منابع کنکور ارشد کامپیوتر

منابع ارشد کامپیوتر 99

4.2168067226891 1 1 1 1 1 4.22 امتیاز (595 رای)

تحلیلی بر منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99

منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99 چیست؟ بهترین منابع ارشد کامپیوتر کدام ها هستند؟ منابع کنکور ارشد هوش مصنوعی چیست؟ منابع کنکور ارشد نرم افزار چیست؟ و سوالات بسیار دیگری، همه اینها سوالاتی هستند که هر ساله ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان کنکور ارشد کامپیوتر را به خود مشغول می‌کند. برای پاسخ به این سوالات پس از معرفی بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر در تصویر زیر، توضیحات بسیار جامعی ارائه نموده ایم. بنابراین حتما بعد از تماشا عکس زیر به دقت مطالب گفته شده بعد از آن را را مطالعه بفرمایید.

 

 

منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99

 

منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99
منابع رشته مهندسی کامپیوتر

 

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

 

 

بررسی موشکافانه دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر

با توجه به سوالات بسیار جزئی و دقیقی که داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی در مورد منابع می‌پرسند، سعی کردیم هر یک از دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر را بصورت جداگانه و بطور مفصل و با جزییاتی دقیق بررسی کنیم. در همین راستا برای بررسی کامل دروس مهم به صفحات زیر مراجعه کنید:

برای بررسی کامل درس ساختمان داده به صفحه: ساختمان داده

برای بررسی کامل درس معماری کامپیوتر به صفحه: معماری کامپیوتر

برای درس ریاضی گسسته به صفحه: ریاضی گسسته رشته کامپیوتر

برای بررسی درس مدار منطقی به صفحه: مدار منطقی

برای بررسی درس طراحی الگوریتم به صفحه بررسی درس: طراحی الگوریتم

و برای بررسی درس شبکه های کامپیوتری به صفحه: شبکه های کامپیوتری

برای شروع مطالعه برای کنکور ارشد موارد زیر را انجام دهید

1) همایش کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی 99 را تماشا کنید

2) فیلم نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید

3) سایت کنکور کامپیوتر را زیر و رو کنید

4) چهار جلسه اول ساختمان داده، گسسته، منطقی و معماری کامپیوتر را از لینک رو به رو تماشا کنید: https://www.aparat.com/ramin_razavi

بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر

کتاب‌های مرجع و زبان اصلی منابع بسیار خوبی برای مطالعات آکادمیک و دانشگاهی در دوران دانشجویی می‌باشند، اما برای شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر خواندن کتاب‌های مرجع مهندسی کامپیوتر را توصیه نمی‌کنیم (جز در موارد خاص مثلا تمرین‌های کتاب لینز برای درس نظریه زبان‌ها و یا تمرین‌های کتاب CLRS برای درس ساختمان داده و یا کتاب شبکه های کامپیوتری کراس و راس). برای پاسخگویی به تست‌های کنکور کامپیوتر، باید در اولین قدم به دنبال شناسایی درست منابع ارشد کامپیوتر باشید و سپس با توجه به بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر در سال‌های گذشته، برای مطالعه منابع برنامه ریزی بفرمایید. در این رابطه دانشجویان عزیز باید به نکات زیر توجه داشته باشند:
اول اینکه اکثر منابع کنکور ارشد کامپیوتر، براساس منابع اصلی و مرجع نگاشته شده و نویسندگان این کتاب‌ها به نوعی منابع مرجع را تلخیص و روان سازی نموده‌اند، بنابراین مطلبی نیست که در کتب مرجع وجود داشته باشد و در بهترین کتب کنکوری و یا جزوات اساتید برتر کامپیوتر و آی تی موجود نباشد. البته متاسفانه در بعضی دروس کتاب کاملی که تمامی مطالب را به بهترین نحو پوشش دهد وجود ندارد مانند کتاب معماری کامپیوتر.
دوم اینکه شما جهت کسب یک رتبه عالی در کنکور ارشد کامپیوتر، لازم است تا علاوه بر خواندن مباحث درسی، تست‌های متعددی از آزمونهای سالهای گذشته رشته کامپیوتر در هر فصل را پاسخ دهید تا با دیدگاه طراحان سوال آشنا شده و مسیر مطالعه خود را اصلاح بفرمایید که کتاب‌های کنکوری حاوی این تست‌ها هستند.
سوم اينكه در مراجع کامپیوتر مطالبی را خواهيد ديد كه در كنكور ارشد کامپیوتر كمك چندانی به شما نمي‌كند و يا شامل مباحثی هستند كه در كنكور مطرح نمی‌شوند، تمايز بين فصول و سر فصل‌های مهم و غیر مهم درس‌های کامپیوتر به خوبي در كتب مناسب کنکوری رعايت شده است، فصول مهم تمامی دروس را می‌توانید در قسمت بودجه بندی کنکور ارشد کامپیوتر مشاهده کنید.
چهارم اینکه تست‌های یک درس از تنها یک کتاب مرجع طراحی نمی‌شود و برای یک درس مراجع زیادی وجود دارد که خواندن همه آنها برای شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر غیر ممکن است و بجای آنها مطالعه منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99 توصیه می گردد.
 

 

 

بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر
 

مقایسه اشکال مختلف منابع کنکور ارشد کامپیوتر

اگر بخواهیم منابع ارشد کامپیوتر را که شامل 1) فیلم‌های آموزشی 2) کتاب‌ها 3) کلاس آنلاین و 4) فیلم ضبط شده کلاس آنلاین هستند را با هم مقایسه کنیم باید گفت که فیلم‌های آموزشی‌ و کتاب‌ها ایستا هستند (چون دیر به دیر آپدیت می‌شوند) ولی کلاس آنلاین و فیلم ضبط شده کلاس‌های آنلاین پویا (چون در بازه‌های کوتاه مدت آپدیت و به روز می‌شوند) هستند بنابراین بدون شک کلاس‌های آنلاین یا فیلم ضبط شده کلاس‌های آنلاین بهتر از سایر منابع آموزشی هستند. برای مطالعه بیشتر در این مورد به قسمت کلاس های کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

بهترین نحوه شروع برای کنکور ارشد کامپیوتر

بیشترین سوالی که تمامی داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی درگیر آن هستند این هست که چگونه شروع کنیم و چه فیلم ها و یا کلاس هایی تهیه کنیم، در اینجا سعی می‌کنیم که بصورت کامل و شفاف به این سوال بسیار متداول و مهم پاسخ دهیم، اگر بودجه محدودی دارید، مثلا حدود 1 میلیون تومان سعی کنید حتما پکیج فیلم 5 درس (شامل فیلم دورس : ریاضیات گسسته، ساختمان داده،‌طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر و مدار منطقی) و همین طور پکیج فیلم 5 نکته و تست (نکته و تست همین دروس) را تهیه کنید، و مطالعه این دو پکیج را در بخش اول مطالعاتی تون قرار بدید، این بخش حدودا 2.5 الی 3 ماه طول خواهید کشید،‌ حتما پس از مطالعه یک فصل فیلم نکته و تست آن فصل را نگاه کنید، این کار تسلط شما را چندین برابر خواهد کرد و انجام این کار بسیار مهم هست. بعد از بخش اول مطالعاتی شما که 2.5 الی 3 ماه طول می‌کشد، پایه ریاضی شما به شدت قوی شده است، نگاه الگوریتمی پیدا کرده اید و همین طور نگاه کامپیوتری پیدا کرده‌اید و بطور کلی پایه تان قوی می‌شود، این مواردی که بیان شد باعث می‌شود که خیلی راحت بتوانید دروس دیگر را مطالعه کنید و مثلا درسی را که قبلا می‌توانستید در 3 ماه مطالعه کنید اکنون می‌توانید در 1.5 ماه مطالعه کنید حال اینکه در بخش دوم مطالعاتی به سراغ چه دروسی بروید به این بستگی دارد که چه گرایشی بخواهید شرکت کنید. البته در بخش اول نیز با توجه به گرایشی که داوطلبان کنکور ارشد می‌خواهند شرکت کنند می‌توانند یک درس دیگر اضافه کنند، مثلا برای گرایش معماری درس VLSI و برای گرایش هوش مصنوعی درس سیگنال یا مدار الکتریکی می‌تواند در بخش اول مطالعاتی باشد. حال اگر بودجه محدودی ندارید می‌توانید پکیج 5 درس و پکیج 5 نکته و تست را به جای تهیه فیلم در کلاس آنلاین شرکت کنید. به تمامی دانشجویان توصیه می‌کنیم که برای شروع راحت تر فیلم های 4 جلسه ابتدایی دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر را که بصورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار گرفته است را مشاهده اند، در زیر لینک های این فیلم ها را برایتان قرار می‌دهیم:

آموزش مدار منطقی

آموزش معماری کامپیوتر

آموزش ساختمان داده

آموزش ریاضیات گسسته

نحوه مطالعه منابع کنکور ارشد کامپیوتر

برای رسیدن به یک رتبه ارزشمند در کنکور ارشد کامپیوتر شما نیاز به تسلط بالا و خواندن مفهومی و عمقی دروسی که در آزمون ارشد کامپیوتر می‌آید دارید. و برای اینکه بتوانید در دروس کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور ارشد آی تی به تسلط بالا برسید باید بتوانید منابع کنکور ارشد کامپیوتر را درست و علمی بخوانید، بدین سبب و برای اینکه شما بتوانید اصولی و علمی درس بخوانید و در دروس به تسلط بالا برسید، تیم کنکورکامپیوتر مقالات آموزشی علمی و عالی را در قسمت خدمات جدید کنکور کامپیوتر در اختیار شما قرار داده است. توصیه اکید می‌کنیم این مقالات را با صبر و حوصله زیاد مطالعه بفرمایید. همچنین برای نحوه صحیح برنامه ریزی حتما و حتما به قسمت برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه فرمایید و فیلم 0 تا 100 نحوه صحیح مطالعه و برنامه ریزی را مطالعه کنید.

منابع ارشد کامپیوتر با رویکرد کسب رتبه تک رقمی

در بالا بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99 که حاصل سالها تجربه تدریس و مشاوره استاد رضوی در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی است را برای داوطلبین عزیز ارائه کرده ایم. البته شرکت در کلاس‌های کنکور آنلاین و یا تهیه فیلم های کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی تاثیر بسیار بیشتر و عمیق‌تری در فهم و سرعت مطالعه شما عزیزان خواهد داشت، بنابراین به داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی توصیه می‌شود که اگر امکان شرکت در این کلاس‌ها را دارند حتما در این کلاس‌ها شرکت کنند، به دانشجویانی نیز که امکان شرکت در کلاس‌ها را ندارند توصیه می‌کنیم که فیلم ها را تهیه کنند و حداقل در یک کلاس شرکت کنند که در جو رقابت قرار گیرند.

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                 88674964 -021

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب،مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

همه چیز در مورد کنکور ارشد کامپیوتر

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

آموزش معماری کامپیوتر

فیلم‌های آمــوزشی دروس کنکـــور ارشــد کامپیـــوتر وIT

آموزش ساختمان داده

آموزش مدار منطقی

 

 

 1. ابراهیم کلته

این کتاب ریاضیات گسسته که براش پارسه رو به عنوان منبع معرفی کردن، دقیقا کدوم کتابه؟ در ضمن این کتاب به سختی گیر میاد.

  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 5 روز قبل توسط رامین رضوی razavi ویرایش شد رامین رضوی razavi

سلام
وقت بخیر

نویسندگان این کتاب آقایان حمید حاج سید جوادی-مجتبی شاکری- بابک لطفی - ابوالفضل طرقی حقیقت هستند. بله به علت اینکه موسسه پارسه دیگر وجود ندارد این کتاب ها تجدید چاپ نمی‌شوند، شما می‌توانید اگر این کتاب را پیدا نکردید کتاب مدرسان...

سلام
وقت بخیر

نویسندگان این کتاب آقایان حمید حاج سید جوادی-مجتبی شاکری- بابک لطفی - ابوالفضل طرقی حقیقت هستند. بله به علت اینکه موسسه پارسه دیگر وجود ندارد این کتاب ها تجدید چاپ نمی‌شوند، شما می‌توانید اگر این کتاب را پیدا نکردید کتاب مدرسان شریف یا راهیان ارشد را بگیرید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. سینا

سلام وقتتون بخیر.

با توجه به اینکه قیمت کتابا خیلی زیاد شده من تصمیم گرفتم کتاب دست دوم بخرم. ولی توی بازار اکثرا چاپ 92 یا 93 هستند. اطلاعی دارید که کتابا چقدر تغییر کردن؟ تغییرشون اونقدر هست که بشه چشم پوشی کرد؟

با تشکر از راهنماییتون.

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    سینا

سلام
وقت بخیر

با توجه به اینکه کتاب ها خیلی گرون شدند و قیمت کتاب ها به قیمت فیلم هایی که در پکیج 5 درس وجود دارد نزدیک شده است خیلی بهتر است که شما پکیج فیلم 5 درس (ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر و مدار منطقی) و...

سلام
وقت بخیر

با توجه به اینکه کتاب ها خیلی گرون شدند و قیمت کتاب ها به قیمت فیلم هایی که در پکیج 5 درس وجود دارد نزدیک شده است خیلی بهتر است که شما پکیج فیلم 5 درس (ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر و مدار منطقی) و تهیه کنید. برای تهیه این فیلم ها می‌توانید به صفحه پکیج 5 ویدیو دروس کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.
اما اگر میخواهید کتاب دست دوم تهیه کنید سوال شما خیلی کلی است و بعضی از کتاب ها از سال 92 تغییر داشته اند و بعضی تغییری نداشته اند و بعضی هم تغییر کمی داشته اند و اگر می‌خواهید در این ضمینه راهنمایی تون کنم باید در مورد تک تک کتاب هایی که میخواهید تهیه کنید بگید تا به شما بگویم تغییری داشته اند یا خیر، برای این منظور بهتر است به آی دی تلگرام بنده پیام دهید: @ramin_razavi

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. hossein

با سلام خدمت استاد عزیز.

وقتی نظرات رو خوندم متوجه شدم که شما خوندن درس شبکه های کامپیوتری رو پیشنهاد نمیکنین. وقتی کسی بخواد گرایش شبکه یا رایانش امن بخونه خوندن درس شبکه های کامپیوتری ضرورتی نداره؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    hossein

سلام
وقت بخیر

دانشجویان باید در مراحل اولیه مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر دروس مهم و پایه ای و تاثیر گذار را مطالعه کنند، حال اگر دانشجویی این دروس را به خوبی مطالعه کرد و وقت اضافه داشت می‌تواند دروسی مانند سیستم عامل و شبکه را نیز در برنامه...

سلام
وقت بخیر

دانشجویان باید در مراحل اولیه مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر دروس مهم و پایه ای و تاثیر گذار را مطالعه کنند، حال اگر دانشجویی این دروس را به خوبی مطالعه کرد و وقت اضافه داشت می‌تواند دروسی مانند سیستم عامل و شبکه را نیز در برنامه درسی اش بگنجاند، بنابراین اینکه این دروس خوانده بشوند یا خوانده نشوند و یا بخشی از اینها خوانده شود به عملکرد خود دانشجویان بر می‌گردد.
اما در مورد قسمت دوم سوال تون که فرمودید وقتی کسی بخواهد گرایش شبکه یا رایانش امن بخواند، خواندن درس شبکه های کامپیوتری ضرورتی ندارد؟ باید بگم خیر برای کنکور اهمیتی ندارد و رتبه شما را در کنکور فقط میانگین درصد شما تشکیل می‌دهد، ولی برای مقطع ارشد شبکه های کامپیوتری بهتر است که دانشجویان درس شبکه را بلد باشند بنابراین اگر دانشجویی برای کنکور ارشد شبکه درس شبکه را کنار گذاشت بعد از کنکور 5 ماه تا اول مهر وقت دارد و می‌توانید این درس را بطور کامل مطالعه کند تا در مقطع ارشد هم اگر به سمت فیلدهای شبکه ای رفت مشکلی برایش پیش نیاید.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. سالاری

سلام.من هنرستان رشته کامپیوتر خوندم و کاردانی و کارشناسی در دانشگاه فنی حرفه ای نرم افزار خوندم.برای ارشد میخوام هوش مصنوعی تهران قبول شم.البته کاردانی با رتبه 51 تهران قبول شدم ولی انتقالی گرفتم.برای ارشد میخوام یکی از دانشگاه های خوب تهران قبول...

سلام.من هنرستان رشته کامپیوتر خوندم و کاردانی و کارشناسی در دانشگاه فنی حرفه ای نرم افزار خوندم.برای ارشد میخوام هوش مصنوعی تهران قبول شم.البته کاردانی با رتبه 51 تهران قبول شدم ولی انتقالی گرفتم.برای ارشد میخوام یکی از دانشگاه های خوب تهران قبول شم.امکان قبولی بچای فنی در دانشگاه شریف و امیرکبیر چطوریه؟ و من که فنی بودم چه درسایی را باید بیشتر کار کنم تا به پای بچای شریف برسم؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    سالاری

سلام
وقت بخیر

اصلا این اهمیتی ندارد که شما لیسانس کجا بودید و چه پایه‌ای داشتید مهم تلاش شما در سال کنکور است، اگر تلاش زیاد، پیوسته و هوشمندانه‌ای داشته باشید حتما می‌توانید نتایج خوبی کسب کنید، کما اینکه بسیاری از رتبه‌های برتر امسال در...

سلام
وقت بخیر

اصلا این اهمیتی ندارد که شما لیسانس کجا بودید و چه پایه‌ای داشتید مهم تلاش شما در سال کنکور است، اگر تلاش زیاد، پیوسته و هوشمندانه‌ای داشته باشید حتما می‌توانید نتایج خوبی کسب کنید، کما اینکه بسیاری از رتبه‌های برتر امسال در دانشگاه‌های معمولی لیسانس گرفته بودند، برای مشاهده مصاحبه رتبه‌های برتر کنکور ارشد کامپیوتر می‌توانید به صفحه رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.
برای اینکه بخواید رتبه خوبی بیارید در گام اول مطالعاتی تون که حدود 3 ماه طول میکشه باید به سراغ دروس ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر و مدار منطقی بروید، این دروس مهم ترین دروس کنکور ارشد کامپیوتر است، اگر در این دروس ضعیف هستید می‌توانید پکیج فیلم 5 درس که شامل این دروس هست و تهیه کنید. علاوه بر این دروس، درسهای تخصصی رشته کامپیوتر هم بسیار مهم هستند، برای بررسی دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر می‌توانید به صفحه دروس کنکور ارشد نرم افزار مراجعه کنید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. ملیکا

سلام و خسته نباشید.
من کارشناسی it دارم و میخوام در کنکور 99 رشته مهندسی کامپیوتر شرکت کنم و علاقه مندم به گرایش رایانش امن و بعد از اون شبکه..
الان مشکلم اینه که دقیقا نمیدونم کدوم یکی از درس های دروس مشترک رو بخونم و اهمیت یا اگه بخوام بهتر بگم...

سلام و خسته نباشید.
من کارشناسی it دارم و میخوام در کنکور 99 رشته مهندسی کامپیوتر شرکت کنم و علاقه مندم به گرایش رایانش امن و بعد از اون شبکه..
الان مشکلم اینه که دقیقا نمیدونم کدوم یکی از درس های دروس مشترک رو بخونم و اهمیت یا اگه بخوام بهتر بگم نمیدونم کدومش رو باید حتما بزنم چون میگن بعضی از درسا رو خیلی راحت تر از بقیه میشه تراز بالاتری اورد. ممنون میشم راهنماییم کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    ملیکا

سلام
وقت بخیر

شما بهتر هست که دروس زیر و حتما مطالعه کنید:
ریاضیات گسسته، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، نظریه، کامپایلر، هوش مصنوعی و پایگاه داده، برای مطالعه دقیق تر در این مورد به مقاله بررسی دروس کنکور ارشد نرم...

سلام
وقت بخیر

شما بهتر هست که دروس زیر و حتما مطالعه کنید:
ریاضیات گسسته، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، نظریه، کامپایلر، هوش مصنوعی و پایگاه داده، برای مطالعه دقیق تر در این مورد به مقاله بررسی دروس کنکور ارشد نرم افزار مراجعه کنید
در بین این دروس دروس منطقی و معماری دروس مطمئنی هستند به این معنا که اگر این دو درس را خوب مطالعه کنید می‌توانید به تمامی سوالات آنها پاسخ دهید
توصیه میکنم برای شروع به خواندن درس معماری کامپیوتر از فیلم‌های رایگانی که در قسمت آموزش معماری کامپیوتر قرار داده شده است استفاده کنید. همین طور می‌توانید برلی شروع ساختمان داده و مدار منطقی هم به قسمت‌های آموزش ساختمان داده و آموزش مدار منطقی مراجعه کنید


موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. فاطمه احمدی

سلام من لیسانس علوم کامپیوتر دارم میخواستم برا ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان بخونم چه منابعی پیشنهاد میکنید؟!

  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

دروس گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر و مدار منطقی مهمترین و پایه ای ترین دروس کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر هست و اینها دروسی هستند که خود خوان نیستند و سنگین هستند بنابراین توصیه بنده به شما این است که پکیج 5 درس...

سلام
وقت بخیر

دروس گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر و مدار منطقی مهمترین و پایه ای ترین دروس کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر هست و اینها دروسی هستند که خود خوان نیستند و سنگین هستند بنابراین توصیه بنده به شما این است که پکیج 5 درس و همین طور پکیج 5 نکته و تست حتما تهیه کنید و اینها و در 2 تا 3 ماه اول مطالعه کنید، با مطالعه این دروس به این روش بعد از 3 ماه پایه شما به شدت قوی می‌شود و شما می‌توانید بقیه دروس را از منابعی که در بالا معرفی شده است مطالعه کنید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. وحید

سلام
من قصد شرکت در کنکور ارشد برای رشته هوش مصنوعی دارم

میخواستم بدونم اگه دروس ریاضیات رو بجز درس ریاضی گسسته کنار بزارم و وقت رو برای دروس دیگه اختصاص بدم کار اشتباهی هست ؟

تسلطم روی دروس تخصصی به دلیل فاصله گرفتن از مطالعه پایین اومده وکلی...

سلام
من قصد شرکت در کنکور ارشد برای رشته هوش مصنوعی دارم

میخواستم بدونم اگه دروس ریاضیات رو بجز درس ریاضی گسسته کنار بزارم و وقت رو برای دروس دیگه اختصاص بدم کار اشتباهی هست ؟

تسلطم روی دروس تخصصی به دلیل فاصله گرفتن از مطالعه پایین اومده وکلی درس رو فراموش کردم همچنین معدل لیسانس ام خوب نیست

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    وحید

سلام
وقت بخیر

سوال شما بسیار کلی هست و بستگی به پایه شما و میزان زمانی که در روز می‌خواهید مطالعه کنید و همین طور رتبه ‌ای که میخواهید کسب کنید دارد، بطور کلی توصیه میکنم برای کنکور ارشد هوش مصنوعی یک درس ریاضی دیگر را نیز مطالعه کنید ولی اگر...

سلام
وقت بخیر

سوال شما بسیار کلی هست و بستگی به پایه شما و میزان زمانی که در روز می‌خواهید مطالعه کنید و همین طور رتبه ‌ای که میخواهید کسب کنید دارد، بطور کلی توصیه میکنم برای کنکور ارشد هوش مصنوعی یک درس ریاضی دیگر را نیز مطالعه کنید ولی اگر بتوانید درصد قابل قبولی را در دروس مشترک و تخصصی کسب کنید می‌توانید فقط با خواندن گسسته هم رتبه خوبی کسب کنید. به نظر بنده اگر می‌توانید درس آمار را نیز مطالعه کنید، خواندن این درس وقت خیلی زیادی از شما نمی‌گیرد

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. الهام

سلام
ببخشید من ترم آخر کارشناسی هستم(در حال حاضر هم در دانشگاه اصفهان درس میخونم) و میخام همین امسال (98) کنکور بدم. قصد دارم در گرایش نرم افزار برای ارشد قبول بشم.
هنوز هم برای کنکور اقدام نکردم...
آیا امکانش هست توی یکی از دانشگاه های تهران...

سلام
ببخشید من ترم آخر کارشناسی هستم(در حال حاضر هم در دانشگاه اصفهان درس میخونم) و میخام همین امسال (98) کنکور بدم. قصد دارم در گرایش نرم افزار برای ارشد قبول بشم.
هنوز هم برای کنکور اقدام نکردم...
آیا امکانش هست توی یکی از دانشگاه های تهران قبول بشم؟ برام فرقی نداره چه دانشگاهی... فقط میخام یکی از دانشگاه های دولتی تهران باشه.
چجوری باید بخونم که رتبه ی خوبی بیارم؟ و چه درصدهایی نیازه؟
خواهش میکنم کمکم کنید... من خیلی استرس گرفتم و سردرگمم که از کجا شروع کنم و آیا اصلا میتونم امسال قبول بشم یا نه...
از سایت خیلی خوبتون هم ممنونم. واقعا خیلی مفیده.
دستتون درد نکنه.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    الهام

سلام
وقت بخیر

اگر پایه تون مناسب باشه و همین طور هوشمندانه و پیوسته مطالعه کنید می‌تونید.
شما باید دروس ساختمان داده،‌ طراحی الگوریتم، منطقی، معماری و هوش و پایگاه و کامپایلر و بخونید. حتما سعی کنید برای دروس ساختمان و الگوریتم و معماری فیلم...

سلام
وقت بخیر

اگر پایه تون مناسب باشه و همین طور هوشمندانه و پیوسته مطالعه کنید می‌تونید.
شما باید دروس ساختمان داده،‌ طراحی الگوریتم، منطقی، معماری و هوش و پایگاه و کامپایلر و بخونید. حتما سعی کنید برای دروس ساختمان و الگوریتم و معماری فیلم تهیه کنید چون این درس ها درسهای سنگینی هستند و جزییات زیادی دارند و اگر خودتون بخواید اینها و بخونید تایم زیادی و از شما می‌گیرد و نمی‌تونید همه این کارها و انجام بدید. برای منطقی هم اگر تونستید فیلم تهیه کنید. فیلم نکته و تست این 4 درس را هم حتما تهیه کنید.

اینکه چه درصد هایی نیاز دارید را می‌توانید در قسمت کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 97 مشاهده کنید.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. zahra

سلام خسته نباشید
من ارشد کامپیوتر میخواستم بدم و کارشناسی مدیریت از پیام نور دارم. برای قبولی تو دانشگاه ازاد تهران یا غیرانتفاعی سطح بالا کدوم درسارو بخونم بهتر جواب میگیرم؟ من شاغل هستم و از اسفندماه روزی چند ساعت میتونم وقت بگذارم. ممنون میشم...

سلام خسته نباشید
من ارشد کامپیوتر میخواستم بدم و کارشناسی مدیریت از پیام نور دارم. برای قبولی تو دانشگاه ازاد تهران یا غیرانتفاعی سطح بالا کدوم درسارو بخونم بهتر جواب میگیرم؟ من شاغل هستم و از اسفندماه روزی چند ساعت میتونم وقت بگذارم. ممنون میشم راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    zahra

سلام
وقت بخیر

در درجه اول توصیه می‌کنم به دانشگاه های بهتری فکر کنید، و سعی کنید ارشد را در جایی بخوانید که در آینده برای شما گین ای داشته باشد. به این نکته توجه کنید که قبولی در یک دانشگاه خوب در ارشد خیلی راحت تر از قبولی در کنکور سراسری است،‌...

سلام
وقت بخیر

در درجه اول توصیه می‌کنم به دانشگاه های بهتری فکر کنید، و سعی کنید ارشد را در جایی بخوانید که در آینده برای شما گین ای داشته باشد. به این نکته توجه کنید که قبولی در یک دانشگاه خوب در ارشد خیلی راحت تر از قبولی در کنکور سراسری است،‌ و همین طور به این نکته توجه داشته باشید که شما هر زمانی که در یک دانشگاه تاپ مثل دانشگاه تهران و شریف قبول بشوید 20 و سپس مثلا اپلای کنید 20 سال در زندگی جلو می‌افتید.
حال اگر می‌خواهید در دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی قبول بشوید این دروس را بخوانید: مدار منطقی، ساختمان داده، یکی از دو درس هوش، کامپایلر و پایگاه. برای ساختمان و منطقی حتما فیلم درس و نکته و تست و تهیه کنید که بتوانید سریع این دو درس را تمام کنید و به تسلط برسید.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. سارازارع

سلام وقتتون بخير ،ببخشيد رياضي گسسته همان ساختمان گسسته هست ؟من رشته ام نرافزار کامپيوتر هست تاالان براي ارشد نخوندم ازالان فشرده بخونم ميتونم نتيجه مطلوبي تو کنکور 98بگيرم؟؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    سارازارع

سلام
وقت بخیر

بله ریاضی گسسته همان ساختمان گسسته هست، این سوال شما خیلی نسبی هست و به این بستگی دارد که کجا میخواید قبول بشید، پایه تون به چه شکلی هست، روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه بکنید، از چه منابعی استفاده می‌کنید و آیا فیلم برای دو سه درس...

سلام
وقت بخیر

بله ریاضی گسسته همان ساختمان گسسته هست، این سوال شما خیلی نسبی هست و به این بستگی دارد که کجا میخواید قبول بشید، پایه تون به چه شکلی هست، روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه بکنید، از چه منابعی استفاده می‌کنید و آیا فیلم برای دو سه درس مهم کنکور ارشد کامپیوتر دارید یا خیر. ولی بطور کلی اگر هوشمندانه و زیاد و مستمر مطالعه کنید می‌تونید رتبه خوبی کسب کنید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. امیر

سلام خسته نباشید
ای کاش میشد خودتون این کتاب ها رو هم برای فروش قرار میدادین
من از یه استان محروم هستم و این کتاب ها 90 درصدشون رو نمیتونم تهیه کنم و گیر نمیاد
اگرم بخوام تک تک هرکدوم رو از یک فروشگاه بگیرم کلی هزینه ی پست میشه برای هر کتاب 12...

سلام خسته نباشید
ای کاش میشد خودتون این کتاب ها رو هم برای فروش قرار میدادین
من از یه استان محروم هستم و این کتاب ها 90 درصدشون رو نمیتونم تهیه کنم و گیر نمیاد
اگرم بخوام تک تک هرکدوم رو از یک فروشگاه بگیرم کلی هزینه ی پست میشه برای هر کتاب 12 تومن هزینه پست هم باید بدم ....

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    امیر

سلام
وقت بخیر

بله حق با شماست. به زودی حتما این امکان برای دانشجویان عزیز کشور مهیا می‌شود و دانشجویان می‌توانند به راحتی تمامی کتاب‌هایشان را از سایت تهیه کنند.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

  پیوست ها
 
 1. علی

سلام خدمت استاد گرامی،
من لیسانسم برقه ولی با توجه به اینکه علاقه ی زیادی به رشته کامپیوتر دارم به نظرتون از الان واسه کنکور ۹۹ برنامه ریزی کنم و شروع به مطالعه کنم میتونم به رتبه مطلوبی برسم ضمنا دروس ریاضی عمومی ومعادلات وسیگنال و مدار و مدار...

سلام خدمت استاد گرامی،
من لیسانسم برقه ولی با توجه به اینکه علاقه ی زیادی به رشته کامپیوتر دارم به نظرتون از الان واسه کنکور ۹۹ برنامه ریزی کنم و شروع به مطالعه کنم میتونم به رتبه مطلوبی برسم ضمنا دروس ریاضی عمومی ومعادلات وسیگنال و مدار و مدار منطقی رو در سطح خوبی بلدم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علی

سلام
وقت بخیر

بله شما قطعا می‌تونید در کنکور ارشد کامپیوتر 99 حتی رتبه تک رقمی بشوید، من فکر می‌کنم شما اگر گرایش تون و هوشمندانه انتخاب کنید و بعد دروسی که باید برای کنکور آن گرایش بخوانید را هوشمندانه انتخاب کنید قطعا می‌تونید همین امسال هم...

سلام
وقت بخیر

بله شما قطعا می‌تونید در کنکور ارشد کامپیوتر 99 حتی رتبه تک رقمی بشوید، من فکر می‌کنم شما اگر گرایش تون و هوشمندانه انتخاب کنید و بعد دروسی که باید برای کنکور آن گرایش بخوانید را هوشمندانه انتخاب کنید قطعا می‌تونید همین امسال هم رتبه خوبی در کنکور ارشد کامپیوتر 98 بیاورید. من توصیه اکید می‌کنم که حتما اگر می‌تونید یک جلسه تایم مشاوره تک جلسه ای از طریق تیم پشتیبانی و یا سایت کافه تدریس رزرو کنید.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. علی

سلام خسته نباشد ببخشید برای گرایش معماری کدام کتاب برای سیگنال و vlsi پیشنهاد میدین یعنی برای سیگنال نصیر بهتر هست یا راهیان ارشد اولویت رو کدام میزارین ؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علی

سلام
وقت بخیر

عذر خواهی می‌کنم بابت تاخیری که در پاسخ گویی پیش آمد
برای سیگنال کتاب نصیر و مطالعه کنید و برای VLSI سعی کنید چند منبع را مطالعه کنید، VLSI مهترین درس کنکور ارشد معماری کامپیوتر است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست. توصیه...

سلام
وقت بخیر

عذر خواهی می‌کنم بابت تاخیری که در پاسخ گویی پیش آمد
برای سیگنال کتاب نصیر و مطالعه کنید و برای VLSI سعی کنید چند منبع را مطالعه کنید، VLSI مهترین درس کنکور ارشد معماری کامپیوتر است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست. توصیه می‌کنم برای این درس هم فیلم های VLSI سایت مکتب خونه هست و مطالعه کنید و هم کتاب مدرسان شریف.
اگر میخواهید کنکور ارشد معماری کامپیوتر شرکت کنید توصیه اکید می‌کنم که اگر امکانش و دارید یک جلسه مشاوره تک جلسه‌ای از طریق سایت و یا تیم پشتیبانی رزرو کنید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. mim_hdn

سلام استاد وقتتون بخیر
من منابعی که برای کنکور سال قبل معرفی کرده بودید رو قبل از آپدیت جدید این منابع خریداری کردم که برخی از اونها کتاب های انتشارات ... بودن بجز ساختمان داده که هم پارسه رو دارم هم مدرسان . لازمه عوضشون کنم یا همینارو بخونم...

سلام استاد وقتتون بخیر
من منابعی که برای کنکور سال قبل معرفی کرده بودید رو قبل از آپدیت جدید این منابع خریداری کردم که برخی از اونها کتاب های انتشارات ... بودن بجز ساختمان داده که هم پارسه رو دارم هم مدرسان . لازمه عوضشون کنم یا همینارو بخونم جواب میده ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 9 ماه قبل توسط رامین رضوی razavi ویرایش شد رامین رضوی razavi
 1. رامین رضوی razavi    mim_hdn

سلام
وقت بخیر

عذر خواهی میکنم بابت تاخیر در پاسخ گویی. نیازی به تهیه منابع جدید کنکور ارشد کامپیوتر ندارید، همان منابعی که دارید و مطالعه کنید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

  پیوست ها
 
 1. M

سلام خسته نباشید
فکر میکنم یک بخشی در سایت وجود داشت که تعداد سوالات فصل های مختلف دروس رو ذکر کرده بودین من متاسفانه پیداش نمیکنم
ممنون میشم راهنماییم کنین

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    M

سلام
وقت بخیر

بله، برای این منظور به بخش بودجه بندی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر مراجعه کنید

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. شایان

سلام
وقت بخیر
استاد بنده برای درس شبکه های کامپیوتری (گرایش نرم افزار میخوام شرکت کنم) کتاب پوران پژوهش تهیه کردم اما کتاب برای مجموعه مهندسی فناوری اطلاعات هست. آیا میتوان از همین منبع برای گرایش نرم افزار هم استفاده کرد؟ یا چون این درس مربوط...

سلام
وقت بخیر
استاد بنده برای درس شبکه های کامپیوتری (گرایش نرم افزار میخوام شرکت کنم) کتاب پوران پژوهش تهیه کردم اما کتاب برای مجموعه مهندسی فناوری اطلاعات هست. آیا میتوان از همین منبع برای گرایش نرم افزار هم استفاده کرد؟ یا چون این درس مربوط به گرایش IT هست منبع جداگانه برای گرایش نرم افزار نداره ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    شایان

سلام
وقت بخیر

کلا کتاب شبکه خوبی برای کنکور ارشد کامپیوتر وجود ندارد، و همه کتاب‌های موجود در بازار از پایین به بالا درس داده اند در صورتی که چند سالی است که سوالات کنکور از بالا به پایین مطرح می‌شود و لایه های بالا خیلی مهم شدند. بنابراین توصیه...

سلام
وقت بخیر

کلا کتاب شبکه خوبی برای کنکور ارشد کامپیوتر وجود ندارد، و همه کتاب‌های موجود در بازار از پایین به بالا درس داده اند در صورتی که چند سالی است که سوالات کنکور از بالا به پایین مطرح می‌شود و لایه های بالا خیلی مهم شدند. بنابراین توصیه می‌کنم که کتاب رفرنس شبکه کراس و راس و بخونید. متن 4 فصل اول این کتاب و تمرین‌ های کتاب شبکه راس بسیار مهم هستند، حتما اینها را بخونید. می‌تونید کتاب شبکه کراس و راس و همین طور حل تمرین کتاب شبکه کراس و راس را از طریق سایت دانلود کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. حسین ح

سلام استاد لطفا برای درس معماری کامپیوتر چند تا کتاب معرفی کنید برای کسانی که نمی توانند در کلاس آنلاین ثبت نام کنند. خیلی ممنون

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    حسین ح

سلام
وقت بخیر

برای درس معماری کامپیوتر اگر نمی‌تونید در کلاس آنلاین شرکت کنید در درجه اول سعی کنید که فیلم معماری کامپیوتر را تهیه کنید، اگر امکان تهیه فیلم را نیز ندارید می‌تونید کتاب مدرسان شریف و برای درس معماری کامپیوتر و تهیه کنید.

موفق و...

سلام
وقت بخیر

برای درس معماری کامپیوتر اگر نمی‌تونید در کلاس آنلاین شرکت کنید در درجه اول سعی کنید که فیلم معماری کامپیوتر را تهیه کنید، اگر امکان تهیه فیلم را نیز ندارید می‌تونید کتاب مدرسان شریف و برای درس معماری کامپیوتر و تهیه کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. حسین

سلام استاد اگر این منابع رو تهیه کنیم برای کنکور سال های بعد نیازی به تغییر کتاب (تغییر انتشارات) میشه ؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    حسین

سلام
وقت بخیر

اگر این منابع را تهیه کنید بعید است که در یکی دو سال آینده بخواهید آن ها را عوض کنید، مگر در یکی دو مورد خاص، زیرا منابع کنکور ارشد کامپیوتر بسیار دیر به دیر آپدیت می‌شوند، به همین دلیل هم ما به دانشجویان توصیه می‌کنیم که اگر...

سلام
وقت بخیر

اگر این منابع را تهیه کنید بعید است که در یکی دو سال آینده بخواهید آن ها را عوض کنید، مگر در یکی دو مورد خاص، زیرا منابع کنکور ارشد کامپیوتر بسیار دیر به دیر آپدیت می‌شوند، به همین دلیل هم ما به دانشجویان توصیه می‌کنیم که اگر می‌توانند در کلاس آنلاین شرکت کنند و یا فیلم‌ های کنکور ارشد کامپیوتر و یا فیلم های کنکور دکتری کامپیوتر را تهیه کنند

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Ali

سلام استاد،برای درس شبکه های کامپیوتری، کتاب دو جلدی شبکه های کامپیوتری انتشارات نص(ترجمه کتاب تننبائوم) منظورتونه یا کتاب شبکه های کامپیوتری با رویکرد بالا به پایین(ترجمه کتاب کراس و راس)؟؟؟
برای درس هوش هر دو منبع باید خوانده شوند(مکمل یکدیگر...

سلام استاد،برای درس شبکه های کامپیوتری، کتاب دو جلدی شبکه های کامپیوتری انتشارات نص(ترجمه کتاب تننبائوم) منظورتونه یا کتاب شبکه های کامپیوتری با رویکرد بالا به پایین(ترجمه کتاب کراس و راس)؟؟؟
برای درس هوش هر دو منبع باید خوانده شوند(مکمل یکدیگر هستند)یا با خواندن یکی از منابع ذکر شده می توان به نتیجه خوبی رسید؟؟؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Ali

سلام
وقت بخیر

کتاب شبکه های کامپیوتری با رویکرد بالا به پایین ترجمه آقایان ملکیان،‌ زارع پور و گنجی را باید تهیه کنید
برای هوش مصنوعی هم بهتر است که هم کتاب راهیان ارشد و هم کتاب پارسه را مطالعه کنید. ابتدا کتاب راهیان را بخوانید و بعد کتاب...

سلام
وقت بخیر

کتاب شبکه های کامپیوتری با رویکرد بالا به پایین ترجمه آقایان ملکیان،‌ زارع پور و گنجی را باید تهیه کنید
برای هوش مصنوعی هم بهتر است که هم کتاب راهیان ارشد و هم کتاب پارسه را مطالعه کنید. ابتدا کتاب راهیان را بخوانید و بعد کتاب پارسه را مطالعه کنید. در مورد نحوه مطالعه منابع بطور کامل در قسمت بررسی منابع کنکور ارشد نرم افزار و همین طور بررسی منابع کنکور ارشد هوش مصنوعی صحبت شده است

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. احسان

سلام خسته نباشید استاد - برای ریاضی عمومی 1 و 2 و همچنین معادلات شما کتاب های نگاه دانش نوشته آقای آقاسی رو پیشنهاد دادین سوالم اینه که این کتابا چند جلدی هستند ریاضی 1 جلد اول و دوم -ریاضی 2 جلد1و2 و همچنین کتاب ریاضی عمومی 1 و2 جلد سوم , کدوم...

سلام خسته نباشید استاد - برای ریاضی عمومی 1 و 2 و همچنین معادلات شما کتاب های نگاه دانش نوشته آقای آقاسی رو پیشنهاد دادین سوالم اینه که این کتابا چند جلدی هستند ریاضی 1 جلد اول و دوم -ریاضی 2 جلد1و2 و همچنین کتاب ریاضی عمومی 1 و2 جلد سوم , کدوم جلد رو باید تهیه کنیم ؟ ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    احسان

سلام
وقت بخیر

فکر می‌کنم جلد اول هر کتاب درسنامه هست و جلد دوم تست هست. از کتاب فروشی‌ها بپرسید دقیق تر می‌تونند شما و راهنمایی کنند. همین طور می‌تونید کتاب انتشارات کتابخانه فرهنگ و هم تهیه کنید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به دکتر رامین رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷