نکته و تست داده الگوریتم یاد...

سلام استاد خسته نباشید
استاد دو تا سوال داشتم خدمتتون
نظرتون راجع به تهیه دوره ریاضی گسسته به همراه نکته و تست و یا فقط درسش برای کنکور 1400 چیه؟ برای رتبه زیر 50 و تک رقمی
همچنین دوره درس طراحی الگوریتم رو میشه با نکته و تست داده الگوریتم یاد گرفت یا بهتر این دوره هم همراه نکته و تست باشه؟
ممنون از وقتی که برای پیشرفت ما میذارید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام. وقت بخیر
اگر مشکل مالی ندارید به نظر من هر دو فیلم درس ریاضی گسسته و همین طور نکته و تست ریاضی گسسته را تهیه کنید. فعلا با توجه به ضرایب کنکور ارشد کامپیوتر 1399 بطور کلی خواندن زبان و ریاضیات توصیه نمی‌شود، اگر هم درس ریاضی گسسته توصیه...

سلام. وقت بخیر
اگر مشکل مالی ندارید به نظر من هر دو فیلم درس ریاضی گسسته و همین طور نکته و تست ریاضی گسسته را تهیه کنید. فعلا با توجه به ضرایب کنکور ارشد کامپیوتر 1399 بطور کلی خواندن زبان و ریاضیات توصیه نمی‌شود، اگر هم درس ریاضی گسسته توصیه می‌شود نه به دلیل درصد ریاضی گسسته در بخش ریاضیات است بلکه درس ریاضی گسسته از این حیث اهمیت دارد که پیش نیاز بسیاری از دروس کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی محسوب می‌شود. اما اگر مشکل مالی دارید فقط فیلم درس را تهیه کنید.
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. S H

سلام استاد ، روزتون بخیر .

استاد من شبکه و معماری رو در کل نخوندم .
از‌ شبکه منتها یه پیش زمینه ی کمی بخاطر رفتن به کلاس +Network دارم و حافظه ی خوبی هم دارم استاد ‌.
خواستم ازتون بپرسم موجود هست یه بخشی از شبکه هست که من بتونم تو یکی دو روز...

سلام استاد ، روزتون بخیر .

استاد من شبکه و معماری رو در کل نخوندم .
از‌ شبکه منتها یه پیش زمینه ی کمی بخاطر رفتن به کلاس +Network دارم و حافظه ی خوبی هم دارم استاد ‌.
خواستم ازتون بپرسم موجود هست یه بخشی از شبکه هست که من بتونم تو یکی دو روز بخونم و حداقل یه تست ازش بزنم ؟ یا حتی برای معماری ؟
با توجه به اینکه من کلاس نکته و تست تون در هر دو درس رو دارم .

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    S H

سلام. وقت بخیر
برای درس شبکه های کامپیوتری احتمال اینکه تست ها از بحث های زیر مطرح بشند خیلی بالاست: HTTP و DNS، TCP TAHO،TCP RENO و تخصیص آِی پی و الگوریتم های مسیریابی و همین طور بحث ALOHA.
در مورد درس معماری کامپیوتر هم فصل محاسبات و بطور ریز...

سلام. وقت بخیر
برای درس شبکه های کامپیوتری احتمال اینکه تست ها از بحث های زیر مطرح بشند خیلی بالاست: HTTP و DNS، TCP TAHO،TCP RENO و تخصیص آِی پی و الگوریتم های مسیریابی و همین طور بحث ALOHA.
در مورد درس معماری کامپیوتر هم فصل محاسبات و بطور ریز تر ضرب بوث و ممیز شناور و جمع کننده ها و همین طور فصل حافظه ها و میکرو پروگرامینگ مهم هستند.
ولی در حال حاضر بهترین کاری که می‌تونید انجام بدید شبیه سازی کنکورهای گذشته هست و در این وقت کم باقی مانده خیلی خواندن مباحث جدید و سنگین توصیه نمی‌شود

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. احمد

سلام استاد، پس کی کلاس آنلاین برنامه نویسی تون رو شروع می کنید؟ لطفا تاریخ بگین..! خیلی وقته منتظریم!!

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    احمد

سلام. وقت بخیر
هنوز تصمیم قطعی برای برگزاری کلاس برنامه نویسی وجود ندارد. سعی کنید اگر نیاز دارید و زمان براتون مهم هست از منابع دیگری که وجود دارد استفاده کنید.
موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. M

سلام استاد رضوی خسته نباشید
من برای کنکور ارشد کامپیوتر کمی زبان و منطقی و پایگاه و معماری فصل۱تا۵ و۷ و هوش ۴فصل اول و سیستم عامل فقط فصل آخر مبحث حافظه مجازی رو خوندم.
آیا با همینا میتونم روزانه بوعلی قبول بشم؟
و اینکه بهتره درکنار مرور فصل۶و۸و۹...

سلام استاد رضوی خسته نباشید
من برای کنکور ارشد کامپیوتر کمی زبان و منطقی و پایگاه و معماری فصل۱تا۵ و۷ و هوش ۴فصل اول و سیستم عامل فقط فصل آخر مبحث حافظه مجازی رو خوندم.
آیا با همینا میتونم روزانه بوعلی قبول بشم؟
و اینکه بهتره درکنار مرور فصل۶و۸و۹ معماریم بخونم که تکمیل بشه؟
سوال دیگمم اینه که با توجه به اینکه واسه کنکور آی تی فقط یکم زبان و پایگاه و ۴فصل اول هوش و مبحث حافظه مجازی سیستم عاملو میتونم جواب بدم، نمیتونم تو کنکور آی تی رتبه مناسبی کسب کنم درسته؟ و با توجه به اینکه الان کنکور آی تی افتاده بعد از کنکور کامپیوتر و من بیشتر بخاطر غلبه بر استرسم و آمادگی بیشتر برای کنکور کامپیوتر کنکور آی تی رو ثبت نام کرده بودم و شهرستان هستم و باید تا مرکز استان برم دو دل شدم که اصلا کنکور آی تی رو برم یا نه.ممنون میشم نظرتونو دراین مورد بگین.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    M

سلام. وقت بخیر
در مورد سوال اول تون چون برای قبولی در ارشد کامپیوتر در دانشگاه بوعلی همدان رتبه خاصی نیاز نیست و حتی شاید با رتبه هایی نزدیک 1000 هم بتوان این دانشگاه قبول شد اگر بتوانید تست های این مطالبی که خوانده اید را بدرستی بزنید احتمال...

سلام. وقت بخیر
در مورد سوال اول تون چون برای قبولی در ارشد کامپیوتر در دانشگاه بوعلی همدان رتبه خاصی نیاز نیست و حتی شاید با رتبه هایی نزدیک 1000 هم بتوان این دانشگاه قبول شد اگر بتوانید تست های این مطالبی که خوانده اید را بدرستی بزنید احتمال قبولی تان بالاست.
در مورد سوال دوم تون اگر وقت دارید اینکه فصل های 6 و 8 و 9 درس معماری کامپیوتر را هم بخوانید بهتر هست.
در مورد سوال سوم تون باید خدمت تون بگم که خیر شما نمی‌توانید در کنکور ارشد آی تی
99 رتبه مناسبی کسب کنید. در مورد سوال آخرتون خودتون باید تصمیم بگیرید، اگر وقت دارید شرکت کردن در کنکور آی تی ضرر ندارد و شرکت کنید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. نرگس

سلام
استاد
خدا قوت
من دانشجوی مهندسی کامپیوتر یکی از دانشگاه های سطح 2 تهران هستم،ترم ۶ ام تموم شده و میخواستم برای سا ل ۱۴۰۰ کنکور کامپیوتر(نرم افزار )شرکت کنم البته واحدای دو ترم ایندم و مخصوصا ترم ۸ ام کمه،معدلم ۱۶.۵ حدودا ،با تمام وجودم دلم...

سلام
استاد
خدا قوت
من دانشجوی مهندسی کامپیوتر یکی از دانشگاه های سطح 2 تهران هستم،ترم ۶ ام تموم شده و میخواستم برای سا ل ۱۴۰۰ کنکور کامپیوتر(نرم افزار )شرکت کنم البته واحدای دو ترم ایندم و مخصوصا ترم ۸ ام کمه،معدلم ۱۶.۵ حدودا ،با تمام وجودم دلم میخواد ارشد تو یکی از دانشگاهای تاپ درس بخونم.
توی دروس ساختمان،الگوریتم،منطقی و معماری توی دانشگاه وقت نذاشتم و میخوام از الان با ساختمان و منطقی و نظریه شروع کنم برنامه ریزیم کردم،برا ساختمان و الگوریتمم ویدیو تهیه کردم،ولی شروع کردن برام سخته ،سیستم خانوادم اینه که دیر میخوابن و دیر پا میشن من تو این مدت سعی کردم ساعت بدنمو تنظیم کنم ولی سر ساعت ۶،۶:۳۰بیدار میشم دوباره میخوابم و وقتی پا میشم با فکر این ک کل برنامم رفته رو هوا کل روزو میچرخم ،شاید یه مدل کمال طلبی که منجر ب اهمال کاری میشه...
میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟
من معدل دبیرستانم ۱۹.۸ بود ریاضی فیزیک ،شاگرد اول مدرسه بودم،ولی شرایط بدی برام پیش اومد پیش دانشگاهی که منو از فضای درس خوندن دور کرد و همزمان درگیر این اهمال کاریه بودم.الان واقعا میخوام با تمام وجود تلاش کنم براش و میدونم اگ تو مسیر درست باشم خیلی دور نیستم از این هدفم.
ولی هی میندازم عقب ،کلافه شدم از خودم ،نمیدونم چی کار کنم،میشه لطفا راهنماییم کنید.?

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    نرگس

سلام. وقت بخیر
اولا بهتر هست شما با دروس مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده و طراحی الگوریتم شروع کنید و کلا سعی کنید برای این دروس فیلم درس و نکته و تست و تهیه کنید
در مورد قسمت دوم سوال تون به نظر من بیشتر مشکل شما ناشی از تنبلی هست و...

سلام. وقت بخیر
اولا بهتر هست شما با دروس مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده و طراحی الگوریتم شروع کنید و کلا سعی کنید برای این دروس فیلم درس و نکته و تست و تهیه کنید
در مورد قسمت دوم سوال تون به نظر من بیشتر مشکل شما ناشی از تنبلی هست و اینکه خواسته سوزان ندارید. به نظر من مشاوره هفتگی می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد، اگر این امکان را داشتید حتما مشاوره هفتگی ثبت نام کنید. در غیر اینصورت سعی کنید فیلم تمامی همایش هایی که تا کنون برگزار شده است را تماشا کنید تا مسیر درست را پیدا کنید و بحث خواسته سوزان تون هم درست بشود
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. شهاب

سلام وقتتون بخیر. من دانشجوی سال اخر رشته برق (الکترونیک) دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و علاقه مندم در گرایش هوش مصنوعی ادامه تحصیل بدم. از انجایی که درس های کامپیوتر را پاس نکردم بنظرتون از کجا باید شروع کنم؟ سپاس گزارم

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    شهاب

سلام. وقت بخیر
شما اطلاعات بسیار کمی در اختیار بنده قرار دادید و حتی مشخص نیست که شما می‌خواهید در کنکور ارشد کامپیوتر 99 شرکت کنید یا 1400؟ همین طور شما نگفتید که دقیقا در چه دانشگاهی میخواهید قبول بشوید و روزی چند ساعت می‌توانید مطالعه کنید....

سلام. وقت بخیر
شما اطلاعات بسیار کمی در اختیار بنده قرار دادید و حتی مشخص نیست که شما می‌خواهید در کنکور ارشد کامپیوتر 99 شرکت کنید یا 1400؟ همین طور شما نگفتید که دقیقا در چه دانشگاهی میخواهید قبول بشوید و روزی چند ساعت می‌توانید مطالعه کنید. بنابراین من نمی‌توانم شما را دقیق راهنمایی کنم. پاسخ به این سوالات را به همین پیام ریپلای کنید تا بتوانم برنامه مناسبی به شما بدهم
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Shima

سلام جناب آقای رضوی.
ببخشید شما اطلاع دارین که کنکور بازم به تعویق میافته؟!
مثل اینکه با توجه به شرایط کشور قرار هست کنکور رو به شهریور و یا مهرماه منتقل کنن!

البته من نگران سلامتی خودم و خانواده ام و سایر داوطلب ها هم هستم ولی اگه تعویق بیافته...

سلام جناب آقای رضوی.
ببخشید شما اطلاع دارین که کنکور بازم به تعویق میافته؟!
مثل اینکه با توجه به شرایط کشور قرار هست کنکور رو به شهریور و یا مهرماه منتقل کنن!

البته من نگران سلامتی خودم و خانواده ام و سایر داوطلب ها هم هستم ولی اگه تعویق بیافته دیگه امیدی به قبولی ندارم، چون میخواستم دانشگاه خوب شهرستان قبول بشم ولی با این وضعیت همه قبولی ها از داوطلب هایی خواهند بود که خیلی قوی هستن و با این تعویق ها تونستن خودشونو خیلی قوی تر هم کنن و احتمالا ۵۰۰ نفر اول کنکور کامپیوتر امسال میانگین درصد هاشون بالای ۵۰٪ میشه و یک فردی مثل من دیگه هیچ شانسی برای قبولی نداره!!

مرسی از شما.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Shima

سلام. وقت بخیر
هر احتمالی وجود دارد ولی احتمال برگزاری کنکور ارشد کامپیوتر 99 در تاریخ 17 و 18 مرداد بالاتر است. تعداد افرادی که بطور مستمر و حرفه ای برای کنکور مطالعه می‌کنند کم هستند و هیچ گاه میانگین 500 نفر اول کنکور ارشد کامپیوتر بالای 50...

سلام. وقت بخیر
هر احتمالی وجود دارد ولی احتمال برگزاری کنکور ارشد کامپیوتر 99 در تاریخ 17 و 18 مرداد بالاتر است. تعداد افرادی که بطور مستمر و حرفه ای برای کنکور مطالعه می‌کنند کم هستند و هیچ گاه میانگین 500 نفر اول کنکور ارشد کامپیوتر بالای 50 درصد نخواهد بود و حتی میانگین 200 نفر اول کنکور هم بعید است که به بالای 50 برسد. شرایط برای همه داوطلبان یکسان هست و اگر پیوسته و هوشمندانه تلاش کنید شما هم براحتی می‌توانید جز رتبه های زیر 500 باشید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. علی میرزایی

سلام و عرض ادب
ببخشید برای درس سیستم عامل من کتاب پوران پژوهش آبی رو دارم. منتها الان دیدم که شما متاب دیگه ای معرفی کردین.
میخواستم ببینم تفاوت اونقدری هست که واجب باشه این کتابو بیخیال بشم و برم کتاب مورد نظر شما رو بگیرم؟ یا باهمین پیش برم...

سلام و عرض ادب
ببخشید برای درس سیستم عامل من کتاب پوران پژوهش آبی رو دارم. منتها الان دیدم که شما متاب دیگه ای معرفی کردین.
میخواستم ببینم تفاوت اونقدری هست که واجب باشه این کتابو بیخیال بشم و برم کتاب مورد نظر شما رو بگیرم؟ یا باهمین پیش برم اوکیه؟!

* من سال بعدکنکور دارم.
*نکته جالب توجه اینه که نسخه پوران این کتاب 400 صفحه هست اما پارس رایانه که شما معرفی کردین 800 صفحه هست!

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علی میرزایی

سلام. وقت بخیر
جواب این سوال شما نسبی است و به پایه خود شما نیز بستگی دارد،‌ شاید پایه فردی قوی باشد و با همه کتاب ها بتواند نتیجه بگیرد ولی بطور کلی و عمومی بهتر هست که کتاب پارس رایانه را مطالعه بفرمایید. البته کتاب سیستم عامل پوران پژوهش هم بد...

سلام. وقت بخیر
جواب این سوال شما نسبی است و به پایه خود شما نیز بستگی دارد،‌ شاید پایه فردی قوی باشد و با همه کتاب ها بتواند نتیجه بگیرد ولی بطور کلی و عمومی بهتر هست که کتاب پارس رایانه را مطالعه بفرمایید. البته کتاب سیستم عامل پوران پژوهش هم بد نیست. با توجه به اینکه هزینه کتاب ها بسیار بالا رفته است شاید بهتر باشد به جای تهیه کتاب فیلم تهیه کنید. موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. نیلو

سلام استاد خسته نباشید من برای گرایش هوش مصنوعی میخوام کنکور بدم . درس هوش مصنوعی را مطالعه کردم و فیلم نکته و تست دکتر شکری هم خوندم . فیلم نکته و تست مدار منطقی هم خوندم و الانم در حال خوندن فیلم نکته و تست شبکه هستم و بعدم قصد دارم سیستم عامل...

سلام استاد خسته نباشید من برای گرایش هوش مصنوعی میخوام کنکور بدم . درس هوش مصنوعی را مطالعه کردم و فیلم نکته و تست دکتر شکری هم خوندم . فیلم نکته و تست مدار منطقی هم خوندم و الانم در حال خوندن فیلم نکته و تست شبکه هستم و بعدم قصد دارم سیستم عامل که چند ماه بیش خوندم فیلم نکته و تستشو بخونم به نظر شما بین معماری و طراحی الگوریتمو ساختمان داده کدومو انتخاب کنم و فیلم نکته و تستشو ببینم ؟یا اینکه بهتره خوندن شبکرو متوقف کنم و نکته و تست معماری و طراحی الگوریتمو ساختمان داده رو بخونم ؟تو این روزها هم ساعات مطالعه ام بیشتر شده و کمتر از10 ساعت نیست. ممنون مشم راهنماییم کنید .

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    نیلو

سلام. وقت بخیر
در حال حاضر با توجه به زمان کمی که تا کنکور ارشد کامپیوتر باقی مانده است به نظر من شما فیلم نکته و تست معماری کامپیوتر را نگاه کنید. نه نیازی نیست خواندن نکته و تست شبکه های کامپیوتری را متوقف کنید، شما فقظ نکته و تست معماری...

سلام. وقت بخیر
در حال حاضر با توجه به زمان کمی که تا کنکور ارشد کامپیوتر باقی مانده است به نظر من شما فیلم نکته و تست معماری کامپیوتر را نگاه کنید. نه نیازی نیست خواندن نکته و تست شبکه های کامپیوتری را متوقف کنید، شما فقظ نکته و تست معماری کامپیوتر را به برنامه تون اضافه کنید.
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. مصطفی

سلام استاد. خسته نباشید. امیدوارم حالتون خوب باشه و همیشه سلامت باشید.
استاد من از تقریبا مرداد ماه پارسال مطالعه رو برای ارشد شروع کردم. با اینکه پایم زیر صفر بود ولی خوب تلاش زیادی کردم. ولی استاد الان خیلی استرس دارم.
من رشته معماری ثبت نام...

سلام استاد. خسته نباشید. امیدوارم حالتون خوب باشه و همیشه سلامت باشید.
استاد من از تقریبا مرداد ماه پارسال مطالعه رو برای ارشد شروع کردم. با اینکه پایم زیر صفر بود ولی خوب تلاش زیادی کردم. ولی استاد الان خیلی استرس دارم.
من رشته معماری ثبت نام کردم. الان معماری و منطقی رو نکته و تست پارسال رو ویدئو تهیه کردم و مسلط مسلط هستم. حتی چندین بار تستای دکتری رو هم مرور کردم. شبکه هم کلاس درس و هم کلاس نکته و تست رو شرکت کردم و الان تمام جزوه نکته و تست رو عمیقا بلدم. سیستم عامل هم ویدئو درس و نکته و تست استاد شکری رو تهیه کردم و تستای ۲۰ سال مهندسی و ۱۶ سال آی تی رو زدم. هوش و پایگاهم درس و نکته و تست استاد شکری رو گرفتم و تستای ۱۶ سال آی تی و ۱۰ سال مهندسی رو زدم. و کامپایلر و نظریه هم کلاس و نکته و تست استاد کاشفی رو تهیه کردم و مطالعه کردم.
ولی متاسفانه اولا خیلی خوب میخوندم ولی از بعد این مسائل تعویق و کرونا و اینا خیلی خیلی زمان مطالعم کم شد. و خیلی خیلی ضربه خوردم.
الان چند تا سوال مهم دارم.
یکی اینکه من ساختمان و الگوریتم رو نخوندم طبیعیه برای امسال؟
من اولا برای رتبه ۱ میجنگیدم ولی میگم یهو همه چیز ریخت به هم. استاد به خدا این یک سال هیچ کاری انجام ندادم و فقط تو خونه بودم. خونوادمم خیلی باهام راه اومدن. الان خیلی میترسم نتیجه نگیرم. الان تو این موقعیت به دانشگاه اصفهان قبول شدن راضی شدم.
استاد برای قبولی در دانشگاه اصفهان امسال باید چه درصدایی از درسایی که خوندم رو بزنم؟
استاد لطف میکنید اگه منو از این میزان استرس نجات بدید. یه عمر مدیونتونم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    مصطفی

سلام. وقت بخیر.
در مورد سوال اول تون که فرمودید: یکی اینکه من ساختمان و الگوریتم رو نخوندم آیا مشکلی نداره برای امسال؟ باید خدمت تون بگم که خیر مشکلی نداره و اگر سایر دروس را بتوانید خوب بزنید می‌توانید رتبه مطلوبی کسب کنید.
در مورد قسمت دوم...

سلام. وقت بخیر.
در مورد سوال اول تون که فرمودید: یکی اینکه من ساختمان و الگوریتم رو نخوندم آیا مشکلی نداره برای امسال؟ باید خدمت تون بگم که خیر مشکلی نداره و اگر سایر دروس را بتوانید خوب بزنید می‌توانید رتبه مطلوبی کسب کنید.
در مورد قسمت دوم پیام تون که فرمودید به دانشگاه اصفهان قبول شدن هم راضی هستین باید خدمت تون عرض کنم که اگر دروس را عمقی و درست مطالعه کرده باشید وضعیت شما بسیار مطلوب است و اگر بتوانید این 24 روز باقی مانده تلاش مضاعف و هوشمندانه ای انجام دهید راحت می‌توانید دانشگاه تهران و شریف هم قبول شوید
در مورد سوال آخرتون که فرمودید برای قبولی در دانشگاه اصفهان چه درصدهایی لازم است باید خدمت تون بگم که با توجه به شرایط خاص امسال و تعویق های پیاپی و عوض شدن دروس و ضرایب درصد دقیقی نمی‌توان اعلام کرد و بیان هر درصدی با احتمال همراه است، بهتر است برای بررسی این موضوع به قسمت کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 98 مراجعه کنید. حدس من این هست که میانگین 35 درصد برای قبولی در دانشگاه اصفهان کافیست.
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. مصطفی    رامین رضوی razavi

تشکر فراوان استاد عزیز.

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    مصطفی

خواهش میکنم. امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. mina

سلام استاد.
فیلم های آموزشی شما نسبت به تمام فیلم ها و کلاس های آموزشی دیگه موثرتر و فوق العاده هست. به شکلی که حتی کسی سطحش صفر باشه و یا حتی سطحش منفی باشه، با دیدن فیلم های شما از همون سطح صفر کم کم به تسلط بالا میرسه.

حالا میخواستم بگم نمیشه...

سلام استاد.
فیلم های آموزشی شما نسبت به تمام فیلم ها و کلاس های آموزشی دیگه موثرتر و فوق العاده هست. به شکلی که حتی کسی سطحش صفر باشه و یا حتی سطحش منفی باشه، با دیدن فیلم های شما از همون سطح صفر کم کم به تسلط بالا میرسه.

حالا میخواستم بگم نمیشه شما کلاس آنلاین رو برای آموزش برنامه نویسی هم به همین شکلی که برای دروس کلاس برگزار می کنید، برگزار کنید؟!
مثلا کلاس جاوا یا پایتون!؟
راستش خیلی فوق العاده میشه اگه شما این کلاس های آموزشی رو به صورت عملی و کد نویسی آموزش بدید و افراد بتونن با هر سطحی توی اون شرکت کنند و تا حدودی متخصص بیرون بیان ازش. ممنون از توجه شما

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    mina

سلام
وقت بخیر

ممنونم. لطف دارید شما.
پیشنهاد خوبی دادید، حتما بهش فکر می‌کنم و شاید اگر وقت مناسبی پیدا کنم چند ماه دیگر کلاس پایتون برگزار کردم چون احساس می‌کنم آموزش عالی ای برای برنامه نویسی پایتون وجود ندارد

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. حامد

سلام روز بخیر.
میخواستم بپرسم بدون در نظر گرفتن زمان باقی مانده تا کنکور، آیا دو درس نظریه زبان و ماشین و درس کامپایلر بهم وابستگی دارند؟ یعنی نمیشود کسی نظریه را اصلا بلد نباشد و نخواند و فقط از فیلم درس و نکته و تست درس کامپایلر استفاده کند و...

سلام روز بخیر.
میخواستم بپرسم بدون در نظر گرفتن زمان باقی مانده تا کنکور، آیا دو درس نظریه زبان و ماشین و درس کامپایلر بهم وابستگی دارند؟ یعنی نمیشود کسی نظریه را اصلا بلد نباشد و نخواند و فقط از فیلم درس و نکته و تست درس کامپایلر استفاده کند و به تسلط بالا برسد؟

سوال دومم این هست که به نظر شما چقدر احتمال میدهید که کنکور دوباره به تعویق بیافتد و یا اصلا برگزار نشود؟ آیا به لحاظ منطقی امکان دارد کلا امسال برگزار نشود؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    حامد

سلام
وقت بخیر

در مورد سوال اول تون باید بگم چرا می‌تونید و مشکل خیلی زیادی برای شما به وجود نمیاد، ولی شاید خواندن کامپایلر بدون بلد بودن درس نظریه حدود 15 ساعت بیشتر از حالتی که نظریه را بلد باشید طول بکشد، زیرا شاید بعضی مواقع و در برخی از...

سلام
وقت بخیر

در مورد سوال اول تون باید بگم چرا می‌تونید و مشکل خیلی زیادی برای شما به وجود نمیاد، ولی شاید خواندن کامپایلر بدون بلد بودن درس نظریه حدود 15 ساعت بیشتر از حالتی که نظریه را بلد باشید طول بکشد، زیرا شاید بعضی مواقع و در برخی از مباحث نیاز شود که مطالعه جانبی داشته باشید، مثلا سراغ کتاب نظریه بروید و یا در گوگل سرچ بکنید.
در مورد سوال دوم طول همیشه هر احتمالی در ایران وجود دارد،‌ اگر کنکور دکتری کامپیوتر در تاریخ مقرر یعنی پنج‌شنبه مورخ 99/04/26 برگزار بشود،‌ حتما کنکور ارشد نیز در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد. احتمال اینکه کنکورهای مقاطع مختلف بطور کلی امسال کنسل شود خیلی کم هست.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. فاطمه

سلام استاد وقتون بخیر
۲تا سوال داشتم از خدمتتون
سوال اول اینکه من تو این چندوقت باقی مونده میخوام معماری بخونم ، آیا این فیلمهای اموزشی معماری کامل هستن؟ چون من هیچ منبعی از معماری ندارم
سوال دوم، میشه یه کتابی رو معرفی کنید برای تست که پاسخ...

سلام استاد وقتون بخیر
۲تا سوال داشتم از خدمتتون
سوال اول اینکه من تو این چندوقت باقی مونده میخوام معماری بخونم ، آیا این فیلمهای اموزشی معماری کامل هستن؟ چون من هیچ منبعی از معماری ندارم
سوال دوم، میشه یه کتابی رو معرفی کنید برای تست که پاسخ تشریحی هم داشته باشه.
بنظرتون کتاب تست مدرسان تشریف خوبه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    فاطمه

سلام
وقت بخیر

فیلم های معماری کامپیوتر بسیار کامل هستند و در صورت استفاده از فیلم های درس و نکته و تست معماری کامپیوتر نیاز به خواندن هیچ منبع دیگری ندارید اما بنده بعید می‌دانم شما در فرصت 20 روز مانده به کنکور بتوانید بطور کامل اینها را مطالعه...

سلام
وقت بخیر

فیلم های معماری کامپیوتر بسیار کامل هستند و در صورت استفاده از فیلم های درس و نکته و تست معماری کامپیوتر نیاز به خواندن هیچ منبع دیگری ندارید اما بنده بعید می‌دانم شما در فرصت 20 روز مانده به کنکور بتوانید بطور کامل اینها را مطالعه کنید و بتوانید به تسلط برسید.
در مورد سوال دوم اگر منظورتون در مورد درس معماری کامپیوتر هست متاسفانه هیچ کتاب مناسب کنکوری برای درس معماری کامپیوتر وجود ندارد و کتاب ها پر از اشکالات علمی هستند

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. S

سلام استاد وقت شما بخیر.
میخواستم نظرتون رو راجع به کنکور و کرونا و تعویق مجدد و عدم تعویق و... بدونم؟!

هرچند میدونم شما هم مثل من بی اطلاع هستین اما نظر شما برای من مهم هست.

بالاخره قراره تکلیف چی بشه؟ من خودم نه دوست دارم تعویق بیافته و نه...

سلام استاد وقت شما بخیر.
میخواستم نظرتون رو راجع به کنکور و کرونا و تعویق مجدد و عدم تعویق و... بدونم؟!

هرچند میدونم شما هم مثل من بی اطلاع هستین اما نظر شما برای من مهم هست.

بالاخره قراره تکلیف چی بشه؟ من خودم نه دوست دارم تعویق بیافته و نه دوست دارم توی شرایط سخت گرما و ماسک و استرس کنکور بدم..

هر روز صبح که بیدار میشیم هر کسی یه چیزی میگه، یکی میگه حتما با ماسک کنکور برگزار میشه، یکی هم میگه ورودی بهمن میگیرن دانشگاه ها.
من که به این صحبت ها کاری ندارم و کار خودم رو انجام میدم و فکر میکنم درستش هم همین باشه، اما واقعا یه جاهایی دیگه اعصاب آدم بهم میریزه و تمرکزش از بین میره!
بالاخره ما باید چیکار کنیم؟! بالاخره قراره چی بشه؟!

ممنون.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    S

سلام
وقت بخیر

به نظر بنده افراد موفق درگیر حواشی نمی‌شند و در هر شرایطی صد در صد تلاش شون و انجام میدند و در زمانی که دیگران در حواشی غرق هستند و درگیر چیزهای پیش پا افتاده هستند افراد موفق در حال تلاش کردن هستند. افراد موفق در حدود 20 روز مانده...

سلام
وقت بخیر

به نظر بنده افراد موفق درگیر حواشی نمی‌شند و در هر شرایطی صد در صد تلاش شون و انجام میدند و در زمانی که دیگران در حواشی غرق هستند و درگیر چیزهای پیش پا افتاده هستند افراد موفق در حال تلاش کردن هستند. افراد موفق در حدود 20 روز مانده به کنکور ارشد کامپیوتر در گروه های تلگرامی و ... نیستند و فکر خودشون و درگیر این چیزها نمی‌کنند.
بنابراین نظر من این هست که به جای فکر کردن به این چیزها روی درس هاتون تمرکز کنید در این صورت چه کنکور ارشد کامپیوتر به تعویق بیفتد و چه نیفتد کسی که برنده این ماجرا هست شمایید.
در ضمن چه شما به این موضوع فکر کنید و چه نکنید اون اتفاقی که باید بیفتد رخ می‌دهد

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رضا

سلام خدمت استاد رضوی گرامی.
بنده دو سوال از خدمتتون داشتم،

سوال اول اینکه بنده قبلا از خدمتتون پرسیدم میخوام در گرایش نرم افزار رتبه حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ بیارم چه درسهایی رو بخونم؟ و شما فرمودید برای اینکه نتیجه فوری بگیرم باید فقط دروس منطقی،...

سلام خدمت استاد رضوی گرامی.
بنده دو سوال از خدمتتون داشتم،

سوال اول اینکه بنده قبلا از خدمتتون پرسیدم میخوام در گرایش نرم افزار رتبه حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ بیارم چه درسهایی رو بخونم؟ و شما فرمودید برای اینکه نتیجه فوری بگیرم باید فقط دروس منطقی، پایگاه، هوش، نظریه، سیستم عامل رو بخونم.
سوال من این هست که من باید این پنج درس رو حتما ۱۰۰ بزنم تا رتبه ای حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ بدست بیارم یا خیر؟!

سوال دوم اینکه در فیلم همایش بر اساس آمار سال گذشته فرمودید میانگین درصد افرادی که رتبه ۵۰۰ الی ۶۰۰ کسب کردند حدود ٪۱۶ هست، آیا در کنکور امسال با توجه به تعویق هایی متعدد و آمادگی بالای دانشجویان و همچنین افزایش تعداد ثبت نامی های کنکور ارشد این میانگین افزایش پیدا میکند؟ و اینکه حدودا چقدر افزایش پیدا میکند؟ مثلا ممکن است این ٪۱۶ درصد امسال به ٪۲۵ افزایش پیدا کند؟!

ممنونم از وقتی که در اختیار بند قرار دادید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    رضا

سلام
وقت بخیر

در مورد سوال اول تون باید بگم که خیر نیازی نیست این دروسی که فرمودید و 100 بزنید. شما سعی کنید درس مدار منطقی و 100 بزنید و بقیه دروس و حدود 50 درصد بزنید. 100 زدن درس مدار منطقی خیلی سخت نیست و با دیدن فیلم های نکته و تست و به...

سلام
وقت بخیر

در مورد سوال اول تون باید بگم که خیر نیازی نیست این دروسی که فرمودید و 100 بزنید. شما سعی کنید درس مدار منطقی و 100 بزنید و بقیه دروس و حدود 50 درصد بزنید. 100 زدن درس مدار منطقی خیلی سخت نیست و با دیدن فیلم های نکته و تست و به تسلط رسیدن در آنها به راحتی می‌توانید درس مدار منطقی و در کنکور ارشد کامپیوتر 100 بزنید.
در مورد سوال دوم تون باید بگم که اولا تعداد افراد ثبت نامی در کنکور ارشد کامپیوتر 99 خیلی افزایش خاصی نسبت به سال گذشته نداشته است و احتمالا حدود 13 هزار نفر داوطلب کنکور ارشد کامپیوتر در امسال خواهیم داشت، در مورد افزایش میانگین درصد کنکور امسال بله کمی افزایش خواهیم داشت ولی برای رنج رتبه های بین 500 تا 600 کنکور ارشد کامپیوتر این افزایش درصد خیلی چشم گیر نخواهد بود و احتمالا 5 درصد خواهد بود.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. amir

سلام. وقت بخیر.
بنده معدل بالایی نداشتم و از الان تا کنکور ارشد حدود یکماه باقی مانده است.
من ویدئو کلاس و همچنین نکته و تست دروس منطقی و پایگاه داده و هوش مصنوعی را حدود یکماه قبل مشاهد و تمام کردم و فکر میکنم تا حدود قابل قبولی(بالای 70%) مسلط...

سلام. وقت بخیر.
بنده معدل بالایی نداشتم و از الان تا کنکور ارشد حدود یکماه باقی مانده است.
من ویدئو کلاس و همچنین نکته و تست دروس منطقی و پایگاه داده و هوش مصنوعی را حدود یکماه قبل مشاهد و تمام کردم و فکر میکنم تا حدود قابل قبولی(بالای 70%) مسلط هستم.
برای درس معماری هم فقط نکته و تست را نگاه کردم، البته فقط آن قسمت مربوط به محاسبات و حافظه ها.
شبکه و گسسته و زبان و ریاضیات را را کلا کنار گذاشتم.
برای ساختمان و الگوریتم هم فقط نکته و تست را مشاهده کردم و چون حجمش زیاد بود و من هم این دروس را به شخصه خیلی متوجه نمیشوم به صورت عبوری و قسمت های مهم را نگاه کردم مثل بازگشتی و گراف که فکر هم نمیکنم خیلی روی این موارد مسلط شده باشم.

الان من مانده ام و سیستم عامل و نظریه و کامپایلر که نمیدانم کدام را بخوانم.
هدف من قبولی روزانه نرم افزار فردوسی مشهد هست.
لطفا راهنمایی کنید که چه دروسی را از بین سیستم عامل و نظریه و کامپایلر بخوانم (در هر سه درس پایه ضعیف دارم) .
من نمیدوانم که کلا چه دروسی را متمرکز بشوم و مثلا به چند درصد از هر کدام از آن ها در کنکور جواب بدهم تا در دانشگاه فردوسی مشهد و نرم افزار قبول بشم. چون نه سهمیه دارم و نه معدل بالایی!
ممنون از شما.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    amir

سلام
وقت بخیر

در حال حاضر با توجه به اینکه حدود 25 روز تا کنکور ارشد کامپیوتر 99 باقی مانده است الان خیلی وقت مناسبی برای خواندن دروس جدید نیست. ولی با توجه به اینکه شما تعداد دروس کمی را مطالعه کرده‌اید بهتر هست فصول مهم درس سیستم عامل و همین...

سلام
وقت بخیر

در حال حاضر با توجه به اینکه حدود 25 روز تا کنکور ارشد کامپیوتر 99 باقی مانده است الان خیلی وقت مناسبی برای خواندن دروس جدید نیست. ولی با توجه به اینکه شما تعداد دروس کمی را مطالعه کرده‌اید بهتر هست فصول مهم درس سیستم عامل و همین طور کامپایلر را مطالعه کنید یا اگر هر دو برایتان مقدور نیست فقط یکی را مطالعه کنید. به نظر من شما فصل زمانبندی ها و مدیریت حافظه و حافظه مجازی درس سیستم عامل و همین طور فصل تجزیه پایین به بالا درس کامپایلر را اگر می‌توانید مطالعه کنید.
دقت کنید که بطور کلی وقتی دروس را بصورت سطحی مطالعه می‌کنید در سر جلسه کنکور به سوالات پاسخ می‌دهید غافل از اینکه احتمال منفی زدن شما هم بسیار بالا است. به این نکته مهم توجه کنید
توصیه بنده به شما این است که اگر سن بالایی ندارید برای کنکور ارشد کامپیوتر 1400 مطالعه کنید تا در یک دانشگاه تاپ قبول بشوید و آینده تان را تغییر دهید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. محمدهادی

سلام استاد رضوی خسته نباشید میخواستم بدونم نظرتون راجع به کتاب طراحی الگوریتم با رویکردی خلاقانه یودی منبر چیه؟؟؟ اکثر استادا پیشنهاد میدن

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    محمدهادی

سلام
وقت بخیر

شما نفرمودید که این کتاب و برای کنکور ارشد کامپیوتر یا آی تی میخواهید مطالعه کنید یا مثلا ترم های پایین هستید و برای مطالعه آزاد میخواهید مطالعه کنید. اگر منظورتون برای کنکور هست بنده توصیه نمی‌کنم که برای دروس کنکور ارشد کامپیوتر...

سلام
وقت بخیر

شما نفرمودید که این کتاب و برای کنکور ارشد کامپیوتر یا آی تی میخواهید مطالعه کنید یا مثلا ترم های پایین هستید و برای مطالعه آزاد میخواهید مطالعه کنید. اگر منظورتون برای کنکور هست بنده توصیه نمی‌کنم که برای دروس کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی کتاب منبع مطالعه بشود جز در دروس هوش مصنوعی و شبکه های کامپیوتری، برخی از دلایل این امر هم در بالا ذکر شده. اما اگر در ترم های پایین هستید خوندنش مشکلی نداره. در ضمن برای ساختمان داده و طراحی الگوریتم بهترین کتاب همان کتاب CLRS هست.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. علی میرزایی

عرض سلام و خداقوت
من برای کنکور سال بعد یعنی 1400 دارم برنامه می ریزم.
سوالی که خیلی رو ذهنمه اینه که چقدر احتمال داره دروس مدار وسیگنال سال بعد مجددا به کنکور برگردن؟! اینکه برش داشتن برای همیشه هست؟ یا فقط امسال دارن تست میکنن؟!

  پیوست ها
 

سلام. وقت بخیر

برای کنکور ارشد کامپیوتر 1400 احتمال اینکه بخواهد دروس مورد آزمون تغییری داشته باشند بسیار پایین است و به احتمال خیلی بالا دروس مورد آزمون کنکور ارشد کامپیوتر هیچ تغییر نخواهند داشت، فقط شاید بخواهند ضرایب زبان و ریاضیات را تغییر...

سلام. وقت بخیر

برای کنکور ارشد کامپیوتر 1400 احتمال اینکه بخواهد دروس مورد آزمون تغییری داشته باشند بسیار پایین است و به احتمال خیلی بالا دروس مورد آزمون کنکور ارشد کامپیوتر هیچ تغییر نخواهند داشت، فقط شاید بخواهند ضرایب زبان و ریاضیات را تغییر دهند که این موضوع هم مشخص نیست. بنابراین شما با توجه به دروس و ضرایب کنکور ارشد کامپیوتر 99 (امسال) برنامه ریزی کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 2 ماه قبل توسط رامین رضوی razavi ویرایش شد رامین رضوی razavi
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به دکتر رامین رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷